Szerző Téma: Ráncfelvarrott Avensis I  (Megtekintve 480431 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Fifi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 464
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #180 Dátum: 2005.09.20 22:15:31 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Ez egy olyan Yaris szedán (a pontos nevére nem emlékszem) , ugye ? Az ajtó & ablak vonala legalábbis nagyon Yarisos .

On nyert!

Gratula Palaczknak. További képek pl itt
 
Remélem a nyereményeket music Kínában felejti ;)

Bye, Fifi
02 Toyota Avensis 1.6 Liftback Sol (No. 28)

JuliuS

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 115
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #181 Dátum: 2005.09.20 23:07:52 »
Idézetet írta: "Fifi"
Nem túl alapos eszmefuttatás során én arra jutottam, hogy egy Ave esetén nem éri meg a dolog.

Pontosabban csak akkor éri meg, ha mondjuk kb 1.000.000-val olcsóbb, nemdebár? :)
Idézetet írta: "Fifi"
1. A regisztrációs adó Ottó-motoros személygépkocsi 1601-1800 cm³ és
 dízelmotoros személygépkocsi 1701-2000 cm³-ig esetén, mely 5 vagy annál jobb környezetvédelmi osztályba sorolandó magánszemélynek: 512.500,-Ft/db

Na azt hiszem, erre szokták azt mondani, hogy "Húazanyjapicsáját"  :shock:  ez a fél milla feletti összeg eléggé mellbevágott...  :( És akkor még ezt a bődületesen magas regisztrációs díjat akarják jelentősen felemelni januártól?! grrr...
Erre ugye vám már nem jön, mivel - még ha másban nem is igazán érződik, de - EU-ban vagyunk? Ja és még egy kérdés: az ilyen "kintrőlbehozom" típusú üzleteknél a részletfizetést el lehet felejteni, ugye? Nincs arra lehetőség, hogy kint részletre vásárolj, vagy igen? (ígérem, ma már több kérdésem nem lesz  :wink: )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #182 Dátum: 2005.09.20 23:43:11 »
Idézetet írta: "JuliuS"
Idézetet írta: "Fifi"
Nem túl alapos eszmefuttatás során én arra jutottam, hogy egy Ave esetén nem éri meg a dolog.

Pontosabban csak akkor éri meg, ha mondjuk kb 1.000.000-val olcsóbb, nemdebár? :)
Idézetet írta: "Fifi"
1. A regisztrációs adó Ottó-motoros személygépkocsi 1601-1800 cm³ és
 dízelmotoros személygépkocsi 1701-2000 cm³-ig esetén, mely 5 vagy annál jobb környezetvédelmi osztályba sorolandó magánszemélynek: 512.500,-Ft/db

Na azt hiszem, erre szokták azt mondani, hogy "Húazanyjapicsáját"  :shock:  ez a fél milla feletti összeg eléggé mellbevágott...  :( És akkor még ezt a bődületesen magas regisztrációs díjat akarják jelentősen felemelni januártól?! grrr...
Erre ugye vám már nem jön, mivel - még ha másban nem is igazán érződik, de - EU-ban vagyunk? Ja és még egy kérdés: az ilyen "kintrőlbehozom" típusú üzleteknél a részletfizetést el lehet felejteni, ugye? Nincs arra lehetőség, hogy kint részletre vásárolj, vagy igen? (ígérem, ma már több kérdésem nem lesz  :wink: )


Avensist nem éri meg kintről behozni . Nem annyival olcsóbb kint , hogy megérje . Én is kiszámolgattam már korábban . Nepperek a bejáratott helyeiken szemlátomást be tudnak azért szerezni (bazi sokat futott , nem túl jó állapotú) dízel kombikat annyiért , hogy megérje nekik - de azok a nepperek  :roll:

Vám természetesen nincs . Hogyan is lenne ?

Kinti autóra nem lehet részletet fizetni . Illetve legfeljebb akkor , ha az adott országban van tartózkodási engedélyed , bejelentett melóhelyed és természetesen megfelelő , rendszeres jövedelmed .

Megoldás legfeljebb az lehet , ha az ember idehaza személyi kölcsönként veszi föl a megfelelő összeget . De ugye egyrészt ennek nagyon rosszak a feltételei , másrészt - ahogy már írtam - ilyen autó esetén nem éri meg .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

JuliuS

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 115
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #183 Dátum: 2005.09.21 01:19:30 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Avensist nem éri meg kintről behozni . Nem annyival olcsóbb kint , hogy megérje . Én is kiszámolgattam már korábban . Nepperek a bejáratott helyeiken szemlátomást be tudnak azért szerezni (bazi sokat futott , nem túl jó állapotú) dízel kombikat annyiért , hogy megérje nekik - de azok a nepperek  :roll:


