Szerző Téma: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok  (Megtekintve 172952 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Blo

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #360 Dátum: 2019.10.19 22:16:54 »
Motortartó bak. Esetleg kutyacsont.
Majd mond mi volt!

Megtaláltam a zaj okát. Amikor vettem az autót már volt benne egy nyest riasztó, ami a motortérben az egyik csőre van felakasztva. Ez ütődik neki a többi csőnek amikor mozog az autó...

Benceave91

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #361 Dátum: 2019.12.01 16:14:38 »
Sziasztok!

Péntek óta én is boldog tulajdonosa lettem egy 2003-as 2.0d T25ös Avensisnak. Az autó nagyon szépen megy
, motor olyan halk mintha benzines lenne. Felnyitott motorháztetőnél lehet hallani, hogy az ekszij feszítő csapágy cserés, illetve alacsony sebességnél, kanyarokban ropogó hang hallható az autó jobb elejéből. Álló pozícióban is ahogy forgatom a kormányt jobbra-balra egy bizonyos ponton ropog valami elől. Semmi fémszerű zaj, inkább mintha műanyag erintkezne műanyaggal. Megnéztem, a kerék nem érintkezik semmivel. Egyik ismerősöm szerint a szíj feszítő csapágy a ludas, lehet összefüggés a ropogó hang és a csapágy között? A felfüggesztés meg minden rendben van, nem kopog semmi se.

Előre is köszönöm a válaszokat, végigolvastam az egész rovatot, de nem találtam hasonló problémával küszködő Avensis tulajdonost.

Benceave91

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #362 Dátum: 2019.12.02 12:12:28 »
A zaj forrása a jobb oldali toronycsapágy. Ez csak azért érdekes, mert kb 3 hónapja lettek cserélve...

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #363 Dátum: 2019.12.02 12:57:23 »
A zaj forrása a jobb oldali toronycsapágy. Ez csak azért érdekes, mert kb 3 hónapja lettek cserélve...

A rögzítő csavarok rendesen meg lettek feszítve?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Benceave91

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #364 Dátum: 2019.12.05 18:13:04 »
A rögzítő csavarok rendesen meg lettek feszítve?
Igen, minden feszít, ahogy annak feszítenie kell, be is van rendesen olajozva, semmi nem gátolja az útját... Viszont ropog elég rendesen... Valószínűleg egy gyengébb minőségű darab lett berakva. Nincs kedvem leszedni az egész teleszkópot szóval marad még egy ideig, viszont irtó zavaró egy ilyen halk motor mellett...

Sent from my COL-L29 using Tapatalk


AVI03

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #365 Dátum: 2019.12.17 11:24:57 »
Szia Gabor vagyok, erre a fura zorgesre meg lett a megoldas?Nekem ugyan ilyen Avensisem van 2003-bol Inkabb horgesre emlekeztet es olyan alacsony fordulaton indulasnal egyes kettes kőrul ha nagyobb gazzal indulok nem hallom..Ha esetleg tudnal segiteni mi volt a vege meg koszonnem,....Udv  Gabor

Benceave91

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #366 Dátum: 2019.12.17 18:53:40 »
Szia Gabor vagyok, erre a fura zorgesre meg lett a megoldas?Nekem ugyan ilyen Avensisem van 2003-bol Inkabb horgesre emlekeztet es olyan alacsony fordulaton indulasnal egyes kettes kőrul ha nagyobb gazzal indulok nem hallom..Ha esetleg tudnal segiteni mi volt a vege meg koszonnem,....Udv  Gabor
Szia Gábor, nekem a jobbos toronycsapágy volt a bajos, csere után meg is szűnt a ropogás, de szerintem neked más lesz a probléma.

Sent from my COL-L29 using Tapatalk


AVI03

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #367 Dátum: 2019.12.18 09:55:59 »
Hello,valami a motor kornyekerol jon olyan zorges rezgest hallok futomu ok.....

Erik

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #368 Dátum: 2019.12.20 22:22:41 »
Sziasztok
Nekem is van valami furcsa zörgès az óra csoport mögül halom ha rosszabb úton megyek.Nem kívülről jön 100%!
Esetleg tip?
Kombi Avensis 1.8 / 2004

keeleios

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #369 Dátum: 2021.10.02 19:23:00 »
https://streamable.com/wq1bci

Help please, megbolondulok. Kormánytól balra, olyan 90nél, vagy úthibánál zörög valami a műszerfal irányából...
Mellékelt video mutatja a hangzavart.

Szétszedtem az ajtópanelt, semmi alatta meg nem moccan, sőt nyitott ajtónál jön ugyanez a zaj..
A balos szellőzö panelt egészében kiszedtem a helyéröl, de ő sem volt a ludas.

Már teljesen tanácstalan vagyok, ha szín izomból nyomom a műszerfalat a vashoz, akkor se igazán változik tehát még csak nem is a kettő találkozásanal van a problem. A oszlop burkulata nem tűnik lúdasnak, a műszerfal alatt pedig fingom sincs mi lehet még ami ezt a pocsék zajt okozni tudja. Segítsetek pls.