Szerző Téma: Ráncfelvarrott Avensis I  (Megtekintve 489752 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #150 Dátum: 2005.09.18 15:55:27 »
Csáó, fórumon belül nehogymá' a pénz vezéreljen minket! Megteszek neked egy ilyen szívességet simán, de azért néhány vélemény:
Ez az autó benzines -> Én D4D mániás vagyok és nagyon ajánlom is neked
Csúnya a fabetét és legalább CD-s lenne a rádió  :?
Viszont 5-ajtós, ami szerintem a legjobb kivitel  :wink:
Ezt valszeg Magyarországon vették, akkor viszont a kereskedőt kéne megtudni ahol vették és nagy valószínűséggel szervízelték, és ott adni egy kis zsét a munkafelvevőnek, (ha ez nem megy neked, elmegyek veled, mint jó diplomata :)) hogy az autó minden gondját-baját mesélje el.
A rendszámtáblán majdnem látszik a kereskedő - Melyik szalon lehet ez?
Jah és 64e km-rel ennek kb. mint egy új autónak, úgy kell kinéznie  8)
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #151 Dátum: 2005.09.18 16:11:32 »
Hát ez k...vajó!

Tudod kié a telefonszám a hirdetésben?

BAZ m-i Hadkiegészítő Parancsnokság/9034747  :riding:
(30) 3494109
3501 Miskolc
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Fifi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 464
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #152 Dátum: 2005.09.18 16:23:42 »
Idézetet írta: "Bicskei"
Hát ez k...vajó!

Tudod kié a telefonszám a hirdetésben?

BAZ m-i Hadkiegészítő Parancsnokság/9034747  :riding:
(30) 3494109
3501 Miskolc

Igen :) Én is megnéztem.  :twisted:

Itt csak az a kérdés, hogy "céges" az autó vagy csak a munkahelyi telefont használja privát célra.
Ha az előbbi, akkor a kilóméteróra a "szokásos"  downgraden esett át, az tuti.

Bye, Fifi
02 Toyota Avensis 1.6 Liftback Sol (No. 28)

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #153 Dátum: 2005.09.18 16:29:58 »
Idézetet írta: "Fifi"
Itt csak az a kérdés, hogy "céges" az autó vagy csak a munkahelyi telefont használja privát célra.

Mivel a honvédség szerintem még egyetlen japán autót sem vett, kizárólag német kocsikat vesznek, ezért elég valószínű, hogy magánautóról van szó.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Fifi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 464
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #154 Dátum: 2005.09.18 16:49:03 »
Idézetet írta: "Bicskei"
Csáó, fórumon belül nehogymá' a pénz vezéreljen minket! Megteszek neked egy ilyen szívességet simán,

Én sem úgy gondoltam, hogy egymásból gazdakodjunk, ezért csak jelképes, úgymond
költségtérítés, hisz a mai világban a levegővétel sincs ingyen :(
Amúgy vigyázz szavadon foglak! :P

Idézetet írta: "Bicskei"
de azért néhány vélemény:
Ez az autó benzines -> Én D4D mániás vagyok és nagyon ajánlom is neked

Én még életemben nem vezettem dieselt :(
Amiért a benzines is megfelelne:
- valószínű, hogy kevesebbet futott
- éves szinten mi kb. 15.000 km-t fogjuk használni, így az üzemanyag árával történő spórolás
  nem játszik
- én úgy tudom, hogy egy diesel autó alkatrészárai magasabbak, értsd: egy esetleges javítás
  többe kerül

Idézetet írta: "Bicskei"
Csúnya a fabetét és legalább CD-s lenne a rádió  :?

Nekem a fa is tetszik, de a tech jobban bejön.
A CD, az később is könnyebben upgradelhető, mint az 1.6 --> 1.8-as motor

Idézetet írta: "Bicskei"
Viszont 5-ajtós, ami szerintem a legjobb kivitel  :wink:

Nálam abszolút a liftback a nyerő.

Idézetet írta: "Bicskei"
Ezt valszeg Magyarországon vették, akkor viszont a kereskedőt kéne megtudni ahol vették és nagy valószínűséggel szervízelték, és ott adni egy kis zsét a munkafelvevőnek, (ha ez nem megy neked, elmegyek veled, mint jó diplomata :)) hogy az autó minden gondját-baját mesélje el.

Vigyázz, mert szavadon foglak :lol:

Az autóval egyelőre az ára a gond :( A jelenlegi ár és az én lehetőségeim között
van 250eFt külömbség, de ennyit szerintem képtelenség alkudni egy autónál.

Amúgy egy ritka darab: 1.8-as motor és liftback kivitel!

Bye, Fifi
02 Toyota Avensis 1.6 Liftback Sol (No. 28)

Fifi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 464
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #155 Dátum: 2005.09.18 16:51:06 »
Idézetet írta: "Szeke"
Mivel a honvédség szerintem még egyetlen japán autót sem vett, kizárólag német kocsikat vesznek, ezért elég valószínű, hogy magánautóról van szó.


Ok, köszi, talán akkor a km is igaz és céges autót hajtott a tulaj.  :)

Bye, Fifi
02 Toyota Avensis 1.6 Liftback Sol (No. 28)

JuliuS

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 115
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #156 Dátum: 2005.09.18 19:30:57 »
Idézetet írta: "Szeke"
A Carina E és az első Avensis motorválasztéka megegyezik. A "ráncfelvarrás" egyébként 2001-ben volt: akkor szebb lámpákat és teljesen új benzinmotorokat kapott az Avensis, illetve eltűnt a turbódízel és a D4D maradt csak.


Köszi a kimerítő választ Szeke, azt hiszem egyetlen hozzászólásoddal erősen billentettél az Avensis-ek irányába, ezért ezentúl ebben a topicban értekeznék. A ráncfelvarrás csak lámpaváltást és motorcserét jelentett, semmi mást? És ezek már azok a bizonyos VVT-i (vagy mi) motorokat jelentették? Nem mintha tudnám, hogy az mit takar, ezt is leírhatná valaki  :)  Szóval azt mondod, hogy egy 98-as és egy 2000 Avensis között nincs eu-s beszállítók okozta jelentős minőségbeni visszaesés? Pedig ezt valami szerelő írta egy fórumon, de hiszek neked  :wink:

Megtaláltam a Terra és Sol közötti különbségeket ebben a topicban, de azok a ráncfelvarrás utáni autókra vonatkoznak... vagy ugyanaz igaz a 2001 előttiekre is?

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #157 Dátum: 2005.09.18 20:00:24 »
Idézetet írta: "JuliuS"
Köszi a kimerítő választ Szeke, azt hiszem egyetlen hozzászólásoddal erősen billentettél az Avensis-ek irányába,

A legjobb az lenne, ha kipróbálnád mind a kettőt egymás után  :wink:
Ha gondolod, gyere el valamelyik találkozóra, vagy gyere el Kecskemétre vagy Kiskőrösre, és kipróbálhatod mindkettőt.  :wink:  

Idézetet írta: "JuliuS"
A ráncfelvarrás csak lámpaváltást és motorcserét jelentett, semmi mást? És ezek már azok a bizonyos VVT-i (vagy mi) motorokat jelentették?

Igen, VVT-i motorok lettek. De azt hiszem, ennek a topicnak az elején le vannak írva a pontos részletek. De a ráncfelvarrás lényege az új lámpatestek elöl-hátul, új motorok, fedcomp megjelenése. Emellett a ráncfelvarrott Sol-okban már volt oldallégzsák, míg a ráncfelvarrás előttiekben nem. Meg még 1-2 apró felszereltség-beli különbség van.
Idézetet írta: "JuliuS"
Nem mintha tudnám, hogy az mit takar, ezt is leírhatná valaki  :)

Variable Valve Timing - intelligent. Azaz intelligensen változtatható szelepvezérlés. Nagyobb teljesítmény, kisebb károsanyag-kibocsátás, kisebb fogyasztás. 4000-es fordulatnál változik a szívóoldali szelepk nyitási ideje, nagyobb lesz a teljesítmény. Nagyjából ennyi a lényege.  :wink:  
Idézetet írta: "JuliuS"
Szóval azt mondod, hogy egy 98-as és egy 2000 Avensis között nincs eu-s beszállítók okozta jelentős minőségbeni visszaesés? Pedig ezt valami szerelő írta egy fórumon, de hiszek neked  :wink:

Nincs, mivel ugyanabban a gyárban, ugyanazon beszállítók termékeiből épült mindkettő :)  A ráncfelvarrott Avensis 1.6 és 1.8 motorjainak volt egy tipushibája: magas olajfogyasztás. A legtöbb problémás autón már anno garanciában megoldották a gondot. A probléma főleg olyan autóknál jelentkezik, amelyeket sokat használnak nagy sebességen.  Az olajfogyasztásra gondolhatott az a szerelő, aki írta a dolgot.
 
Idézetet írta: "JuliuS"
Megtaláltam a Terra és Sol közötti különbségeket ebben a topicban, de azok a ráncfelvarrás utáni autókra vonatkoznak... vagy ugyanaz igaz a 2001 előttiekre is?

Nem, 2001 előttiekre nem vonatkozik. Akkoriban a Sol-ba raktak bőrkormányt, ködlámpát, színrefújt fűthető tükröt, fabetétet, meg pár ilyen apróságot. Külföldön már akkoriban is raktak oldallégzsákot némely verziókba.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10677
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #158 Dátum: 2005.09.18 20:30:19 »
Nekünk volt egy ráncfelvarrás előtti 2 literes benzines Sol Avensisünk is(szintén Kiskőrösön vettük :) ), és abban már voltak oldallégzsákok is.

Meg mintha az akkori prosikban is benne lettek volna az oldallégzsákok, mint a Sol felszereltség kiváltsága. De lehet csak a 2 litereshez jártak?  :oops:

Ami még számomra nagy minőségi előrelépés volt, azok a belső krómozott ajtókilincsek (korábban műanyag), és a belső levegőkeringetés gombjának a megjelenése (korábban kézzel kellett huzigálni egy kart).

Biztonsági szempontból pedig talán az, hogy a ráncfelvarrás előtt hátul még dobfékek voltak az autón.

A többit meg már nem ismétlem el.  :wink:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

JuliuS

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 115
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #159 Dátum: 2005.09.18 23:26:49 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Egyébként annyit még hozzátennék , hogy ha tényleg van rá kétmilliód , annyiért kis szerencsével már kifoghatsz egy ráncfelvarrott 1.6-ost is  :!:


Hááát, a 2m már mint elméleti plafon szerepel a terveim között (amíg meg nem látok valami álomi gépet 2.1-ért  :D )Pontosan mikortól voltak ráncfelvarrottak? 2001 melyik hónap? Bár ha jobban belegondolok, nyilván a forgalomba-helyezés miatt ez sem 100% mérvadó, van valamilyen tipusszám, ami egyértelműsíti, melyik verzióról van szó?

Idézetet írta: "Szeke"
A legjobb az lenne, ha kipróbálnád mind a kettőt egymás után  :wink:
Ha gondolod, gyere el valamelyik találkozóra, vagy gyere el Kecskemétre vagy Kiskőrösre, és kipróbálhatod mindkettőt.  :wink:  


Köszi a lehetőséget, de az említett városok kissé messze vannak, így, autó nélkül. Találkozóra viszont mindenképpen elmegyek még a vásárlás előtt, gondolom itt a pénteki minitalikra gondoltál. Mondjuk az sincs közel, nem megy oda valaki a 13. kerületből?  :lol: (fő a kényelem)

Idézetet írta: "Szeke"
A ráncfelvarrott Avensis 1.6 és 1.8 motorjainak volt egy tipushibája: magas olajfogyasztás. A legtöbb problémás autón már anno garanciában megoldották a gondot. A probléma főleg olyan autóknál jelentkezik, amelyeket sokat használnak nagy sebességen.  Az olajfogyasztásra gondolhatott az a szerelő, aki írta a dolgot.


Lehetséges, csak annyira emlékszem, hogy azt írta, egy alkatrész japánra cserélésével megoldódik a gond.
 
Idézetet írta: "Szeke"
Akkoriban a Sol-ba raktak bőrkormányt, ködlámpát, színrefújt fűthető tükröt, fabetétet, meg pár ilyen apróságot.


Azt a fabetétet más is rettenetesnek tartja? Mondjuk élőben még nem volt hozzá szerencsém, de a képeken elég rettenetesen fest (bocsi az érintettektől  :wink: )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #160 Dátum: 2005.09.18 23:30:38 »
Idézetet írta: "JuliuS"
A ráncfelvarrás csak lámpaváltást és motorcserét jelentett, semmi mást?


Aligha . A kívülről látható legnagyobb különbség az új lámpák , új hűtőrács (ez jobban észrevehető , mint a lámpák !) - a legnagyobb technikai változás pedig a VVTi motorok bevezetése . De biztos lehetsz benne , hogy emellett még ezermillió ponton átszabták , vagy legalábbis áthangolták a kocsit . Más lett pl. a belseje , vagy egy lényegesebb különbség : hátulra is tárcsafékek kerültek . Ésatöbbi ésatöbbi ésatöbbi .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #161 Dátum: 2005.09.18 23:37:37 »
Idézetet írta: "JuliuS"
Idézetet írta: "Palaczk"
Egyébként annyit még hozzátennék , hogy ha tényleg van rá kétmilliód , annyiért kis szerencsével már kifoghatsz egy ráncfelvarrott 1.6-ost is  :!:


Hááát, a 2m már mint elméleti plafon szerepel a terveim között (amíg meg nem látok valami álomi gépet 2.1-ért  :D )Pontosan mikortól voltak ráncfelvarrottak? 2001 melyik hónap? Bár ha jobban belegondolok, nyilván a forgalomba-helyezés miatt ez sem 100% mérvadó, van valamilyen tipusszám, ami egyértelműsíti, melyik verzióról van szó?


Halálpontos dátumot nem tudok , de úgy cirka 2000 szeptember körül , azaz a 2001-es modellév bevezetésével jelent meg a ráncfelvarrott modell . Az biztos , hogy a 2001-es AutoKatalog-ban , aminek 2000 augusztus végén van a lapzártája , már a ráncfelvarrott kivitel fotói szerepelnek . Típusszámot nem tudok , de elég egy pillantás az autóra az azonosításhoz ;)

Egyébként , még egy dolog . Röviden , mert már ezerszer kitárgyaltuk . HATALMAS BAROMSÁG az a (jellemzően szerelők , nepperek és hasonlók által nyomatott) rizsa , hogy az európai Toyoták annyival szarabbak lennének . Néhány , minimális különbség van , de ezek az autók még így is ronggyá verték megbízhatóságban az európai konkurrenciát . Szóval : felejtsd el nyugodtan ezt a "gondot" :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

JuliuS

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 115
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #162 Dátum: 2005.09.19 00:28:16 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Halálpontos dátumot nem tudok , de úgy cirka 2000 szeptember körül , azaz a 2001-es modellév bevezetésével jelent meg a ráncfelvarrott modell. Típusszámot nem tudok , de elég egy pillantás az autóra az azonosításhoz ;)


igen, igen.. azóta már rögzítettem magamban a külső ismertetőjegyeket :)

Idézetet írta: "Palaczk"
Egyébként , még egy dolog . Röviden , mert már ezerszer kitárgyaltuk . HATALMAS BAROMSÁG az a (jellemzően szerelők , nepperek és hasonlók által nyomatott) rizsa , hogy az európai Toyoták annyival szarabbak lennének.


okés, és ígérem, hogy átolvasom az eddig százegynéhány hozzászólást, hogy ne kelljen ismételnie senkinek önmagát (előbb utóbb azt a néhányezer másikat is, ami a sima Avensis topicban van :) )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #163 Dátum: 2005.09.19 05:19:17 »
Fifinek ajánlva (cukkolásképpen, merthogy ez egy dízel):
autó
Ez egy igen jó ajánlat, - tudom, hogy felette van a kívánalmaknak, de -az ára egy kicsit magas, épp ezért alkuképes :wink:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #164 Dátum: 2005.09.19 05:23:15 »
Még egy dolog, most találtam.
Nézzétek meg jól az elso képet!
Aki megmondja, hogy milyen autó van a háttérben világoskék színben, az kap egy Calypso matricát, esetleg Gyozike izzadt ingét, stb.!
music