Szerző Téma: !!Megszűnt márkakereskedés!! - Toyota Troska - Pécs  (Megtekintve 33702 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: !!Megszűnt márkakereskedés!! - Toyota Troska - Pécs
« Válasz #60 Dátum: 2009.12.06 22:33:55 »
Pedig kb két hete még ott volt...  :ph34r:
Gabe 254.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
!!Megszűnt márkakereskedés!! - Toyota Troska - Pécs
« Válasz #61 Dátum: 2009.12.07 12:12:18 »
Viszont így egy pécsi Toyota tulaj legközelebb Kaposváron talál szervízt, ami kb. 2x45-50 km. :whistling:

Pesti lakosként én Kiskőrösre járok szervizbe, ez kb 2x 125 km, és még sokan cselekszenek így.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: !!Megszűnt márkakereskedés!! - Toyota Troska - Pécs
« Válasz #62 Dátum: 2009.12.07 12:15:24 »
Viszont így egy pécsi Toyota tulaj legközelebb Kaposváron talál szervízt, ami kb. 2x45-50 km. :whistling:

Pesti lakosként én Kiskőrösre járok szervizbe, ez kb 2x 125 km, és még sokan cselekszenek így.  ;)
De lehetőséged lenne 15 km-es körzetben is találni márkaszervizt, ez a Te választásod. Pécsen nincs választás, mész.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
!!Megszűnt márkakereskedés!! - Toyota Troska - Pécs
« Válasz #63 Dátum: 2009.12.07 12:29:51 »
Mondjuk úgy, hogy elég sok kereskedésben megfordultam Pesten a 10 Toyotás évem során, és azért nem kérek belőlük, mert nem azt kaptam, ami elvárható lenne...  :whistling: Attól kezdve, hogy nem kínálnak hellyel, és még lehetne sorolni. Ez is egy szolgáltatás, mint pl a szállodaipar. Ha egy recepciós unott képpel még csak meg sem kísérli a kontaktust veled (vagy éppen jó hangosan dumcsizgat a barátaival munkaidőben telefonon), akkor azt hiszem legközelebb te sem fogsz oda visszamenni.

Szóval még nem biztos, hogy a szomszédban található kereskedés a legjobb választás. Persze tudom ez sokakat nem érdekel.
Ha egyszer magasra kerül a mérce, abból nem szívesen enged az ember. ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: !!Megszűnt márkakereskedés!! - Toyota Troska - Pécs
« Válasz #64 Dátum: 2009.12.07 12:38:21 »
Egy szimpla olaj+ szűrők cserére azért általában alkalmasak (azért nem biztos, hogy Japánig kell futni, mert az a legjobb  ;) ), ha garanciális még a vas. De mint írtam, legalább választhat a tulaj.

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: !!Megszűnt márkakereskedés!! - Toyota Troska - Pécs
« Válasz #65 Dátum: 2009.12.08 13:31:28 »
Asszem nem értitek. Nem ment a bót. (Vagy nem jól gazdálkodtak a bevétellel.)
Most már értjük... :yes: Viszont így egy pécsi Toyota tulaj legközelebb Kaposváron talál szervízt, ami kb. 2x45-50 km. :whistling:

Kaposvári márkakereskedés 71km*2=142km

A Pécsi troskával nekem szakmailag semmi bajom nem volt, pont, hogy az a márkakereskedés volt, ahol ott állhattam a kocsi mellett miközben szerelték, ha hazott olajat vittem elfogadták.....
ja és az elő hír ki kapja mega  forgalmazást: volt Renaultos. Na őket ismerem. Nem állhatsz a kocsi mellett és ***nak és durván ***nak. Tapasztalat. ezért vette el a Renault tőlük anno a jogot....
hát k* jó.

Ha pedig egy Kaposvár a maga 60.000főjével Nagykanizsa a maga 60.000Főjével (úgy, hogy zegen is ott van) el tud tartani egy Toyotat akkor egy Pécs a maga 180.000főjével, hogy a f*ba nem?

Szóval szar.

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: !!Megszűnt márkakereskedés!! - Toyota Troska - Pécs
« Válasz #66 Dátum: 2009.12.08 13:45:49 »
Kaposvári márkakereskedés 71km*2=142km
Nyilván, mi nem látunk bele a Toyota üzletpolitikájába, én a Troskát egyáltalán nem ismerem, de KOTO-t igen.
Vettem már a kaposvári szalonban két autót, szervizeltettem ugyanitt, aztán mostanság a nagykanizsai szalonjukban is, szóval nincs rossz tapasztalatom.
Talán itt arról van szó, hogy a KOTO is és az Autófókusz is két-két szalont+szervízt tart fenn (Kaposvár és Nagykanizsa, Illetve Szombathely és Zalaegerszeg) és ez lehet oka annak, hogy egy-egy szalonjuk kvázi közel van egymáshoz, de magának a kereskedésnek megy a "bót". :hmmmm:

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: !!Megszűnt márkakereskedés!! - Toyota Troska - Pécs
« Válasz #67 Dátum: 2009.12.08 14:53:23 »
Kaposvári márkakereskedés 71km*2=142km
Nyilván, mi nem látunk bele a Toyota üzletpolitikájába, én a Troskát egyáltalán nem ismerem, de KOTO-t igen.
Vettem már a kaposvári szalonban két autót, szervizeltettem ugyanitt, aztán mostanság a nagykanizsai szalonjukban is, szóval nincs rossz tapasztalatom.
Talán itt arról van szó, hogy a KOTO is és az Autófókusz is két-két szalont+szervízt tart fenn (Kaposvár és Nagykanizsa, Illetve Szombathely és Zalaegerszeg) és ez lehet oka annak, hogy egy-egy szalonjuk kvázi közel van egymáshoz, de magának a kereskedésnek megy a "bót". :hmmmm:

Troskanal is ment a bot, egyszerüen elvették tőle. Nem látok bele mért és ez a rész nem is bosszantana.
Egyrészt az bosszant, hogy elvették tőlük a jogot és nem adták oda másnak. Illetve igen, majd vmikor január-februárban kinyitnak. 2-4hónapig szivás. Ezt nem így kellett volna. Akkor futott volna még +4hónapig a Troska.
Másik, hogy a jelenlegi fiatos volt renaultosnak adták. Nem állhattam mellette, kiszámlázzták és nem cserélték. februártól uez csinálja a Pécsi Toyotat. Nem dicsérni akarom Troskát, de pont a renaultos tapasztalatok miatt minden szervíz mellett ott áltam a kocsi mellett és végignéztem ahogy leengedik, feltöltik, cserélik...
Ja és fix ártábla szerint dolgoztak. Kint logott a falon. Megnézted és annyi volt. Mindig. El nem tudjátok képzelni ez mien f* dolog a másik márkához képest ahol megkérdeztem elötte mennyi aztán lett dupla annyi. Mert xyz.

Eközben bármelyik nagyobb márkának min 2db szervz/kereskedés. De még egy feltörekvő Kia/Hyndainak is van 3db. De még az apró gyártóknak is van legalább 1. Toyotanak egy se.   :censored:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: !!Megszűnt márkakereskedés!! - Toyota Troska - Pécs
« Válasz #68 Dátum: 2009.12.08 14:56:52 »
A tábla az új helyen is kint lesz, ezek központilag le vannak szabályozva (nem az árak).

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: !!Megszűnt márkakereskedés!! - Toyota Troska - Pécs
« Válasz #69 Dátum: 2009.12.08 18:47:28 »
Nekem nem feltétel, hogy ott álldogáljak a kocsi mellett, mialatt a szervizmunkálatokat végzik rajta. Szomorú lenne egy Toyota (vagy akár melyik más) márkaszerviztől, ha ezzel lehetne csak kiküszöbölni, hogy tényleg elvégezzék a munkát és kicseréljék, amit ki kell. :wacko:
Mellesleg Nagykanizsán minden szervizállás be van kamerázva és az ügyfélváróban, ahonnan egyébként is teljesen belátni a szervizbe, egy osztott képernyős LCD TV-n végigkísérhető a művelet. :yes:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: !!Megszűnt márkakereskedés!! - Toyota Troska - Pécs
« Válasz #70 Dátum: 2009.12.08 19:12:35 »
Egy japán márkaszervizben anno egy ember - akinek fingja nem volt semmihez - oda ment a szerelőhöz kötekedni, hogy ő ott akar lenni a kocsi mellett, hadd lássa, hogy biztos kicserélik-e az akármiket. Az orra előtt kapta vissza a régi szűrőket, stb. (hozzátenném, csak a bunkó stílusa és kötekedése miatt, szerelő feltartása hülye kérdésekkel miatt). Szóval ennyit arról, hogy ott állsz.
De ne offoljunk itt plz tovább.
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !!Megszűnt márkakereskedés!! - Toyota Troska - Pécs
« Válasz #71 Dátum: 2009.12.08 21:08:43 »
Asszem nem értitek. Nem ment a bót. (Vagy nem jól gazdálkodtak a bevétellel.)
Így van. Nem ment a bolt, aminek megvolt a jó oka (az olyan esetek, mint az enyém is) - sorozatosan pártoltak el az ügyfelek. És ami bevétel maradt, azzal sem gazdálkodtak jól.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !!Megszűnt márkakereskedés!! - Toyota Troska - Pécs
« Válasz #72 Dátum: 2009.12.08 21:10:30 »
Évente elvileg 1X kell látogatni a szervizt, vélhetően keresnek új partnert a TMH emberei..
Persze, ha egy autót nézünk. De gondolom Pécs környékén fut pár Toyota :whistling: Mindegy, nem az én dolgom ezt megoldani :hmmmm:
Természetesen nem hagyják Pécset Toyota márkaképviselet nélkül. Már meg is van, hogy kik fogják csinálni és hol. Hogy HOGY fogják csinálni, az majd nyilván kiderül. Csak nem nekem, mert én maradok a kaposváriaknál... Beváltak, elnyerték a bizalmamat, és ez sokkal többet nyom a latban, mint az a 2x67 kilométer.

Ezzel együtt, sajnálom, hogy a pécsi Troska-féle szervíz néhány korrekt, kompetens alkalmazottja elveszítette a munkáját. Nem rajtuk múlott.
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.08 21:22:07 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !!Megszűnt márkakereskedés!! - Toyota Troska - Pécs
« Válasz #73 Dátum: 2009.12.08 21:18:25 »
Ami az autó mellett állást illeti. Ez alapvető jogod, mert a te autód. A jó márkaszervíz ebből nem is csinál problémát, sőt, magától felajánlja - aztán ha egy-két alkalom után kialakul az ügyfélben a bizalom, már nem is tart rá igényt. Persze létezik erre alternatív megoldás is, mint amilyen pl. az alább említett kamerás. De én pl. szeretek a kocsi mellett állni, közben elbeszélgetni a szerelőkkel, kérdezgetni őket a típussal kapcsolatos véleményükről, tapasztalatukról stb.

Egyébként ezzel nem volt gond Pécsett sem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: !!Megszűnt márkakereskedés!! - Toyota Troska - Pécs
« Válasz #74 Dátum: 2009.12.09 07:38:55 »
Nekem nem feltétel, hogy ott álldogáljak a kocsi mellett, mialatt a szervizmunkálatokat végzik rajta. Szomorú lenne egy Toyota (vagy akár melyik más) márkaszerviztől, ha ezzel lehetne csak kiküszöbölni, hogy tényleg elvégezzék a munkát és kicseréljék, amit ki kell. :wacko:
Mellesleg Nagykanizsán minden szervizállás be van kamerázva és az ügyfélváróban, ahonnan egyébként is teljesen belátni a szervizbe, egy osztott képernyős LCD TV-n végigkísérhető a művelet. :yes:

Nálam a korábbi tapasztalatok miatt igen.

Palack: Én 2db Toyotat hordtam oda és azt láttam, hogy a bolt jól ment. Jellemzően időpontra mentem, 3(4) szevizállás volt 2-3an folyamatosan dolgoztak is. Ha csak ennyit produkál egy szervíz és egy darab Toyotat se ad el, már megél.

ezen dolgok amúgy lényegelenek. A lényeg, hogy akinek baja van mehet Kaposvárra. Jön érte az assistance Szentlőrincre és behuzza Kaposvárra. Egy Kianal 3db Pécsi szakszervíz van eközben.