Szerző Téma: Ráncfelvarrott Avensis I  (Megtekintve 506502 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #795 Dátum: 2008.03.29 06:04:20 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "b.c."
Miért, szabad ilyen labdát a levegõben hagyni?


Labda a levegõben? ... Hmmm ... Esetleg labdáK? ... Hmmmmmm ... :otlet: ...  :boobs:

 :nagymosoly:

Látod, hogy ez is mennyire idevaló dolog. A labdákat olykor-olykor fel kell varrni, hogy ne repkedjenek össze-vissza. Ez pedig szorosan összefügg a ráncfelvarrással!!! :figyellek:

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #796 Dátum: 2008.03.30 21:36:15 »
Idézetet írta: "tigri"
Kösz Profy!Szûkebb pátriánkban valóban nehéz "egészséges" példányhoz hozzájutni eddig csak eggyet néztem meg a Pazonyi úti kereskedésben.Utazgatás lesz ebbõl ahhoz kéne segítség hogy célirányosabb legyen a dolog.Van még nyíregyházi kereskedésekben valahol.Orosi úton láttam még eggyet de csak a neten,és nem "dicsekedtek" a szervizkönyvel,persze meg fogom nézni majd.Szóval mindenkinek aki olvassa Battonyától Nemesmedvesig kész vagyok elmenni.
Üdv


A Pazonyi kereskedésbe kicsit magas áron dolgoznak. :(

Igazából használtautón kinéz és hátha van ki megnézze neked.Igaz érdemes egyszerre kb 3-5 kocsit tallonba tartani ha egyik nemjó irány a következõ.Egyik csak jó lesz. :D

B.C kartással mi is Pécsen vettünk kocsit mert közelebb nem volt. :D

Eddigi saját kocsijaim meg Pestiek voltak.Ki  lehet fogni jó példányokat elérhetõ áron. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10712
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #797 Dátum: 2008.03.31 19:35:05 »
Az én unokatesóm Siófokról egészen Egerig elment, és ott talált egy olyan használt Avensist olyan elõélettel és tulajdonossal, ami valóban csak a mesékben létezik.  :kacsint:

Igaz õ szerencsés volt, a második autó volt, amit megnézett. Meglátta, kipróbálta, és már le is foglalózta.

Szóval ilyen is elõfordulhat, de sajnos itthon valóban nem ez a jellemzõ eset...  :hmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

tigri

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #798 Dátum: 2008.04.08 12:31:14 »
Urak! Megy a labda! ELMENTEM! Megvettem, hazahoztam, (kb. 500km) és most az asszony kell felkösse a "bugyogót" mert szeretem.Csak sajnálni tudok mindenkit aki nem ilyet hajt. Külömben 1.6 Linea Terra 2001,anyakönyve szerint sárga, szerintem inkább arany, eseménytelen dokumentált elõélet.
Minden hasznos karbantartási tanácsot szívesen veszek bár visszamenõleg is nekifogtam végigolvasni mind az 54 oldalt meg a többit is, de ha gyors ötlet van arra hogy az alapdolgokon ( olaj, szûrõk, szíjjak) kívül mire figyeljek oda azt megköszönném!

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #799 Dátum: 2008.04.08 14:42:09 »
Idézetet írta: "tigri"
Urak! Megy a labda! ELMENTEM! Megvettem, hazahoztam, (kb. 500km) és most az asszony kell felkösse a "bugyogót" mert szeretem.Csak sajnálni tudok mindenkit aki nem ilyet hajt. Külömben 1.6 Linea Terra 2001,anyakönyve szerint sárga, szerintem inkább arany, eseménytelen dokumentált elõélet.
Minden hasznos karbantartási tanácsot szívesen veszek bár visszamenõleg is nekifogtam végigolvasni mind az 54 oldalt meg a többit is, de ha gyors ötlet van arra hogy az alapdolgokon ( olaj, szûrõk, szíjjak) kívül mire figyeljek oda azt megköszönném!


Gratula hozzá. :D

Ezek szerint tiédel együtt 2 arany gyönyörûség futkos a városba. :D
Jó volna talizni! Érdekelne pár dolog egy nem összetört kocsit látni egyészbe nem egy hiányos kocsin matekolni mi hiányzik még.
Vagy lassan hogy jó idõ van a Nyíregyi különitmény mint minden évben a Sóstón esetleg a Bújtoson összehozzon egy mini talit. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

tigri

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #800 Dátum: 2008.04.08 19:34:46 »
Idézet
Gratula hozzá. :D

Ezek szerint tiédel együtt 2 arany gyönyörûség futkos a városba. :D
Jó volna talizni! Érdekelne pár dolog egy nem összetört kocsit látni egyészbe nem egy hiányos kocsin matekolni mi hiányzik még.
Vagy lassan hogy jó idõ van a Nyíregyi különitmény mint minden évben a Sóstón esetleg a Bújtoson összehozzon egy mini talit. :D


Köszönöm!
A mini tali is jó ötlet, jön a szép idõ! Túl vagyok az átíráson,és most megy dokihoz a kis drágám, a vásárlás után kötelezõ körökre.Tudtok esetleg gyártmány/márka szerint tippet adni szíjjakra olajra szûrõkre fékbetétekre,szóval kopó alkatrészekre úgy általában?
Köszi

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #801 Dátum: 2008.04.08 21:59:33 »
Idézetet írta: "tigri"


Köszönöm!
A mini tali is jó ötlet, jön a szép idõ! Túl vagyok az átíráson,és most megy dokihoz a kis drágám, a vásárlás után kötelezõ körökre.Tudtok esetleg gyártmány/márka szerint tippet adni szíjjakra olajra szûrõkre fékbetétekre,szóval kopó alkatrészekre úgy általában?
Köszi


A Szíjra jó a japanpartsos,olajszûrõt (ebbõl jó az olcsóbb is)Bárdinál 1000 pénz körül van és olajat kint vettem az olajnagykerbe Orosi rádiótoronynál Castrol 5w-40-et.

Fékbetétbe pedig csak egy fajtát szabad venni a gyári ajánlás alapján mert állítólag ez hozza elõ a fékezésnél a kormány remegést.Tipust holnapra megmondom.
Levegõszûrõ,pollenszûrõ 5-6000 tétel megint csak a Bárdis ami éppen akcióba van.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

tigri

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #802 Dátum: 2008.04.09 07:34:48 »
Kösz Profy!
A Castrolban biztos voltam a többit meg én is a Bárdinál nézegettem a neten. Remélem a héten be tudok szerezni majd mindent.Én a gépkönyvében nem találtam a fékbetét gyártmányára utalást, úgyhogy ha tudod milyen a gyári ajánlás az jó lenne.

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #803 Dátum: 2008.04.09 08:51:35 »
Idézetet írta: "tigri"
Kösz Profy!
A Castrolban biztos voltam a többit meg én is a Bárdinál nézegettem a neten. Remélem a héten be tudok szerezni majd mindent.Én a gépkönyvében nem találtam a fékbetét gyártmányára utalást, úgyhogy ha tudod milyen a gyári ajánlás az jó lenne.


Na a fékbetét a cikkszáma (PC553H): 04465-05080,04465-05060,04465-2B050 ezt ajálnják hozzá.Bár ez nagyon gyártás függõ. :(
Hogy mivel tudod kiváltani halvány gõzöm nincs.De menj ki a Titánhoz és ott pontosan tudnak segíteni ebben.
Mert ha nem jó a fékbetét akkor felmerülhet a kormány rezonancia ami marha kellemetlen egy 100-as tempónál. :(
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #804 Dátum: 2008.04.09 13:21:46 »
Bujtosi-tói minitali??  :hmm:  :hmm:  :hmm:

Azért szívesen autózok 500 km-t, mint tavaly...

Nagyon bejött: jó társaság, finom kaja, azóta is emlegetem... :pofa:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #805 Dátum: 2008.04.09 13:48:55 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Bujtosi-tói minitali??  :hmm:  :hmm:  :hmm:

Azért szívesen autózok 500 km-t, mint tavaly...

Nagyon bejött: jó társaság, finom kaja, azóta is emlegetem... :pofa:


Akkor köztünk a helyed/helyetek. :D A tavaszi tali után összehozzuk mikor már stabilan jó idõ lesz. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #806 Dátum: 2008.04.09 21:11:42 »
Idézetet írta: "tigri"
Kösz Profy!
A Castrolban biztos voltam a többit meg én is a Bárdinál nézegettem a neten. Remélem a héten be tudok szerezni majd mindent.Én a gépkönyvében nem találtam a fékbetét gyártmányára utalást, úgyhogy ha tudod milyen a gyári ajánlás az jó lenne.


Én olajszûrõbõl a gyárit venném. Kettõ ezer forint, ennyit megér, hogy biztosan tisztességgel ellássa a feladatát a teljes csere-intervallumon át.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

tigri

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #807 Dátum: 2008.04.10 07:32:51 »
Én olajszûrõbõl a gyárit venném. Kettõ ezer forint, ennyit megér, hogy biztosan tisztességgel ellássa a feladatát a teljes csere-intervallumon át.[/quote]



Én nagyon zöld vagyok! Melyik cég a  gyári beszállítójuk?Azt tudom hogy a Denso szállított ezt azt de olajszûrõt?

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #808 Dátum: 2008.04.10 10:22:58 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "tigri"
Kösz Profy!
A Castrolban biztos voltam a többit meg én is a Bárdinál nézegettem a neten. Remélem a héten be tudok szerezni majd mindent.Én a gépkönyvében nem találtam a fékbetét gyártmányára utalást, úgyhogy ha tudod milyen a gyári ajánlás az jó lenne.


Én olajszûrõbõl a gyárit venném. Kettõ ezer forint, ennyit megér, hogy biztosan tisztességgel ellássa a feladatát a teljes csere-intervallumon át.

Én most negy tettre készülök a témában.
Nem sok van már a következõ olajcserémig.
Beszereztem egy gyári szûrõt is, most az fog felmenni az eddig használt JC-s helyett.
Ha cserére kerül a gyári szûrõ is majd, szétszedem mindkettõt és megnézem mi a különbség a gyári 1800 ft-os és a JC-s 800 Ft-os közt.
Természetesen írok majd beszámplót!

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #809 Dátum: 2008.04.10 12:37:14 »
Idézetet írta: "b.c."
Én most negy tettre készülök a témában.
Nem sok van már a következõ olajcserémig.
Beszereztem egy gyári szûrõt is, most az fog felmenni az eddig használt JC-s helyett.
Ha cserére kerül a gyári szûrõ is majd, szétszedem mindkettõt és megnézem mi a különbség a gyári 1800 ft-os és a JC-s 800 Ft-os közt.
Természetesen írok majd beszámplót!


Akkor adok még neked pár külömbözõ szûrõt szétszedésre. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16