Szerző Téma: Ráncfelvarrott Avensis I  (Megtekintve 496789 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1440 Dátum: 2009.11.29 22:01:08 »
BRS                                                                                                 BRS                                                                                                             BRS               

Szia!
 Pénteken említetted, de akkor átszaladtunk ezen a fűtés problémán...!  :whistling:
 Ha gondolod, jövő héten megnézem, nem gond...!
 Az ellenálás-sor mindig a venti álltal fújt levegő útjában, belül, a lapátok felett van, mivel ezek hőellenálások, hűteni kell!
 Üdv!


Szia!

Nagyon nagyon örülnék ha tudnál rá vetni egy pillantást mert kezd kicsit idegesíteni. most úgy ahogy van megcsináltam de inkább csak hagyom nem fűteni mert csak ilyen hibamegállapítás+próba volt és félrenyomtam a kábeleket nehogy valami nagyobb ***t csináljak... majd mielőtt mennék leszerelem a kesztyűtartót meg előkészítem akkor a terepet!

Mégegyszer köszönöm ha megnéznéd!!

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1441 Dátum: 2009.12.04 10:27:53 »
Na az eddigi 18literes fogyit sikerült letornázni 11-12re ha nyomom neki akkor sem több... vpower f racing 100 380ft ért:D Most számolhatok melyik éri meg jobban...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1442 Dátum: 2009.12.08 06:06:13 »
Na az eddigi 18literes fogyit sikerült letornázni 11-12re ha nyomom neki akkor sem több... vpower f racing 100 380ft ért:D Most számolhatok melyik éri meg jobban...
Biztosan nem attól van, hogy ilyet tankoltál bele. A 11-12 liter azért már városban elfogadhatónak nevezhető (nehéz lábbal)... Lehet, nincs is különösebb baja az autódnak  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1443 Dátum: 2009.12.08 22:35:28 »
Na az eddigi 18literes fogyit sikerült letornázni 11-12re ha nyomom neki akkor sem több... vpower f racing 100 380ft ért:D Most számolhatok melyik éri meg jobban...
Biztosan nem attól van, hogy ilyet tankoltál bele. A 11-12 liter azért már városban elfogadhatónak nevezhető (nehéz lábbal)... Lehet, nincs is különösebb baja az autódnak  :)

Nem nem de ave hibák topicban írtam mivolt... kábelszakadás...jeee

mostmár pályán is 180körül is 11.8 nál megáll és városban sem több mint 12 akárhogy tolom neki

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1444 Dátum: 2009.12.16 14:04:37 »
Kéne nekem jobb hátsó lámpi:)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1445 Dátum: 2009.12.16 23:23:26 »
Nekem meg nagyobb fizetés :devil:
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1446 Dátum: 2009.12.17 10:42:46 »
Kéne nekem jobb hátsó lámpi:)
Kérdezd meg a boltikat, meg a bontikat  ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1447 Dátum: 2009.12.17 10:47:35 »
Kéne nekem jobb hátsó lámpi:)
Kérdezd meg a boltikat, meg a bontikat  ;)

Jah már megvolt, hívtam a thököli bontis srácocskákat de nekik nem volt lámpi:) Viszont szkaresz szomszédságában árulnak eggyet 10ropiért...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1448 Dátum: 2009.12.17 10:50:01 »
Jah már megvolt, hívtam a thököli bontis srácocskákat de nekik nem volt lámpi:) Viszont szkaresz szomszédságában árulnak eggyet 10ropiért...
Pécsi autómécses-szakbolt: 72/439-569. Biztos el tudja küldeni póstán.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1449 Dátum: 2009.12.17 10:51:38 »
Jah már megvolt, hívtam a thököli bontis srácocskákat de nekik nem volt lámpi:) Viszont szkaresz szomszédságában árulnak eggyet 10ropiért...
Pécsi autómécses-szakbolt: 72/439-569. Biztos el tudja küldeni póstán.

Hmm majd megkérdezem őket köszI! Most egyenlőre még okéss a dolog mivel még kikell húznom a karácsonyt anyagilag... igazából enm látszik annyira csak idegesít:)

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1450 Dátum: 2009.12.28 10:46:23 »
Minden kedves avensis tulajnak ajánlom figyelmébe hogy:

Tegyen egy rongyot először az újjára majd 2szorra már egy csavarhúzó fejére és húzza végig a járatokban ahova az ablakok bemennek a kédergumiknál. Tegnap megcsináltam pedig látszólag tök tiszta volt és a 4ablakból kb 1 deka sarat szedtem ki. A jobb oldali ablakom immár gyorsabban megy fel és sztem kicsit csöndesebb is, de számomra feltétlenül megnyugtató.

És a kerékjárati ívek karosszéria visszahajlításánál is a műanyag alatt nekem olyan 1kiló sár gyúlt össze ami nedves volt és elég kemény szóval már régóta ott lehetett. Mivel tom hogy ált ott kezdenek el rozsdizni, ezt is ajánlom mindenkinek mert nem számítottam rá de most mégis baromira megnyugtató egy dolog.. Ha valaki még kiptóbálja rajtam kívül, várom a tapasztalatokat! :)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1451 Dátum: 2009.12.28 17:59:02 »
Minden kedves avensis tulajnak ajánlom figyelmébe hogy:

Tegyen egy rongyot először az újjára majd 2szorra már egy csavarhúzó fejére és húzza végig a járatokban ahova az ablakok bemennek a kédergumiknál. Tegnap megcsináltam pedig látszólag tök tiszta volt és a 4ablakból kb 1 deka sarat szedtem ki. A jobb oldali ablakom immár gyorsabban megy fel és sztem kicsit csöndesebb is, de számomra feltétlenül megnyugtató.

És a kerékjárati ívek karosszéria visszahajlításánál is a műanyag alatt nekem olyan 1kiló sár gyúlt össze ami nedves volt és elég kemény szóval már régóta ott lehetett. Mivel tom hogy ált ott kezdenek el rozsdizni, ezt is ajánlom mindenkinek mert nem számítottam rá de most mégis baromira megnyugtató egy dolog.. Ha valaki még kiptóbálja rajtam kívül, várom a tapasztalatokat! :)

Ezek alapigazságok, de azért örülök, hogy rájöttél Te is cimbi!  :D :D

Mondok még egyet jó?  Nyisd ki az első ajtódat, és az A oszlop tövénél nézz bele a sárvédőd mögé, egészen alulra, mennyi sár, levél van benne? Itt ugyanis nagyon könnyen összegyűlik a szmötyi, ide folyik le a víz nagyja a szélvédőtől és az ablaktörlőktől.  Ha nem tud lefolyni, mert a levél és/vagy a sár eldugaszolja, akkor a lemez nem sokáig bírja az iszappakolást és átrohar. Főleb a kocsi jobb oldala veszélyeztettebb, mert általában az van a padka felé, onan könnyebben feljön a koszmó.

Ki kell slagolni, vagy nagynyomásúval kiveretni, persze óvatosan, mert ezt nyitott ajtónál lehet csak megcsinálni!

Bónusz: Nézd meg az ajtók alsó (belső oldali) vízelvezető nyílásait átfolyik rajta a víz, mert ha nem az ajtó aljában lötyögni kezd a víz és a rozsda hamar megeszi a lemezt.
A próbája ennek, nyitot ajtónál önts egy pohárnyi vizet a felhúzott ablak külső felére, kifolyik-e a víz alul? ( ugyanis minimális víz az ablaüveg mellett az ejtó testbe is befolyik, és annak ugye ki is kell folynia.)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1452 Dátum: 2009.12.28 18:08:30 »
Ezek alapigazságok, de azért örülök, hogy rájöttél Te is cimbi!  :D :D

Mondok még egyet jó?  Nyisd ki az első ajtódat, és az A oszlop tövénél nézz bele a sárvédőd mögé, egészen alulra, mennyi sár, levél van benne? Itt ugyanis nagyon könnyen összegyűlik a szmötyi, ide folyik le a víz nagyja a szélvédőtől és az ablaktörlőktől.  Ha nem tud lefolyni, mert a levél és/vagy a sár eldugaszolja, akkor a lemez nem sokáig bírja az iszappakolást és átrohar. Főleb a kocsi jobb oldala veszélyeztettebb, mert általában az van a padka felé, onan könnyebben feljön a koszmó.

Ki kell slagolni, vagy nagynyomásúval kiveretni, persze óvatosan, mert ezt nyitott ajtónál lehet csak megcsinálni!

Bónusz: Nézd meg az ajtók alsó (belső oldali) vízelvezető nyílásait átfolyik rajta a víz, mert ha nem az ajtó aljában lötyögni kezd a víz és a rozsda hamar megeszi a lemezt.
A próbája ennek, nyitot ajtónál önts egy pohárnyi vizet a felhúzott ablak külső felére, kifolyik-e a víz alul? ( ugyanis minimális víz az ablaüveg mellett az ejtó testbe is befolyik, és annak ugye ki is kell folynia.)

1. Elhiszem, hogy van akinek (jelenesetben neked) ez alapigazság, de én úgy vagyok vele, hogy egy alap usernél kicsit többet értek, figyelek a kocsimra és eddig ez pl eszembe sem jutott. Szóval azért írtam le, hogy hátha van még akinek ez kiment a fejéből vagy még eszébe sem jutott.

2. Megpróbálom megnézni az A oszlop alját de nekem asszem oda nem is lehet belátni mert van egy ilyen elég vaskos színrefújt darab, de most komolyabban is megfigyelem majd.

3. már végignéztem a melegvizes mosószeres szivaccsal való átmdörzsölés során és nem látszott hogy lenne benne valami, de a vízzel való leöntés az kimaradt, azt feltétlenül kirpróbálom:)

Köszi Cimbi! :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1453 Dátum: 2009.12.28 18:12:48 »
2. Megpróbálom megnézni az A oszlop alját de nekem asszem oda nem is lehet belátni mert van egy ilyen elég vaskos színrefújt darab, de most komolyabban is megfigyelem majd.

Ha kinyitod az ajtót, akkor látod a zsanérokat, amelyek az A oszlop teherviselő elemére vannak csavarozva. Erre illeszkedik a sárvédő is, csavarokkal és/vagy hegesztve. Ahogy a sárvédő alul az ajtó aljánál az A oszlopra van "rádolgozva" itt van az általam említett zsák, ezt kell tisztántartani. Sajnos nincsen képem róla, de keresek és felteszem.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1454 Dátum: 2009.12.28 18:18:29 »
Ha kinyitod az ajtót, akkor látod a zsanérokat, amelyek az A oszlop teherviselő elemére vannak csavarozva. Erre illeszkedik a sárvédő is, csavarokkal és/vagy hegesztve. Ahogy a sárvédő alul az ajtó aljánál az A oszlopra van "rádolgozva" itt van az általam említett zsák, ezt kell tisztántartani. Sajnos nincsen képem róla, de keresek és felteszem.

Jólvan utánna nézek hátha találok valamit:D De ha lesz fényképed akkor megköszönöm:)