Szerző Téma: Ráncfelvarrott Avensis I  (Megtekintve 496726 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1410 Dátum: 2009.11.19 22:15:59 »
Az nem lehet, hogy csak egyszerűen a kuplung nem emel ki rendesen?
music     

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1411 Dátum: 2009.11.20 11:52:21 »
Az nem lehet, hogy csak egyszerűen a kuplung nem emel ki rendesen?
Hát nem tudom. Attól szerintem nem szabadna bent ragadnia sebességben, de nem vagyok annyira hozzáértő. A kuplungra mondták, hogy már csak kb. 10e km van benne, aztán csere.
Viszont a service manual a kuplungot nem említi lehetséges hibaként. :-( Nem tudom.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1412 Dátum: 2009.11.21 21:29:36 »
Az nem lehet, hogy csak egyszerűen a kuplung nem emel ki rendesen?
Hát nem tudom. Attól szerintem nem szabadna bent ragadnia sebességben, de nem vagyok annyira hozzáértő.
Ha a kuplung nem emelne ki (kapcsolna szét) rendesen, akkor attól még menet közben simán ki kéne tudnod venni a váltót üresbe. Csak álló helyzetben lenne nehéz pl. az 1-es és az R-t üresbe kapcsolni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10702
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1413 Dátum: 2009.11.22 12:58:02 »
Lehet már volt róla szó, de az 1.6-os vvt-i motorja milyen EU besorolású? 3-as?
És mennyi lehet kb a C02-es kibocsátása? Valaki kérdezte tőlem az interneten, és bevallom, nem tudtam válaszolni rá.  :szemez:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1414 Dátum: 2009.11.22 20:37:58 »
Lehet már volt róla szó, de az 1.6-os vvt-i motorja milyen EU besorolású? 3-as?
És mennyi lehet kb a C02-es kibocsátása? Valaki kérdezte tőlem az interneten, és bevallom, nem tudtam válaszolni rá.  :szemez:
Euro 3-as, és a leggyakrabban fellelhető CO2-emissziós adat 175 g.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10702
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1415 Dátum: 2009.11.23 00:01:51 »
Köszi. A 3-ast azt gondoltam, de a co2-t nem vágtam. Továbbítom az infót.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

fgabe

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1416 Dátum: 2009.11.23 20:14:03 »
Sziasztok,
mostanában esős ill. az utáni napokon arra lettem figyelmes, hogy kanyarodáskor hallom, ahogy víz löttyen jobbra-balra a kocsi elejében. A hangok a motorháztető és a szélvédő közötti szellőzőrácsok felől jönnek. Látszik is a rácsok alatt kis mennyiségű víz, de nehezen hozzáférhető helyen van. Gyanítom, hogy eldugult valahol a vízel(le)vezető. Van ilyen irányú tapasztalata valakinek, merre keressem az eldugult részt, hogyan férhetnék hozzá, mivel tudnám leghatékonyabban kitisztítani?
Toyota Avensis 1.6 Vvt-i Liftback 2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1417 Dátum: 2009.11.24 20:38:00 »
Sziasztok,
mostanában esős ill. az utáni napokon arra lettem figyelmes, hogy kanyarodáskor hallom, ahogy víz löttyen jobbra-balra a kocsi elejében. A hangok a motorháztető és a szélvédő közötti szellőzőrácsok felől jönnek. Látszik is a rácsok alatt kis mennyiségű víz, de nehezen hozzáférhető helyen van. Gyanítom, hogy eldugult valahol a vízel(le)vezető. Van ilyen irányú tapasztalata valakinek, merre keressem az eldugult részt, hogyan férhetnék hozzá, mivel tudnám leghatékonyabban kitisztítani?
Minden bizonnyal tényleg a vízlevezető cső dugult el. Ezt vékony dróttal vagy még inkább hajlékony huzallal (bowdennel) lehetne kipucolni, alulról; meg kéne keresni, hogy hol vezet ki a szabadba.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