Megnéztem az egyik Fifi által írt oldalt, és találtam egy ilyet:

Idézet
Toyota Avensis - Limousine
EUR 7.946 (VAT reclaimable)
Data: 38.000 km, 81 kW (110 PS), Initial registration date: 12/01, white, 4/5 Doors, petrol,
Extras: ABS, Air-conditioning, Central locking, Immobiliser, Electric windows
Description:Klimaanlage, ABS, 4 x Airbag, ZV mit Funkfernbed. el. Fensterheber vorn, el. Außenspiegel, Colourglas, Servolenkung, Bordcomputer, Radio-Cassette, verschiedene Farben und Motorisierungen vorrätig, Inzahlungnahme und Finanzierung möglich (Irrtümer und Zwischenverkauf vorbehalten)

namármost, a 8000 Euro az kb 2 milla, annyiért szerintem itthon bőven nem kapni ráncfelvarrott Avensist, pláne nem 38.000 km-el, már ha az igaz (bár Palaczk éppen ezzel bíztatott, hogy kis szerencsével összejöhet itthon is ennyiből, de ahogy az árakat nézem, ehhez valami bődületesen nagy mázli kellene  :D  ). És van itt egy másik, reálisabb óraállással (89.400 km), de 1.8-as motorral, szintén 8000 euroért, egy harmadik, szintén 1.8-as, ugyanennyiért , 69.000 km-rel, stb.

Van itt valami trükk, amit nem vettem észre?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #184 Dátum: 2005.09.21 05:53:43 »
Idézetet írta: "JuliuS"
Idézetet írta: "Palaczk"
Avensist nem éri meg kintről behozni . Nem annyival olcsóbb kint , hogy megérje . Én is kiszámolgattam már korábban . Nepperek a bejáratott helyeiken szemlátomást be tudnak azért szerezni (bazi sokat futott , nem túl jó állapotú) dízel kombikat annyiért , hogy megérje nekik - de azok a nepperek  :roll:
Megnéztem az egyik Fifi által írt oldalt, és találtam egy ilyet:...
Van itt valami trükk, amit nem vettem észre?

1. Nem láttad az autót - ettol persze még lehet jo is akár.
2. Nem trukk, de ha magad mész ki érte, akkor az Hollandia esetén (ha jól sejtem, ott van az autó), akkor az kb. 1200 km út. Ez oda-vissza 2400 + 1200 az új kocsival is. Ha 6 literes fogyival számolsz, (ami nagyon baráti), akkor kb. 60.000 forint az uzemanyag koltseg, ha 7-tel, akkor 70, és így tovább. Ehhez jon a fél millás egyéb itthoni fizetnivaló, tehát 600.000 forint kulonbségnél vagy egálban - a pénzt illetoen.
A kulfold mellett szól, hogy ott jobb állapotú kocsit konnyebb találni - illetve úgy mondanám, hogy valós állapotút; itthon viszont konnyebb alkudni, és nincs az egész procedúra.
Donteni Neked kell.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #185 Dátum: 2005.09.21 12:16:08 »
Idézetet írta: "JuliuS"
Idézetet írta: "Palaczk"
Avensist nem éri meg kintről behozni . Nem annyival olcsóbb kint , hogy megérje . Én is kiszámolgattam már korábban . Nepperek a bejáratott helyeiken szemlátomást be tudnak azért szerezni (bazi sokat futott , nem túl jó állapotú) dízel kombikat annyiért , hogy megérje nekik - de azok a nepperek  :roll:


Megnéztem az egyik Fifi által írt oldalt, és találtam egy ilyet:

Idézet
Toyota Avensis - Limousine
EUR 7.946 (VAT reclaimable)
Data: 38.000 km, 81 kW (110 PS), Initial registration date: 12/01, white, 4/5 Doors, petrol,
Extras: ABS, Air-conditioning, Central locking, Immobiliser, Electric windows
Description:Klimaanlage, ABS, 4 x Airbag, ZV mit Funkfernbed. el. Fensterheber vorn, el. Außenspiegel, Colourglas, Servolenkung, Bordcomputer, Radio-Cassette, verschiedene Farben und Motorisierungen vorrätig, Inzahlungnahme und Finanzierung möglich (Irrtümer und Zwischenverkauf vorbehalten)

namármost, a 8000 Euro az kb 2 milla, annyiért szerintem itthon bőven nem kapni ráncfelvarrott Avensist, pláne nem 38.000 km-el, már ha az igaz (bár Palaczk éppen ezzel bíztatott, hogy kis szerencsével összejöhet itthon is ennyiből, de ahogy az árakat nézem, ehhez valami bődületesen nagy mázli kellene  :D  ). És van itt egy másik, reálisabb óraállással (89.400 km), de 1.8-as motorral, szintén 8000 euroért, egy harmadik, szintén 1.8-as, ugyanennyiért , 69.000 km-rel, stb.

Van itt valami trükk, amit nem vettem észre?


Számold ki , mennyiben állnának meg ezek itthon , rendszámmal , vizsgával , a neveden . Annyiért , amennyiért itthon is kapsz . Részletre , míg ugye a kintihez KP kell . Azonkívül éppenséggel kint is hallottak már visszatekert számlálóról (38 ezer kilométeres dajkamese) .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #186 Dátum: 2005.09.21 12:18:38 »
És az egészhez tegyük gyorsan hozzá , hogy Avensis I-est itthon sem nehéz most találni , sokat árulnak . Kimenni olyasmiért érdemes , ami bőven (sok százezerrel) megéri , és amiből itthon kisebb a választék . Pl. ha én most egy V20-as Camryt akarnék venni , na , azért lenne értelme kimenni ... nem azért mert olcsóbb , hanem mert itthon nincs , vagy ami van , abban minimum 200 ezer km is van  :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Easa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #187 Dátum: 2005.09.21 15:09:26 »
Ide is beteszem, ha már éppen erről van szó:

Megszületett a nagy döntés, ennek eredményeként eladósorba került az Avensisem. A főbb paraméterei: Avensis Liftback 1.6 Sol, 2002.04- havi, az un. ráncfelvarrot, pezsgőmetál színű. Nem törött, nem dohányos, szervizkönyv + egyebek rendben, Superéknél volt szervizelve, most 95e km van benne. van hozzá 1 garnitura téligumi is.
Irányára 2.6 M ft.

Mielőtt meghírdetném, itt a klubban teszem közé, hátha jó kezekbe kerül.
asa - egy õs Toyotás

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #188 Dátum: 2005.09.21 19:03:17 »
Idézetet írta: "Easa"
Megszületett a nagy döntés, ennek eredményeként eladósorba került az Avensisem. A főbb paraméterei: Avensis Liftback 1.6 Sol, 2002.04- havi, az un. ráncfelvarrot, pezsgőmetál színű. Nem törött, nem dohányos, szervizkönyv + egyebek rendben, Superéknél volt szervizelve, most 95e km van benne. van hozzá 1 garnitura téligumi is.
Irányára 2.6 M ft.  Mielőtt meghírdetném, itt a klubban teszem közé, hátha jó kezekbe kerül.

Kár, hogy most...
music     

JuliuS

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 115
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #189 Dátum: 2005.09.21 19:50:03 »
Idézetet írta: "music"
1. Nem láttad az autót - ettol persze még lehet jo is akár.
2. Nem trukk, de ha magad mész ki érte, akkor az Hollandia esetén (ha jól sejtem, ott van az autó), akkor az kb. 1200 km út. Ez oda-vissza 2400 + 1200 az új kocsival is. Ha 6 literes fogyival számolsz, (ami nagyon baráti), akkor kb. 60.000 forint az uzemanyag koltseg, ha 7-tel, akkor 70, és így tovább. Ehhez jon a fél millás egyéb itthoni fizetnivaló, tehát 600.000 forint kulonbségnél vagy egálban - a pénzt illetoen.
A kulfold mellett szól, hogy ott jobb állapotú kocsit konnyebb találni - illetve úgy mondanám, hogy valós állapotút; itthon viszont konnyebb alkudni, és nincs az egész procedúra.
Donteni Neked kell.

1. Fénykép volt, de mondjuk az alapján nyilván elég lutri kiutazni  :)
2. Lehet, hogy Hollandia, fogalmam sincs (nemtom miből következtettél rá), mindenesetre a weboldal német domain alatt fut. Ha az embernek szerencséje van, akkor valamelyik olyan német város környékén lenne az autó, ami fapados járat célállomása közelében van, így a kiút megvan kb 20ezerből (persze lehet, hogy a fapados légijárat-árakkal sem vagyok képben  :D )
Mondjuk én is elsősorban az esetleges nagyobb választék és kevesebb futásteljesítmény miatt kezdtem el gondolkozni rajta

JuliuS

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 115
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #190 Dátum: 2005.09.21 20:09:47 »
Idézetet írta: "Fifi"
1. A regisztrációs adó Ottó-motoros személygépkocsi 1601-1800 cm³ és
 dízelmotoros személygépkocsi 1701-2000 cm³-ig esetén, mely 5 vagy annál jobb környezetvédelmi osztályba sorolandó magánszemélynek: 512.500,-Ft/db

Juteszembe, ha ez így van, akkor az 1.6-os Ave a nyerőbb, mert az csak 1598 ccm-es... arra mennyi a reg.adó? És tudja valaki, mennyivel lesz több januártól?

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #191 Dátum: 2005.09.21 22:07:44 »
Idézetet írta: "JuliuS"
Juteszembe, ha ez így van, akkor az 1.6-os Ave a nyerőbb, mert az csak 1598 ccm-es... arra mennyi a reg.adó? És tudja valaki, mennyivel lesz több januártól?


Egy táblázatból puskázva, jelenleg az 1401-1600 cm3-is benzines autókra (legalább EU3-as kategória) 252 ezer a reg. adó, jövőre 345 ezer lesz.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

JuliuS

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 115
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #192 Dátum: 2005.09.21 22:36:54 »
Idézetet írta: "Xtrem"
Egy táblázatból puskázva, jelenleg az 1401-1600 cm3-is benzines autókra (legalább EU3-as kategória) 252 ezer a reg. adó, jövőre 345 ezer lesz.

Na ez már mindjárt barátibb, majdnem a fele az 1600 ccm felettieknek... pedig pont 1.8-ast érné meg kintről behozni, abból van nagy választék, ráadásul a 2 millás határon belül láttam pár 2002-es évjáratút is belőlük, bőven 100.000 alatti kilóméterszámmal (tudom, kint is visszatekerhetik, de mivel a legtöbb 60.000 km körüli állással van meghírdetve, maradjunk optimisták, és higgyük el, hogy nem mindenki csal, hanem tényleg ez a standard km mennyiség - nálunk Mo-n persze inkább az előbbi felvetésre szavaznék  :wink: )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #193 Dátum: 2005.09.22 00:08:10 »
Idézetet írta: "JuliuS"
Idézetet írta: "Xtrem"
Egy táblázatból puskázva, jelenleg az 1401-1600 cm3-is benzines autókra (legalább EU3-as kategória) 252 ezer a reg. adó, jövőre 345 ezer lesz.

Na ez már mindjárt barátibb, majdnem a fele az 1600 ccm felettieknek... pedig pont 1.8-ast érné meg kintről behozni, abból van nagy választék, ráadásul a 2 millás határon belül láttam pár 2002-es évjáratút is belőlük, bőven 100.000 alatti kilóméterszámmal (tudom, kint is visszatekerhetik, de mivel a legtöbb 60.000 km körüli állással van meghírdetve, maradjunk optimisták, és higgyük el, hogy nem mindenki csal, hanem tényleg ez a standard km mennyiség - nálunk Mo-n persze inkább az előbbi felvetésre szavaznék  :wink: )


60-80 ezer km Németo.ban reális egy három-négyéves Avensisben . Ott jellemzően nem a "Vielfahrer"ek vették ezt az autót , pláne nem a benzineseket .

1.6-ost valóban nehéz lesz találni , mert a németeknek ebben több eszük van , mint nekünk , és nem nagyon vesznek alulmotorizált 1.6-os középkategóriás autókat (az Ave II-est pl. már nem is forgalmazzák náluk az 1.6-os motorral) ;) ... de azért nem lehetetlen találni .

Amúgy ha kimész fapadossal pl. Dortmundba vagy Düsseldorfba , akkor ott lesz keresgélésre az egész bazinagy Ruhr-vidék , amin belül tutira találsz majd valamit . Egyébként szó sincs 20 ezerről - én pl. nov elején megyek majd az EasyJettel Dortmundba , a jegy oda-vissza mindennel együtt kemény 9.300 pénz  :) ... ennek a titka csak annyi , hogy legalább cirka hét-nyolc héttel előre meg kell rendelni , és akkor tényleg nagyon olcsó .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

JuliuS

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 115
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #194 Dátum: 2005.09.22 00:44:45 »
Idézetet írta: "Palaczk"
60-80 ezer km Németo.ban reális egy három-négyéves Avensisben . Ott jellemzően nem a "Vielfahrer"ek vették ezt az autót , pláne nem a benzineseket .

Bár gondolom ez inkább személyes érzésekből fakad, de mivel mégis a többség a dízel liftback változatra esküszik, gondoltam megkérdezem, van-e valami praktikus, taktikus oka ennek (mivel én inkább benzines sedanban gondolkodom, de hátha csak nem tudom a titkot :D)

Idézetet írta: "Palaczk"
Amúgy ha kimész fapadossal pl. Dortmundba vagy Düsseldorfba , akkor ott lesz keresgélésre az egész bazinagy Ruhr-vidék , amin belül tutira találsz majd valamit . Egyébként szó sincs 20 ezerről - én pl. nov elején megyek majd az EasyJettel Dortmundba , a jegy oda-vissza mindennel együtt kemény 9.300 pénz  :) ... ennek a titka csak annyi , hogy legalább cirka hét-nyolc héttel előre meg kell rendelni , és akkor tényleg nagyon olcsó .

Reptéri illeték is benne van? Akkor azóta megint olcsóbb lett, mióta legutóbb nézegettem. Naccerű! :)