Szerző Téma: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok  (Megtekintve 173049 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

BloodRedSandman

  • Vendég
Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Dátum: 2009.05.26 23:34:51 »
Ha már van az Aurisnak akkor Avenak miért ne legyen? Mellesleg nekem meg bukkanónál a bal oldali B oszlopból olyan recsegés tör elő hogy már nemtudom olyan hangosan hallgatni a rádiót hogy ne idegesítsen... Tud erre valaki valami megoldást? Már szédtedtem de semmi.. Szóval még hasznos téma is lehet hátha másnak is vannak ilyen jellegű gondjai:)
« Utoljára szerkesztve: 2009.05.27 00:30:36 írta Palaczk »

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Avensis I zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #1 Dátum: 2009.05.26 23:49:37 »
Nah :)
Visszapillantó tükör hátsó borítása zörög...a fene tudja miért :)
Nyirkos időben nyiszorog a kormány tekergetés közben:)
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis I zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #2 Dátum: 2009.05.26 23:54:39 »
Nah :)
Visszapillantó tükör hátsó borítása zörög...a fene tudja miért :)
Nyirkos időben nyiszorog a kormány tekergetés közben:)


Jah na igen! A kormány hátsó bevonata hozzáért a műszerfal felöl jövő oldalnak és az nyöszörög... én befújtam agy pici wd40nel és az segített.. de csak kicsit érdemes fújni hogy ne csöpögjön le!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #3 Dátum: 2009.05.27 00:31:32 »
Módosítottam a topik nevét, mert ezt nem szükséges Ave I-re korlátozni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #4 Dátum: 2009.05.27 00:35:49 »
Módosítottam a topik nevét, mert ezt nem szükséges Ave I-re korlátozni.

Rendben igazad van! Köszi!

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #5 Dátum: 2009.05.31 17:54:17 »
kormány, tekergetés közben nekem nyöszörög - nem nyikorog :) [nem súrlódó hang] és nem is mindig :)

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #6 Dátum: 2009.05.31 19:14:48 »
Nekem meg, ha belemegyek egy gödörbe, rugalmasan kopog a jobb eleje. Valszeg a kopott első fékek adják a hangot.
Ha megütögetem a kereket hallani is. Ha meg lefogom a féknyerget és úgy ütögetem meg, akkor nem csinálja.
És nagy szélben 120km/h felett sípol valami.
Ennél nagyobb bajom ne is legyen az autóval!!!
Csak ajánlani tudom mindenkinek, aki ilyet akar venni!!!
« Utoljára szerkesztve: 2009.05.31 19:16:51 írta Beken »
BekeN

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #7 Dátum: 2009.05.31 19:20:49 »
Hmmm... Nekem is nyiszorogott a kormány de mondom pici wd40kell neki és soha többé semmi hangja... Valamint a bal oldal B oszlopból jön egy olyan recsegés amikor kráterbe megyek vagy simán fekvőrendőr vagy valami... mintha a b oszlopban belül valami csavar vagy patent hiányozni. ugyanakkor kibontanom nem sikerült... de majd neki állok komolyabban. volt már valakinek ilyen? jah és a bal hátsó lenti hangszóróm is recseg basszusznál de nincs kiszakadva meg semmi. tök jó állapotban van már néztem!

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #8 Dátum: 2009.05.31 23:02:31 »
jah és a bal hátsó lenti hangszóróm is recseg basszusznál de nincs kiszakadva meg semmi. tök jó állapotban van már néztem!

Ha tök jo állapotban lenne, sztem nem recsegne.  :hmmmm:  A legegyszerübb ha megcseréled a jobb és bal hangszorokat, igy kizárásos alapon elörébb juthatsz.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #9 Dátum: 2009.06.01 00:25:51 »
Ha tök jo állapotban lenne, sztem nem recsegne.  :hmmmm:  A legegyszerübb ha megcseréled a jobb és bal hangszorokat, igy kizárásos alapon elörébb juthatsz.

Najó ebben lehet valami igazság:D Akkor hétvégén lesz progim.. Multkor csak arra nem tudtam rájönni hogy szedem ki az ablaktekerő gombját a borításból és úgy elég macerás volt hogy ott volt a belső borítás is mert a kábelét nem akartam elvágni:(

BÉGÉ

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #10 Dátum: 2009.06.02 10:00:32 »
jah és a bal hátsó lenti hangszóróm is recseg basszusznál de nincs kiszakadva meg semmi. tök jó állapotban van már néztem!

hello,

Valószínűleg téged is utolért a hangszóró öregedési szindróma. Nekem anno csak felmelegedett utastér esetén produkálta ezt a jelenséget. A csere megoldotta a problémát (csak ne gyárit vegyél... horrror ár!)
Azóta az összes cserélve lett.
BÉGÉ
Avensis '98 1.6 Liftback Linea Terra
Ön dönt, iszik vagy vezet! De egyszerre a hármat ne csinálja!

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #11 Dátum: 2009.06.02 10:25:59 »
jah és a bal hátsó lenti hangszóróm is recseg basszusznál de nincs kiszakadva meg semmi. tök jó állapotban van már néztem!

hello,

Valószínűleg téged is utolért a hangszóró öregedési szindróma. Nekem anno csak felmelegedett utastér esetén produkálta ezt a jelenséget. A csere megoldotta a problémát (csak ne gyárit vegyél... horrror ár!)
Azóta az összes cserélve lett.


Najolvan akkor elkezdek lassan nezegetni a helyere valamit.. Nem is kell gyari mert mar sokkal olcsobban vannak sobb teljesitmenyuek!!! Legalabbis sztem! Nem? Amugy sokat kell farigyalni hogy bekeruljon a helyere?

hamat5

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
    • YO5CRQ weblapja
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #12 Dátum: 2009.06.03 22:04:02 »
... mintha a b oszlopban belül valami csavar vagy patent hiányozni. ugyanakkor kibontanom nem sikerült... de majd neki állok komolyabban. volt már valakinek ilyen?

Nekem is zizeg valami a B oszlopban, kérdeztem is a kibontási technikát egy másik topikon, de semmi válasz...
Valami mozog benne, olyan, mintha egy kábelköteg rögzítése elszabadult volna. De amíg nem látja az ember...
Nem hangos, de idegesít.
73 de Zoli / YO5CRQ

_____________________________________________________
2007 Avensis II Luna Station Wagon 2.0 D-4D Brocade Red

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #13 Dátum: 2009.06.08 00:33:18 »
hmm...

Hát igen én is nézegettem hogyan lehetne kibontani de nem jöttem rá és ahogy magamat ismerem tuti eltörnék valamit.... De most így ilyen recsegő hagnja van a b oszlopnak... És a héten előjött még a belső fa utánzatú borításoknak is iszonyú nyöszörgő hangja tud lenni... hmm.. lehet veszek valami papír írószer boltban ilyen gyurmászható gumi tapadó izét és valahogy betömködöm egy két helyen hogy ne látszódjon csak legyen feszes.. hátha akkor nem nyikorog nyekereg

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #14 Dátum: 2009.06.09 10:49:32 »
Hát nem is zörej nem is recsegés nem is fura zaj ,de...
vasárnap autópályáztam egyet viharban és mikor épp nem arra figyeltem,hogy az előttem haladó autónak legalább a körvonalai lássam,akkor azon röhögtünk a barátommal,hogy milyen kis légörvény van a jobb első ablak és a tükör között. Összegyűlt egy kis pocsolya és ott táncolt az egész összevissza  [rohog]
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus