Szerző Téma: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok  (Megtekintve 172950 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

szgpcomp

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #345 Dátum: 2018.08.27 17:57:14 »
2006os 1.8 benzines Avensisem van, úgy néz ki a kesztyűtartó alatti airmix servo zörög nálam is. Ha ezt kiszerelem, szereltetem, akkor anélkül tud menni a kocsi a javítás idejéig? Vagy valami bejelzi hogy ki van véve?
Az elektromos csatlakozója elvileg elérhető ahogy látom kézzel is egyszerűen, aztt szét lehet húzni és besprayzni ? Hátha...

Tibi72

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 148
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #346 Dátum: 2018.08.27 20:09:54 »
mechanikus gond,nem segít rajta a spray... :)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #347 Dátum: 2018.08.27 21:34:10 »
mechanikus gond,nem segít rajta a spray... :)
Egyes esetekben megoldja, volt már rá több példa a fórum történetében. ;)
Amikor meg nem, akkor marad a szerelés.  :sorcerer:

szgpcomp

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #348 Dátum: 2018.08.28 09:51:11 »
Egyes esetekben megoldja, volt már rá több példa a fórum történetében. ;)
Amikor meg nem, akkor marad a szerelés.  :sorcerer:
Kontaktsprayztem az elektronikus csatlakozót, nem jött be, megmozgattam viszont a kart kézzel finoman, meg megnyomkodtam, elhallgatott. Pár percig járattam, ide oda a hőmérsékletet kapcsolgattam de nem zörgött. Remélem kitart egy darabig. Szerencsére ki nem kellett még szerelnem.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #349 Dátum: 2018.08.28 10:08:11 »
Miénk meleg időben csinálja, télen nem. Még nem álltam neki szétszedni. De lassan kelleni fog, mert az állandó nyári pozicionálás biztos nem tesz jót neki.

szgpcomp

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #350 Dátum: 2018.08.28 14:13:29 »
Nálam is nyáron , a "hideg " kar állásban. A "meleg" állásban kevésbé. Kézzel megmozgatva helyreállt hdeg állásban is. Találtam egy (török?) ki be szerelős videót. Elég hasznos szerintem.
« Utoljára szerkesztve: 2018.08.28 14:17:26 írta szgpcomp »

David0302

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #351 Dátum: 2018.11.17 20:40:54 »
Sziasztok. Érdeklődni szeretnék hogy van e valami ötletetek arra hogy menet közbe ilyen 90-100 nál az utastérben menetszél hangot lehet hallani ilyen sipolo süvítő hang a szélvédő felől.

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #352 Dátum: 2018.11.18 09:38:18 »
Sziasztok. Érdeklődni szeretnék hogy van e valami ötletetek arra hogy menet közbe ilyen 90-100 nál az utastérben menetszél hangot lehet hallani ilyen sipolo süvítő hang a szélvédő felől.

Ablaktörlőd lehet nagyon "béna" - ha szélvédő felől. Szerintem a tükörborításokat ellenőrizd, ha nincs a helyén fütyülteti a szél :)
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

dscerror

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #353 Dátum: 2019.03.07 16:04:33 »
Üdv kedves fórumozók!

2005-ös T25-ös Avensis Liftback boldog tulaja vagyok szombat óta.  :sorcerer: Az autó nagyon szuper, megérte váltani erre a típusra  :)

Amire felfigyeltem, hogy már 50-60 km/h-tól a bal hátsó kerékjárat felől erőteljes menetzaj/szélzaj hallatszik. Mi lehet az oka? Típushiba? Más T25-ös tulaj is tapasztalja ezt a hangot?

Köszönöm válaszotokat!

Üdv,

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #354 Dátum: 2019.03.07 19:36:50 »
Üdv kedves fórumozók!

2005-ös T25-ös Avensis Liftback boldog tulaja vagyok szombat óta.  :sorcerer: Az autó nagyon szuper, megérte váltani erre a típusra  :)

Amire felfigyeltem, hogy már 50-60 km/h-tól a bal hátsó kerékjárat felől erőteljes menetzaj/szélzaj hallatszik. Mi lehet az oka? Típushiba? Más T25-ös tulaj is tapasztalja ezt a hangot?

Köszönöm válaszotokat!

Üdv,

Ellenőrizd, hogy nem lifeg-e a kerékjáratban lévő műanyag dobbetét, netán alsó burkolat. Ilyen korukra sok autószerelő nem szereti a csavarokat visszatekerni, vagy a kiszereléskor sérült patentokat pótolni.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

za8305

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #355 Dátum: 2019.03.27 19:24:46 »
Sziasztok. A szívósor zörgése miatt írok, már túlvagyok a csavarozáson, vettem bontóból másik szívósort az is zörgött, megcsavaroztam, nem zörög, de nem tetszik a hangja.Kicsit kutakodtam a zz motorokról és szerintetek a 2zz-ge 1.8 as celica motor szívósora ráapplikálható a 3zz-fe motorra? Mivel annak a motornak fémből van a szívósora így nem hiszem,hogy zörögne.Szóval valaki látott már ilyet?

zoeata

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #356 Dátum: 2019.08.24 15:01:52 »
Kedves márkatársak!

Korábban kérdeztem, hogy az utastér légbeömlők felől érkező kattogó hang mi lehet. A válasz szerint a digitális klíma motorja állítja folyamatosan a lamellákat és ez kattogó hang. Hozzá teszem a klímám jól működik ennek ellenére. Most a kormány felöli oldalon egy szakaszos, erőteljes búgó, hang hallható. Akkor is ha csak gyújtáson van. Olyan mint ha valami szorúlna, de nem tudom, hogy összefüggésben van a korábbi problémával. Furi hogy a klímám most is jól működik.

A válaszokat köszönöm.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #357 Dátum: 2019.08.24 17:37:41 »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Blo

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #358 Dátum: 2019.08.28 10:56:48 »
Sziasztok!

Magyarázatot keresek a következő jelenségre:
Erős fékezéskor mintha valami megmozdulna a motortérben és nekiütődne valaminek tompa koppanással. Nemrég egy szerelő megrángatta az autót alulról, és már ezzel is sikerült produkálni ezt a koppanást.
Valami meglazult vagy leeshetett a helyéről? Vagy ez így normális? A hét végén talán lesz segítségem és a burkolat levétele után be tudok nézni a motortérbe. Merre keresgéljek, mit figyeljek?
Előre is köszönöm.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #359 Dátum: 2019.08.28 14:20:16 »
Sziasztok!

Magyarázatot keresek a következő jelenségre:
Erős fékezéskor mintha valami megmozdulna a motortérben és nekiütődne valaminek tompa koppanással. Nemrég egy szerelő megrángatta az autót alulról, és már ezzel is sikerült produkálni ezt a koppanást.
Valami meglazult vagy leeshetett a helyéről? Vagy ez így normális? A hét végén talán lesz segítségem és a burkolat levétele után be tudok nézni a motortérbe. Merre keresgéljek, mit figyeljek?
Előre is köszönöm.

Motortartó bak. Esetleg kutyacsont.
Majd mond mi volt!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu