Szerző Téma: Ráncfelvarrott Avensis I  (Megtekintve 512141 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #810 Dátum: 2008.04.10 23:22:36 »
Na emberek ma igen érdekes tapasztalattal bõvültem. :D
3 nap után pótoltam elvesztett doblemez betétemet.beültem a gépbe és egyszer csak nem kart elaludni az ABS visszajelzõ lámpácska.Na gondoltam egy fék próbát megér hogy ilyenkor hogy viselkedik és érdekes módon MEGSZÜNT a 100-60 közöttti kormány remegés.
Ezek alapján a ráncfelvarrot Ave I-nél ez produkálja a hibát?
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #811 Dátum: 2008.04.11 22:24:16 »
Idézetet írta: "b.c."
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "tigri"
Kösz Profy!
A Castrolban biztos voltam a többit meg én is a Bárdinál nézegettem a neten. Remélem a héten be tudok szerezni majd mindent.Én a gépkönyvében nem találtam a fékbetét gyártmányára utalást, úgyhogy ha tudod milyen a gyári ajánlás az jó lenne.


Én olajszûrõbõl a gyárit venném. Kettõ ezer forint, ennyit megér, hogy biztosan tisztességgel ellássa a feladatát a teljes csere-intervallumon át.

Én most negy tettre készülök a témában.
Nem sok van már a következõ olajcserémig.
Beszereztem egy gyári szûrõt is, most az fog felmenni az eddig használt JC-s helyett.
Ha cserére kerül a gyári szûrõ is majd, szétszedem mindkettõt és megnézem mi a különbség a gyári 1800 ft-os és a JC-s 800 Ft-os közt.
Természetesen írok majd beszámplót!


Szerelõm szerint a jó minõségû szûrõ tovább látja el a feladatát, magyarul késõbb tömõdik el. Ezt optikai vizsgálattal aligha fogod tudni megállapítani :roll: ... Nemtom ki hogy van ezzel, a pénzkidobásnak én sem vagyok híve, nagyon sok alkatrészbõl megfelelõnek tartom az utángyártottat; de összegben ilyen kis különbségnél gondolkodás nélkül a gyárit veszem. Rendben, hogy 800 vagy 1800 forint az nem mindegy; de önmagában véve az 1800 forint is nulla pénz manapság, pláne ha belegondolunk, hogy ennek az alkatrésznek a motor élettartama szempontjából mekkora szerepe van.

De mondjuk én nem is 10 ezer km-enként cserélem az olajat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #812 Dátum: 2008.04.12 22:35:17 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "b.c."
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "tigri"
Kösz Profy!
A Castrolban biztos voltam a többit meg én is a Bárdinál nézegettem a neten. Remélem a héten be tudok szerezni majd mindent.Én a gépkönyvében nem találtam a fékbetét gyártmányára utalást, úgyhogy ha tudod milyen a gyári ajánlás az jó lenne.


Én olajszûrõbõl a gyárit venném. Kettõ ezer forint, ennyit megér, hogy biztosan tisztességgel ellássa a feladatát a teljes csere-intervallumon át.

Én most negy tettre készülök a témában.
Nem sok van már a következõ olajcserémig.
Beszereztem egy gyári szûrõt is, most az fog felmenni az eddig használt JC-s helyett.
Ha cserére kerül a gyári szûrõ is majd, szétszedem mindkettõt és megnézem mi a különbség a gyári 1800 ft-os és a JC-s 800 Ft-os közt.
Természetesen írok majd beszámplót!


Szerelõm szerint a jó minõségû szûrõ tovább látja el a feladatát, magyarul késõbb tömõdik el. Ezt optikai vizsgálattal aligha fogod tudni megállapítani :roll: ... Nemtom ki hogy van ezzel, a pénzkidobásnak én sem vagyok híve, nagyon sok alkatrészbõl megfelelõnek tartom az utángyártottat; de összegben ilyen kis különbségnél gondolkodás nélkül a gyárit veszem. Rendben, hogy 800 vagy 1800 forint az nem mindegy; de önmagában véve az 1800 forint is nulla pénz manapság, pláne ha belegondolunk, hogy ennek az alkatrésznek a motor élettartama szempontjából mekkora szerepe van.

De mondjuk én nem is 10 ezer km-enként cserélem az olajat.


Hát. most lehet, hogy meg leszek kövezeve, de vállalom. Szal én 7500-nál cserélem a Valvolint.
De mentségemre legyen szólva,hogy csak városban jár a gép rengeteg hidegindítással.
Másrészt meg én inkább arra vagyok kíváncsi -mivel ilyen távon talán még a 800 ft-os szûrõ is mûködik- ami voszont cseppet sem mindegy, hogy a nyomástartó szelep, ami már jó ideje a szûrõbe van integrálva, benne van-e, vagy mûködik-e? Nekem, az én használatomnál ez, ami igazán fontos!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #813 Dátum: 2008.04.12 22:48:37 »
Idézetet írta: "b.c."
Idézetet írta: "Palaczk"
Szerelõm szerint a jó minõségû szûrõ tovább látja el a feladatát, magyarul késõbb tömõdik el. Ezt optikai vizsgálattal aligha fogod tudni megállapítani :roll: ... Nemtom ki hogy van ezzel, a pénzkidobásnak én sem vagyok híve, nagyon sok alkatrészbõl megfelelõnek tartom az utángyártottat; de összegben ilyen kis különbségnél gondolkodás nélkül a gyárit veszem. Rendben, hogy 800 vagy 1800 forint az nem mindegy; de önmagában véve az 1800 forint is nulla pénz manapság, pláne ha belegondolunk, hogy ennek az alkatrésznek a motor élettartama szempontjából mekkora szerepe van.

De mondjuk én nem is 10 ezer km-enként cserélem az olajat.


Hát. most lehet, hogy meg leszek kövezeve, de vállalom. Szal én 7500-nál cserélem a Valvolint.
De mentségemre legyen szólva,hogy csak városban jár a gép rengeteg hidegindítással.
Másrészt meg én inkább arra vagyok kíváncsi -mivel ilyen távon talán még a 800 ft-os szûrõ is mûködik- ami voszont cseppet sem mindegy, hogy a nyomástartó szelep, ami már jó ideje a szûrõbe van integrálva, benne van-e, vagy mûködik-e? Nekem, az én használatomnál ez, ami igazán fontos!


Csak városban, sok hidegindítással használva én is elõbb cserélném az olajat. Mondjuk 10 ezrenként, vagy évente. Na mindegy, részletkérdés.

Említett szerelõm szerint ezzel a szeleppel is gond lehet az olcsó szûrõkben.

Az az 1000-1200 pénz, amivel a gyári szûrõ többe kerül, tényleg annyira nem tétel, hogy sztem ezen spórolni tényleg nincs értelme.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #814 Dátum: 2008.04.13 22:43:52 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Csak városban, sok hidegindítással használva én is elõbb cserélném az olajat. Mondjuk 10 ezrenként, vagy évente. Na mindegy, részletkérdés.

Említett szerelõm szerint ezzel a szeleppel is gond lehet az olcsó szûrõkben.

Az az 1000-1200 pénz, amivel a gyári szûrõ többe kerül, tényleg annyira nem tétel, hogy sztem ezen spórolni tényleg nincs értelme.
Hát ezt fogom nem sokára kideríteni!

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #815 Dátum: 2008.04.15 22:32:36 »
Idézetet írta: "tigri"
Urak! Megy a labda! ELMENTEM! Megvettem, hazahoztam, (kb. 500km) és most az asszony kell felkösse a "bugyogót" mert szeretem.Csak sajnálni tudok mindenkit aki nem ilyet hajt. Külömben 1.6 Linea Terra 2001,anyakönyve szerint sárga, szerintem inkább arany, eseménytelen dokumentált elõélet.


Ma lehet hogy láttalak a debreceni úton 4 után.Ha tiéd a hátsó szárnyas kocsi. :D
Szép arany színbe is. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #816 Dátum: 2008.04.16 16:46:33 »
Idézetet írta: "Profy"
Idézetet írta: "tigri"
Urak! Megy a labda! ELMENTEM! Megvettem, hazahoztam, (kb. 500km) és most az asszony kell felkösse a "bugyogót" mert szeretem.Csak sajnálni tudok mindenkit aki nem ilyet hajt. Külömben 1.6 Linea Terra 2001,anyakönyve szerint sárga, szerintem inkább arany, eseménytelen dokumentált elõélet.


