Szerző Téma: Ráncfelvarrott Avensis I  (Megtekintve 490243 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Fifi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 464
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #135 Dátum: 2005.09.15 16:44:51 »
Sziasztok!

Na végigtelefonáltam a dunántúli összes toyota márkaképviseletet. Egyedül
Székesfehérváron van 2001-es Avensis, meg Baján egy '99-es :(
Ez is azt jelzi, hogy jó autó, nem akarnak tőle az emberek megválni.

Kicsit lejebb adva (100 km alatti futásteljesítmény)  ez gyanúsan jó ajánlatnak tűnik.
Telefonon elmondták, hogy 138.000 km van benne, de nem volt törve. Már jó
ideje hirdetik, de most 100.000,-Ft-tal csökkent az ára. Ha ezt a 100-t még rá
is kell költenem (aktuális szervíz, stb.) még akkor is nagyon jó árban van.

Valaki van esetleg Vác környékéről, aki látta ezt az autót? Valami nagy
gond lehet vele, ha ennyiért sem viszik el. Lehet, hogy még az a 138ekm sem valós? :shock:

Bye, Fifi
02 Toyota Avensis 1.6 Liftback Sol (No. 28)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #136 Dátum: 2005.09.15 19:00:05 »
Idézetet írta: "Fifi"
Kicsit lejebb adva (100 km alatti futásteljesítmény)  ez gyanúsan jó ajánlatnak tűnik.
Telefonon elmondták, hogy 138.000 km van benne, de nem volt törve. Már jóideje hirdetik, de most 100.000,-Ft-tal csökkent az ára. Ha ezt a 100-t még rá is kell költenem (aktuális szervíz, stb.) még akkor is nagyon jó árban van.
Valaki van esetleg Vác környékéről, aki látta ezt az autót? Valami nagy
gond lehet vele, ha ennyiért sem viszik el. Lehet, hogy még az a 138ekm sem valós? :shock:

Annyit tudok hozzátenni, hogy júl. 29 óta van fenn a neten, és eddig valóban 2.39M volt az ára. Ami bizakodásra adhat okot, az a szervizkonyv megléte.
music     

Fifi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 464
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #137 Dátum: 2005.09.15 21:17:06 »
Idézetet írta: "music"
Annyit tudok hozzátenni, hogy júl. 29 óta van fenn a neten, és eddig valóban
2.39M volt az ára. Ami bizakodásra adhat okot, az a szervizkonyv megléte.

Hát nem tudom ... az itt olvasottak és az egyéb forrásokból halottak alapján már a szervízkönyv
sem mérvadó  :cry:  csak egy papír, amit a leleményes magyar be is szerez ..  :evil:
Viszont legalább "bizakodásra adhat okot" és a remény hal meg utoljára :roll:
Szóval az egész használtautó vásárlás egy lutri, de így jár az akinek nincs pénze újra és
márkahű :toy: :heart:

Azt hogy az adott oldalon mikor jelent meg, honnan tudod? Feljegyzed egy ideje az ave
hirdetéseket? Amúgy számomra szimpatikus, hogy egyes oldalakon feltüntetik, hogy mikor adták
fel a hirdetést, sőt az ár változásáról kérhetsz e-mailben értesítést is.  Ezek jó dolgok.

Bye, Fifi
02 Toyota Avensis 1.6 Liftback Sol (No. 28)

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #138 Dátum: 2005.09.15 23:31:41 »
Figyu, ne szarakodj, menj el nézz meg 4-5 autót és a végén már a cérna vstagságának a különbségét is észreveszed egy-egy autón.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #139 Dátum: 2005.09.16 06:29:08 »
Idézetet írta: "Fifi"
Azt hogy az adott oldalon mikor jelent meg, honnan tudod? Feljegyzed egy ideje az ave hirdetéseket? Amúgy számomra szimpatikus, hogy egyes oldalakon feltüntetik, hogy mikor adták fel a hirdetést, sőt az ár változásáról kérhetsz e-mailben értesítést is.  Ezek jó dolgok.

Fel is jegyzem, de a vezess.hu-n és a hasznaltauto.hu-n van egy szolgaltats, ha regisztralod magad, es megadod, hogy mire vagy kivancsi akkor ha uj hirdetes erkezik, amely megfelel ezeknek az elore megadott parametereknek, kovetkezo nap reggel kapsz egy emailt, benne az osszes uj hirdetessel. A vezess.hu-n meg azt is irjak, hogy hanyan neztek meg a hirdetest.
A szervizkonyvet is lehet hamisitani persze, de meg mindih jobb ha van, mintha nincs...
music     

Fifi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 464
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #140 Dátum: 2005.09.16 08:55:54 »
Idézetet írta: "Bicskei"
Figyu, ne szarakodj, menj el nézz meg 4-5 autót és a végén már a cérna vstagságának a különbségét is észreveszed egy-egy autón.

