Szerző Téma: Ráncfelvarrott Avensis I  (Megtekintve 496752 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Laxi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1725 Dátum: 2012.03.07 07:18:29 »
Persze, ott.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1726 Dátum: 2012.03.07 08:08:41 »
Fővárfosi Autópiac  [rohog] azért egy hirdetésbe ilyet beírni  :cry:

Laxi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1727 Dátum: 2012.03.08 06:31:56 »
Hú, vazz, eszre se vettem   :lol:

arnold

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Megnézném de...
« Válasz #1728 Dátum: 2012.05.02 04:11:39 »
Benzinesnél nincs ilyen probléma. Viszont van az oljfogyasztós, amit blokk cserével javítottak. Én szivesebben vennék olyat, amelyiknél már cserélték - ezeknél a motorszám csak 4ZZ. Azért szivesebben vennék Sol-t - ez egy Terra -, pláne 1,8-ast, de az ritka mint a fehér holló.

Ez azt jelenti, hogy ha egy 3ZZ-set látok, akkor azon még nem volt cserélve a motor olajfogyasztás miatt?

arnold

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1729 Dátum: 2012.05.02 04:15:08 »
Hello!

Egy 2001-es SOL Avensisben láttam olyat, hogy az első ülésekből alul kijön egy-egy flexibilis fémmel borított vezetékköteg. Az autóban nincs ülésfűtés kapcsoló. Azt szeretném kérdezni, hogy a vezetékek esetleg a beépített ülésfűtésre utalnak? Ha igen, akkor hogy lehetne "aktivizálni" és használni a dolgot? Próbált már valaki ilyesmit?

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Megnézném de...
« Válasz #1730 Dátum: 2012.05.09 11:47:14 »
Ez azt jelenti, hogy ha egy 3ZZ-set látok, akkor azon még nem volt cserélve a motor olajfogyasztás miatt?
Bocs, nem volt nagyon időm erre járni. Szóval a 3ZZ-s az amit a Toyota már lecserélt - valószinüleg garanciában. Ahol a 3ZZ után még van valami, az még nem volt cserélve valószinüleg.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1731 Dátum: 2012.05.09 11:49:22 »
Hello!

Egy 2001-es SOL Avensisben láttam olyat, hogy az első ülésekből alul kijön egy-egy flexibilis fémmel borított vezetékköteg. Az autóban nincs ülésfűtés kapcsoló. Azt szeretném kérdezni, hogy a vezetékek esetleg a beépített ülésfűtésre utalnak? Ha igen, akkor hogy lehetne "aktivizálni" és használni a dolgot? Próbált már valaki ilyesmit?
Lehet esetleg az oldal légzsák is. Ha sárga csatlakozó van rajta, akkor jó esély van erre.
« Utoljára szerkesztve: 2012.05.09 11:52:05 írta afekete »
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1732 Dátum: 2012.05.09 14:50:47 »
...és mi a helyzet a 2.0 D4 motorral. Én lehet ma megveszem a kiszemelt példányt.
3 szonda cserélve lett rajta
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Chapry

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1733 Dátum: 2012.05.09 21:24:16 »
Tudja valaki, hogy ave1-be (2000-ig) beszerelhető-e a 2000-2002-ig gyártott facelift első fényszóró? Azonos a mérete és a felfogatási pontjai?

Röfi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1734 Dátum: 2012.05.12 13:13:50 »
Sziasztok!

Tegnap megadta magát a csomagtartó zárja. A központi zár nyomkodására mozog egy kicsit jobbra-balra agomb, de ki nem nyitja. Kulccsal jobbra egy fél fordulat után akad (ahogy kell), de balra csak simán forog körbe. :(
Találkoztatok már hasonlóval? Kis em tudom így nyitni, azt sem tudom, hogy férhetnék hozzá.
Avensis Liftback
Linea Terra 1.6
1999

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1735 Dátum: 2012.05.16 23:32:52 »
Az eggyel újabbnál úgy volt, hogy ha az utastér felől bemászol, akkor pont középen, a zár innenső oldalán van egy kis műanyag ajtócska, amit egy csavarhúzóval ki lehet pattintani, és mögötte van egy kallantyú, amivel ki lehet nyitni az ötödik ajtót.
Amúgy valószínűleg elkoptak a zár lamellái. Esetleg WD 40-et próbálj belenyomni, hátha az segít!
music     

BluElite

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1736 Dátum: 2012.05.19 14:01:44 »
Kedves Fórumozók!

Először is sok szeretettel köszöntök mindenkit. elnézéseteket kérem, új vagyok a fórumon, érdeklődni szeretnék. Kérlek nézzétek el hogy alap dolgokra vagyok kíváncsi, de nem tudok sokat az Avensisekről.

Röviden: autócsere előtt állok. Szerintem hagyjuk hogy milyen a régi. Amit vásárolni szeretnék, az egy 1999 decemberi évjáratú, nemrégen külföldről behozott Avensis, Linea Sol, 1.6-os motor, kombi karosszéria. Ma voltam megnézni, első körben jónak tűnik a kiszemelt példány.

Kérem mondjatok valamit ezekről az autókról, és a benne lévő motorról. Azon kívül, hogy ha jól tudom, piszok tartós jószág. Például vezérműszíjas, vagy vezérműláncos? Milyen hibák fordulnak vele elő, már ha egyáltalán előfordulnak? A fogyasztása milyen, takarékos stílus mellett? A nyomatéka mekkora? Milyen olaj való bele, úgy értem gyárilag? Milyen szervizintervallumai vannak?

