Szerző Téma: Ráncfelvarrott Avensis I  (Megtekintve 506969 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Mosi82

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1905 Dátum: 2013.06.24 17:44:41 »


1. Csipogó takaró kis háromszög le (felső részét kifelé meghúzva kipattan a felső patent, ezután az egészet felfelé-kifelé meghúzva kiemelhető a helyéről)
2. Az ajtókárpit bal és jobb oldalán, alján lévő összesen 6 db csavaros oldású patentet kell eltávolítani (csavar lazítás irányába negyed fordulat, kiugrik a közepe, majd finoman kihúzni a helyéről, hogy ne törjön)
3. Kilincs belső részén a négyszög alakú kis ablakot az autó hátulja felőli végén kell felnyitni, az alatta lévő csavart kitekerni, a műanyag kis "kádat" a kilincs alól kiszedni
4. A könyöklő kis zsebében lévő csavar fejéről a kerek takaró műanyagot felpattintani, alatta lévő csavart kitekerni.
5. A könyöklőn lévő elemet, melyben az elektromos ablakemelő kezelőgombjai is vannak finoman vízszintesen az autó eleje felé kell tolni/feszíteni addig, míg a hátsó fele felfelé ki nem ugrik. Elektromos csatit lehúzni az aljáról.
6. Az 5. pontban levett elem alatt a kárpitból ki kell tekerni két csavart, ami a kárpit peremét fogja egy fém konzolhoz..
7. Ezután be kell nyúlni alulról az ajtópanel és az ajtó fémrésze közé (valahol a hangszórórács alatti részen van is egy kialakított rész) és a panel alsó részét határozottan meg kell rántani kifelé, mert két patent még fogja, ami kívülről nem látszik
8. Az egész panelt alul kifelé feszítve felfele irányba le lehet emelni a helyéről

Figyelni kell, hogy kiemeléskor vagy előre vagy hátra kicsit meg kell feszíteni és az ellentétes oldalon kezdeni a felemelést, mert az ablaknál lévő tömítés első és hátsó vége is bele tud szántani az ablakkeret fekete festésébe.

Leírni ezerszer hosszabb, mint megcsinálni :)

Köszi a gyors választ.
Sejtettem hogy nem lesz egyszerű, nembaj azért megpróbálkozom vele.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1906 Dátum: 2013.06.24 18:59:21 »
épp azt írta,h egyszerűbb megcsinálni,m leírni.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Mosi82

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1907 Dátum: 2013.06.24 19:44:36 »
épp azt írta,h egyszerűbb megcsinálni,m leírni.

Nem azt írta hogy egyszerűbb, hanem azt hogy rövidebb. Há bocs de nekem így elsőre egyáltalán nem tűnik egyszerűnek. 

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1908 Dátum: 2013.06.24 20:55:59 »
:-):-):-):-)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1909 Dátum: 2013.06.24 21:49:12 »
Nem azt írta hogy egyszerűbb, hanem azt hogy rövidebb. Há bocs de nekem így elsőre egyáltalán nem tűnik egyszerűnek.
Nyugi,tényleg nem nehéz. Keeper nagyon részletesen írta le, emiatt tűnik nehéznek. De nem az.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Mosi82

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1910 Dátum: 2013.06.27 22:24:06 »

1. Csipogó takaró kis háromszög le (felső részét kifelé meghúzva kipattan a felső patent, ezután az egészet felfelé-kifelé meghúzva kiemelhető a helyéről)
2. Az ajtókárpit bal és jobb oldalán, alján lévő összesen 6 db csavaros oldású patentet kell eltávolítani (csavar lazítás irányába negyed fordulat, kiugrik a közepe, majd finoman kihúzni a helyéről, hogy ne törjön)
3. Kilincs belső részén a négyszög alakú kis ablakot az autó hátulja felőli végén kell felnyitni, az alatta lévő csavart kitekerni, a műanyag kis "kádat" a kilincs alól kiszedni
4. A könyöklő kis zsebében lévő csavar fejéről a kerek takaró műanyagot felpattintani, alatta lévő csavart kitekerni.
5. A könyöklőn lévő elemet, melyben az elektromos ablakemelő kezelőgombjai is vannak finoman vízszintesen az autó eleje felé kell tolni/feszíteni addig, míg a hátsó fele felfelé ki nem ugrik. Elektromos csatit lehúzni az aljáról.
6. Az 5. pontban levett elem alatt a kárpitból ki kell tekerni két csavart, ami a kárpit peremét fogja egy fém konzolhoz..
7. Ezután be kell nyúlni alulról az ajtópanel és az ajtó fémrésze közé (valahol a hangszórórács alatti részen van is egy kialakított rész) és a panel alsó részét határozottan meg kell rántani kifelé, mert két patent még fogja, ami kívülről nem látszik
8. Az egész panelt alul kifelé feszítve felfele irányba le lehet emelni a helyéről

Figyelni kell, hogy kiemeléskor vagy előre vagy hátra kicsit meg kell feszíteni és az ellentétes oldalon kezdeni a felemelést, mert az ablaknál lévő tömítés első és hátsó vége is bele tud szántani az ablakkeret fekete festésébe.

