Szerző Téma: Ráncfelvarrott Avensis I  (Megtekintve 515795 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10722
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #495 Dátum: 2005.10.30 19:53:23 »
De talán annyi szól az OFF autó mellett, hogy új. Mondjuk engem érdekelne, hogy miért van 1 millás akció rá, talán kifutó modell?  :roll:
Amúgy pedig tényleg nem a mi döntésünk, de láthatóan mi mindent megtettünk...  :wink:  :)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #496 Dátum: 2005.10.30 20:23:27 »
Idézetet írta: "Xtrem"
De talán annyi szól az OFF autó mellett, hogy új. Mondjuk engem érdekelne, hogy miért van 1 millás akció rá, talán kifutó modell?  :roll:

Kifutó modell is. Meg a citromnak és a rönyónak az eladásai 30-50%-al visszaestek, így aztán keményen küzdeniük kell a vásárlókért. Ha máshogy nem, az árral  :roll:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

JuliuS

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 115
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #497 Dátum: 2005.10.30 23:53:42 »
Idézetet írta: "Bicskei"
Idézetet írta: "JuliuS"
Hehe, igen ez az 1,6-os HDi, Exclusive kivitelben, ami 4,6m most akciósan (egyébként 5,6m lenne).


AVE II kombit használtan simán kapni belőle, és azért a különbséget...


Na ez az... használtan... ráadásul kombit. Brrrr...
Amúgy meg ami ebben a kategóriában szóba jöhetett volna, az a Corolla Verso, viszont arra még legalább másfél két millát rá kellett volna dobni, hogy elérje ezt a felszereltséget. Na meg nem is tetszik annyira :kacsint:

JuliuS

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 115
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #498 Dátum: 2005.10.30 23:59:18 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Xtrem"
De talán annyi szól az OFF autó mellett, hogy új. Mondjuk engem érdekelne, hogy miért van 1 millás akció rá, talán kifutó modell?  :roll:

Kifutó modell is. Meg a citromnak és a rönyónak az eladásai 30-50%-al visszaestek, így aztán keményen küzdeniük kell a vásárlókért. Ha máshogy nem, az árral  :roll:

Hááát, kifutó modell, ha úgy vesszük persze, bár több mint egy évvel a tényleges kifutás előtt azért talán túlzás erről beszélni. Arról nem is szólva, hogy amikor az akció indult (idén tavasszal), akkor még messze nem volt az. Meg persze érdemes megemlíteni, hogy a Citroen a Picasso megjelenése óta évről évre csinált Elit fantázianevű akciós csomagokat (ez tavaly 700.000 Ft kedvezményben realizálódott), még egy évvel ezelőtt is, amikor toronymagasan vezette az egyterű eladásokat (szerintem most is, de erről nincs konkrét adatom, és lusta vagyok utánanézni).

Szóval ebben a szegmensben azért annyira nem kell küzdeniük. Elég volt csak egy szép autót csinálniuk :kacsint: :nagymosoly:

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #499 Dátum: 2005.10.31 07:27:20 »
Julius, kicsit visszanéztem a fórumot. Ahhoz képest, hogy először Carina E és Avensis  között szerettél volna dönteni és kértél tanácsot, egész jól elmentünk egy 4,6 milliós új, OFF kocsiig  :lol:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #500 Dátum: 2005.10.31 07:51:49 »
Idézetet írta: "Szeke"
Julius, kicsit visszanéztem a fórumot. Ahhoz képest, hogy először Carina E és Avensis  között szerettél volna dönteni és kértél tanácsot, egész jól elmentünk egy 4,6 milliós új, OFF kocsiig  :lol:

A végén kiderul, hogy titokban egy Lexus Rh400-at vett. :lol:  :lol:  :lol:
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10722
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #501 Dátum: 2005.10.31 09:37:59 »
Idézetet írta: "JuliuS"
Hááát, kifutó modell, ha úgy vesszük persze, bár több mint egy évvel a tényleges kifutás előtt azért talán túlzás erről beszélni. Arról nem is szólva, hogy amikor az akció indult (idén tavasszal), akkor még messze nem volt az. Meg persze érdemes megemlíteni, hogy a Citroen a Picasso megjelenése óta évről évre csinált Elit fantázianevű akciós csomagokat (ez tavaly 700.000 Ft kedvezményben realizálódott), még egy évvel ezelőtt is, amikor toronymagasan vezette az egyterű eladásokat (szerintem most is, de erről nincs konkrét adatom, és lusta vagyok utánanézni).

Szóval ebben a szegmensben azért annyira nem kell küzdeniük. Elég volt csak egy szép autót csinálniuk :kacsint: :nagymosoly:


Hogy kinek mi a szép, az mindenkinek a saját ízlésére van bízva.  :wink:
Viszont ha belegondolok, akkor a Citroen állandóan akciózik, állandóan mennek a reklámok, hogy most a tuti, vedd meg, stb.
Nekem ebből nem az jön le, hogy nem győzi a cég kielégíteni az autó iránti keresletet, mert akkor az áraknak nem lefelé, hanem felfelé kellene mozdulniuk. Marketingből tanultuk valamikor, meg a valós életben is ezt látja az ember.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #502 Dátum: 2005.10.31 09:44:17 »
Úgysem tudjuk már Citrom-ról lebeszélni, csak fura, hogy japán autóval ellentétben egy franciát választott  :? .
Csak az én véleményem: inkább egy 3 éves használt Toyota, mint egy új, vagy akarmilyen francia, olasz, spanyol verda.
Najó az olaszok esetében a Ferrari kivétel  :lol:

Én idén beletettem az autóba 30e km-t, most járunk 100e felé, de mint az óramű. És annyira a kötelező szervíz sem húzós!
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10722
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #503 Dátum: 2005.10.31 09:47:38 »
Idézetet írta: "Bicskei"
Úgysem tudjuk már Citrom-ról lebeszélni, csak fura, hogy japán autóval ellentétben egy franciát választott  :? .
Csak az én véleményem: inkább egy 3 éves használt Toyota, mint egy új, vagy akarmilyen francia, olasz, spanyol verda.
Najó az olaszok esetében a Ferrari kivétel  :lol:


Mondjuk azért egy Toyotát is le lehet szépen amortizálni, csakis a tulajdonostól függ.
De valóban én is inkább egy használt Toyit vennék (lehetőleg klubtagtól  :wink: ), mint egy új franciát.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

PLacc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #504 Dátum: 2005.10.31 12:12:26 »
Idézetet írta: "Bicskei"
Úgysem tudjuk már Citrom-ról lebeszélni, csak fura, hogy japán autóval ellentétben egy franciát választott  :? .
Csak az én véleményem: inkább egy 3 éves használt Toyota, mint egy új, vagy akarmilyen francia, olasz, spanyol verda.
Najó az olaszok esetében a Ferrari kivétel  :lol:

Én idén beletettem az autóba 30e km-t, most járunk 100e felé, de mint az óramű. És annyira a kötelező szervíz sem húzós!

Nem tudom... szerintem kicsit elfogultak vagytok. :) Én egy OFF: Citroen Xantia után ültem át a Corollába, és pro-kontra tudnék dolgokat mondani mindkét kocsi mellett... A Xantiával a bő két éves használat során semmi komoly gond nem volt (kipufogócső tört le...), a sokat kritizált elektronika egy jól kiforrott modellnél már elég stabil (lsd. Xsara, Xantia), mondjuk C4-et nem vennék az első 1-2éves példányokból. :) Nekem nem volt semmi elektromos problémám a full extrás 98 novemberi autóval! Pedig abban aztán volt sok ketyere... :D
Juliusnak sztem kár úgy autót vennie,hogy nem szívesen ül be, és nyálcsorgatva nézi a Picassosokat...  :D  Szóval hajrá, de azért mégis  :toy:
002/12 Corolla HB 1.4 L 3D Chili Red...
134.

JuliuS

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 115
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #505 Dátum: 2005.10.31 18:19:37 »
Idézetet írta: "Szeke"
Julius, kicsit visszanéztem a fórumot. Ahhoz képest, hogy először Carina E és Avensis  között szerettél volna dönteni és kértél tanácsot, egész jól elmentünk egy 4,6 milliós új, OFF kocsiig  :lol:

Igen... :nagymosoly:
A végső lökést az adta meg, amikor kimentem egy használtautótelepre ott felétek, és megnéztem az olasz import Toyotákat. Akkor döntöttem el, hogy inkább egy új gép legyen. És mivel azt hamar beláttam, hogy az ebben a kategóriában versenyző Corolla Verso jócskán túllépi az ésszerűségi keretet, így már nem volt kérdéses, hogy végre beteljesedhet egy régi álom :kacsint:

JuliuS

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 115
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #506 Dátum: 2005.10.31 18:23:50 »
Idézetet írta: "Xtrem"
Mondjuk azért egy Toyotát is le lehet szépen amortizálni, csakis a tulajdonostól függ.
De valóban én is inkább egy használt Toyit vennék (lehetőleg klubtagtól  :wink: ), mint egy új franciát.

Csakhogy jóval kisebb a választék az eladó klubtag autókból :kacsint:

JuliuS

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 115
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #507 Dátum: 2005.10.31 18:26:54 »
Idézetet írta: "PLacc"
Nem tudom... szerintem kicsit elfogultak vagytok. :) Én egy OFF: Citroen Xantia után ültem át a Corollába, és pro-kontra tudnék dolgokat mondani mindkét kocsi mellett... A Xantiával a bő két éves használat során semmi komoly gond nem volt (kipufogócső tört le...), a sokat kritizált elektronika egy jól kiforrott modellnél már elég stabil (lsd. Xsara, Xantia), mondjuk C4-et nem vennék az első 1-2éves példányokból. :) Nekem nem volt semmi elektromos problémám a full extrás 98 novemberi autóval! Pedig abban aztán volt sok ketyere... :D
Juliusnak sztem kár úgy autót vennie,hogy nem szívesen ül be, és nyálcsorgatva nézi a Picassosokat...  :D  Szóval hajrá, de azért mégis  :toy:

Oké, köszi a bíztatást :nagymosoly:
Hjajjj.. még majd' egy hónap................  :turelmetlen:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10722
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #508 Dátum: 2005.11.01 09:58:40 »
Idézetet írta: "JuliuS"
Igen... :nagymosoly:
A végső lökést az adta meg, amikor kimentem egy használtautótelepre ott felétek, és megnéztem az olasz import Toyotákat. Akkor döntöttem el, hogy inkább egy új gép legyen. És mivel azt hamar beláttam, hogy az ebben a kategóriában versenyző Corolla Verso jócskán túllépi az ésszerűségi keretet, így már nem volt kérdéses, hogy végre beteljesedhet egy régi álom :kacsint:


És ha nem lenne állandóan valamilyen akciós Citrom, akkor a Picasso is túllépné az ésszerűségi keretet?  :wink:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

JuliuS

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 115
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #509 Dátum: 2005.11.01 16:27:17 »
Idézetet írta: "Xtrem"
És ha nem lenne állandóan valamilyen akciós Citrom, akkor a Picasso is túllépné az ésszerűségi keretet?  :wink:

Persze, sajnos... tavaly ha jól emlékszem, mindössze két hónapig tartott az akció, utána végig az 5,5 millás ár volt érvényben