Szerző Téma: Ráncfelvarrott Avensis I  (Megtekintve 496732 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1935 Dátum: 2013.08.17 17:45:20 »
Megtörtént a második hiba.. :no:  Ma reggel reccsent egyet a bal elsö ablakemelöm..az ablak fél állásban megállt... Sejtem,hogy ez nem javítható...Az unixnál hozott pár fajtát,de egyik sincs.. :no:  Van valakinek ötlete a megoldásra? Gondolom a gyári az nem lesz olcsó.. de ha nincs más akkor marad az. Ha van valakinek ötlete akkor várom.. Köszönöm.

Corolláknál elő szokott fordulni, hogy elpattan 3 ponthegesztés a mechanikában. Nekem is volt az E12nél. Ilyenkor nem mozgatja az ablakot a motor. Ez javítható, vagy újrahegesztéssel, vagy csavarozással. Én kiszedtem a mechanikát, és egy ks 5ös laposfejű csavart raktam anyával az egyik furatba(több furat van ott, igazából nem tudom minek), most ez viszi át a mozgást az emelőmechanikára. Ez kb 2 éve volt, azóta is működik :)
csak azért mondom, mert sztem ugyanaz(vagy hasonló) lehet a mechanika az Aveben is, de persze ki tudja..

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1936 Dátum: 2013.08.17 18:00:08 »
jah,bocs. ugyrémlett,h pár hónapos a géped.
bár igaz, akkor nem ebbe a topikba irtad volna.
"Autó: toyota avensis 1.8 vvti 2001 liftback"  ;)

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1937 Dátum: 2013.08.17 18:36:23 »
ja,lehet.
csak ez tapatalkon nem látszik.
vágod?;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1938 Dátum: 2013.08.17 18:41:19 »
ja,lehet.
csak ez tapatalkon nem látszik.
vágod?;)
Most már  :otlet:
Van még mit finomítani rajta  :excl:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1939 Dátum: 2013.08.17 18:46:06 »
;))))
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bxbreak 85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re: Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1940 Dátum: 2013.08.17 21:38:40 »
jah,bocs. ugyrémlett,h pár hónapos a géped.
bár igaz, akkor nem ebbe a topikba irtad volna.
Komolyan mondom, nem biztos,hogy örülnék egy pár hónapos avensisnek.. Köszönöm mindenkinek a segítséget. Közben néztem a bárdi-nál is :-ott van MM és pimax 28-29 kisker áron.. Nekem marad a helyi "aranyháromszög" : Stahlgruber -Neimcke  -go-glas

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1941 Dátum: 2013.08.17 22:18:59 »
bárdihoz van kedvezmény.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Berci

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1942 Dátum: 2013.08.19 22:35:24 »
Sziasztok,

Kíváncsi vagytok, hogy nektek mi a tapasztalatotok a következő témában:
Adott, egy Avensis 1AZ-FSE motorral (2000-es évjárat, 150LE benzines 2000ccm) és mikor 2000-és 3000 fordulat között odalépek neki, akkor olyan kelletlenül indul meg, néha még olyan érzésem is van, mintha lefulladni készülne. Ez tart egészen pontosan addig, amíg el nem éri a 3200-as fordulatot a motor, mert akkor megindul, de nagyon, mintha valami turbós autóm lenne. Akiknek ilyen motorral szerelt Ave-jük van tapasztalták már ezt a jelenséget? És szerintem ez a lefulladós érzés 3000 alatt nem normális, ha hirtelen van valami ötletetek, hogy mi lehet az oka, akkor szívesen veszem. Egyébként egy hosszabb 130-140-es autópálya tempónál kb. 8,5 liter a fogyasztása, szerintetek ez rendben van? Bocs, ha túl alap dolgokat kérdezek, de ez az első Avensis-em, és nincsen még tapasztalatom velük.

Köszönöm a segítséget,

Berci

Berci

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1943 Dátum: 2013.08.19 22:53:16 »
Szia,

Minden ki van benne cserélve (múlt héten történt) vadonat új gyertyák, légszűrő, csak az üzemanyagszűrő hiányzik még, azt szerintem jövő héten fogjuk cserélni. Gyertyák gyáriak, elméletben megfelelőek. Most vettem nem régen az autót, és mindent lecseréltem rajta, hogy kvázi nulláról induljak. Alapvetően meg vagyok elégedve vele, de ez az apróság zavar, nem tudom, hogy mi lehet az oka.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1944 Dátum: 2013.08.19 23:40:13 »
Sziasztok,

Kíváncsi vagytok, hogy nektek mi a tapasztalatotok a következő témában:
Adott, egy Avensis 1AZ-FSE motorral (2000-es évjárat, 150LE benzines 2000ccm) és mikor 2000-és 3000 fordulat között odalépek neki, akkor olyan kelletlenül indul meg, néha még olyan érzésem is van, mintha lefulladni készülne. Ez tart egészen pontosan addig, amíg el nem éri a 3200-as fordulatot a motor, mert akkor megindul, de nagyon, mintha valami turbós autóm lenne. Akiknek ilyen motorral szerelt Ave-jük van tapasztalták már ezt a jelenséget? És szerintem ez a lefulladós érzés 3000 alatt nem normális, ha hirtelen van valami ötletetek, hogy mi lehet az oka, akkor szívesen veszem. Egyébként egy hosszabb 130-140-es autópálya tempónál kb. 8,5 liter a fogyasztása, szerintetek ez rendben van? Bocs, ha túl alap dolgokat kérdezek, de ez az első Avensis-em, és nincsen még tapasztalatom velük.

Köszönöm a segítséget,

Berci

Üdv!

Bocs, közben dolgom volt.
Na, szóval ezt írtam:

Üdv!
Gondolom, hogy olajcsere-légszűrőcsere-üzemanyagszűrőcsere szokott lenni rajta megfelelően.
Gyertyákkal mi a helyzet? Mikor cserélted őket, és a típus megfelelő-e? Hőérték, hézag, stb.

Az enyém hasonló körülmények között valós 135-140 közötti sebességnél 4 személlyel  7,7 körül fogyaszt. Klíma nincs.

Hibakód esetleg van?
Gyorsa ránéztem az enyém leírására, ötlet szinten jó lehet: üzemanyagnyomás, injektorok, gyertyák, gyújtókábelek, előgyújtás okozhatnak hasonlót.
A tiédben gondolom már nem gyújtáselosztó van. Azért szerintem nézzük meg az üzemanyagszűrő cseréje után  :hmmmm: bár akkor talán magasabb fordulaton lenne baj :?:
De gondolom hamarosan lesz típusspecifikus válasz is  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2013.08.19 23:53:40 írta vd1234 »

bxbreak 85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1945 Dátum: 2013.08.25 12:50:55 »
Sajnos  az a fejlemény ablak emelö ügyben,hogy után gyártottban csak komfort nélküli létezik...(legalábbis én sehol sem találtam,pedig minden követ megmozgattam..) Még bele is törödtem volna,gondoltam megleszek a simával is. Igen ám,de a komfort funkció nélkülinek teljesen más az elektromos csatlakozója.. Tehát marad a gyári amit 190€ helyett 158€-ért tudok megvenni.. Nagyon sokallom,de eddig nem tudok jobbat sajnos. Ha valaki tud akkor várom a megoldást.. :flowers: Köszönöm.
« Utoljára szerkesztve: 2013.08.25 12:52:26 írta bxbreak 85 »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1946 Dátum: 2013.08.25 14:00:55 »
Sajnos  az a fejlemény ablak emelö ügyben,hogy után gyártottban csak komfort nélküli létezik...(legalábbis én sehol sem találtam,pedig minden követ megmozgattam..) Még bele is törödtem volna,gondoltam megleszek a simával is. Igen ám,de a komfort funkció nélkülinek teljesen más az elektromos csatlakozója.. Tehát marad a gyári amit 190€ helyett 158€-ért tudok megvenni.. Nagyon sokallom,de eddig nem tudok jobbat sajnos. Ha valaki tud akkor várom a megoldást.. :flowers: Köszönöm.
Annyit tudok, hogy reccsent és megállt.
Lehet tudni, mi a pontos baja?
Javaslataim a következők:
1. Ha nem olyan KO, akkor én megpróbálnám megcsinálni házilag, kis barkácsolással. A többi pontot is otthon gondoltam ám  ;)
2. Ha nagyobb a baja, akkor maximum egy komfort nélküliből (egyébként mi a komfort funció??) és a benne levő gyáriból lehetne csinálni egyet: pl. ha jó a régi motor (de a régi mechanika tropa), akkor azt a régiből áttenni az újba, akár szegecsek lefúrásával és utána csavarozással, nem tudom, mert nem láttam, csak ötletelek. Akkor jó a villamos csatlakozó is.
3. De adott esetben a komfort nélküli csatlakozóját le lehetne cserélni az eredetire, legfeljebb minden vezeték nem lesz, csak meg kell határozni (a régi és az új összevetésével), hogy melyik vezeték hová megy.
4. Legvégső esetben venném meg a gyárit.

bxbreak 85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1947 Dátum: 2013.08.25 14:42:16 »
Annyit tudok, hogy reccsent és megállt.
Lehet tudni, mi a pontos baja?
Javaslataim a következők:
1. Ha nem olyan KO, akkor én megpróbálnám megcsinálni házilag, kis barkácsolással. A többi pontot is otthon gondoltam ám  ;)
2. Ha nagyobb a baja, akkor maximum egy komfort nélküliből (egyébként mi a komfort funció??) és a benne levő gyáriból lehetne csinálni egyet: pl. ha jó a régi motor (de a régi mechanika tropa), akkor azt a régiből áttenni az újba, akár szegecsek lefúrásával és utána csavarozással, nem tudom, mert nem láttam, csak ötletelek. Akkor jó a villamos csatlakozó is.
3. De adott esetben a komfort nélküli csatlakozóját le lehetne cserélni az eredetire, legfeljebb minden vezeték nem lesz, csak meg kell határozni (a régi és az új összevetésével), hogy melyik vezeték hová megy.
4. Legvégső esetben venném meg a gyárit.
A komfort funkció az ablak automatikus le és felhúzását (két véghelyzet között) takarja.  A kettöböl egyet nem igazán müködik mert az utángyártott tokozott bowdenes és a motor ferdén van felcsavarozva. Az eredeti derékszögben áll,és magán a motoron van a vezetékcsatlakozás.Tehát a régi eredeti motor nem szerelhetö át a marelli szerkezetre. Már szétszedtem: Végül is nem nagy a baja: a felsö müanyag görgö tört szét. Ha otthon lennék akkor az ismerös esztergályossal csináltatnék ilyen görgöt fémböl. Az eredetiböl lefúrnám a stiftet ,utána az új görgöt ráhúznám és hátulról co-val megcsöppentve már kész is lenne... Ez viszont Németországban nem egészen így müködik..-Dobd el vegyél újat.. Nem gond  legfeljebb lesz egy tartalék az autó úgy sem lesz eladva egy darabig.. :clap:

gabii

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1948 Dátum: 2013.08.26 22:28:25 »
Sziasztok,

Segitség kellene.
Kiraboltak a hétvégén és több minden mellett vitték az autó kulcsát és a forgalmit is.

Szeretném kicseréltetni a zárat és inditót, immo-t, távirányitót, h ne tudják kinyitni és elvinni az autót.
Mivel idősödő autóról van szó, olcsóbb megoldást keresek, bontott alkatrészekkel stb. (T22 - 1ZZ-FE)

Hol lenne érdemes kérdezősködnöm?
Esetleg tud valaki segiteni a komplett kivitelezésben?
Mennyibe fájhat egy ilyen művelet?


Köszönöm szépen,
Gabor
Avensis I. (2001) 1.8 1ZZ-FE

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1949 Dátum: 2013.08.26 22:30:05 »
kulcsot,forgalmit?
kocsiból vitték el?
és te is jelen voltál?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки