Szerző Téma: Ráncfelvarrott Avensis I  (Megtekintve 516113 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

JuliuS

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 115
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #450 Dátum: 2005.10.21 23:10:28 »
Idézetet írta: "Fifi"
Szóval te csak egy kocsit szeretnél és nem autót  :twisted:

Ehhhh.... Vigyázz, a 6 éve tartó álomautómról beszélsz :) azóta tetszik, amióta először megláttam, és tisztában vagyok vele, hogy nem japán minőség, de azért annyira csak nem lehet rossz :kacsint: mit csináljak, annyira tetszik :nagymosoly:

Idézetet írta: "Fifi"
Nekem például nagy álmom volt egy Avensis, sokat vártam rá, de inkább erre gyűjtöttem, mint mást vettem volna. Nem vagyunk egyformák  :lol:

De, de.. nagyon is egyformák vagyunk, csak nekem a P***sso volt a régi nagy álmom, de mivel azt csak újként tudtam volna elképzelni, egy időre letettem róla, mert nagyon drága volt. És amikor a használt autó szóba került, akkor már egyértelmű volt, hogy csak  :toy: lehet :kacsint:
De most kicsit jobb lett a gazdasági helyzet (nem az országé, a privát :) ), így újra felmerült a régi kedvenc. Na ez a háttérsztori.

Idézetet írta: "Fifi"
Ma pedig kifejezetten jó érzéssel töltött el, amikor egy áruházból kifelé jövet a parkolóban végignézve az autókat messziről kitűnt eleganciájával a többi autó közül. Akárhányszor ránézek mindig az jut eszembe: igen ez AZ AUTÓ és már az én autóm.

Igen, ez nálam is megvan, de - kövezzetek meg, de így van - az Avet bizony nem mindig ismertem fel első, messzi pillantásra (kevertem más Toyota modellekkel, évjáratokkal), míg szívem választottja bizony igazán ÖSSZETÉVESZTHETETLEN külsővel rendelkezik (persze lehet, hogy valakinek nem tetszik, én odáig vagyok tőle).

Idézetet írta: "Fifi"
Persze, ha nem a :toy: mellett döntesz, attól még szívesen látunk itt a fórumon.  Nincs harag és nem kell kisbetűvel írnod  :P

:) oké... azért ha meglesz, gondolom találkozóra ne menjek vele :lol:

Idézetet írta: "Fifi"
Ime néhány kép, ami még a hirdetésben, illetve az első megtekintéskor készült, hátha segít
a helyes döntés meghozatalában.

Segít.. mert ez is nagyon szép, tényleg jól jártál vele, de te is biztos megérted, hogy mi az az "ÉLETEM ÁLMA" autó :)

JuliuS

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 115
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #451 Dátum: 2005.10.21 23:12:15 »
Idézetet írta: "Xtrem"
Ha pedig azért akarsz olyan autót venni, mert kell a hely, a jobb pakolhatóság, akkor a Toyotának is vannak Verso modelljei.  :wink:

Hát hogyne... ööö, mennyi is most egy Corolla Verso? Na, ez a magyarázat :kacsint:

.... meg az, hogy a másik az ÉLETEM ÁLMA autó :nagymosoly:

v-sly-

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 65
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #452 Dátum: 2005.10.22 01:20:58 »
Julius:Ha valóban a P.....o a nagy vágyad,akkor vedd meg.
De!Az én tapasztalataim+kapott javaslataim azok,hogy francia autót NEM szabad venni!
Eddigi "autós-életem" során rengeteg autószerelövel volt dolgom.És szinte 99%ban azon a véleményen voltak,hogy:
- franciát,olaszt,spanyolt: NE!
- Ha mindenki Toyotával járna,akkor fele annyi autószerelö se tudna megélni!
-német vs japán autó között lehet vacilálni.A német gyakrabban meghibásodik,de barátibb a szervíz a japánhoz képest.(Az Omegát kifejezetten NEM ajánlották!)

Nálam még sokat nyomott a latba egy barátom "elhasznált" autóinak sorrendje+véleménye róluk:Audi.100->Citroen->Vectra.A->Carina.E->Corolla->Avensis->VW.Sharan.
A legutóbbit kényszerböl vette,áruszállítás céljából.
A Toyotákba benzinen és olajon kívül más nem kellett.+sosem hagyták cserben!-Az összes többi igen!-
Most cseréli le éppen a Sharant egy Avensis Versora,mondván,hogy szeretne újra gondtalan életet:)

Nekem eddig(2évig) egy M.Carismám volt,és a kopó alkatrészeken kívül más gondom azzal sem volt.Imádtam azt is(kategóriájában az ár-érték tekintetben sztem.magasan veri a többi autót).
De mindig is vágytam egy Avensisre.
Szal én megrögzött japánautó-párti (és kifejezetten franciaautó-ellenes)lettem.

JuliuS

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 115
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #453 Dátum: 2005.10.22 01:43:58 »
Igen, én ezt mind értem. Nyilván nincs olyan autótípus, amiből ne lehetne horrorisztikus, valamint problémamentes történeteket találni, legfeljebb a japán márkák jobb aránnyal végeznének. Nincs más hátra, mint reménykedni, hogy sikerül egy jót kifogni... neten én is legtöbbször, kb 80%-ban negatív véleményeket olvastam, igaz az általam választott, új 1.6-os HDI (igen, igen - tényleg DIZEL :nagymosoly: ) motorral szerelt verziókról valahogy nem voltak negatív kritikák, de valóban a kedvezőtlen tapasztalatok vannak túlsúlyban - persze az is benne lehet, hogy akinek jó a gépe, nem megy rinyálni a netre :) . Ennek ellenére az ismerősi körben található mindkét P***sso remekül teljesít, soha semmi bajuk, csak jókat tudnak mondani róluk a tulajdonosaik (ráadásul két véglet, az egyik egy 2000-es automata, amit féltve óvnak, a másik egy 1.6-os benzines, amit "ütnek-vágnak").

Írod, hogy spanyolt se. Hát nekem 6 évig volt Cordobám, és azon kívül, amikor egyszer vidéken koszos üzemanyagot tankoltak bele, soha semmi baja sem volt (ja de, volt még egy "érdekesség": ha felmentem vele Dobogókőre, ott nem működött a centralzár - komoly, csak ott, mindenhol máshol rendben ment, akármelyik másik hegyvidékre mentem is vele :) )

De mindez lényegtelen, hiszen az ember hogy harcolhatna a végzete ellen? :kacsint:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #454 Dátum: 2005.10.22 04:53:53 »
Csak azt tudom mondani, hogy tessék megnézni a legutóbbi hibastatisztikát. Az elso helyen a lentebb ki*****zott nevu P-betus autó áll, megelozve a Mazda 5-t, és az Almera Tinot. (Toyota nem szerepel ebben a kategóriában, de a citrom annyira alacsony számot produkál, hogy az tobb, mint meggyozo.
music     

Fifi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 464
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #455 Dátum: 2005.10.22 04:56:57 »
Szia!

Idézetet írta: "JuliuS"

Segít.. mert ez is nagyon szép, tényleg jól jártál vele, de te is biztos megérted, hogy mi az az "ÉLETEM ÁLMA" autó :)

Ha Neked ez a Picasso, akkor nem szabad Avensist venned!
Az ember akkor boldog, ha az álmai teljesülnek és sokszor ez nem biztos, hogy épp racionális
döntés eredménye  :shock:

Szóval, ha most egy Ave-t veszel csak azért, mert megbízhatók a japán autók és pont kifogsz
egy leharcoltabb, problémás példányt még nagyobb lesz a csalódás ...  :roll:

Neked kell mérlegelned és a döntést meghoznod, mi csak a tanácsainkkal tudunk támogatni.

Én a helyedben az álmomat valósítanám meg - megvenném a Picassot.
Talira is elhozhatod, legalább egymás mellett láthatod a két autót, egymás után kipróbálhatod. Legfeljebb akkor cseréled Avensisre  :lol:

Bye, Fifi
02 Toyota Avensis 1.6 Liftback Sol (No. 28)

Fifi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 464
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #456 Dátum: 2005.10.22 04:59:46 »
Nézd már, Kínában is vannak emberek, akik nem tudnak aludni.  :P
Jah, persze időeltolódás, ott most nem éjszaka van.  :oops:

Bye, Fifi
02 Toyota Avensis 1.6 Liftback Sol (No. 28)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #457 Dátum: 2005.10.22 05:08:37 »
Idézetet írta: "Fifi"
Nézd már, Kínában is vannak emberek, akik nem tudnak aludni.  :P Jah, persze időeltolódás, ott most nem éjszaka van.  :oops:

Épp akartam kédezni, hogy mit csinálsz ilyenkor, de megeloztél. Itt +6 óra van, szóval már délelott 11  elmúlt (sot nemsokára +7 lesz, mert itt nincs óraátállítás).
music     

Fifi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 464
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #458 Dátum: 2005.10.22 05:15:04 »
Idézetet írta: "music"

Épp akartam kédezni, hogy mit csinálsz ilyenkor, de megeloztél. Itt +6 óra van, szóval már délelott 11  elmúlt (sot nemsokára +7 lesz, mert itt nincs óraátállítás).

Semmi különös, gyermek kicsit beteg és nyúzott este, hogy feküdjek le vele. Így már túl vagyok az
alvásadagon, nem bírtam tovább az ágyban lenni.

Jó étvágyat akkor az ebédhez! :)

Bye, Fifi
02 Toyota Avensis 1.6 Liftback Sol (No. 28)

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #459 Dátum: 2005.10.22 08:33:30 »
Julius: tényleg vedd meg a festős kocsit. Ha az az álmod, sosem fogod magad jól érezni avensisben. Meg nem is egy kategória a kettő, és ha fontos a térkínálat, akkor is jobb a művésztütü.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #460 Dátum: 2005.10.22 19:20:46 »
Idézetet írta: "Fifi"
Jó étvágyat akkor az ebédhez! :)

Hopsz, errol eszembe jutott valami :idea:  :idea:
music     

JuliuS

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 115
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #461 Dátum: 2005.10.22 20:14:45 »
Idézetet írta: "music"
Csak azt tudom mondani, hogy tessék megnézni a legutóbbi hibastatisztikát.