Leírni ezerszer hosszabb, mint megcsinálni :)


Na megcsináltam tényleg nem volt olyan vészes. De a pontos itiner nélkül nem ment volna. Köszi!

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1911 Dátum: 2013.06.28 08:29:34 »

Na megcsináltam tényleg nem volt olyan vészes. De a pontos itiner nélkül nem ment volna. Köszi!

Igazán nincs mit.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1912 Dátum: 2013.07.24 08:59:24 »
Egy vicces hirdetés.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10712
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1913 Dátum: 2013.07.24 09:56:06 »
Nekem egy 2002-es 1.6-os, ár és kép nélküli Avensis hirdetése jön be, és nincs semmiféle +leírás. Max az lehet vicces, hogy olyan extrákat is beixelt, mint térdlégzsák és tempomat.  :D
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1914 Dátum: 2013.07.24 11:29:52 »
Ez tünik nekem viccesnek. Az adatok alapján ez egy Terra sedan, de:
álló helyzeti klíma – fűthető ablakmosó fúvókák – fűthető kormány – fűthető szélvédő – fűthető tükör – fűthető ülés – LED fényszóró – oldallégzsák – sebességfüggő szervókormány  – tempomat – térdlégzsák.
Ezek közül talán csak a fűthető tükör, fűthető szélvédő, oldallégzsák volt a Sol-ban, de ott meg nem manuális a klíma. A tempomat-ot és az űlés fűtés mondjuk lehet utólagos.
De a LED fégyszóró ... :D
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10712
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1915 Dátum: 2013.07.24 15:22:41 »
1.6-os Sol esetén sima, mezei kézi klima volt, csak az 1.8-as Sol-tól felfelé volt Aut a klima (illetve a kifutó szériába is azt tettek).
Fűthető szélvédő ilyen értelemben csak a Fordoknak van, Sol esetében egy fűtőszálacska futott végig a szélvédő alján - az ablaktörlő lapátok alatt (ezért is volt "ablaktörlő lapát jégmentesítő" a becsületes neve ennek az extrának az Avensisnél).

Ülásfűtés esetén volt 1-2 márkakereskedés, aki kínált saját "téli csomagot" az autóhoz (átalában téli gumi+hólánc+első ülésfűtés).
Gyári tempomat meg egyáltalán nem is létezett az I.-es Avensishez.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1916 Dátum: 2013.07.24 15:28:21 »
Nem is hiszem, hogy gyári az a tempomat, amit ír a hirdetésben, mert a Waeco gyárt utólagos tempomatot is nem elektronikus gázpedállal rendelkező autók számára. Nekem is megfordult már a fejemben egy ilyen beszerzése.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10712
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1917 Dátum: 2013.07.24 15:35:20 »
Nem is lehet gyári, mert nem létezett ilyen extra/opció az I.-es Avensishez.  ;)
Persze lehet utólagos darab meg ugyanaz a beszállító, de gyári-gyári tempomat egyáltalán nem létezett ehhez az Avensishez (ahogy az első fejlégzsák is csak a ráncfelvarrás után jelent meg, itthon csakis a 2 literes benzineshez - külföldön néhány országban és esetben a dízel Sol-okhoz is).
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1918 Dátum: 2013.07.24 16:00:22 »
Szerintem tempomat ugyanúgy nincs benne, mint a LED fényszóró. :) Mintha inkább kívánság listát rakott volna bele. Vagy Ave III extra listáját az Ave I-hez.  :lol:
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10712
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1919 Dátum: 2013.07.24 16:25:51 »
Vagy úgy gondolta mindent beikszel, abból gond nem lehet.  :lol:
Mondjuk amikor én hirdettem ex autómat akkor beikszeltem azokat az extrákat, amik valóban megvoltak benne, a többi, a listában nem szereplőt pedig beírtam a megjegyzés rovatba.

Mondjuk neppereken kívül csak 1 magánszemély érdeklődött, túl sok volt a birkáknak a valós és őszinte 226e km...  :innocent: :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61