Szerző Téma: Toyota Hering Szolnok  (Megtekintve 32523 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Toyota Hering Szolnok
« Válasz #15 Dátum: 2005.03.05 18:59:15 »
Idézetet írta: "nzanga"
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "KLaco"
Ma nem vagy vicces hangulatodban music? :D
Miért nem húztad kicsit a srácot

El?bb szokja meg a fórumot, aztán lehet csipkel?dni...

eh-eh, regi motoros vagyok forumozas es listazas teren, egy kis "csipkelodeser" nem kell a szomszedba mennem.  johet. 8)

amugy persze lehetne barmit allitani az autorol, de olyan adasvetelit kotottem, h nemcsak az tulajt, de a markakereskedest is megszorongatnam, ha kiderulne, h 4 kocsibol raktak ossze :wink: s.k.

Ez a helyes hozzáállás, a cég meg megérdemi, ha aláírták, akkor onnantól nem a te gondod :D
Laco 73 :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Toyota Hering Szolnok
« Válasz #16 Dátum: 2005.03.05 19:18:28 »
Idézetet írta: "nzanga"
olyan adasvetelit kotottem, h nemcsak az tulajt, de a markakereskedest is megszorongatnam, ha kiderulne, h 4 kocsibol raktak ossze :wink: s.k.

Az jó. Nem eladó a kocsi? :lol:  :lol:  :lol:
music     

nzanga

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Toyota Hering Szolnok
« Válasz #17 Dátum: 2005.03.05 19:18:44 »
Idézetet írta: "Csacsa"
nzanga,berényi vagy?Mert én itt garázdálkodom.

no. neten lattam a hirdetes, lecsaptam ra rogton, de pestrol.

Idézetet írta: "KLaco"
Ez a helyes hozzáállás, a cég meg megérdemi, ha aláírták, akkor onnantól nem a te gondod :D

nem annyira trivi a dolog. ugye manapsag a beszamitott kocsikat a kereskedesek aruljak, persze termeszetesen az adasvetelit az elozo tulajjal kotod, nem a kereskedessel. :? de azt hiszem (remelem) sikerult a megfelelo szerzodeses konstrukciot kialakitani s.k.

Csacsa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 282
  • Prius II
Toyota Hering Szolnok
« Válasz #18 Dátum: 2005.03.05 19:49:00 »
értem
Pörgesd föl magadat, bármi van, b@ssz föl egy napszemüveget, rúgd ki a gázt padlóig, rúgd ki a ***a anyját, hajoljon a lemez, a kompresszorod úgyis jobban szív, mint bármelyik csajod!

Falcon

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 103
Toyota Hering Szolnok
« Válasz #19 Dátum: 2006.09.28 10:17:21 »
Szasztok,
Bár nem szándékosan, de ügyfele lettem a szolnoki Heringnek... Múlt héten sikerült rommá törnöm az autóm elejét  :sir: , mindezt Szolnok mellett, és a Toyota Eurocare a legközelebbi szervízbe vitte el - hozzájuk. Még javítás alatt van az autó, eddigi tapasztalatom viszont abszolút pozitív, segítõkészek voltak mindenben, biztosítót (casco) külön sürgették hogy haladjunk, gyorsan szereztek korrekt áron bérautót (nem volt éppen "raktáron" de másnap reggelre valahonnan elõkerítettek egy Corollát), és az elõzetes hírek szerint jövõ hét közepére kész az autó (egyébként Jászberényben csinálják valami miatt ha jól emléxem) ami ha tényleg így lesz, le a kalappal, az összes elsõ karosszériaelemet és világítótestet (xenon + ködlámpák stb.) cserélni kell....
Majd ha átvettem, megmondom a végeredmény is olyan jó-e mint a kiszolgálás...  :pofa:
Remélem...  :kormom:

Falcon

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 103
Toyota Hering Szolnok
« Válasz #20 Dátum: 2006.10.20 12:31:38 »
Idézetet írta: "Falcon"
Majd ha átvettem, megmondom a végeredmény is olyan jó-e mint a kiszolgálás...  :pofa:
Remélem...  :kormom:


Hát, (majdnem) kész az autó. Mínuszos, hogy a beígért 2 hét helyett 3,5 kellett (állítólag selejt alkatrészt kaptak és várni kellett a cserére) de leginkább az volt a gond szerintem hogy nem vették észre csak összerakás után hogy mindkét hûtõ cserére szorul, és kapták szét újra.
Aránylag szépen megcsinálták (gyári alkatrészekbõl, úgyhogy ez azért nem olyan nagy dolog gondolom) de vissza kell vinnem pár dolog miatt.
A legidegesítõbb hogy a xenon aut. szintszabályozója tök idióta állásba került, az orrom elé világít. Elõször azt hittem nem mûködik, de leterhelve a hátulját is lekorrigált, úgyhogy mûxik csak épp nem jól.
A másik érdekesség, hogy sikerült a középkonzolon megzúzniuk egy mûanyag alkatrészt (levegõbefúvás-szabályzó) amit totál nem értek, nem tudom mikor és mivel sikerült megütni az autót belülrõl...  :turelmetlen:
Ezt a 2 dolgot holnap (szombaton, bejön a szervízes, ez pluszos, nem érek rá hétközben) elméletileg megoldják.
Az utolsó, esztétikai problémám hogy az új motorháztetõt egyik odalon kb 2, a másik oldalon kb 5 mm illesztéssel sikerült felrakni, nem volt túl igényes a szerelõ kolléga - ezt majd csak késõbb tudják megoldani mert állítólag csak a másik szervízükben (Jászberény) van hozzáértõ szaki.
Összköltség 1.780.000 HUF, megcsináltattam a 15000-es szervízt ha már ott volt az autó, az plusz 22.000 HUF, valamint béreltem autót tõlük egy hétre, akciósan 40.000 HUF...... A nagyjavításnak ugyan "csak" 10%-át fizetem (casco), de attól még jó sok "tanulópénzbe" került ez a figyelmetlenségem  :banging:

Falcon

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 103
Toyota Hering Szolnok
« Válasz #21 Dátum: 2006.11.10 14:35:48 »
Utószó: Esetleges olajcserénél vigyázzatok, nekem kérdés és szó nélkül sikerült egy kamionokba fejlesztett motorolajat beletölteniük.  :crazy:  Javaslom beszéljétek meg milyet kértek (nekem eszembe se jutott hogy megkérdezzem, márkaszervíz ugyebár...) Állítólag nem tenné tönkre a motort ez sem. Hát köszi, nekem ez kevés.
Most cseréltetem az olajat máshol. Olcsó buli, 1 hónap alatt kétszer komplett olajcsere :(

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Toyota Hering Szolnok
« Válasz #22 Dátum: 2006.11.13 12:25:36 »
Idézetet írta: "Falcon"
Idézetet írta: "Falcon"
Majd ha átvettem, megmondom a végeredmény is olyan jó-e mint a kiszolgálás...  :pofa:
Remélem...  :kormom:


Hát, (majdnem) kész az autó. Mínuszos, hogy a beígért 2 hét helyett 3,5 kellett (állítólag selejt alkatrészt kaptak és várni kellett a cserére) de leginkább az volt a gond szerintem hogy nem vették észre csak összerakás után hogy mindkét hûtõ cserére szorul, és kapták szét újra.
Aránylag szépen megcsinálták (gyári alkatrészekbõl, úgyhogy ez azért nem olyan nagy dolog gondolom) de vissza kell vinnem pár dolog miatt.
A legidegesítõbb hogy a xenon aut. szintszabályozója tök idióta állásba került, az orrom elé világít. Elõször azt hittem nem mûködik, de leterhelve a hátulját is lekorrigált, úgyhogy mûxik csak épp nem jól.
A másik érdekesség, hogy sikerült a középkonzolon megzúzniuk egy mûanyag alkatrészt (levegõbefúvás-szabályzó) amit totál nem értek, nem tudom mikor és mivel sikerült megütni az autót belülrõl...  :turelmetlen:
Ezt a 2 dolgot holnap (szombaton, bejön a szervízes, ez pluszos, nem érek rá hétközben) elméletileg megoldják.
Az utolsó, esztétikai problémám hogy az új motorháztetõt egyik odalon kb 2, a másik oldalon kb 5 mm illesztéssel sikerült felrakni, nem volt túl igényes a szerelõ kolléga - ezt majd csak késõbb tudják megoldani mert állítólag csak a másik szervízükben (Jászberény) van hozzáértõ szaki.
Összköltség 1.780.000 HUF, megcsináltattam a 15000-es szervízt ha már ott volt az autó, az plusz 22.000 HUF, valamint béreltem autót tõlük egy hétre, akciósan 40.000 HUF...... A nagyjavításnak ugyan "csak" 10%-át fizetem (casco), de attól még jó sok "tanulópénzbe" került ez a figyelmetlenségem  :banging:


Úriten majd 2 milla.  :crazy: ,  nem volt ez közel a gazd tkárhoz már?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Falcon

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 103
Toyota Hering Szolnok
« Válasz #23 Dátum: 2006.11.13 15:33:32 »
Idézetet írta: "murray"
Úriten majd 2 milla.  :crazy: ,  nem volt ez közel a gazd tkárhoz már?

Ááá, nem tudom ugyan hogy mikortól számít totálkárnak, de itt azért messze nem errõl volt szó... Cserélték az összes elsõ karosszériaelemet (orr, motorháztetõ, meg a 2 elsõ-oldalsó kasznielem) + elsõ világítótesteket (csak a 2 xenon 250.000 Ft kürül volt ha jól emléxem...) + a két hûtõt. Ennyi volt... Ami a xenonon kívül megdobta az összeget, az a fényezés (ha jól emléxem 300.000 körül...)
És ugye az autó új árához képest a javítási kõccség "csak" 20-21%...

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Toyota Hering Szolnok
« Válasz #24 Dátum: 2006.11.13 20:39:36 »
Idézetet írta: "Falcon"
Idézetet írta: "murray"
Úriten majd 2 milla.  :crazy: ,  nem volt ez közel a gazd tkárhoz már?

Ááá, nem tudom ugyan hogy mikortól számít totálkárnak, de itt azért messze nem errõl volt szó... Cserélték az összes elsõ karosszériaelemet (orr, motorháztetõ, meg a 2 elsõ-oldalsó kasznielem) + elsõ világítótesteket (csak a 2 xenon 250.000 Ft kürül volt ha jól emléxem...) + a két hûtõt. Ennyi volt... Ami a xenonon kívül megdobta az összeget, az a fényezés (ha jól emléxem 300.000 körül...)
És ugye az autó új árához képest a javítási kõccség "csak" 20-21%...

Egyik ismerõsömnek egy kutya elcsapása után 1.500.000-ba került a CLS Merci javítása.  :mivan:
Gabe 254.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Toyota Hering Szolnok
« Válasz #25 Dátum: 2006.11.18 07:42:33 »
Idézetet írta: "Falcon"
Ááá, nem tudom ugyan hogy mikortól számít totálkárnak, de itt azért messze nem errõl volt szó...

A GTK az autó aktuális árának az 50%. Nekem a két légzsák, ívek, szélvédõ + az eleje GTK-t csinált a 9 hónapos Yarison.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

tomo03

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Toyota Hering Szolnok
« Válasz #26 Dátum: 2007.10.17 20:51:37 »
Sziasztok!

Én már a harmadik autómat vettem a Szolnoki kereskedésükbõl! Soha nem volt problémám velük egyetlen egyszer sem! Mindig segítõkészek, korrektek, rugalmasak voltak a tárgyalások során. Ha problémám volt, igyekeztek megoldani a lehetõ leggyorsabban! A tárgyalás az autó áráról kemény volt, de végül mindenben sikerült megegyezni és így nyugodt szívvel állíthatom, hogy nem jártam rosszul. Hétfõn vettem át a gépet, és az átadás is rendben ment.
A szervíz részérõl sem tudok negatív dolgot mondani (5 év tapasztalat alapján), így mindenkinek csak ajánlani tudom! :kacsint:

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Re:Toyota Hering Szolnok
« Válasz #27 Dátum: 2011.11.14 08:07:20 »
Sziasztok !

Bár elég rég volt az utolsó hsz., mégis megkockáztatom, hogy ide írok.
Lassan (kb. 1 hónap) és átfordul a CARINA-ban az óra 400.000 km-re, tehát aktuális lesz a szíjak cseréje. A generátor szíját még csak-csak lecserélem otthon, de a vezérműszíj cserére nem merek vállalkozni.
Elolvastam a nem túl sok hsz.-t a topikban és  Falcon hozzászólásán kívül szinte csak új autó vásárlásról szóltak, de Falcon kolléga javítási története nem volt túl pozitív.

Azóta valakinek valamilyen tapasztalata Heringékkel? Vagy valami tipp, hogy hová vigyem Szolnok és Heves környékén?
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019