fgabe

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1418 Dátum: 2009.11.25 08:42:02 »
Sziasztok,
mostanában esős ill. az utáni napokon arra lettem figyelmes, hogy kanyarodáskor hallom, ahogy víz löttyen jobbra-balra a kocsi elejében. A hangok a motorháztető és a szélvédő közötti szellőzőrácsok felől jönnek. Látszik is a rácsok alatt kis mennyiségű víz, de nehezen hozzáférhető helyen van. Gyanítom, hogy eldugult valahol a vízel(le)vezető. Van ilyen irányú tapasztalata valakinek, merre keressem az eldugult részt, hogyan férhetnék hozzá, mivel tudnám leghatékonyabban kitisztítani?
Minden bizonnyal tényleg a vízlevezető cső dugult el. Ezt vékony dróttal vagy még inkább hajlékony huzallal (bowdennel) lehetne kipucolni, alulról; meg kéne keresni, hogy hol vezet ki a szabadba.
Köszi, akkor alánézek. Kb. 1,5 nap alatt leszivárog most is de azért így nem az igazi. :)
Toyota Avensis 1.6 Vvt-i Liftback 2002

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1419 Dátum: 2009.11.26 13:16:54 »
Ez az eldugulás nálam egy kis befolyást okozott az utastérbe és galibát. :( Így érdemes kipucolni.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1420 Dátum: 2009.11.26 22:13:41 »
Help!

Néha beindul, majd leáll a beltér fűtő ventilátora. Általában amikor fekvőrendőrön megyek át vagy rázkódik a kocsi akkor szokott beindulni majd le is áll. Holnap szétbondanám és megnézném, hogy mi lehet. Lehetséges hogy nemkap testet csak bukkanónál érintkezik? Kontaktos lehet alami? Ha nem akkor lehet hogy bizti? Van valami tippetek hogy mit kéne végignéznem? Hol lehet ennek a biztije? Please help! Kezd ám hideg lenni!!!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1421 Dátum: 2009.11.26 22:14:26 »
Ha hol megy, hol nem, akkor sztem egyértelmű a kontakthiba.
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1422 Dátum: 2009.11.27 12:15:40 »
Néha beindul, majd leáll a beltér fűtő ventilátora. Általában amikor fekvőrendőrön megyek át vagy rázkódik a kocsi akkor szokott beindulni majd le is áll. Holnap szétbondanám és megnézném, hogy mi lehet. Lehetséges hogy nemkap testet csak bukkanónál érintkezik? Kontaktos lehet alami? Ha nem akkor lehet hogy bizti? Van valami tippetek hogy mit kéne végignéznem? Hol lehet ennek a biztije? Please help! Kezd ám hideg lenni!!!
És ez a venti minden fokozatára igaz, vagy csak az alsó egyre-kettőre? Ha utóbbi, akkor ez vmi specifikus probléma, amiről volt már korábban szó, sajnos nem emlékszem pontosan  :wacko: ... Talán vmi előtét-ellenállás vagy micsoda? Wazz, annyira topa vagyok elektromos dolgokban  :wacko: ...

Ha az összes fokozatban így xaraxik, akkor szerintem is inkább vmi kontakthiba.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1423 Dátum: 2009.11.27 12:17:55 »
És ez a venti minden fokozatára igaz, vagy csak az alsó egyre-kettőre? Ha utóbbi, akkor ez vmi specifikus probléma, amiről volt már korábban szó, sajnos nem emlékszem pontosan  :wacko: ... Talán vmi előtét-ellenállás vagy micsoda? Wazz, annyira topa vagyok elektromos dolgokban  :wacko: ...

Ha az összes fokozatban így xaraxik, akkor szerintem is inkább vmi kontakthiba.

Az összes fokozatban. Ha bekapcsolom halllom kesztyűtartóban hogy kattan a relé és nem történik semmi...

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1424 Dátum: 2009.11.27 17:10:20 »
Talán vmi előtét-ellenállás vagy micsoda?

A ventilator ellenallasa ugy mukodik, hogy van a villanymotornak egy adott teljesitmenye, es azt szabalyozza le az ellenallas, igy lesz tulajdonkeppen 4 allasa a levegobefuvas erossegenek.
Ez annyit tesz, hogy ha az ellenallassal lenne gond, akkor csak a legnagyobb sebessegi fokozatban menne a ventilator, de mivel itt nem ez a helyet, igy nem az ellenallassal van a gond szvsz.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/