Ma lehet hogy láttalak a debreceni úton 4 után.Ha tiéd a hátsó szárnyas kocsi. :D
Szép arany színbe is. :D

Ja, csak engem nem láttál a kótajin, ma.
Pedig, ha jobban eléd álltam volna nekem jössz!!!
Az eszem megáll, hogy mit néznek egyes emberek, amikor vezetnek. Eddig csak a nõkkel kapcsolatosan véltem felfedezeni ezt az érdekes jelenséget, na, de te is..... :rolleyes:

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #817 Dátum: 2008.04.16 20:25:49 »
Idézetet írta: "b.c."

Ja, csak engem nem láttál a kótajin, ma.
Pedig, ha jobban eléd álltam volna nekem jössz!!!
Az eszem megáll, hogy mit néznek egyes emberek, amikor vezetnek. Eddig csak a nõkkel kapcsolatosan véltem felfedezeni ezt az érdekes jelenséget, na, de te is..... :rolleyes:


Jövet vagy menetbe voltam?  :nagymosoly:
Te voltál az Wv V6-os dzsippel? Visszafelé meg egy fóka volt elõttem.Te merre gyártál?
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #818 Dátum: 2008.04.16 21:11:12 »
Idézetet írta: "Profy"
Idézetet írta: "b.c."

Ja, csak engem nem láttál a kótajin, ma.
Pedig, ha jobban eléd álltam volna nekem jössz!!!
Az eszem megáll, hogy mit néznek egyes emberek, amikor vezetnek. Eddig csak a nõkkel kapcsolatosan véltem felfedezeni ezt az érdekes jelenséget, na, de te is..... :rolleyes:


Jövet vagy menetbe voltam?  :nagymosoly:
Te voltál az Wv V6-os dzsippel? Visszafelé meg egy fóka volt elõttem.Te merre gyártál?

Ez milyen kérdés?
Én honnan tudjam, hogy jövet, vagy menet????
Mindegy.
Egyébként szerintem menet volt.
Ja, errõl jut eszembe, milyen volt a "menet"? :nagymosoly:

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #819 Dátum: 2008.04.16 21:50:08 »
Idézetet írta: "b.c."


Egyébként szerintem menet volt.
Ja, errõl jut eszembe, milyen volt a "menet"? :nagymosoly:


Állat volt a menet. :D Kifelé vagy befelé tartottam a városból?Nõ vót melletem?  :nagymosoly: Ha nem miért nem?

A fék még mindíg ráz. :( Mennyiért szoktak tárcsát felszabályozni megkírded nekem?Volánba tuti van esztergályos. ;)
Tárcsát néztem Blembó 18E gondolom / db :(
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

tigri

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #820 Dátum: 2008.04.21 15:08:59 »
Idézetet írta: "Profy"
Idézetet írta: "tigri"
Urak! Megy a labda! ELMENTEM! Megvettem, hazahoztam, (kb. 500km) és most az asszony kell felkösse a "bugyogót" mert szeretem.Csak sajnálni tudok mindenkit aki nem ilyet hajt. Külömben 1.6 Linea Terra 2001,anyakönyve szerint sárga, szerintem inkább arany, eseménytelen dokumentált elõélet.


Ma lehet hogy láttalak a debreceni úton 4 után.Ha tiéd a hátsó szárnyas kocsi. :D
Szép arany színbe is. :D



Nem én voltam,mert akkor még tartott a "gyógykezelés" és csak szerdán volt autóm, (így a vásárlás utáni cseréket letudtam) akkor viszont tényleg jártam a debreceni úton,bár extra szárny nincs az autón.

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #821 Dátum: 2008.04.22 10:02:29 »
Idézetet írta: "tigri"

Nem én voltam,mert akkor még tartott a "gyógykezelés" és csak szerdán volt autóm, (így a vásárlás utáni cseréket letudtam) akkor viszont tényleg jártam a debreceni úton,bár extra szárny nincs az autón.


Akkor csak egy eltévedt avés lehetett. :D
De akkor is jól néz ki az arany szín. :D

Hol javították a gépsárkányt?
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

tigri

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #822 Dátum: 2008.04.22 11:45:51 »
Idézetet írta: "Profy"
Idézetet írta: "tigri"

Nem én voltam,mert akkor még tartott a "gyógykezelés" és csak szerdán volt autóm, (így a vásárlás utáni cseréket letudtam) akkor viszont tényleg jártam a debreceni úton,bár extra szárny nincs az autón.


Akkor csak egy eltévedt avés lehetett. :D
De akkor is jól néz ki az arany szín. :D

Hol javították a gépsárkányt?



Javítás az valójában a termosztát csere volt, régi japánautós emlékeim szerint egy becsületes japó gépben a vízhõfokjelzõ hamar beáll középre és ott is marad, és ez nálunk nem így volt, de a csere óta rendben van, ott áll a helyén a mutató.Amúgy a "lõréket" cseréltem hûtõben motorban váltóban, a szíjjat  a görgõt meg a vízpumpát,( bár az még bírta volna de ha már úgyis benne voltunk)
meg a szûrõket.Szóval csak a használtautó vásárlás utáni "kötelezõ" köröket futottam.Megnézték még a fékeket is de azok még sokáig végzik majd a dolgukat.Sokat emlegetitek a fórumon a fékek "rázását" én nem éreztem eddig nagy sebességnél sem hogy rázna ha fékezek,pontosn mi is lenne ez?A tárcsák már fel voltak szabályozva ha jól láttam. Remélem most egy ideig nem lesz vele gond.Ja jut eszembe kéne 4db nyárigumi is a normál 195/60R15 méretben, úgy tudom gyárilag M betûs franciával vannak szerelve nincs ötleted hogy ha egy kifejezetten "csendes" futásút szeretnék milyet vegyek?És hol?(mármint nyíregyházán)
Az arany nekem is nagyon megtetszett bár eredetileg szép ezüst színben kerestem, de Pesten valamelyik Fehér úti kereskedésben láttam egy aranyszínût ami ugyan eléggé össze lehetett törve de a színe az megfogott, így aztán mikor belebotlottam nem variáltam a színe miatt.Azt hiszem egy év múlva ugyanúgy fog tetszeni!

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #823 Dátum: 2008.04.22 20:57:25 »
Idézetet írta: "tigri"

meg a szûrõket.Szóval csak a használtautó vásárlás utáni "kötelezõ" köröket futottam.Megnézték még a fékeket is de azok még sokáig végzik majd a dolgukat.Sokat emlegetitek a fórumon a fékek "rázását" én nem éreztem eddig nagy sebességnél sem hogy rázna ha fékezek,pontosn mi is lenne ez?A tárcsák már fel voltak szabályozva ha jól láttam. Remélem most egy ideig nem lesz vele gond.Ja jut eszembe kéne 4db nyárigumi is a normál 195/60R15 méretben, úgy tudom gyárilag M betûs franciával vannak szerelve nincs ötleted hogy ha egy kifejezetten "csendes" futásút szeretnék milyet vegyek?És hol?(mármint nyíregyházán)
Az arany nekem is nagyon megtetszett bár eredetileg szép ezüst színben kerestem, de Pesten valamelyik Fehér úti kereskedésben láttam egy aranyszínût ami ugyan eléggé össze lehetett törve de a színe az megfogott, így aztán mikor belebotlottam nem variáltam a színe miatt.Azt hiszem egy év múlva ugyanúgy fog tetszeni!


Na kiderítettem hogy a fékek az esetleges tárcsa deformáció miatt ráz és akkor a futómû is. :( SAjna az enyém szabályozás de leginkább csere érett lett.
Gumit kérdezd meg Tabyt hogy it tud.
Azt mondod hangos az M-bötüs guma?Elszomorítottál.Most vettem még 2-õt a meglévõ 2-õhöz.Na majd meglátom hogy szuperál max jövõre ha rámszakad a nemzeti bank veszek jobbat. :D Most van ép mire költenem. :elkeseredett:

Ezüst több fut az utakon. :D viszont ócsóbb a festése.  :nagymosoly:
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10717
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #824 Dátum: 2008.04.22 21:18:41 »
Idézetet írta: "Profy"
Ezüst több fut az utakon. :D viszont ócsóbb a festése.  :nagymosoly:


Mivel metál, szerintem vannak nála olcsóbb színek is.  :kacsint:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61