Szerző Téma: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok  (Megtekintve 173038 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Lenny

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #300 Dátum: 2017.01.31 23:15:46 »
A könyöklő mellett lévő rekesz fedele nem záródik. (Így vettem)
Elvileg valami mágneses zarja van? Vagy hogy záródna elvileg?


Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #301 Dátum: 2017.02.01 09:04:46 »
Megpróbálom előkeresni a házilagos javítási módszert. Valami eltörik azt kell pótolni.

by: Horváth Zsolt

Javítás menete:
Box kiszerel, a mechanika a hátuljáról levesz, a mechanikából a kis fogazott sínt ki kell tolni.
A sínen bekarikáztam sárgával, hogy honnan tört le a kis műanyag pöcök, ami miatt nem marad csukva.
Javítás pofon egyszerű: a sín feletti kis mozgó terelő csúszkát is le kell venni a mechanikáról. A kis terelő csúszkának adott a sín szélessége, ehhez kell méretezni a "leendő pöcköt". Én egy LGA775-ös hűtőventillátor rögzítőjét találtam alkalmasnak (a hegye pont megfelelő).
A sárgával jelölt rész pontosan a közepét kifúrni, olyan vastagságban, hogy a kis műanyag csap épp beleférjen. A csap (pöcök) csak annyira érjen ki, ami a sínben elfér, a túloldal síkban legyen. Egy csepp ragasztó és száradás után összeszerel.
Kész!
« Utoljára szerkesztve: 2017.02.01 09:25:02 írta Kika1 »

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #302 Dátum: 2017.02.01 09:25:46 »
2,

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #303 Dátum: 2017.02.01 09:26:22 »
3,

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #304 Dátum: 2017.02.01 09:26:58 »
4,

joda

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #305 Dátum: 2017.03.02 13:32:53 »
SZiasztok.

Nem rég vettem egy 1.8 benzines Avensist(2004)Nekem is előjött kis kattogás a műszerfal alatt,kerestem az emlitett szellöző motort,hogy megfújjam egy kis WD40-el ,de nem találtam. (Nem vagyok egy nagy SZAKI) Tudna nekem valaki segíten esetleg képekkel vagy videóval?

Nagyon köszönöm.

 :innocent:

Jozef

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #306 Dátum: 2017.03.06 19:25:11 »
Sziasztok,

Avensis T25 Liftback hátulról zörgés, csomagtér oldalkárpitra gyanakszom valakinek zörgött már esetleg?

Szervízboxot már kiraktam, kalaptartót szintén, gumibak az 5. ajtónak jó és nem zörög...

Bassreflex

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #307 Dátum: 2017.03.07 10:24:37 »
Nekem is volt egy T22-esem ahol eljátszottam ezt a kipakolós játékot, és a végül a rendszámtartó keret zörgött. Tömtem alá egy pici szivacsot és kész. Nem biztos, hogy itt is ez a csörgés de ki lehet próbálni.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #308 Dátum: 2017.03.07 13:49:15 »
Sziasztok,

Avensis T25 Liftback hátulról zörgés, csomagtér oldalkárpitra gyanakszom valakinek zörgött már esetleg?

Szervízboxot már kiraktam, kalaptartót szintén, gumibak az 5. ajtónak jó és nem zörög...

valakit (anyóst) bezártál a csomagtartóba.?.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #309 Dátum: 2017.03.07 16:46:47 »
Sziasztok,

Avensis T25 Liftback hátulról zörgés, csomagtér oldalkárpitra gyanakszom valakinek zörgött már esetleg?

Szervízboxot már kiraktam, kalaptartót szintén, gumibak az 5. ajtónak jó és nem zörög...

Nekem ugyancsak lépcsőshátú van. Én a lámpák fölött lévő két fekete műanyag (vagy nagyon kemény gumi) távtartókra fújtam szilikont, illetve most már finoman át is zsíroztam szilikonzsírral kicsit, és attól teljesen elmúlt a zörgölődés, ami előtte szinte minden gödörbe érkezéskor nyekkent egyet. Amúgy szerintem ezeket hívod te az 5. ajtó gumibakjainak, vagy nem? Ránézésre az enyémnek sem volt baja, csak szilikon nélkül zörgött, nyekergett, recsegett..most meg már semmi. Meg is lepődtem, hogy elmúlt ennyitől..

