Szerző Téma: Ráncfelvarrott Avensis I  (Megtekintve 480367 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

erdeklodo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Avensis-euro III-as a diesel motor
« Válasz #30 Dátum: 2004.06.03 21:24:42 »
köszi

Én még új vagyok itt a topicban, de nagyon szeretem a Toyota-kat. Igaz a családban még csak 1 Yaris van, de tervezzük egy avensis és egy corolla beszerválását is.

Szeretnék kérdezni:
Az diesel Avensis-mikortól euro III-as. A 2 literes 90 lóerős is , vagy csak a D4-d?

A segítséget előre is köszi![/quote]
A D4D diesel Avensisek már mind euroIII-asok, illetve a legújabbak már euroIV-esek. A sima turbódízel Avensis volt még euroII-es.
Kétféle D4D motor van: 90 lovas és 116 lovas. Az erősebb az újabb, tisztább verzió, a régebbi  a gyengébb euroIII-as.
Benzinmotor van közvetlen befecskendezéses 2000 köbcentis: ez D4 vvt-i jelölést visel. Ez a legerősebb 2000-es motor. Van még sima 2000-es vvt-i motor is, illetve a régebbi szériában még volt nem-vvti-s  sima 16 szelepes 1,6-os, 1,8-as és 2 literes motor is. Valami nem világos akkor szóljál :D
Utóirat: egy (sajnos) nemavensis tulaj. A pontos lóerőkről majd kiokosítanak itt a tulajok :)[/quote]
Vensis-szerető :-)))

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #31 Dátum: 2004.06.04 11:33:44 »
Idézetet írta: "Fifi"
Mit értesz az alatt, hogy szerencsétlen csillagzat alatt született? Csak nem volt valami komplikáció a szülésnél?  :(

Hát hogy ő ül a Yarisban hátul. :-) A szüléssel hál' Istennek nem volt komplikáció - de 15 óra volt.

Idézetet írta: "Fifi"
Az én 2 éves fiam még hátrányosabb sorsú: 3 hónapos kora óta havonta, másfél havonta egy-oda vissza 440 km-es túrát kell (oda is és vissza is 3 óra) kibírnia egy 12 éves corollában. (Az anyóst és az apóst muszály látogatni :P )

Nálunk is ez a helyzet, 360 km (Budapest - Mohács). De azért egy Corolla csak nagyobb hátul mint a Yaris. Pláne ha előre kell húzni a hátsó ülést, hogy beférjen hátulra a babakocsi, stb.

Idézetet írta: "Fifi"
Igaz már erősen gyűjtünk a "ráncfelvarrott" Avensisre. Meg is vontam a napi nyalókaadagot. :evil:  :lol:

Én is az Avensis-t tervezem - aztán felébredek, hogy bilibe lóg a kezem. :-)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #32 Dátum: 2004.06.04 13:18:51 »
Idézetet írta: "afekete"
Nálunk is ez a helyzet, 360 km (Budapest - Mohács). De azért egy Corolla csak nagyobb hátul mint a Yaris. Pláne ha előre kell húzni a hátsó ülést, hogy beférjen hátulra a babakocsi, stb.

Tekintettel a Corolla 12 éves voltára, nem biztos. Hajdanán barátnőméknek volt ilyen Corollájuk, mint Fifyé, és és nem fértem el benne hátul a hosszú lábaimmal.
music     

Fifi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 464
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #33 Dátum: 2004.06.04 16:23:35 »
Idézetet írta: "afekete"
Hát hogy ő ül a Yarisban hátul. :-) A szüléssel hál' Istennek nem volt komplikáció - de 15 óra volt.

Ah, így már más. Nálunk apás szülés volt és 22 óra vajúdás :(

Idézetet írta: "afekete"

Nálunk is ez a helyzet, 360 km (Budapest - Mohács). De azért egy Corolla csak nagyobb hátul mint a Yaris. Pláne ha előre kell húzni a hátsó ülést, hogy beférjen hátulra a babakocsi, stb.


Háztól-házig 221 km (Szombathely-Dombóvár). Nekünk a csomagtartóban vagy az anyós ülés előtt volt a babakocsi, a teljes hátsó ülés a gyereké és a kisérőé ;)

Idézetet írta: "afekete"

Én is az Avensis-t tervezem - aztán felébredek, hogy bilibe lóg a kezem. :-)

Hasonló cipő és ez is szorít, de a remény hal meg utoljára :)

Bye, Fifi
02 Toyota Avensis 1.6 Liftback Sol (No. 28)

Fifi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 464
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #34 Dátum: 2004.06.04 16:29:19 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "afekete"
Nálunk is ez a helyzet, 360 km (Budapest - Mohács). De azért egy Corolla csak nagyobb hátul mint a Yaris. Pláne ha előre kell húzni a hátsó ülést, hogy beférjen hátulra a babakocsi, stb.

Tekintettel a Corolla 12 éves voltára, nem biztos. Hajdanán barátnőméknek volt ilyen Corollájuk, mint Fifyé, és és nem fértem el benne hátul a hosszú lábaimmal.


De biztos, nagyobb a Corolla, mint a Yaris. Legalábbis az enyém :P  Ha az avataron nem látszik, akkor a klubtagok oldalán meg lehet tekinteni: http://www.toyotaclub.hu/mickey/klubtagok/fifi/kepek.html

Bye, Fifi
02 Toyota Avensis 1.6 Liftback Sol (No. 28)

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #35 Dátum: 2004.06.04 16:30:51 »
Idézetet írta: "Fifi"
Ah, így már más. Nálunk apás szülés volt és 22 óra vajúdás :(

Nekünk azt igérték a következő könnyebb lesz. :-)

Idézetet írta: "Fifi"

Nekünk a csomagtartóban vagy az anyós ülés előtt volt a babakocsi, a teljes hátsó ülés a gyereké és a kisérőé ;)

Az anyósülés már foglalt volt, ott éppen a kiskád, fűtőtest meg pár apróság utazott.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Fifi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 464
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #36 Dátum: 2004.06.04 16:33:46 »
Idézetet írta: "afekete"

Az anyósülés már foglalt volt, ott éppen a kiskád, fűtőtest meg pár apróság utazott.


Hát bizony a Yaris nem éppen családi autó azzal a "nagy" csomagtartóval, de Toyota   :!:

Bye, Fifi
02 Toyota Avensis 1.6 Liftback Sol (No. 28)

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Avensis?
« Válasz #37 Dátum: 2004.08.23 09:57:07 »
Sziasztok!

Most gondolkodok egy 3-4 éves Avensis vásárlásán. Ráncfelvarrottat elég keveset láttam a számomra elérhető kategóriában (2 - 2,5 milla).
Érdemes keresni, vagy nincs rá eszélyem? Egyébként 2000-ben történt a ráncfelvarrás, ugye?
És akkor a lényegi kérdések:
- Mennyi a szervíz intervallum?
- Mennyi kb. pl. a 120e-res szervíz - ha éppen ilyen van?

Köszi,
Attila
Attila 31
  - Avensis
- Prius

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #38 Dátum: 2004.08.23 10:10:07 »
Hasonló áron láttam egy facelift-es 2001. júliusit 125e km-rel és egy 2000. februárit 51e km-rel. Ki melyiket választáná, miért?
Attila 31
  - Avensis
- Prius

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #39 Dátum: 2004.08.23 11:44:28 »
Idézetet írta: "afekete"
Hasonló áron láttam egy facelift-es 2001. júliusit 125e km-rel és egy 2000. februárit 51e km-rel. Ki melyiket választáná, miért?

Sokat elárul, hogy mióta eladó a kocsi! Egy ideje én is nézegetem (nem nagyon komolyan) az Avensiseket. Amelyik tényleg jó ajánlat, az max. 2-3 héten belül elmegy.
Elsőre persze az 51e km-es jobban szól, csak kérdés, igaz-e az adat. Személyesen láttad, vagy neten, mert neten minden autó jól mutat :idea:
music     

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #40 Dátum: 2004.08.23 11:51:27 »
Idézetet írta: "music"
Sokat elárul, hogy mióta eladó a kocsi! Egy ideje én is nézegetem (nem nagyon komolyan) az Avensiseket. Amelyik tényleg jó ajánlat, az max. 2-3 héten belül elmegy.
Elsőre persze az 51e km-es jobban szól, csak kérdés, igaz-e az adat. Személyesen láttad, vagy neten, mert neten minden autó jól mutat :idea:

Ez még új hirdetés és csak a neten láttam. Toyota kereskedésből lenne a 51e km-es, a másik egy Ford kereskedésben van.
Arra gondoltam, hogyha tényleg csak 51e km van benne, azt nagyobb eséllyel rakták bele városon belül.
Persze még csak nézelődök, mert várok a pénzre a biztosítótól.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #41 Dátum: 2004.08.23 11:57:17 »
Idézetet írta: "afekete"
Ez még új hirdetés és csak a neten láttam. Toyota kereskedésből lenne a 51e km-es, a másik egy Ford kereskedésben van.
Arra gondoltam, hogyha tényleg csak 51e km van benne, azt nagyobb eséllyel rakták bele városon belül.
Persze még csak nézelődök, mert várok a pénzre a biztosítótól.

Ha T-Pluszos autó, akkor azt megveheted, mert arra van garancia :!:
music     

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #42 Dátum: 2004.08.23 12:09:19 »
Idézetet írta: "music"
Ha T-Pluszos autó, akkor azt megveheted, mert arra van garancia :!:

Nem T-Pluszos. Egyébként nagyon gáz a T+ honlapja. Már rég eladott autók is fent vannak, de a kereskedőnél kint levő meg nincs benne.
Na mindegy.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #43 Dátum: 2004.08.23 12:17:44 »
Idézetet írta: "afekete"
Nem T-Pluszos. Egyébként nagyon gáz a T+ honlapja. Már rég eladott autók is fent vannak, de a kereskedőnél kint levő meg nincs benne.

Ez sajnos így van. Általában a toyota.hu nem a naprakészségéről híres...
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #44 Dátum: 2004.08.23 12:31:01 »
Megnéztem a két kocsit. (Mármint a neten.) Az 51e km-es, az nem ráncfelvarrott - nem tudom, hogy ez fontos szempont-e Neked.
A másik (a Fordos) az már az újabb Avensis. Elég olcsónak tűnik.
music