Szerző Téma: Ráncfelvarrott Avensis I  (Megtekintve 480435 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Re: Avensis?
« Válasz #45 Dátum: 2004.08.23 17:56:37 »
Idézetet írta: "afekete"
Sziasztok!

Most gondolkodok egy 3-4 éves Avensis vásárlásán. Ráncfelvarrottat elég keveset láttam a számomra elérhető kategóriában (2 - 2,5 milla).
Érdemes keresni, vagy nincs rá eszélyem? Egyébként 2000-ben történt a ráncfelvarrás, ugye?
És akkor a lényegi kérdések:
- Mennyi a szervíz intervallum?
- Mennyi kb. pl. a 120e-res szervíz - ha éppen ilyen van?

Köszi,
Attila



Szia!
A szervízintervallum 15000 km,de 1-2 dolgot csak harmincezrenként cserélnek,ha jól tudom.
Az enyém dec 18.-án volt a 45000-es szervízen,kemény 17500 ft-m bánta (olaj,szűrő,gyertya).
Hogy hol mennyi a szervz,az szerintem változó,én mindig Kiskőrösre viszem.Eddig nem nagyon fizettem 22e fölött...

A ráncfelvarrás valahol 2000 végén,2001 elején történt.Igényesebb lett a beltér,és több kényelmi zümzüm került bele (fed. számítógép,kormányról vezérelhető hifi,stb,stb).

2,5M környékén ráncfelvarrás előtti Sol modelleket lehet kapni,szerintem az is egy nagyon jó vétel lenne.Az alapnak számító Terrához képest +2 oldallégzsák,fűthető tükrök+első szélvédő,hátsó el ablakemelők,első ködlámpa,fényezett tükörház+ajtókilincsek,plüss üléshuzat van benne.
Eszméletlenül nagy a hely,és ha rendesen voltak szervízelve,akkor nem kell meghibásodásktól tartani.
A dízelen kívűl az összes benzines verzió megfordult már a családban,és természetesen egyikkel sem volt semmi gond.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #46 Dátum: 2004.08.23 17:58:32 »
Ja,kihagytam a listáról a bőr sebváltót és kormányt.  :)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re: Avensis?
« Válasz #47 Dátum: 2004.08.23 20:45:17 »
Idézetet írta: "Xtrem"
A ráncfelvarrás valahol 2000 végén,2001 elején történt.

Na ezért nem találtam a 2000-esek között ilyet. :-)

Idézetet írta: "Xtrem"
2,5M környékén ráncfelvarrás előtti Sol modelleket lehet kapni,szerintem az is egy nagyon jó vétel lenne.

Inkább Terrákat láttam, de az nekem elég is volna. Viszont jobban van kedvem a ráncfellvarrothoz. Na majd ha fizet a biztosító kiderül mi fér bele.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Avensis?
« Válasz #48 Dátum: 2004.08.23 21:15:08 »
Idézetet írta: "Xtrem"
A ráncfelvarrás valahol 2000 végén,2001 elején történt.

Ezek általában modellévhez köthetők, amik pedig a nyári szünet utáni szeptemberi gyártással szoktak kezdődni - Európában. Japánban persze más a helyzet, mert ott sosincs szünet...
Tehát ebben az esetben valszeg 2000/9-től kezdődő évjáratokat kell keresni.
music     

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #49 Dátum: 2004.09.16 14:16:58 »
Idézetet írta: "Xtrem"
Az 1.8-as modelltől kezdve automata klima.

Ez a dieselre is igaz - magyarán csak az 1.6-osban van manuális klíma?
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #50 Dátum: 2004.09.16 17:01:49 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "Xtrem"
Az 1.8-as modelltől kezdve automata klima.

Ez a dieselre is igaz - magyarán csak az 1.6-osban van manuális klíma?


Ezek szerint igen.Mondjuk ugye ez a klima szaknyelven csak félautómata,neked kell tekergetni,hogy hány fok legyen.
Viszont az 1.6-os motor már küzd ha megy a klima,1-1 gyors előzésnél ajánlatosabb kikapcsolni.

Viszont a másik fura dolog a diesellel kapcsolatban,hogy nagyon sok ilyen kocsit úgy hírdetnek,hogy 6 légzsákos,de tudomásom szerint a +2 fejlégzsák csak a 2 lityis benzineshez járt...
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #51 Dátum: 2004.09.16 20:33:55 »
Köszi!
« Utoljára szerkesztve: 2009.09.08 14:16:38 írta afekete »
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Macimedve

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #52 Dátum: 2004.09.30 15:47:59 »
"Viszont az 1.6-os motor már küzd ha megy a klima,1-1 gyors előzésnél ajánlatosabb kikapcsolni."


Ez hülyeség. kell nyomni egy kövér gázt, és kikapcsol magátol. Ilyet már 20 éve is tudtak ez autók, volt egy mikrokapcsoló a gázpedál alatt. Ma már a motorvezérlés intézi a dolgot.
acimedve

Toygli003

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 700
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #53 Dátum: 2004.09.30 15:53:44 »
Idézetet írta: "Macimedve"
"Viszont az 1.6-os motor már küzd ha megy a klima,1-1 gyors előzésnél ajánlatosabb kikapcsolni."


Ez hülyeség. kell nyomni egy kövér gázt, és kikapcsol magátol. Ilyet már 20 éve is tudtak ez autók, volt egy mikrokapcsoló a gázpedál alatt. Ma már a motorvezérlés intézi a dolgot.



Nekem volt szerencsém 1.6-os Avensishez és sajnálattal kell mondanom, hogy egy picit csalodtam, mert nem ment olyat  mint az én Carinám. De ettől függetlenül jó verda.
Toygli
94' Carina E 1.6 XLI

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #54 Dátum: 2004.09.30 21:01:32 »
Idézetet írta: "Toygli003"
Nekem volt szerencsém 1.6-os Avensishez és sajnálattal kell mondanom, hogy egy picit csalodtam, mert nem ment olyat  mint az én Carinám.

Nem is csoda, hisz nehezebb...
music     

Macimedve

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #55 Dátum: 2004.10.04 17:15:05 »
Idézetet írta: "Toygli003"
Idézetet írta: "Macimedve"
"Viszont az 1.6-os motor már küzd ha megy a klima,1-1 gyors előzésnél ajánlatosabb kikapcsolni."




Nekem volt szerencsém 1.6-os Avensishez és sajnálattal kell mondanom, hogy egy picit csalodtam, mert nem ment olyat  mint az én Carinám. De ettől függetlenül jó verda.


Az Avensis kb. 1300 kiló. A Carina vagy 2-300 kilóval könnyebb....
acimedve

BÉGÉ

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re: Avensis?
« Válasz #56 Dátum: 2004.10.21 10:51:29 »
Idézetet írta: "afekete"
Sziasztok!

Most gondolkodok egy 3-4 éves Avensis vásárlásán. Ráncfelvarrottat elég keveset láttam a számomra elérhető kategóriában (2 - 2,5 milla).
Érdemes keresni, vagy nincs rá eszélyem? Egyébként 2000-ben történt a ráncfelvarrás, ugye?
És akkor a lényegi kérdések:
- Mennyi a szervíz intervallum?
- Mennyi kb. pl. a 120e-res szervíz - ha éppen ilyen van?

Köszi,
Attila


Feltétlenül ragaszkodsz a ráncfelvarrott verzióhoz?
Tudtommal a VVT-i motorokba már nem építettek olajhűtőt, ami miatt voltak garanciális problémák.
Mindezzel együtt nagyon jól mennek ezek a modelek, csak azt akartam mondani, hogy egy jól karban tartott régebbi Avensis is remekül szuperál.
Üdv.:
BÉGÉ
BÉGÉ
Avensis '98 1.6 Liftback Linea Terra
Ön dönt, iszik vagy vezet! De egyszerre a hármat ne csinálja!

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re: Avensis?
« Válasz #57 Dátum: 2004.10.21 11:46:18 »
Idézetet írta: "BÉGÉ"
Feltétlenül ragaszkodsz a ráncfelvarrott verzióhoz?
Tudtommal a VVT-i motorokba már nem építettek olajhűtőt, ami miatt voltak garanciális problémák.
Mindezzel együtt nagyon jól mennek ezek a modelek, csak azt akartam mondani, hogy egy jól karban tartott régebbi Avensis is remekül szuperál.

A ráncfelvarotthoz azért ragaszkodtam volna, mert abban még van néhány plusz és a belseje is jobban tetszik. De nem lesz rá elég lé, így egy Corolla lesz belőle. (Inkább 2 millánk lesz, mint 2,5. És még átírás, biztosítás.... :-( )
Attila 31
  - Avensis
- Prius

tomo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #58 Dátum: 2004.11.03 15:57:48 »
Sziasztok Toyotások!

Új vagyok itt a fórumon, most akarok Toyotát venni. Nézegettem Avensiseket (2-2,5mFt körül) de ezért "csak" a ráncfelvarrás elötti Avensist kapom meg. A ráncfelvarrotnak viszont jobban tetszik a
belseje, s ahogy nézegettem a méretek nagyon egyformák.
(Mármint a műszerfal, középső konzol).

Kérdés:  :?:  A ráncfelvarrás elötti Avensisben ki lehet cserélni a középső részt a újjabbra (2000.9.hó utánira)? (Persze mindent rendesen bekötögetve) :?: Csinált már ilyet valaki? És ha igen ez mennyibe kerül?

Üdv: Tomo

tomo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #59 Dátum: 2004.11.03 15:58:29 »
Sziasztok Toyotások!

Új vagyok itt a fórumon, most akarok Toyotát venni. Nézegettem Avensiseket (2-2,5mFt körül) de ezért "csak" a ráncfelvarrás elötti Avensist kapom meg. A ráncfelvarrotnak viszont jobban tetszik a
belseje, s ahogy nézegettem a méretek nagyon egyformák.
(Mármint a műszerfal, középső konzol).

Kérdés:  :?:  A ráncfelvarrás elötti Avensisben ki lehet cserélni a középső részt a újjabbra (2000.9.hó utánira)? (Persze mindent rendesen bekötögetve) :?: Csinált már ilyet valaki? És ha igen ez mennyibe kerül?

Üdv: Tomo