Tettem a kalaptartók végén lévő két kis műanyag bumszlira is, de az nem is zörgött..

« Utoljára szerkesztve: 2017.03.07 16:49:22 írta mh197 »
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

siklodi_zsolt

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #310 Dátum: 2017.03.09 15:10:29 »
Üdv mindenkinek!

Van egy 2012-es 2.0D4D manuális váltós kombi Avensis-em.

Gyorsuláskor erős búgás hallatszik a motortérből jobb oldalt. Lecseréltem a szíjat és az összes görgőt is, enyhébb lett, de még mindig hallatszik?

Találkozott már valaki hasonlóval? Vagy van valakinek valamilyen tippje hogy mi lehet az ok?

Köszönöm válaszotokat.

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #311 Dátum: 2017.03.10 01:28:34 »
SZiasztok.

Nem rég vettem egy 1.8 benzines Avensist(2004)Nekem is előjött kis kattogás a műszerfal alatt,kerestem az emlitett szellöző motort,hogy megfújjam egy kis WD40-el ,de nem találtam. (Nem vagyok egy nagy SZAKI) Tudna nekem valaki segíten esetleg képekkel vagy videóval?

Nagyon köszönöm.

 :innocent:

Sikerült megtalálni? Ha igen, merre, hogy fértél hozzá? Megoldódott a zörgés?
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #312 Dátum: 2017.03.10 12:02:57 »
Sikerült megtalálni? Ha igen, merre, hogy fértél hozzá? Megoldódott a zörgés?
Három motor van, háromfelé, ebből tipikusan kettő szokott kattogni. Az hogy kinél melyik kattog... Kesztyűtartót le kell oldani, benézni és ha baloldalt klattyog, akkor megvan. Lehet érdemes lesz lassan összrakni valami doksit róla, hogy melyik hol van, mi a cikkszáma.

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #313 Dátum: 2017.03.13 10:47:15 »
Három motor van, háromfelé, ebből tipikusan kettő szokott kattogni. Az hogy kinél melyik kattog... Kesztyűtartót le kell oldani, benézni és ha baloldalt klattyog, akkor megvan. Lehet érdemes lesz lassan összrakni valami doksit róla, hogy melyik hol van, mi a cikkszáma.

A hétvégén megcsináltam, most már nem zörög. A kesztyűtartó felőli meleg/hideg állító zörgött. Ott két motor van, a másik a "mode" állító. A vezető oldalon is van egy. Mindegyiknek ugyanaz a baja fordul elő, a tengelyen lógó csiga zörög. Én a műanyag házban lévő távtartó odébb forraztásával tünbtettem el a csiga lógását, így most már teljesen zaj mentes lett az utastér. Lehet a többi motorra is rá kellene néznem. Azok még nem zörögnek, de idővel mind elkezdni, ha nincs ez a kis házi módosítás elvégezve. :)
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #314 Dátum: 2017.06.27 16:59:33 »
Ma reggel a szomszéd kedélyesen kávézott a teraszán mikor mi készülődtünk nekiindulni. Jelezte, hogy:
"Hallottad a kocsid hangját?"
Nem hallottam semmit, amire válaszul újra beindítottam és leengedtem az ablakokat fülelni, de semmi... Gurultam is még 2 métert előre, úgy sem. Erre folytatja:
"Ahogy álltál ki a garázsból. Kormányzáskor, mintha szíjhangja lenne..." (balra hátra tolatás, majd jobbra előre irányba állítás)

Tudomásom szerint a kormányműben nincs szíj, a toronycsapágy kattogó-pattogó hangot hallatna, de az nincs, a kormánygömbfejek is recsegősek szoktak lenni, az is összetéveszthetetlen hang.
A szervoszivattyú szokott még furcsán nyekeregni, ha levegős, sőt elég neki ha levegős volt... de ebben villanyos a rásegítés, nemde?

Az is lehet, hogy csak paráztatni akart a jóember? Esetleg egyéb tipp?
Ma és holnap hosszú napom van, este már nem találok műszaki vérvonalút aki hallgatózzon a kocsi mellett, amíg én kanyargok körülötte.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS