Szerző Téma: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok  (Megtekintve 172925 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #30 Dátum: 2009.08.14 18:41:36 »

Ez a féknyereg zörgés nálam is egész erősen jelen van, nagyon idegesítő.
Megnéztem ezt a rézpasztát a Homasitában, de csak valami nagyon gagyi volt, illetve egy jobb (Wynn's), de az meg majd' 9 ezerér'... Ráadásul mindkettő kb. 1 kilós tégely volt, annyi nem kell.
Hol tudok venni jobb fajtát, minőségit, lehetőleg kis mennyiséget? (tubus)

KöSz

Mondjuk az előbbi HSZ-ben linkeltem az LM rézpasztát, az tubusos.

Unix kínálat

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

oszy

  • Vendég
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #31 Dátum: 2009.08.15 16:33:26 »
Nem biztos, h jó helyre írok, de alkalmasabbat nem találtam.
Fűtőventilátor problémám van már tél óta. Átmostam mindenféle szerrel, de nem fűt. Gondolom csere. Ugye? És még  kérdés. Bontottat érdemes beletenni? Mivel autósboltban nincs. Pedig lenne 35% kedvezményem!!
Mármint nem forog a ventillátorod? Vagy úgy általában nincs fűtésed, tehát a radiátoroddal van gond? Az átmosásból inkább erre következtetnék. A radiátorba belépő cső amúgy forró? A motor rendesen felmelegszik, tehát a termosztát megfelelően működik? A meleg-hideg átállító tekerentyű, illetve a légáramlást szabályozó mechanizmus is rendben van?

Azért kérdezek ennyit, mert aránylag kicsi a valószínűsége, hogy egy ilyen, aránylag fiatal autóban tényleg maga a fűtőradiátor legyen rossz (eltömődött, vízköves stb).

Szia Palaczk!

A ventillátor forog. A cső is forró. A motor is felmelegszik. A termosztátot már cseréltem. a tekerentyű is működik. A légáramlást szabályozó mechanizmus alatt mit értesz? Most van meleg, de télen nincs!!!!! :( Épp, h langyosat fúj! Most kellene megoldani, mert nem télen akarom szétszedni! KÖSZI!!
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.17 09:16:18 írta oszy »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #32 Dátum: 2009.08.15 18:25:40 »
Szia Palaczk!
A ventillátor forog. A csú is forró. A motor is felmelegszik. A termosztátot már cseréltem. a tekerentyű is működik. A légáramlást szabályozó mechanizmus alatt mit értesz? Most van meleg, de télen nincs!!!!! :( Épp, h langyosat fúj! Most kellene megoldani, mert nem télen akarom szétszedni! KÖSZI!!

Opps: Na akkor két hiba lehet szvsz. Az egyik a termosztát (lehet, hogy nem belevalót tetél bele??), a hidegben visszahűl, avagy a fűtőradcsi el van tömődve, koszolódva, vízkövesedve usw.

A légáramlást szabályozó mechaniznuson Palacz szvsz. arra célzott, hogy a kallantyúk jól működnek-e, vagyis teljesen kinyitja-e a fűtéscsapot? Ellenőrizni kellene ezt az alkatrész tökéletes működését, lehet, hogy nem nyit ki teljesen.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #33 Dátum: 2009.08.16 09:14:56 »
A légáramlást szabályozó mechanizmus alatt mit értesz?
Hát, vannak benne ilyen terelőlapok vagy mik, amelyek azt szabályozzák, hogy hova-mennyi levegő megy. Lehet pl. hogy a tekerentyűtől ezekhez vezető bowden (vagy vmi más, ami összeköti őket) ki van jőve a helyéről, vagy szorul, vagy bármi ilyesmi. Ki kéne deríteni, hogy maga a radiátor felmelegszik-e rendesen?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #34 Dátum: 2009.08.16 09:17:00 »
A légáramlást szabályozó mechaniznuson Palacz szvsz. arra célzott, hogy a kallantyúk jól működnek-e, vagyis teljesen kinyitja-e a fűtéscsapot? Ellenőrizni kellene ezt az alkatrész tökéletes működését, lehet, hogy nem nyit ki teljesen.
Ebben az autóban tudtommal nincs fűtéscsap, a fűtőradiátor alapban a hűtőkör része, tehát állandóan átáramlik rajta a hűtőfolyadék. Vagyis amikor te megnyitod a fűtést, akkor annyit csinálsz, hogy utat engedsz a radiátoron átáramló levegőnek az utastérbe. Már a Carina is ilyen volt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #35 Dátum: 2009.08.16 17:22:38 »
Lehet, ezt nem tudom, de valami akkor sem kerek. Vagy a lamellák, vagy a radcsi.
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.17 09:22:10 írta kleingy »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

oszy

  • Vendég
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #36 Dátum: 2009.08.17 09:19:32 »
Nagy a vszinűsége, h a radiátor lesz a ludas. Csak az a baj, h újban nincs. Bontóban keresek 1 jót!
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.17 09:22:04 írta kleingy »

BÉGÉ

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #37 Dátum: 2009.08.17 15:49:29 »

Meg a bal első ablakot ha felhúzom teljesen AUTO-val akkor random visszaengedi magát félig.


Hello,

Figyeld meg az ablak futását. Az üveg síkjában van-e mozgás felhúzás közben. Általában az ablakemelő műanyag vezetőszemei adják meg magukat és a túl nagy holtjáték miatt az ablak a felső pontban befeszül és az automatika azonnal visszaereszti félállásba. Sajnos ilyen műanyag patentszemeket nem lehet kapni, az egész szerkezetet cserélni kell (kb.55e Ft  :censored:)
Két verzió lehetséges: - ablakemelő szerk. ki, műanyag pöcköket hegesztetni
                                - bontóból másik szerkezet (pöcköt átnézni, megerősíteni)
Vigyázz, két fajta motor létezik: kétpólusú ill. ötpólusú csatlakozóval szerelt.

Remélem nálad nem ez a probléma, azért okulásul jól jöhet a típustársaknak....
BÉGÉ
Avensis '98 1.6 Liftback Linea Terra
Ön dönt, iszik vagy vezet! De egyszerre a hármat ne csinálja!

huvassat

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #38 Dátum: 2009.08.26 13:00:34 »
Avensis III topicba írtam ezt, de látom itt épp az érdekes hangokkal foglalkoztok... Ehhez mit szóltok?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Avensis III Wagon 2.0 D4-D / 6 sebességes manual / Executive
kb 4e km körül egy kereszteződésben elinduláskor adott az autó pár érdekes hangot a váltó körül. Olyat, mint amikor a nyomcsapágy felbúg (2,3x csinálta egymás után, aztán azóta sem halottam). De azóta hallok egy furcsa hangot a váltóból. Olyan, mint amikor valami rezonál és széthullani készül lassan (bezörög és kicsit darál). Érdekes, mert ezt csak két esetben csinálja:
1, álló helyzetben ha nincs benyomva a kuplung, kicsi gázfröccs (mondjuk 2000s fordulatig), majd gáz elvesz és amikor visszaejti a fordulatot kb 1200 és 1000 között adja ezt a hangot (ha kinyomom a kuplungot nincs ez a hang)
2, szintén álló helyzetben ha nincs benyomva a kuplung, üresben az autó és leállítom (a leállítás pillanatában szinten előjön ez a rezgó, zörgő, rázkódós hang a valtóból) / ha ugyanezt megcsinálom kinyomott kuplunggal, nincs semmi hangja

Elvittem egy drága jó budapesti márkaszervizbe (F) és kicsit hideg zuhanyként ért a válasz. Igyekszem a lehető legpontosabban visszaadni, amit mondott a vezető szerelő.
"Elvittük az autót a Toyota Motor Hungary központba, ott több szerelő kollega is meghallgatta és nem tapasztaltunk hibát. Valóban lehet hallani az említett hangot, de ez természetes zaja a váltónak. Ami nem meghibásodásból ered és egyébként is nem életszerű, hogy valaki álló helyzetben üresben elkezdi a gázt nyomkodni".

Érdekes, mert amióta visszaadták az autót, azóta van hangja a leállításkor is. Előtte akkor nem jelentkezett. És miért csak 4e km után hallom ezt a hangot?
Elmentem azóta másik kereskedése és meghallgattam 2 másik autót (2.2D4D és 1.8 benzinest is - egyiknek sem volt semmilyen hangja / mindkettő ugyanezzel a 6 sebességes váltóval volt szerelve).
Kicsit kinyílt a bicska a zsebemben, hogy az autó majdnem 9mio FT volt. A Toyota arról híres, hogy meghibásodási aránya elhanyagolható és ráadásul nagyon büszkék a támogatói és szerviz hálózatukra. Ezzel szemben ezzel a válasszal szeretnének lerázni.

Szerintetek kihez forduljak ezzel kapcsolatban. Nem szeretném ennyiben hagyni a dolgot.

Köszi a véleményt,

Atti

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #39 Dátum: 2009.08.26 13:07:41 »
Avensis III topicba írtam ezt, de látom itt épp az érdekes hangokkal foglalkoztok... Ehhez mit szóltok?
Még van néhány topik, oda nem óhajtod beírni? Elég 1X, megtalálják.

huvassat

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #40 Dátum: 2009.08.26 13:10:44 »
Azt hiszem csak olyan topicra tettem fel, amihez köthető a lehetséges hiba. Én sem nézem meg mindegyik topicot, így nagyobb az esélye, hogy valaki tanácsot tud adni.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #41 Dátum: 2009.08.26 13:28:02 »
Ez nem így van, mert aki mondjuk megnézi az Avensis hibák topikot, az tutira megnézi az Avensis III-at is mellette. Egyébként is szabály, hogy nem sokszorozzuk a hozzászólásokat. Aki tud, úgyis válaszol! Ha pedig mégis szeretnéd a figyelmet több topikban is felhívni, akkor elég a sztori érdemi részét egy topikba beírni, a többibe meg mondjuk annyit, hogy "gondom van az autómmal, beírtam ebbe és ebbe a topikba, légyszi nézzétek meg"  :otlet:

Az Avensis hibák és az Avensis zörgések topikban bent hagytam a hozzászólást; az Avensis III-ból kiszedtem, mert emellett a kettő mellett végképp fölösleges, hogy ott is bent legyen.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

huvassat

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #42 Dátum: 2009.08.26 13:35:20 »
A jövőben erre figyelek, köszi

Sördög

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 292
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #43 Dátum: 2009.08.30 09:29:17 »
A jövőben erre figyelek, köszi
Hali.Nekem csinált ilyet az előző autóm,de az egy amerikai f.s volt csillió kilóméterrel,nem egy Toyi 4ezerrel.
Van a váltóban 1 tengely,üresben is forog,ha ráengeded a kupplungot.Az ezen lévő egyik csapágy adta meg magát,persze nem a külső,ami könnyen elérhető,hanem a kupplung felőli.Mivel van még egy kevés gari a kocsidon :yes:ne izgasd magad,legfeljebb kapsz 1 új váltót :2guns:

huvassat

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #44 Dátum: 2009.08.30 11:07:16 »
Köszi Sördög,

A bibi ezzel az, hogy megpróbáltak lepattintani a márkaszervizben. Arra hivatkozva, hogy ez a hang természetes....
Azóta már eljutottam a Toyota Motor Hungary-hoz telefonon. Jövő héten be kell menjek hozzájuk. Megnézik (elméletileg van bent náluk 2db ugyanilyen autó, amit ki is próbálhatunk ha szeretném). Persze, hogy szeretném, mert akkor ők is hallják, hogy ez rendellenes hang.
De minden esetre amit mondtál hasznos és biztosan elő fogom húzni a zsebemből amikor velük beszélgetek.