Szerző Téma: Toyota extrém fogyasztási verseny 2009.10.03. Balatonfűzfő, uszoda parkoló  (Megtekintve 59100 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

empé

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
ötleteket a jövővel kapcsolatban ide várjuk.

köszi
empé

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Úgy veszem észre azért több ember érdeklődne, ha lenne szintidős verseny is. Ez után esetleg kedvet kaphatnának tényleg extrémbe menni  :yes: Már beszéltük a verseny után is hogy kellene egy hosszabb távon is indulni. Ha elég hosszú ez az útvonal már lenne értelme a max időnek. Ki birna végig egy 200-250 Km -es távot 30-35-ös átlaggal? Na jó talán leszilaci  ;)

Leszilaci:
Hogyne kellene a vezetői tudás egy szintidős menethez? Ugyanúgy trükközni kellene mint egy idő nélküli futamnál sőt még az átlagsebességet is kéne figyelni meg az időt. Szerintem épp az benne a kihivás, hogy fel kell áldozni némi üzemanyagot a sebességért, de ki? hol? és hogyan?
Én azért élveztem ezt az extrémesdit is igy elsőre, van is még mit gyakorolnom  :) De nem voltunk túl sokan  :no: Én látom értelmét az egész koncepciónak és igy talán nagyobb lenne a népszerűsége is.

Valahogy én is így látom.

leszilaci

  • Vendég
Üdv mindenkinek!
Tegnap hazafelé (a versenyen felbuzdulva) elég spórolósan jöttem. A Balatonalmádi-Dunaföldvár-Kiskőrös-Kiskunmajsa-Szeged útvonalon jöttem. Az átlagsebességem 67km/h, a fogyasztásom 3,5l/100km lett.  :clap: (Soltig 3,4 volt)
Közben persze kitapasztaltam, hogy, hogyan kellett volna menni  a versenyen... :hmmmm:
hupsz, átsuhantam a hozzászólásodon :)

jó volt új arcokat megismerni  :clap: üdv a klubban :D

mesélj, hogyan kellett volna? :sorcerer: és akkor mennyi sikerült volna a 3,2 helyett? :hmmmm:

egyébként ezen a távon egy 1.4tdi fábiával 2,3 l/100km-t sikerült összehozni...ami autót holnap fogjuk leadni (céges) 6évesen van benne 220.000km és porlasztócsúcs megadta magát. már rángat gyorsításkor. nem lenne gazdaságos a javítása.  :hang:

karsanyi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Hát ahogy nézegettem útközben a pillanatnyi fogyasztást, 1400-as fordulaton négyesben és ötösben is kb. 2,7-2,9-et ír ki. A sebesség ilyenkor 44 ill. 57 km/h.

Tehát így kellett volna mennem. Akkor szerintem 2,8 körül lett volna. Ehelyett én ötösben erőltettem kb. 50km/h-val.(3,2 lett)
Nembaj. Majd legközelebb...

Bár amikor vasárnap visszaengedtem a gumikat, kiderült, hogy csak 2,5-öt nyomott bele a gumis. A 3,5-ös fogyinál(hazaút), elöl 2,5, hátul 2,3 volt.

Üdv

leszilaci

  • Vendég
Hát ahogy nézegettem útközben a pillanatnyi fogyasztást, 1400-as fordulaton négyesben és ötösben is kb. 2,7-2,9-et ír ki. A sebesség ilyenkor 44 ill. 57 km/h.

Tehát így kellett volna mennem. Akkor szerintem 2,8 körül lett volna. Ehelyett én ötösben erőltettem kb. 50km/h-val.(3,2 lett)
Nembaj. Majd legközelebb...

Bár amikor vasárnap visszaengedtem a gumikat, kiderült, hogy csak 2,5-öt nyomott bele a gumis. A 3,5-ös fogyinál(hazaút), elöl 2,5, hátul 2,3 volt.

Üdv
ha visszaolvasol ebben a topikban, akkor találsz pár trükköt/tanácsot. pl.: 4. seb.fokozatot ajánlottam kb 40km/h sebességgel :szemez:

nagyon érezni a corollában(menetkényelemre), h 2.5 vagy 2.0-ra van fújva?

karsanyi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Hát ahogy nézegettem útközben a pillanatnyi fogyasztást, 1400-as fordulaton négyesben és ötösben is kb. 2,7-2,9-et ír ki. A sebesség ilyenkor 44 ill. 57 km/h.

Tehát így kellett volna mennem. Akkor szerintem 2,8 körül lett volna. Ehelyett én ötösben erőltettem kb. 50km/h-val.(3,2 lett)
Nembaj. Majd legközelebb...

Bár amikor vasárnap visszaengedtem a gumikat, kiderült, hogy csak 2,5-öt nyomott bele a gumis. A 3,5-ös fogyinál(hazaút), elöl 2,5, hátul 2,3 volt.

Üdv
ha visszaolvasol ebben a topikban, akkor találsz pár trükköt/tanácsot. pl.: 4. seb.fokozatot ajánlottam kb 40km/h sebességgel :szemez:

nagyon érezni a corollában(menetkényelemre), h 2.5 vagy 2.0-ra van fújva?

Eléggé lehet érezni. 2,5-tel már rázós egy kicsit az amúgy nagyon kényelmes futómű.
Egy ilyen hosszabb extrémspórolós szakasz után, ha nyom egy kövérebbet az ember és belenéz a tükörbe, Passatban érezheti magát ::)
Üdv

leszilaci

  • Vendég
Tegnap kipróbáltam. ... Nekem 1,6km jött össze.
A szalon dolgozói állítólag már 2,5 Km-ig jutottak.
:eek: Vazz, az majdnem 1 km-rel jobb mint amit én mentem... Nagyon sokat kellene menni nekem ehhez, iszonyatosan más (nagyon szimulátor), sok óra játszadozást, szokást igényelne ahhoz, hogy 2 km körül tudjak teljesíteni.  :surrender:
khmmmm :innocent: ...kaptam egy levelet a reálszisztémától

Idézet
Kedves László!
Örömmel jelentem be, hogy Ön az egyik nyertese a szimulátor játékunknak!
Ahogy előzetesen tájékoztattuk, az a kedves játékos nyert az adott héten, aki 1dl benzinnel a leghosszabb utat tette meg.
 
Az Ön esetében a megtett távolság: 2,65 km.
 
Gratulálunk!!!
 
Nyereménye: egy hétvégi tesztvezetés az új Priussal.
Erre előreláthatólag novemberben kerül sor, de előtte tájékoztatni fogjuk.
:clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
juhéééééééééééééééééé :csorog:

nyertemnyertemnyertem...bibibiiiiiiiiiiii  :D :D

ezek szerint a második helyezett is megkapja a prius3-t  :szemez:
Zénóka leelőzött 80méterrel :ph34r:

Thomasino

  • Night-bird
  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 422
Gratulálok, de ez azt hiszem elvárás volt, hogy a mester és mestere a dobogóról integessenek.  :D :D :D
Jó durvázást a priussal, ha teli tankkal adják akkor kimész vele a világból...  ;)

istvansz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 141
  • Crazy Ufo
Gratulálok én is! Csak aztán nehogy elfelejtsd visszavinni a végén :)
Japó Yaris 1.3 Sol

trance_boy

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 97
gyerekek!

Grat minden fogyifannak:)


Olvasgatok, böngészgetek, és egyszerűen nem tudom abbahagyni az olvasást itt:)!!!

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Jó kis móka volt, ott voltam mindkettőn. :clap: :clap: :clap:

trance_boy

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 97
gyünyürű ez a lexus:)