Szerző Téma: Ráncfelvarrott Avensis I  (Megtekintve 516116 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Fifi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 464
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #420 Dátum: 2005.10.14 12:37:16 »
Idézetet írta: "Fifi"
Ma írtam annak a kedves hölgynek a TMH-hoz, aki a tartozékokról is küldött anyagot.
Talán ma is szerencsénk lesz  :roll:

Megkaptam a választ, idézném a lényeget:
Idézet

"Köszönettel megkaptam levelét, de sajnos nem tudok jó hírrel szolgálni:
a kezelési útmutatót a rajtuk lévő jogvédelem és esetleges sokszorosítás
elkerülése miatt sajnos nem tudjuk kiadni, csak írásos formában ügyfeleinknek.

Kérem szíves megértését, további szép napot kívánva,"

Idézet
"A kezelési útmutató ára nagyságrendileg 5000 Ft körüli áron szerezhető
be márkakereskedéseinknél. Ahogy Ön is említette, készleteink sajnos
végesek, azonban úgy tudom, hogy a későbiekben is van mód egyediben
nyomtatni, viszont ennek áráról nem tudok nyilatkozni. Remélem, azonban
arra nem kerül sor, hogy esetleg elveszik ez a kezelési útmutató, és Ön
még sokáig örömét leli Toyotájában."

Nagyon kedves volt és kimerítő választ adott, tehát elektronikus formában nem számíthatunk rá hivatalos csatornából.
Remek érzés volt, hogy a :toy: minőséghez még ilyen szuper ügyfélszolgálat is társul :D

Bye, Fifi
02 Toyota Avensis 1.6 Liftback Sol (No. 28)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #421 Dátum: 2005.10.15 09:19:35 »
Idézetet írta: "JuliuS"
Na tényleg, szerintetek - így télen :kacsint: - egy jó állapotú 2,5 M autóból mennyit lehet lealkudni? :kerdojel:
Jó tudom, nem általánosítható a dolog, de azért mégis... :pofa:

A regadó miatt mindenki bizonytalan, így nehéz megmondani. Aztán itt van ez is, ki tudja, mi lesz a vége.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #422 Dátum: 2005.10.15 09:32:28 »
Torténelmi pillanathoz érkeztunk: íme az elso ráncfelvarrott Avensis, amelyet 2 millió alatt hirdetnek! :wink:  :wink:  :wink:
music     

JuliuS

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 115
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #423 Dátum: 2005.10.16 23:11:14 »
No kérem, hétvégén rászántam egy fél napot, és elmentem megnézni egy, a hirdetés alapján jónak kinéző kocsit. Tanulságul elmesélem, mit találtam, de előbb elmondom azt, amit előre tudtam róla:
2003 júliusi 1.8-as Avensis, sötétkék metál színben, 48500 km-rel, első tulajdonostól. Volt benne továbbá: Automata klíma, centrálzár, elektromos ablak (elöl-hátul), elektromos tükör, fedélzeti computer, fűthető tükör, immobiliser, könnyűfém felni, színezett üveg, színre fújt gumicsík, rádiósmagnó, ülésmagasság állítás, ABS, ködlámpa, multikormány. Az ára pedig mindössze 2.590.000 Ft.



Összehasonlítva a jelenleg eladó többi Avensis-szel, igencsak jó vételnek tűnt (2 éves, kevés km, olcsó ár = igencsak gyanús, de mivel most került fel frissiben, akár egy anyagilag megszorult ember is állhatott mögötte, egy próbát megért).

Elmondom, mit találtam: Az autó olasz import, olyan leharcolt, lepusztult ramaty állapotban, amilyet még 10 éves autóknál is ritkán látni. Ami hiba előfordulhatott, az itt megtalálható volt: össze-vissza karcolt tetőkárpit, több helyen kiégetett üléshuzat, ráadásul néhány lyuk fél-1 centi átmérőjű volt(!), párásodó lámpabúra (ami sok jót nem jelent), törött (!) kuplungpedál, stb, stb, stb.

Annyira megrettentem az ilyen import autóktól, hogy csak na. Pedig amennyire néztem a piacot, a hazai kereskedőknél lévő, szervízkönyves autók jó néhány százezerrel drágábbak, kérdés hogy lehet-e általánosítani, és minden olaszból jött autó ennyire silány lehet, vagy csak beletrafáltam (később láttam egy másikat, ami nagyon jól nézett ki, de akkor már igencsak bizalmatlan voltam az olaszból származó járgányokkal kapcsolatban).

Mindezen felbuzdulva elmentem ma T-Pluszos, törzskönyves, szervízkönyves autókat nézni, és hááááát ... két autót láttam, mindkettő silányabb állapotban volt, mint a másodiknak látott olasz, szóval most kellően összezavarodva, tanácstalanul kutatom a megoldást...

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #424 Dátum: 2005.10.17 01:10:30 »
Az olasz import verdákat már többször NEM ajánlottuk. Próbáld inkább a belga vagy német importot. Vagy itthoni forgalomba helyezésűt ;)
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

bubu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 268
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #425 Dátum: 2005.10.17 06:51:40 »
Az enyém belgáktól behozott! Óra szerint 75e km-rel. A szerelő szerint 1x már cseréltek rajta szíjat, úgyhogy 75+105e= kb 175e és a szíjat egy foggal odébb rakták vissza ( bár így is ment). Nem hiszem, hogy a belga fickó játszott a km órával. Mondtátok, hogy valamelyik pest melletti szigeten valaki foglalkozik avensisek behozatalával.

Felhívnám a figyelmet, az autó első magyarországi gazdája egy SZENTENDREI úriember (???????) volt

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #426 Dátum: 2005.10.17 07:34:45 »
Idézetet írta: "music"
Torténelmi pillanathoz érkeztunk: íme az elso ráncfelvarrott Avensis, amelyet 2 millió alatt hirdetnek! :wink:  :wink:  :wink:

Majd az lesz történelmi pillanat, amikor az Avensis II-t adják ennyiért! ;)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #427 Dátum: 2005.10.17 09:29:26 »
Idézetet írta: "bubu"
Felhívnám a figyelmet, az autó első magyarországi gazdája egy SZENTENDREI úriember (???????) volt

Ezzel mire(kire) akarsz célozni?
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #428 Dátum: 2005.10.17 09:32:05 »
Idézetet írta: "squiddy"
Idézetet írta: "music"
Torténelmi pillanathoz érkeztunk: íme az elso ráncfelvarrott Avensis, amelyet 2 millió alatt hirdetnek! :wink:  :wink:  :wink:
Majd az lesz történelmi pillanat, amikor az Avensis II-t adják ennyiért! ;)

Van már ilyen csak az torott. Hogy a "rendes" ennyi legyen, az még odébb van. Én nem várom annyira, nekem jobban tetszik a régi.
music     

JuliuS

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 115
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #429 Dátum: 2005.10.17 10:33:37 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "bubu"
Felhívnám a figyelmet, az autó első magyarországi gazdája egy SZENTENDREI úriember (???????) volt

Ezzel mire(kire) akarsz célozni?

Ezzel arra célzott, hogy ha import autónak szentendrei tulaja van, akkor jó eséllyel egy erősen visszatekert km órával számolhatunk :kacsint:

JuliuS

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 115
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #430 Dátum: 2005.10.17 10:36:42 »
Idézetet írta: "Bicskei"
Az olasz import verdákat már többször NEM ajánlottuk. Próbáld inkább a belga vagy német importot. Vagy itthoni forgalomba helyezésűt ;)

Persze, persze... csak ez a legritkább esetben derül ki fénykép alapján :pofa: Ennek ellenére gondolom ott is vannak rendes emberek, mégha csak elvétve is, akik vigyáznak az autójukra :kacsint:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #431 Dátum: 2005.10.17 16:53:48 »
Idézetet írta: "JuliuS"
Ezzel arra célzott, hogy ha import autónak szentendrei tulaja van, akkor jó eséllyel egy erősen visszatekert km órával számolhatunk :kacsint:

Viszont rengeteg dízel Avensist kínálnak Szentendrén, akkor ezek azokat jobb elkerulni? Pedig mintha valaki ott vette volna a kocsiját.
music     

JuliuS

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 115
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #432 Dátum: 2005.10.17 18:32:30 »
Oké, akkor most valaki legyen szíves és mondja meg, mi egészen pontosan a különbség a manuális, az automata és a digit klíma között.  :nemtom:

Az én tippem: a manuálisnál körülbelül tudod beállítani a hőfokot, tekergetős kapcsolók segítségével, az automatánál beállíthatod tekerőkkel, de fokra pontosan, míg a diginél gombokkal tudod beállítani fokra pontosan. Biztos nem pont ez a megoldás, de majd valaki kijavít :kacsint:

JuliuS

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 115
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #433 Dátum: 2005.10.17 19:08:15 »
Idézetet írta: "Bicskei"
Az olasz import verdákat már többször NEM ajánlottuk. Próbáld inkább a belga vagy német importot. Vagy itthoni forgalomba helyezésűt ;)

Az a baj, hogy most annyira megrettentem, hogy kételkedni kezdtem, kell-e nekem egyáltalán használt autó  :kormom:
Főleg, hogy eredetileg úgy indult a történet - talán még emlékeznek páran - hogy vaciláltam a Carina és az Avensis között, kb másfél milla értékben. Aztán jött az, hogy legyen Ave, max 2 millióért. Most már ott tartok, hogy ráncfelvarrott Ave, és 2.5 a felső határ, de amennyire én látom, az igényesebb (nem agyonhajtott) magyar "származású" autók inkább 2.6-2.8m között vannak. Lassan elérem a kiinduló szintet, ami miatt nem akartam új autót venni (eredetileg a Picassoba voltam/vagyok szerelmes, de az ugye 3.5m-nál kezdődik).

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #434 Dátum: 2005.10.17 22:39:25 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "JuliuS"
Ezzel arra célzott, hogy ha import autónak szentendrei tulaja van, akkor jó eséllyel egy erősen visszatekert km órával számolhatunk :kacsint:

Viszont rengeteg dízel Avensist kínálnak Szentendrén, akkor ezek azokat jobb elkerulni? Pedig mintha valaki ott vette volna a kocsiját.


Pl én. A Rollcar-nál, de az én kocsimban eléggé hihető volt (állapot alapján és a Toyota Mayer szerint is). :roll:
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok