Szerző Téma: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok  (Megtekintve 173010 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #15 Dátum: 2009.06.09 13:36:42 »
Amit még a Satunas légterelő fokozni is tud :D

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #16 Dátum: 2009.06.09 16:23:22 »
 :lol:
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #17 Dátum: 2009.06.09 22:43:13 »
Újabban, mikor elindítom a motort, egy ciripelésszerű hang jön, (eddig még csak bent ülve próbáltam behatárolni, de szerintem a katalizátorból jöhet), ami viszonylag hamar, 1 percen belül megszűnik. Kell vele törődni?
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #18 Dátum: 2009.06.11 01:00:10 »
Próbáld tényleg lokalizálni, hogy honnan jön.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

protko

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 229
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #19 Dátum: 2009.07.01 01:07:06 »
bal oldali B oszlop nekem is hangosan szenved mindenféle útegyenetlenségen.
ezenkívül a bal első ajtókárpitban is berezonál valami.
Valamint 2000-3000-es fordulatig bizonyos gázállásnál a műszerfal közepében is erősen kerepel valami.
Meg a bal első ablakot ha felhúzom teljesen AUTO-val akkor random visszaengedi magát félig.

'01 2.0 D-4D Liftback -> sold


'06 D5 S80

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #20 Dátum: 2009.07.01 08:56:28 »
Újabban, mikor elindítom a motort, egy ciripelésszerű hang jön, (eddig még csak bent ülve próbáltam behatárolni, de szerintem a katalizátorból jöhet), ami viszonylag hamar, 1 percen belül megszűnik. Kell vele törődni?
Nem tudom, mert csak hideg motornál van, mostanában viszont szinte mindig félig kihűlt motorral megyek, amikor meg nem, akkor sietnem kell... :no:
music     

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #21 Dátum: 2009.07.01 10:01:33 »
bal oldali B oszlop nekem is hangosan szenved mindenféle útegyenetlenségen.
ezenkívül a bal első ajtókárpitban is berezonál valami.
Valamint 2000-3000-es fordulatig bizonyos gázállásnál a műszerfal közepében is erősen kerepel valami.
Meg a bal első ablakot ha felhúzom teljesen AUTO-val akkor random visszaengedi magát félig.


A bal első kárpitból szerintem csak hiányzik egy patent. Az ablakot meg egy aku levétellel majd betanítással próbáld meg nekem ugyanez volt és rendbehozta!!

Amúgy most nekem a bal hátsó kilincs ciripel! Volt már valakinek ilyen? A kilincs meg a tológomb mellette.

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #22 Dátum: 2009.07.01 15:27:48 »
egy picit azért tartsátok felfelé húzva a gombot, hogy meg is tanulja a felső végállapotot  ::)

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

bela78

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #23 Dátum: 2009.08.10 16:55:30 »
Sziasztok!

2003-as Ave II-nél mit szoktak csinálni, hogy ne zörögjön a féknyereg? Mikor éves szervízen volt a kocsi, akkor megzsírozták a betétek fülét, de szerintem nem ez a megoldás. Levettem a kereket és szerintem ott kopog ahol a nyereg nyomja a betétet. Abból gondolom, hogy a fék az, hogy ha macskaköves úton megyek (ott jó hangosan kopog) és nyomom a féket akkor elhallgat. Meg ha leveszem a kereket és kézzel megütögetem a féknyerget akkor is kopog.

Köszi:
BB

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #24 Dátum: 2009.08.10 17:08:54 »
Sziasztok!

2003-as Ave II-nél mit szoktak csinálni, hogy ne zörögjön a féknyereg? Mikor éves szervízen volt a kocsi, akkor megzsírozták a betétek fülét, de szerintem nem ez a megoldás. Levettem a kereket és szerintem ott kopog ahol a nyereg nyomja a betétet. Abból gondolom, hogy a fék az, hogy ha macskaköves úton megyek (ott jó hangosan kopog) és nyomom a féket akkor elhallgat. Meg ha leveszem a kereket és kézzel megütögetem a féknyerget akkor is kopog.

Köszi:
BB

Nem zsírozni kell, hanem rézpasztát venni és azzal bekenni az árintkező felületeket, persze nem a betét és a tárcsa között.

Erre gondoltam, de van más márkában is.
Leírás róla
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

bela78

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #25 Dátum: 2009.08.10 17:21:19 »

Nem zsírozni kell, hanem rézpasztát venni és azzal bekenni az árintkező felületeket, persze nem a betét és a tárcsa között.

Pedig akkor nem kopna olyan gyorsan a betét, nem? :-)
Köszi szépen Trotter, majd megpróbálom.

oszy

  • Vendég
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #26 Dátum: 2009.08.11 10:33:22 »
Sziasztok!

Nem biztos, h jó helyre írok, de alkalmasabbat nem találtam.
Fűtőventilátor problémám van már tél óta. Átmostam mindenféle szerrel, de nem fűt. Gondolom csere. Ugye? És még  kérdés. Bontottat érdemes beletenni? Mivel autósboltban nincs. Pedig lenne 35% kedvezményem!!

Köszönöm!

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #27 Dátum: 2009.08.12 04:59:57 »
Sziasztok!

Nem biztos, h jó helyre írok, de alkalmasabbat nem találtam.
Fűtőventilátor problémám van már tél óta. Átmostam mindenféle szerrel, de nem fűt. Gondolom csere. Ugye? És még  kérdés. Bontottat érdemes beletenni? Mivel autósboltban nincs. Pedig lenne 35% kedvezményem!!

Köszönöm!

Hát próbálkozz meg a többi topiccal is de szerintem vagy vidd el egy elektromoshoz vagy ha nincs ilyen boltban akkor használt... XVI.kerületben van egy toyota bonto (asszem thököly utca) és ők elég rendesek én oda járok! Hajrá!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #28 Dátum: 2009.08.12 06:46:41 »
Nem biztos, h jó helyre írok, de alkalmasabbat nem találtam.
Fűtőventilátor problémám van már tél óta. Átmostam mindenféle szerrel, de nem fűt. Gondolom csere. Ugye? És még  kérdés. Bontottat érdemes beletenni? Mivel autósboltban nincs. Pedig lenne 35% kedvezményem!!
Mármint nem forog a ventillátorod? Vagy úgy általában nincs fűtésed, tehát a radiátoroddal van gond? Az átmosásból inkább erre következtetnék. A radiátorba belépő cső amúgy forró? A motor rendesen felmelegszik, tehát a termosztát megfelelően működik? A meleg-hideg átállító tekerentyű, illetve a légáramlást szabályozó mechanizmus is rendben van?

Azért kérdezek ennyit, mert aránylag kicsi a valószínűsége, hogy egy ilyen, aránylag fiatal autóban tényleg maga a fűtőradiátor legyen rossz (eltömődött, vízköves stb).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

01010011

  • Vendég
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #29 Dátum: 2009.08.13 10:51:14 »
2003-as Ave II-nél mit szoktak csinálni, hogy ne zörögjön a féknyereg? Mikor éves szervízen volt a kocsi, akkor megzsírozták a betétek fülét, de szerintem nem ez a megoldás. Levettem a kereket és szerintem ott kopog ahol a nyereg nyomja a betétet. Abból gondolom, hogy a fék az, hogy ha macskaköves úton megyek (ott jó hangosan kopog) és nyomom a féket akkor elhallgat. Meg ha leveszem a kereket és kézzel megütögetem a féknyerget akkor is kopog.

Nem zsírozni kell, hanem rézpasztát venni és azzal bekenni az árintkező felületeket, persze nem a betét és a tárcsa között.

Erre gondoltam, de van más márkában is.
Leírás róla

Ez a féknyereg zörgés nálam is egész erősen jelen van, nagyon idegesítő.
Megnéztem ezt a rézpasztát a Homasitában, de csak valami nagyon gagyi volt, illetve egy jobb (Wynn's), de az meg majd' 9 ezerér'... Ráadásul mindkettő kb. 1 kilós tégely volt, annyi nem kell.
Hol tudok venni jobb fajtát, minőségit, lehetőleg kis mennyiséget? (tubus)

KöSz