Szerző Téma: Ráncfelvarrott Avensis I  (Megtekintve 516110 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #465 Dátum: 2005.10.23 12:27:52 »
Idézetet írta: "Szeke"
Sajnos kezd az ADAC is megbízhatatlan lenni, lassan nem lesz már etalon. Ezt a "német autók megbízhatóbbak" dolgot ők sem gondolhatják komolyan. Vicc az egész.

Már tobbszor írtam, szerintem az egész mogott az van, hogy korábban a 3-6 éves autókat nézték, most pedig az 1-6 éveseket. A német autók kezdetben megbízhatóbbak, mint a japánok, de aztán ez gyorsn elmúlik. Ezt használja ki a változtatás.
music     

v-sly-

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 65
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #466 Dátum: 2005.10.23 15:41:42 »
Nahh,az itélet írója pl.Picassoról váltott: http://totalcar.hu/nepitelet/?op=itelet&cat_id=30816

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #467 Dátum: 2005.10.23 16:02:30 »
Ahogy írtátok, a forgalmazók is rájöttek, hogy az ADAC-ot nem kell hívnia az ügyfélnek, mert az rontja a statisztikájukat. Az ügyféllel "házon belül" megoldják, ha valami baj van, és ezzel nem romlik a statisztika. A japánok meg akadékoskodnak, ha az égve felejtett villany miatt nem indul a verda és ehhez assistance-t akarnak hívni...
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #468 Dátum: 2005.10.23 21:01:58 »
Már többen leírtátok , de én is megerősíteném :

Nem bedőlni a látszólagos őrségváltásnak az ADAC-statisztikában , mert az egyre jobban terjedő mobilitási garanciák miatt ez egyre inkább torzul , nem a valóságot tükrözi  :idea: !!!

Tessék megnézni a TÜV-statisztikát - ott érdekes módon nincs ez a fene nagy felfordulás ;)

-------------------------

Tény , hogy némelyik német márka (pl. a Mercedes) valóban javuló tendenciát mutat , és az is tény , hogy a mostani japán kocsikkal valamivel több gond van , mint pl. a hét-nyolc évvel ezelőttiekkel (logikus , mert bonyolultabb konstrukciók) - de azért attól még igen messze vagyunk , hogy az európai márkák ténylegesen megbízhatóbbak legyenek , mint a japánok .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

JuliuS

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 115
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #469 Dátum: 2005.10.24 23:36:26 »
Értem, szóval addig jó meg szép meg hiteles az ADAC, amíg.. most meg már nem... :kacsint: na de mindegy, az én szempontomból ez lényegtelen, mondtam hogy nem a statisztikák alapján döntöttem sem anno, sem pedig most.
Ami viszont sokkal fontosabb, kezd körvonalazódni egy konkrét autó, úgyhogy engedelmetekkel lecserélem az avatarom, hogy hiteles legyen, mi  is jár a fejemben :pofa:

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #470 Dátum: 2005.10.25 01:22:34 »
Nem akarlak eltántorítani, de:

Picasso:

+ Jó helykínálat elől, kényelmes fotelek
- 1.6-os motor lomha, gyenge végsebesség (a magas felépítés miatt)
- nagy fogyasztás (szintén a magas felépítés miatt)
- kanyarstabilitás közepes
- béna kijelzések (műszerfal)
- régi konstrukció (xsarát ugye már cserélték C4-re)

Mindezt egy 4e km-t futott 1,6-os benzines jól felszerelt változat 2 napos "hajkurszása" után mondom.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

JuliuS

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 115
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #471 Dátum: 2005.10.25 01:29:57 »
Idézetet írta: "Bicskei"
Nem akarlak eltántorítani, de:

Picasso:

+ Jó helykínálat elől, kényelmes fotelek
- 1.6-os motor lomha, gyenge végsebesség (a magas felépítés miatt)
- nagy fogyasztás (szintén a magas felépítés miatt)
- kanyarstabilitás közepes
- béna kijelzések (műszerfal)
- régi konstrukció (xsarát ugye már cserélték C4-re)

Mindezt egy 4e km-t futott 1,6-os benzines jól felszerelt változat 2 napos "hajkurszása" után mondom.


Igen, igen.. részben egyetértek, nézzük sorban:

+ Valóban hatalmas, sőt gigantikus mindene (és nem csak elől) :pofa:
- 1.6-os benzines valóban lomha, mindenki óvott tőle, ezért is veszek turbodízelt :kacsint:
+ fogyasztása átlagban 4.9 l gázolajból, mondat végét lásd előbb :nagymosoly:
+ kanyarstabilitással nekem nem voltak rossz tapasztalataim, különösen annak fényében, milyen magas az autó
+ a digitális műszerfal nekem bejön, már sok-sok évvel ezelőtt is tetszett a Tipoban
+ valóban lecserélték C4-re, jövő év végén a Picasso is megújul, de egyrészt addig nem várok, másrészt az első (néhány) széria ki tudja milyenre sikerül, ez meg már igencsak kiforrott

most látom csak, ez a 100. hozzászólásom :nagymosoly:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10723
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #472 Dátum: 2005.10.25 16:59:57 »
Idézetet írta: "JuliuS"
Értem, szóval addig jó meg szép meg hiteles az ADAC, amíg.. most meg már nem... :kacsint: na de mindegy, az én szempontomból ez lényegtelen, mondtam hogy nem a statisztikák alapján döntöttem sem anno, sem pedig most.
Ami viszont sokkal fontosabb, kezd körvonalazódni egy konkrét autó, úgyhogy engedelmetekkel lecserélem az avatarom, hogy hiteles legyen, mi  is jár a fejemben :pofa:


Én nem szoktam hinni, sem nézegetni ezeket a statisztikákat. De az utakat szemügyre véve, én jóval több francia autót látok tréleren (nem a tilosban parkolás miatt vannak rajta) meg nyitott motorháztetővel, ahol 100%, hogy a tulajdonos nem az ablakmosóba akar utántölteni.  :wink:
Amúgy itt senki sem fikázta a franciákat, minden autóból ki lehet fogni problémamantes példányokat. De egy ilyet egy japánnál szerintem jóval nagyobb százaléknyi eséllyel teheted, mint mondjuk a fanszijáknál.  :wink:

Azért remélem egy Avensis próbakörre még hajlandó leszel egyszer, és ígérem, hogy nem foglak majd útközben megpróbálni lebeszélni a döntésedről.  :wink:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #473 Dátum: 2005.10.25 17:43:57 »
Idézetet írta: "JuliuS"
Értem, szóval addig jó meg szép meg hiteles az ADAC, amíg.. most meg már nem... :kacsint: na de mindegy, az én szempontomból ez lényegtelen, mondtam hogy nem a statisztikák alapján döntöttem sem anno, sem pedig most.

Ez elsosorban a német autók miatt kerult elo, nem a Picasso okan.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #474 Dátum: 2005.10.25 21:34:31 »
Idézetet írta: "JuliuS"
Értem, szóval addig jó meg szép meg hiteles az ADAC, amíg.. most meg már nem... :kacsint: na de mindegy, az én szempontomból ez lényegtelen, mondtam hogy nem a statisztikák alapján döntöttem sem anno, sem pedig most.
Ami viszont sokkal fontosabb, kezd körvonalazódni egy konkrét autó, úgyhogy engedelmetekkel lecserélem az avatarom, hogy hiteles legyen, mi  is jár a fejemben :pofa:


Tisztán és érthetően el lett magyarázva , hogy mi a gond az ADAC statisztikákkal . Az , hogy a gyári mobilitási garanciák miatt egyre több lerobbanás meg sem jelenik bennük  :idea: ! Ezen nincs mit vitatni . Az AutoBild újabban a márkák minőségét kimutató Qualitäts-Reportjában már nem is veszi figyelembe az ADAC-statisztikát , pontosan ugyanezzel az indoklással . Pedig ez egy német lap , és ha továbbra is figyelembe vennék , az a német autók minősítésének tenne jót !

Ha gondolod , vegyél Picassot . A legfontosabb szempont tényleg az , hogy tetsszen . Lévén aránylag kiforrott modell , és lévén HDI , azért attól aligha kell tartanod , hogy otthagy az út szélén . Sokkal nagyobb esélyed lesz viszont időnként kinyiffanó elektromos ablakemelőkre , téves riasztást adó diagnosztikai rendszerre , sztrájkoló centrálzárra és hasonlókra , mint egy Toyotában - de ezzel nyilván tisztában vagy , és bevetted a pakliba . Végül is , az Alfákat is megveszik az emberek ;) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #475 Dátum: 2005.10.26 00:16:57 »
Szerintem fontosabb, hogy egy jó kézből kikerülő autóhoz jusson az ember, mert azért a japánokat is meg lehet gyilkolni. És akkor még nem is beszéltünk a törött és ócsón kijavított autókról, ahol majdnem mindegy a származás.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #476 Dátum: 2005.10.26 02:44:43 »
Idézetet írta: "Bicskei"
Szerintem fontosabb, hogy egy jó kézből kikerülő autóhoz jusson az ember, mert azért a japánokat is meg lehet gyilkolni. És akkor még nem is beszéltünk a törött és ócsón kijavított autókról, ahol majdnem mindegy a származás.


Meg lehet gyilkolni , de a leggondosabb bánásmóddal sem lehet kivédeni azokat a jellemzően elektromos/elektronikai meghibásodásokat , amelyek a leggyakoribbak a modern francia kocsikban . Ez nem függ a karbantartástól .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Fifi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 464
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #477 Dátum: 2005.10.26 22:07:34 »
Idézetet írta: "Xtrem"

Nem tudom a csomagtartóban miket szoktál szállítani, de egy csomagtér-tálcára nagyon rá szeretnélek beszélni.  :)

Ma megjött a cucc! Überkirály!  :lol:
Csomagtér borító (értsd csomagtér tálca) bruttó 17.055,-Ft
Gimuszőnyeg 4 darabos készlet bruttó: 7.795,-Ft

Remekül passzol mindegyik, nem csúszkál, nem gyűrődik! Kérem ezek ehhez az autóhoz lettek
teremtve ;)

Bye, Fifi
02 Toyota Avensis 1.6 Liftback Sol (No. 28)

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #478 Dátum: 2005.10.27 21:47:26 »
SEHOL SENKI?
 :szemforgat:
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Fifi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 464
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #479 Dátum: 2005.10.27 22:19:33 »
Idézetet írta: "Bicskei"
SEHOL SENKI?
 :szemforgat:

Elmentünk Citroën-t vásárolni :) :D :P  :twisted:

Bocsi JuliuS, de ez akkora magaslabda volt, hogy nem bírtam kihagyni  :oops:

Bye, Fifi
02 Toyota Avensis 1.6 Liftback Sol (No. 28)