Ok, ez jó ötlet, csak egyelőre nincs mit megnézni :(

Tegnap felhívtam a dúnántúli márkaképviseleteket: egyetlen helyen van
ráncfelvarrott ave. Most autó nélkül egy szhely-székesfehérvár út 1 teljes
nap tömegközlekedési eszközzel ...
Ma majd a szombathelyi "egyéb" autókereskedők, márkaképviseletek
lesznek terítéken. Ha itt van autó, ami nem is felel meg, akkor is elmegyek
megnézni.

Bye, Fifi
02 Toyota Avensis 1.6 Liftback Sol (No. 28)

Fifi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 464
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #141 Dátum: 2005.09.16 08:59:03 »
Idézetet írta: "music"
Fel is jegyzem, de a vezess.hu-n és a hasznaltauto.hu-n van egy szolgaltats, ha regisztralod magad, es megadod, hogy mire vagy kivancsi akkor ha uj hirdetes erkezik, amely megfelel ezeknek az elore megadott parametereknek, kovetkezo nap reggel kapsz egy emailt, benne az osszes uj hirdetessel.

A hasznaltauto.hu-ról nekem is jön az e-mail, csak nem szoktam megtartani,
így saccra emlékszem, hogy mióta van a kínálatban az adott autó, de ezek
után megtartom, így nem kell jegyzetelni :)
A vezess.hu-n meg regisztrálok. Köszi!

Bye, Fifi
02 Toyota Avensis 1.6 Liftback Sol (No. 28)

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #142 Dátum: 2005.09.16 09:58:38 »
Kombi ráncfelvarrott Avensis felszereltségi listát találtam.
Eszerint a Terra és Sol közti különbség:

- ablaktörlő-lapát jégmentesítő
- 4 helyett 6 hangszóró
- bőr váltógomb és kormánykerék
- ködlámpa
- fűtött tükör, színrefújva
- oldallégzsák
- automata légkondi, a Terrába még a manuális is opció
- Sol: fabetét, Terra: metál betét
- kormányról vezérelhető audio

A felsoroltak csak a Solban voltak, Terrában nem. Ez a kombira vonatkozik, amiben nem volt 2.0 benzines, így arról nem tudok írni sajnos.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

BÉGÉ

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #143 Dátum: 2005.09.16 12:27:18 »
Fifi:

Véleményem szerint a Toyota vásárlásánál majdnem 100%-ig biztos lehetsz benne, hogy az órát vissza állítják (viszont ez azt is jelenti, hogy vissza lehet tekerni, mert jó állapotúak maradnak sokáig).
Az én kocsimban is biztosan jóval több van mint az óra állása szerint, viszont ismerek olyan tulajt, akinek a kocsija 300000km felett futott motorikusan tökéletes állapotban. Több százezer km-t pedig kizárt hogy visszatekernek.
A problémásabb rész szerintem inkább a futómű és környéke, aminek felújítása, javítása "zsebbenyúlós", viszont ellenőrizhetőbb (ugyanígy a karosszéria állapota).
A dízeleknél mégnagyobb a rizikó visszatekerés ügyben, mert ugyebár azt nem valószínű, hogy hétvégi autózgatásra veszik.
A vvt-i motoroknál engem egyedül az a bizonyos olajfogyasztási probléma aggaszt. Viszont piszok jól mennek.
A Carina motor valóban kipróbált darab, ezért ne ódzkodj a régebbi Avensis-tól sem.
Üdv:
BÉGÉ
Avensis '98 1.6 Liftback Linea Terra
Ön dönt, iszik vagy vezet! De egyszerre a hármat ne csinálja!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #144 Dátum: 2005.09.16 13:34:48 »
Idézetet írta: "Fifi"
A hasznaltauto.hu-ról nekem is jön az e-mail, csak nem szoktam megtartani, így saccra emlékszem, hogy mióta van a kínálatban az adott autó, de ezek után megtartom, így nem kell jegyzetelni :)
A vezess.hu-n meg regisztrálok. Köszi!

Ha bármi adat érdekel, kérdezz, nyugodtan! (Egy ido után az ember a sorszámból maga is be tudja loni, hogy kb. mikori a hirdetés.)
Egyébként a vezess.hu-nak jóval kisebb a forgalma. Szóval a javát már ismered... :cry:
music     

Fifi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 464
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #145 Dátum: 2005.09.16 14:18:04 »
Idézetet írta: "Szeke"
Kombi ráncfelvarrott Avensis felszereltségi listát találtam.

Köszönöm!  :prayer:
02 Toyota Avensis 1.6 Liftback Sol (No. 28)

Fifi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 464
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #146 Dátum: 2005.09.16 14:40:36 »
Idézetet írta: "BÉGÉ"
A problémásabb rész szerintem inkább a futómű és környéke, aminek felújítása, javítása "zsebbenyúlós", viszont ellenőrizhetőbb (ugyanígy a karosszéria állapota).

Ok, köszi, majd erre jobban rákérdezek, amikor átnézettetem a kiszemelt példányt.

Idézetet írta: "BÉGÉ"
A vvt-i motoroknál engem egyedül az a bizonyos olajfogyasztási probléma aggaszt. Viszont piszok jól mennek.

Most, hogy mondod rémlik valami itt a fórumból, majd visszaolvasok.
Azért ez nem olyan súlyos? Nyugtason meg egy Ave tulaj.

Idézetet írta: "BÉGÉ"

A Carina motor valóban kipróbált darab, ezért ne ódzkodj a régebbi Avensis-tól sem.

Nem ódzkodom tőle! Ha józanul gondolkodom és azt nézem, hogy
cirka fél millió megmaradna autóvétel után és azt mennyi mindenre tudnám
még fordítani, akkor arra jutok, hogy egy '99-es Ave-t vegyek.
Viszont a ráncfelvarrott modell _számomra_ sokkal elegánsabb, szebb
műszerfallal rendelkezik, ott a vvti motor, multikormány és fiatalabb
autó, nagyobb eséllyel automata klímás és ködfényszorós.

Nehéz eset, de ha most megvan rá a lé, akkor az ember jobban hallgat a
szívére, mint az eszére és elég régóta beleszerelmesedtem ebbe az
autóba :heart:, de csak most lett esélyem rá a piszkos anyagiak miatt.
(lásd topicnyitás dátuma és még előbb)

Bye, Fifi
02 Toyota Avensis 1.6 Liftback Sol (No. 28)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #147 Dátum: 2005.09.16 15:04:10 »
Idézetet írta: "Fifi"
Nem ódzkodom tőle! Ha józanul gondolkodom és azt nézem, hogy cirka fél millió megmaradna autóvétel után és azt mennyi mindenre tudnám még fordítani, akkor arra jutok, hogy egy '99-es Ave-t vegyek. Viszont a ráncfelvarrott modell _számomra_ sokkal elegánsabb, szebb műszerfallal rendelkezik, ott a vvti motor, multikormány és fiatalabb autó, nagyobb eséllyel automata klímás és ködfényszorós.
Nehéz eset, de ha most megvan rá a lé, akkor az ember jobban hallgat a
szívére, mint az eszére és elég régóta beleszerelmesedtem ebbe az
autóba :heart:, de csak most lett esélyem rá a piszkos anyagiak miatt.
(lásd topicnyitás dátuma és még előbb)

Nekem meg a fed.comp nevu játék a mániám. Ha lenne 2-3 éves Carina fedcomppal, akkor egy percig nem gondolkodnék, de így amikor a racionális énem kezdene elcsábulni a Carina felé, a másik felem visszaránt az Avensishez...
music     

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #148 Dátum: 2005.09.16 22:10:47 »
Figyusszatok! Én az mondom fejlődni kell. ***ább, jobban felszerelt, szexibb autót kell venni. A ráncfelvarrt AVE AZ. Visszatekerés ellen a Toyota szervízbe menni, a munkafelvevővek egy kis mogyorót adni ;) hogy húzza jól le az autót, lehetőleg az eladó füle hallatára, aztán, ha négyszemközt is ajánlja a szervízes az autót, megvenni!
Ennyi.
Szóval mielőbb vegyetek egy Avensist, aztán neki a világnak, és ki se akartok majd szállni a kocsiból 500km levezetése után. (Én tudom, az idei 5 Horvátországi túra után)
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Fifi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 464
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #149 Dátum: 2005.09.17 08:16:25 »
Idézetet írta: "Bicskei"
Figyusszatok! Én az mondom fejlődni kell. ***ább, jobban felszerelt, szexibb autót kell venni. A ráncfelvarrt AVE AZ.

Én is mindig erre jukadok ki :D És egy nagy álmom válik majd vele valóra, ha meglesz a gép.

Idézetet írta: "Bicskei"
Visszatekerés ellen a Toyota szervízbe menni, a munkafelvevővek egy kis mogyorót adni ;) hogy húzza jól le az autót, lehetőleg az eladó füle hallatára, aztán, ha négyszemközt is ajánlja a szervízes az autót, megvenni!
Ennyi.

Jah, csak ennyi  :shock:
Ez jó ötlet és taktika, csak kivitelezéséhez ember is kell! Én nem vagyok az a típus, aki borítékot
csúsztatgat, jól alkudozik és egyéb kereskedelmi trükkökben jártas  :oops:

Tudod mit? Én adok neked egy kis mogyorót, ha ezzel a géppel eljátszod az általad írtakat és
így 250~300eFt-tal kevesebbért meg tudnám venni  :twisted:  :partyman:  [smilie=sm43.gif]
Legyen a mogyoró a lealkudott összeg 8%-a :wink:

Bye, Fifi
02 Toyota Avensis 1.6 Liftback Sol (No. 28)