Szerző Téma: Ráncfelvarrott Avensis I  (Megtekintve 516115 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #435 Dátum: 2005.10.17 22:44:32 »
Idézetet írta: "JuliuS"
eredetileg a Picassoba voltam/vagyok szerelmes, de az ugye 3.5m-nál kezdődik

Azt ne vegyél, volt módom egy 7végét használni, nem sok pozitívat mondanék róla.  :?
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

bubu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 268
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #436 Dátum: 2005.10.18 05:52:52 »
Az enyémet is +nézettük. Garantáltan 100e alatt van benne! - volt az eredmény. Egy 3 éves autónál külső jegyekből - főleg, ha a gazdája kicsit vigyázott rá - nem nagyon lehet megmondani, mennyi van benne.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #437 Dátum: 2005.10.18 18:58:37 »
Idézetet írta: "JuliuS"
Oké, akkor most valaki legyen szíves és mondja meg, mi egészen pontosan a különbség a manuális, az automata és a digit klíma között.  :nemtom:

Az én tippem: a manuálisnál körülbelül tudod beállítani a hőfokot, tekergetős kapcsolók segítségével, az automatánál beállíthatod tekerőkkel, de fokra pontosan, míg a diginél gombokkal tudod beállítani fokra pontosan. Biztos nem pont ez a megoldás, de majd valaki kijavít :kacsint:


Manuális klímánál te tekergetsz egy kapcsolót, és hideg jön vagy meleg. Félautómata klímánál te tekergetsz egy kapcsolót, vagy beállítod egy kis kijelzőn egy adott hőmérsékletet, és a többit az autó klímarendszere végzi. Ez a digitklíma a VW konszer prospektusainak bamba magyarításából származik, kéretik már elfelejteni. AZ autómatikus klímánál beállítasz egy értéket tárcsán,  vagy kijelzőn, éa a rendszer ezt tartja de egyben szabályozza a légrostélyokat is.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #438 Dátum: 2005.10.18 19:45:16 »
Manual - Automata klíma:

Manual: Corollában volt nekünk, tekerő a hideg-meleg állásra, manuálisan lehet a belsőlevegőt egy karral "elhúzni". Klíma kapcsoló a légkondit be-kikapcsolja. Ezt hívják légkondicionálónak, mivel nem lát el klímatizáló funkciókat, csak hűti-párátlanítja a levegőt.

Automata: Avensisben van nekünk, ezt már légkondinak hívják. Egy tekerőn beállítod a hőfokot (pl. 22 fok). A ventillátor szabályzót auto-ra állítod és ő a hőérzékelője segítségével megpróbálja mihamarabb elérni a kívánt hőfokot, ha azt elérte a ventit lejjebb teszi. De a légkondit nem kapcsolja ki-be, azt nekünk kell menuálisan.

Digit-klíma: Pl. anyósomék mazda6-jában. Hőfokot digit kijelzőn állítod be, és ha kell (nagy a hőkülönbség) akkor belsőlevegőre kapcsol, és AC-ECO módban a légkondit is kikapcsolja ha nem kell.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #439 Dátum: 2005.10.19 08:10:15 »
Szerintetek ez az autó és ez autó ugyanaz, vagy kulonbozo? (és csak a sors kulonos fintora, hogy két egykorú, azonos színu, azonos kivitelu, futásteljesítményu autót, melyeken még a csomagtartó fedélen is ugyanott van egy matrica, egy városban, egy utcában, de egymástól 18 házszámra lévo helyen árulnak...)
music     

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #440 Dátum: 2005.10.19 09:02:36 »
Az elsőt levették.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

JuliuS

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 115
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #441 Dátum: 2005.10.19 13:07:09 »
Idézetet írta: "music"
Szerintetek ez az autó és ez autó ugyanaz, vagy kulonbozo? (és csak a sors kulonos fintora, hogy két egykorú, azonos színu, azonos kivitelu, futásteljesítményu autót, melyeken még a csomagtartó fedélen is ugyanott van egy matrica, egy városban, egy utcában, de egymástól 18 házszámra lévo helyen árulnak...)

Én ezt a gépet láttam, olasz import ez is, ránézésre nagyon - hangsúlyozom NAGYON - jó állapotban volt, éppen ezért gyanús is :kacsint: Azon én is meglepődtem, hogy a kettővel vagy hárommal mellette található kereskededésbe miért került fel egy ideig, de már korrigálták. De egyébként tényleg szép az állapota, már amennyire felületes ránézésre látszott, mivel bent volt a szalonban, ahol a fényviszonyok távol álltak az ideálistól, és beindítani sem voltak hajlandók.

Mindenesetre ha tényleg olyan jó, mint ahogyan kinéz, akkor ez az általam eddig látott autók között a legjobb állapotú.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #442 Dátum: 2005.10.21 03:09:47 »
Idézetet írta: "Bicskei"
Az elsőt levették.

Akkor ugyanaz volt...
Ja, azt nem is írtam, hogy az egyik 2.399-be, a másik 2.430-ba kerul(ne).
music     

JuliuS

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 115
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #443 Dátum: 2005.10.21 10:55:31 »
Idézetet írta: "Bicskei"
Idézetet írta: "JuliuS"
eredetileg a Picassoba voltam/vagyok szerelmes, de az ugye 3.5m-nál kezdődik

Azt ne vegyél, volt módom egy 7végét használni, nem sok pozitívat mondanék róla.  :?

Bocs, hogy megint felhozom ezt az erősen OFF témát (majd kicsiben írok cserébe :pofa:), de mivel hiába írtam privit, hogy fejtsd ki bővebben, ezért még egyszer általánosságban rákérdeznék, kinek milyen pozitív/negatív tapasztalata van, mert jelen állás szerint szép csendben immár 80%-ban elhajlottam a Toyotától arrafelé :sunyi:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #444 Dátum: 2005.10.21 20:42:33 »
Idézetet írta: "JuliuS"
jelen állás szerint szép csendben immár 80%-ban elhajlottam a Toyotától arrafelé :sunyi:

Nohát... :roll:  :roll:  :roll:
music     

Fifi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 464
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #445 Dátum: 2005.10.21 21:20:30 »
Idézetet írta: "JuliuS"
... mert jelen állás szerint szép csendben immár 80%-ban elhajlottam a Toyotától arrafelé :sunyi:

Hát te tudod ....  :roll:
Szóval te csak egy kocsit szeretnél és nem autót  :twisted: Lelked rajta.

Nekem például nagy álmom volt egy Avensis, sokat vártam rá, de inkább erre
gyűjtöttem, mint mást vettem volna. Nem vagyunk egyformák  :lol:

Ma pedig kifejezetten jó érzéssel töltött el, amikor egy áruházból kifelé jövet a parkolóban
végignézve az autókat messziről kitűnt eleganciájával a többi autó közül.
Akárhányszor ránézek mindig az jut eszembe: igen ez AZ AUTÓ és már az én autóm.

Persze, ha nem a :toy: mellett döntesz, attól még szívesen látunk itt a fórumon.  Nincs harag
és nem kell kisbetűvel írnod  :P

Ime néhány kép, ami még a hirdetésben, illetve az első megtekintéskor készült, hátha segít
a helyes döntés meghozatalában.  Kicsit szúnyogos az eleje, kicsit poros, kicsit rosszak voltak
a fényviszonyok, de nekem így is tetszett. Sajnos még nem volt időm fényképeket
készíteni, de a hétvégén talán ez is összejön az avatar és sig csere mellett ;).

Bye, Fifi :)
02 Toyota Avensis 1.6 Liftback Sol (No. 28)

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10723
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #446 Dátum: 2005.10.21 21:30:35 »
Idézetet írta: "JuliuS"
... mert jelen állás szerint szép csendben immár 80%-ban elhajlottam a Toyotától arrafelé :sunyi:


Én sem fogok védőbeszédet mondani, de szerintem át kellene még gondolnod ezt a dolgot.  :wink:

Ha pedig azért akarsz olyan autót venni, mert kell a hely, a jobb pakolhatóság, akkor a Toyotának is vannak Verso modelljei.  :wink:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10723
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #447 Dátum: 2005.10.21 21:34:16 »
Idézetet írta: "Fifi"
néhány kép


Mégegyszer gratulálok az autódhoz!  :) Nagyon szép.  :wink:  :)
Nem tudom a csomagtartóban miket szoktál szállítani, de egy csomagtér-tálcára nagyon rá szeretnélek beszélni.  :)
Nekem már dőlt ki a csomagtartóba egy nagy bödön méz, egy 2 literes narancslé, stb, és bizony ha nem lett volna a kocsiban a tálca, most megnézhetném a kárpitot...  :roll:
Így meg csak szépen kivettem, lemostam vízzel, és készen is voltam.  :)
Az árát már nem tudom, de szerintem megéri, és csak egyszer kell beruházni rá.  :wink:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Fifi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 464
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #448 Dátum: 2005.10.21 21:47:12 »
Idézetet írta: "Xtrem"

Mégegyszer gratulálok az autódhoz!  :) Nagyon szép.  :wink:  :)

Köszönöm, viszont! :) Az az új Ave is gyönyörű! ;)

Idézetet írta: "Xtrem"
Nem tudom a csomagtartóban miket szoktál szállítani, de egy csomagtér-tálcára nagyon rá szeretnélek beszélni.  :)

Már megtetted.  :P A feltöltött képeken a szüleid autójában látva döntöttem.
Holnap megyek a helyi kereskedőhöz megrendelni.
Csomagtértálca: 13.6xx + Áfa és gumiszönyegek lesznek 6.2xx + Áfa áron, ha emlékeim nem csalnak.

Bye, Fifi
02 Toyota Avensis 1.6 Liftback Sol (No. 28)

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10723
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #449 Dátum: 2005.10.21 22:00:34 »
Idézetet írta: "Fifi"
Holnap megyek a helyi kereskedőhöz megrendelni.
Csomagtértálca: 13.6xx + Áfa és gumiszönyegek lesznek 6.2xx + Áfa áron, ha emlékeim nem csalnak.


Akkor Ok.  :wink:

Üdv: Xtrem
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61