Szerző Téma: Ráncfelvarrott Avensis I  (Megtekintve 499722 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1680 Dátum: 2011.07.29 16:17:44 »
Érdemes volna esetleg megkérdezni márkakereskedésben mennyibe kerül. Elvileg lehet belőle eredeti Toyotán kívül Optifit, ami Toyota felújított / utángyártott.
Meg ha van japánba való (Denso / Niparts), abban én jobban bíznák - de lehet valakinek van tapasztalat és az nem egyezik az én véleményemmel. ;)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

.gregor.

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1681 Dátum: 2011.07.29 16:53:57 »
Kereskedésbe rákérdeztem 80+áfa...
Amit ajánlasz abban én is jobban bíznék, de sehol nem találok (vagy csak rossz helyen/rosszul keresek).
Ha valaki tud ilyen lehetőségről egy linknek nagyon tudnék örülni...  :)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26339
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1682 Dátum: 2011.07.31 22:15:08 »
Kedves Hozzáértők! :)

1AZ-FSE motorral szerelt változathoz keresek üzemanyag szivattyút, ebben kérném segítségeteket. Amiket eddig találtam az a 3S-FE típushoz vannak. A két típusnál azonos alkatrészt használtak, vagy csak én vagyok béna a keresésben?
Válaszotokat előre is köszönöm!
Nem biztos, hogy azonos. De azt is tudnod kell, hogy ennek a típusnak két db benzinpumpája van. Az egyik a tanknál (ez esetleg lehet azonos), a másik a motornál és a szegénykeverékes üzem miatti nagyobb nyomást állítja elő. Ez csak a 2,0 és a 2,4 -es D4 motoroknak van (ezekhez viszont azonos). Melyik kell neked?
music     

.gregor.

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1683 Dátum: 2011.07.31 22:17:29 »
A tank felőli.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26339
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1684 Dátum: 2011.07.31 23:04:16 »
Az lehet azonos, még az sem kizárt, hogy az összes benzinmotorosnak ugyanaz, de ezt nem tudom biztosan.
music     

.gregor.

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1685 Dátum: 2011.07.31 23:06:19 »
Köszönöm a tippeket! :flowers:
Megrendelem egy olyan helyről ahova vissza lehet küldeni 8 napon belül ha mégsem lenne jó, így max egy postázást bukok.

FungY

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1686 Dátum: 2011.10.02 12:45:20 »
Üdv mindenkinek!!
Az alábbi problémára keresnék választ, adott esetben megoldást. Van  egy 2001 novemberi Avensis 1.6-os, aminek a klímája elég fura dolgot produkál. Kikapcsolás után  mintha a kondenzvíz nem ürülne ki teljesen, mert rövid idő múlva eléggé megugrik a páratartalom az utastérben. Ez mellett, bekapcsoláskor mindíg poshadt szag kezd terjengeni, ami rövid idő múlva szellőztetéssel megszűnik. A klíma tisztítása nem jelent megoldást, mert a csúnya szagokat csak ideig-óráig tartja távol. Aztán valószínűleg a víz megrekedése miatt ez a folyamat ismétlődik. Volt-e hasonlóproblémája valakinek, mi lehet a megoldás.-FungY

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26339
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1687 Dátum: 2011.10.02 14:58:38 »
Üdv mindenkinek!!
Az alábbi problémára keresnék választ, adott esetben megoldást. Van  egy 2001 novemberi Avensis 1.6-os, aminek a klímája elég fura dolgot produkál. Kikapcsolás után  mintha a kondenzvíz nem ürülne ki teljesen, mert rövid idő múlva eléggé megugrik a páratartalom az utastérben. Ez mellett, bekapcsoláskor mindíg poshadt szag kezd terjengeni, ami rövid idő múlva szellőztetéssel megszűnik. A klíma tisztítása nem jelent megoldást, mert a csúnya szagokat csak ideig-óráig tartja távol. Aztán valószínűleg a víz megrekedése miatt ez a folyamat ismétlődik. Volt-e hasonlóproblémája valakinek, mi lehet a megoldás.-FungY
Ha csak olyan párás illat van, az normális. Ha a bacik elszaporodtak, akkor nagyon büdös lesz.
Amúgy a klímát hamarabb kapcsold ki, mint ahogy megállsz a kocsival, járjon még legalább 1 percet a ventillátor, hogy tényleg ki tudjon száradni, én olyankor mindig lehúzom az ablakokat, és a ventit elég erős fokozatra kapcsolom.
music     

FungY

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1688 Dátum: 2011.10.03 09:14:38 »
...tehát, ha jól értem, a légkondi odafigyelést és  "utógondozást" igényel és nem elromlott. Nem abból adódik, hogy 10 éves az autó és valami már nem úgy működik benne,mint új korában. Egyszerűen ilyen és meg kell tanulni így együtt élni vele?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26339
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1689 Dátum: 2011.10.03 21:43:34 »
Ha bizonytalan vagy, olvasd el ezt, vagy vidd el egy klímáshoz, de ha bekapcsolást követő fél percen belül a leghidegebb állásnál keményen húz be a hideg ÉS nincs mocsárszag, akkor nem lehet baj. Te poshadt szagot írtál, ha az büdös illat, akkor van baj, ha csak párás illat, akkor nincs.
music     

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1690 Dátum: 2011.10.03 21:56:34 »
Pára ellen megoldás lehet, hogy pollenszűrőt kell cserélni néha.  ;)
         

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26339
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1691 Dátum: 2011.10.03 22:22:53 »
A pára, meg a párás illet nem ugyanaz. ;)
music     

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1692 Dátum: 2011.10.03 23:19:27 »
Kicsit rendbe kéne szedni a klímát... szerintem hívj egy szakembert és megcsinálja... egy kör alatt a gázt is feltöltetném és kitakaríttatnám az egészet...

FungY

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1693 Dátum: 2011.10.04 09:12:56 »
...örülök,hogy szépen összejöttünk!:)  Köszönöm a segítőkészséget mindenkitől. Az alapgondolat, hogy vigyem el klímáshoz, természetesen nem áll tőlem távol!...ámde: azt mindenképpen szeretném elkerülni, hogy emberünk a tisztítás alatt csak a klíma innen-onnan való befúvásosos tisztítását értse, mert azt magam is meg tudom csinálni. Ezért általában 10e ft-ot kérnek el. Annak látnám értelmét, hogy az egészet szétszedni, jól letakarítani és amikor minden tiszta összerakni és feltölteni a rendszert. Eddigi ismereteim szerint az egész klíma nagyon el van dugva a középkonzol alatt és megbontása szerintem némi tapasztalatot igényel. De mindenképpen egy erre a területre vonatkozó szétszerelési utasítás jó lenne. Egy kicsit azon a véleményen vagyok, hogy amit én megcsinálok, az meg van csinálva. Nem szívesen fizetnék a semmire több tízezer forintot. Ezért kezdtem az elején azzal az alapkérdéssel, hogy ez ilyen és így kell megtanulni kezelni, vagy véres a torka.Természetesen, ha valaki tutira megcsinálja, hajlandó vagyok megfizetni a szaktudást, de ez mindig utólag derül ki ,sajnos! Próbálgatásra meg már sem hitem sem pénzem nincs!!Így marad ez a körbejárom a témát rendesen és próbálok kevésbé rossz döntést hozni. További segítséget, javaslatokat előre is köszönöm!!  ...és persze , vége a klímás időszaknak, de jövőre szeretném ezt a kérdést rendben tudni......és még egy körkérdés: ennek az autónak javítási szerelési leírásában, ennek beszerzésében tudna-e valaki segíteni?(nem az alap kézikönyvre gondolok). Szép napot mindenkinek!

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1694 Dátum: 2011.10.04 09:49:09 »
FungY, ha elfogadsz egy tanácsot: A klíma addig fog jól működni, amíg egyszer szét nem szedi valaki teljesen...

Egy alapos "befúvásos" tisztítás, a rendszer feltöltése után bőven elegendő, plusz kicseréled a pollenszűrőt újra. Ha a tömítéseknél nem kimutatható a gáz szökése, akkor nem lesz vele bajod. Az is igaz, hogy nyáron, azonban használni kell/érdemes a klímát, mert az állás miatt is elszökhet a gáz...  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i