A linea sol megnevezés mit jelent pontosan? A felszereltséget tükrözi? Egy linea terra miben más?

Köszönöm a válaszotokat előre is: BluElite

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1737 Dátum: 2012.05.19 15:57:55 »
A ráncfelvarrás előtti 1,6os motor egy sokszorosan kipróbált, jó kis motor. Ha megkapja a megfelelő 5w30as olajat meg az egyéb törődést, hálás lesz. Nem lesz vele egy rakéta az autó, de a mindennapokra elég. A linea sol pedig a legjobb felszereltséget jelzi. Pontos tételeket ne kérdezz, de nagyjából:

4 el ablak, plüssülés, bőrkormány és váltógomb, CD-s rádió (talán tárral is, ha német piacos.
Gabe 254.

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1738 Dátum: 2012.05.19 17:50:47 »
Kedves Fórumozók!

Először is sok szeretettel köszöntök mindenkit. elnézéseteket kérem, új vagyok a fórumon, érdeklődni szeretnék. Kérlek nézzétek el hogy alap dolgokra vagyok kíváncsi, de nem tudok sokat az Avensisekről.

Röviden: autócsere előtt állok. Szerintem hagyjuk hogy milyen a régi. Amit vásárolni szeretnék, az egy 1999 decemberi évjáratú, nemrégen külföldről behozott Avensis, Linea Sol, 1.6-os motor, kombi karosszéria. Ma voltam megnézni, első körben jónak tűnik a kiszemelt példány.

Kérem mondjatok valamit ezekről az autókról, és a benne lévő motorról. Azon kívül, hogy ha jól tudom, piszok tartós jószág. Például vezérműszíjas, vagy vezérműláncos? Milyen hibák fordulnak vele elő, már ha egyáltalán előfordulnak? A fogyasztása milyen, takarékos stílus mellett? A nyomatéka mekkora? Milyen olaj való bele, úgy értem gyárilag? Milyen szervizintervallumai vannak?

A linea sol megnevezés mit jelent pontosan? A felszereltséget tükrözi? Egy linea terra miben más?

Köszönöm a válaszotokat előre is: BluElite
Miénk 4AFE 1,6 motor,tehát nem 1,6 VVT-i.
Fogyasztás az én viszonylag nyugodt vezetési stílusommal: 5 személy Zeg-Marosvásárhely 6,3 liter, 4 személy Zeg-Bp téli üzemmódban 8,7 litert, Zeg-Szentgotthárd erőltetett menetben 5 személlyel 8,4 liter. Autópálya tempóban tartósan 7,2 liter. Nincs klímánk! Az nem tudom mennyiben befolyásolhatja. Vízpumpát kellett eddig rajta cserélni, hátsó stabilizátor szilenteket, kormány rudazat kicsit kopog nagyon rossz úton, szervóolaj csere, belevaló olaj kell bele és akkor nagyon tartós motor. Lehet huzatni rendesen 6000 fölé is ,néha szoktam,szereti,de igazából ott már nem sok ereje van. 1-3 személlyel egészen jól autózható, 5 személynél már kijön a viszonylagos kis motor erőtlensége. Váltókiosztása nagyon jó,tehát 130ról 5-ben még jól gyorsul...természetesen mindent a 110 lóerőhöz és a majd 1300kg-os önsúlyhoz kell mérni. Szerintem nagyon rugalmas, nyugis vezetésnél keveset fogyasztó csendes motor, hamar kapcsolgathatod neki a sebességeket. 5ben is elkóricál 50el...Utastere tartós,egyedül az ajtóbehúzók körül megkopik,váltószoknya is egy idő után, kormány...ülések...de nekünk még 189000km-nél is egy szavunk nem lehet rá,ennyi 14 évesen belefér. Sűrűbban kiég a csomagtér világításunk...kb ennyi.
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

BluElite

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1739 Dátum: 2012.05.19 21:35:41 »
Kösznöm. Jó ezeket a sorokat olvasni.

Na most bevallom, egy 1. generációs ford mondeotól (szintén 1.6) fogok megválni. A fordos fórumokon örökké alapjárati gondokkal, futómű gondokkal, lambda szondával, egr szeleppel küzdenek. Erre meg itt ez a fórum, és a legsúlyosabb probléma az általad leírt csomagtér világítás, illetve egy valaki más által írt műszerfal világítás volt...

Egyébként el tudom hinni a 6.3-as fogyasztást, mivel az öreg fordommal - ami egyébkéntszinte gyári jó motorral rendelkezik, vigyázok is rá, - 6.2-vel kijövök országúton. Bár a márkatársak nem értik hogyan, mindenki 7-8-akkal járkál. Én mondjuk figyelem is mit művelek, mániám a takarékos vezetés.

Ha jól értettem 5w-30-as olaj való bele. Milyen? Mobil1???

Mondjuk nem érzem hátránynak az 1.6-os motort, nekem tökéletesen megfelel. Egy dologhoz érzemkicsit kevésnek, amikor lakókocsit vontatok. Bár nem nehéz, csak 550kg körüli. Ez esetben kell emelkedőknél 4-et visszarakni neki, egyébként szépen elmegy.

Még egy kérdés végezetül: Milyen/mekkora a nyomatéka a gépnek? Nincs valahol valami letölthető gépkönyv amiből tájékozódhatok?

Ismételten köszönöm: BluElite