Szerző Téma: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok  (Megtekintve 172924 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

BÉGÉ

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #75 Dátum: 2010.03.01 15:48:00 »
Kezd egyre idegesítőbb lenni avéban a bal hátsó kilincs rezonálása. Van még valakinek ilyen problémája? Szeretek zenét hallgatni mivel gyakran járok-kelek egyedül...de így már kezd nem olyan poén lenni... Szerintetek mit lehet vele tenni? Mert nemtom pontosan behatárolni a hang forrását.... de a kilincs környékéről jön... Szerintetek van olyan autóhifis szakember, vagy bolt aki foglalkozik ilyen "rezgés megszűntetéssel'?

Hello,

Csak egy ötlet: nekem anno a belső kilincs mozgatórudazata rezonált. Ezt akkor vettem észre, amikor hangszórócsere miatt lebontottam a belső ajtópanelt és a hangszóró próba közben hallottam a rudak rezgését. A megoldás egyszerű: egy jobb minőségű befőttes gumival finoman összefogtam a rudakat (kilincstől induló vízszintes szakasz). A gumi nem akadályozza a rudazat ellentétes irányú mozgását.
Remélem segítettem:

BÉGÉ
Avensis '98 1.6 Liftback Linea Terra
Ön dönt, iszik vagy vezet! De egyszerre a hármat ne csinálja!

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #76 Dátum: 2010.03.01 16:04:05 »
Köszönöm! Hétvégén megnézem és ha siker akkor hálás leszek :) !


BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #77 Dátum: 2010.04.12 11:58:17 »
Na a hétvégén leszedtük Zó val az ajtókat és szikszalaggal kicsit fixáltuk a zárak rudazatait :) Örömmel jelentem, hogy az ajtókban lévő zenehallgatásra felerősödő zizegés megszűnt!!! Köszönöm a tippet! Ó heppi déj :)  :clap:

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #78 Dátum: 2010.04.30 17:42:22 »
Van egy kellemetlen problámám.A biztonsági öv néha nem húzódik vissza, ha vissza is megy, elég lassan.Mit lehet vele tenni, szétszedni, vagy csere.Amúgy szétszedni nem lenne hülyeség, mert eléggé ropog a műanyag, valamit azzal is kezdeni kellene.
99' Avensis 1.6 4A-FE

Sördög

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 292
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #79 Dátum: 2010.05.01 09:04:05 »
Van egy kellemetlen problámám.A biztonsági öv néha nem húzódik vissza, ha vissza is megy, elég lassan.Mit lehet vele tenni, szétszedni, vagy csere.Amúgy szétszedni nem lenne hülyeség, mert eléggé ropog a műanyag, valamit azzal is kezdeni kellene.
Állítólag tisztítás segít rajta,elzsírosodik,porosodik.Mosószeres nedves szivaccsal,majd száraz ruhával menj át rajta.

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #80 Dátum: 2010.05.01 13:20:20 »
Állítólag tisztítás segít rajta,elzsírosodik,porosodik.Mosószeres nedves szivaccsal,majd száraz ruhával menj át rajta.
Köszi, kipróbálom.

Idézetet rendbe tettem. BRS cimbi
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.09 10:30:32 írta BRS cimbi »
99' Avensis 1.6 4A-FE

gufi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #81 Dátum: 2010.07.09 09:53:57 »
sziasztok,

98-as Avensisem van, 1.6 benzin, közel 270.000 km
szeretem, jó, éppen ezért ami apróság kijön, mindig csináltatom, h jó állapotban legyen, mert még sokáig használni szeretném.

az első futómű felől egyre inkább kopog valami, csak, ha út egyenletlenség van, (nem a gömbcsukló, és nem is a lengéscsillapótó).
néha egész enyhe bukkanóknál is hallani, nem kell nagy kátyú
azért idegesít, mert egyébként csendes az autó, motorhang sincs, kipufogóm is rendben van, csak ez a zaj van...

a szerelők stabilizátort mondanak, de az már volt 2x is cserélve az elmúlt 50e km-ben, nem akarom elhinni, h újra az.

mi jöhet még szóba szerintetek? vmilyen gumi alkatrészre gondolok, ami "elállta" magát 11,5 év alatt, netán motortartó bak/gumi?

ez a probléma fenn áll már vagy egy éve, amikor szerelőnél voltam (olajcserén, vagy műszakin), mindig kértem, h nézzék meg, de nem találtak semmit.

előre is köszi az ötleteket

gufi
Toyota Avensis '98 1.6 4AFE túl a 330.000 km-en

gufi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #82 Dátum: 2010.10.12 17:25:56 »
hahó, úgy látom ez a téma nem mozgatott meg senkit...

de a problémám sajnos azóta sem oldódott meg, ezért feldobnám újra, hátha...

Toyota Avensis '98 1.6 4AFE túl a 330.000 km-en

Ronnie

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #83 Dátum: 2010.10.12 17:58:19 »
Hali!

Ajánlani tudom a rázópadot!
Nekem a hátsó futóműben volt tompa de annál rázóbb kopogás. Az egyik szerelő azt mondta hosszmankó szilentjei mentek tönkre. 56000 ft a stabilizátor/db, mert szilent nincs hozzá külön. Mondtam az egy kicsit sok. Elvittem rázópadra és láss csodát, a hátsó középső stabilizátor felfogató gumi szilentek koptak ki. 3500 ft-ból megúsztam a dolgot. Neked elöl valami hasonló problémád lesz szerintem...
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.12 18:57:34 írta kleingy »
Toyota Avensis 1.6 16V Linea Luna

gufi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #84 Dátum: 2010.10.12 18:02:34 »
köszi, megpróbálok utánajárni!
esetleg itt tud vki javasolni?
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.12 18:57:25 írta kleingy »
Toyota Avensis '98 1.6 4AFE túl a 330.000 km-en

gufi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #85 Dátum: 2010.12.10 17:27:01 »
sziasztok,

újabb kérdésem lenne a kocsiban hallható, nem kívánatos hangokról:

a kormány tövéből jön kopogó hang, amikor macskaköves úton megyek.

a hang alapján olyan, mintha vhonnan egész felülről jönne, a kormány tövétől, nem mélyebbről.
volt valakinek hasonló tapasztala, van ötlete?
Toyota Avensis '98 1.6 4AFE túl a 330.000 km-en

BÉGÉ

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #86 Dátum: 2011.01.04 15:14:09 »
sziasztok,

újabb kérdésem lenne a kocsiban hallható, nem kívánatos hangokról:

a kormány tövéből jön kopogó hang, amikor macskaköves úton megyek.


Hello,

Valószínűleg konstrukciós hibáról van szó. A szervízutasítás szerint ezt egy speckó zsírral kell orvosolni. Nekem még anno ezt megcsinálta a szerelőm és a kopogó hang megszűnt. Bár a mostani hideg időben mintha megint előjött volna. A zsírzás már évekkel ezelőtt volt.
Érdeklődj utána szakszervízben.
Remélem segítettem:
BÉGÉ
Avensis '98 1.6 Liftback Linea Terra
Ön dönt, iszik vagy vezet! De egyszerre a hármat ne csinálja!

gufi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #87 Dátum: 2011.01.04 19:27:00 »
persze, köszönöm! kivárom a tavaszt, és jöhet egy csörgés-zörgéstelenítő szervízelés, és a kiégett égők cseréje végre... :-)
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.04 20:23:31 írta kleingy »
Toyota Avensis '98 1.6 4AFE túl a 330.000 km-en

gbucus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 356
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #88 Dátum: 2011.02.10 09:40:22 »
bal oldali B oszlop nekem is hangosan szenved mindenféle útegyenetlenségen.
ezenkívül a bal első ajtókárpitban is berezonál valami.
Valamint 2000-3000-es fordulatig bizonyos gázállásnál a műszerfal közepében is erősen kerepel valami.
Meg a bal első ablakot ha felhúzom teljesen AUTO-val akkor random visszaengedi magát félig.

Bár piszok régi a bejegyzés, de a megoldásról nem írt senki, ha jól látom (B oszlop körüli zajok).
Leírom a saját esetem, hátha valaki hasznát tudja venni. Évekig keserítette életemet az első perctől fennálló nyöszörgés, ropogás. Azt mondták, az ajtógumi adja a hangot, befújták valami büdös ...ral, semmi nem változott. A sokadik éves szerviznél aztán rátaláltam az én emberemre. Próbálta az ajtót beállítani, az jó volt, de a hang maradt. A B oszlopon van az a fém fül, amire az ajtózár csukódik. Emberem rátekert próbaként néhány menet szigetelő szalagot, s láss csodát, megszűnt a hang. A fülön volt egy pici kopás. Nem volt raktáron, ezért leszerelte, átfordította, mondván, hogy alkalomadtán rendelünk és cseréljük. Mivel végre megoldódott a probléma, el is felejtettem a cserét. Aztán jó pár év múlva halkabban, de kezdődött újra. Kipróbáltam, hogy vékonyan bekentem a fület zsírral. Csapágyzsír és szilikonzsír volt otthon, én az utóbbit használtam, mert a csapágyzsír az idő múlásával elkezd "izzadni", levet enged, ezt nem szeretem. Ez eddig bevált nálam. Más esetben is hasonló tapasztalatom van a szilikonzsírral. OFF Pandát hátulról leszanálták: 5. ajtó csere után egy héttel olyan hangok jöttek hátulról, hogy azt hittem, a kipufogót húzom a földön. A csere miatt az ajtó esélyes volt, így hát mentem egy kört kinyitott ajtóval. Zaj megszűnt. Elő a szilikonzsírt, a fül megkenve, eredmény ua., mint a Toyota B oszlopánál. Ki-beszállásnál ruhára figyelni! :D

smart2

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #89 Dátum: 2011.02.15 10:17:45 »
nektek a csomagtartó nem nyikorog kinyitáskor és lecsukáskor?
a másik meg a csomi lecsapásakor úgy rezonál a rendszámtábla mintha le akarna esni.
Ezzel a két dologgal mit kezdtetek?
Avensis T25 sedan 2.0 liter, benzin->147lóerő!