Hol van, merre van?

Nem mintha az olyan apróságok, mint egy statisztika, változtatni tudna az ember végzetén :nagymosoly:

JuliuS

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 115
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #462 Dátum: 2005.10.22 20:23:37 »
Megtaláltam! Hú az anyja mindenit! Ezt nézzétek (ja mellesleg megasorry a sok OFF miatt, ígérem amint megvettem az autót, abbafejezem :kacsint:) :

Fordult a kocka
Meglepően változott a helyzet az ADAC-hibastatisztika élvonalában. A tavalyi hibafelmérés eredménye alapján az eddig éllovas japán típusok kénytelenek voltak vezető helyüket másoknak, elsősorban német gyártmányoknak átengedni.


"A tavalyi év eredményeinek összegzése meglepő eredménynyel zárult – még a készítők számára is. Az eddig a megbízhatóság etalonjának számító japán típusok ugyanis egy kivételével lecsúsztak a dobogó legfelső fokáról. Nagyon ugyan nem estek vissza, de több jobban teljesítő német, sőt egy esetben francia típus átvette tőlük a vezető helyet. Különösen az Audi és a Mercedes-Benz jeleskedett, hiszen az előbbi három, az utóbbi két kategória leginkább megbízható típusának a címét is elhódította. A kis és az alsó-középkategóriában a Mini illetve a Ford Focus is előbb végzett, mint a korábban első Toyota Yaris és Corolla. A legérdekesebb eredmény a buszlimuzinoknál alakult ki, ahol a Citroën Xsara Picasso végzett az élen a második helyre szorult Mazda Premacy előtt. A japán márka mérnökei ellenben azzal vigasztalódhatnak, hogy – a szigetország gyártmányai közül egyedüliként – a 6-os nem talált legyőzőre."
- AutoMAGAZIN 2005/10

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #463 Dátum: 2005.10.23 09:00:57 »
Idézetet írta: "JuliuS"
Megtaláltam! Hú az anyja mindenit! Ezt nézzétek (ja mellesleg megasorry a sok OFF miatt, ígérem amint megvettem az autót, abbafejezem :kacsint:) :

Fordult a kocka
Meglepően változott a helyzet az ADAC-hibastatisztika élvonalában. A tavalyi hibafelmérés eredménye alapján az eddig éllovas japán típusok kénytelenek voltak vezető helyüket másoknak, elsősorban német gyártmányoknak átengedni.


"A tavalyi év eredményeinek összegzése meglepő eredménynyel zárult – még a készítők számára is. Az eddig a megbízhatóság etalonjának számító japán típusok ugyanis egy kivételével lecsúsztak a dobogó legfelső fokáról. Nagyon ugyan nem estek vissza, de több jobban teljesítő német, sőt egy esetben francia típus átvette tőlük a vezető helyet. Különösen az Audi és a Mercedes-Benz jeleskedett, hiszen az előbbi három, az utóbbi két kategória leginkább megbízható típusának a címét is elhódította. A kis és az alsó-középkategóriában a Mini illetve a Ford Focus is előbb végzett, mint a korábban első Toyota Yaris és Corolla. A legérdekesebb eredmény a buszlimuzinoknál alakult ki, ahol a Citroën Xsara Picasso végzett az élen a második helyre szorult Mazda Premacy előtt. A japán márka mérnökei ellenben azzal vigasztalódhatnak, hogy – a szigetország gyártmányai közül egyedüliként – a 6-os nem talált legyőzőre."
- AutoMAGAZIN 2005/10


Khm. Ugye van az a mondás, hogy kis hazugság, nagy hazugság, statisztika. Az eredmény változatlan, csak éppen a tulajok megtanulták ha a kocsi nem indul, akkor nem ADAC-ot hívunk, hanem márkaszervízt, ami bevontat, resetel, kocsi újra megy, vagy ha nem lehet fáradni az értékesítőhöz, hogy megbeszéljük a cserébe adott új részleteit.   :lol: Ez be sem kerül az ADAC értékelésbe. A bebikázás igen.Na ez utóbbi jelemzőbb a japán autókra, az előbbi meg a hirtelen feljöttek csoportjára.  Nem röhögni, az első éves meghibásodások döntő többségét ez adja ki, mert ugye az ADAC statisztika abból áll, hogy kihívják a sárga angyalt, ami valahogy útra teszi a kocsit, és utána összesítik a javítólapokat.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #464 Dátum: 2005.10.23 09:15:40 »
Sajnos kezd az ADAC is megbízhatatlan lenni, lassan nem lesz már etalon. Ezt a "német autók megbízhatóbbak" dolgot ők sem gondolhatják komolyan. Vicc az egész.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D