Szerző Téma: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok  (Megtekintve 172941 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #90 Dátum: 2011.02.15 10:47:53 »
Nekem - igaz Corollánál - a csomagtartó nyikorgáson a WD40 segítet. Ott a teleszkóp nyikorgott - de várható volt egy két éven belül a cseréje.
A rendszámtartó zörgést pedig némi szivaccsal oldottam meg.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

gbucus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 356
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #91 Dátum: 2011.02.15 11:10:14 »
nektek a csomagtartó nem nyikorog kinyitáskor és lecsukáskor?
a másik meg a csomi lecsapásakor úgy rezonál a rendszámtábla mintha le akarna esni.
Ezzel a két dologgal mit kezdtetek?
Közben afekete megelőzött, (nem ment át a bejegyzésem) de jól mondja. Ha jól látom, a tiéd AVE II-es. Nekem I-es van, de ugyanez a jelenség. Éves szervizek idején néha befújják valami kenő spray-vel a kitámasztó torziós rugó forgáspontját, ez ideig-óráig segít (vagy sem). Nem tudom, nálad ilyen megoldás van-e, vagy teleszkópos. A rendszámtábla zörgésmentesítését még nem próbáltam, de kipróbálom afekete módszerét. Elég gáz ez a zörgés, nem egy prémium becsukódási hang. Kicsit OFF Barkas-os, ha mond ez még valakinek valamit, de lehet, hogy még az is szebben szólt.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #92 Dátum: 2011.02.15 11:17:35 »
Mondjuk a rendszámtábla zörgésről a tartó tehet - nálam. A Toyotaclubos kevésbé zörög. ;)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

smart2

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #93 Dátum: 2011.02.15 11:37:49 »
Jó ötletek! A szivacsot kipróbálom, a wd40-et detto.
holnap írok h melyik sikerült!
köszi
Avensis T25 sedan 2.0 liter, benzin->147lóerő!

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #94 Dátum: 2011.02.15 11:56:48 »
Szivacs nekem kiesett. Menj be egy papír írószer boltba és vegyél gyúrmázható radírt! Ilyen kék és tapad és formálható is! Az a legbiztosabb!

A neve monopol radír és ilyen:
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.15 11:58:37 írta Cimbi »

smart2

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #95 Dátum: 2011.02.15 12:04:44 »
és ezt hova teszem?mmint mint ragasztok vele mihez? :)
Avensis T25 sedan 2.0 liter, benzin->147lóerő!

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #96 Dátum: 2011.02.15 12:38:03 »
A rendszám és a csomiajtó közé nyomd be és nyomd rá a rendszámot. Felveszi a formát is valamennyire, de tapad is rendesen és nem fogod az első mosásnál elhagyni.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #97 Dátum: 2011.02.15 23:09:30 »
A csomagtartó ajtaja nekem is nyikorog, pontosabban egy iszonyat nagyot nyekken a bal teleszkóp. Amióta megvan, ezt csinálja (4 éve). Ha szervizben megkenik, akkor utána 2-3 hétig jó, aztán kezdődik elölről, úgyhogy már nem is szoktam mondani. Így legalább hallom, ha illetéktelenek akarják kinyitni...
music     

smart2

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #98 Dátum: 2011.02.16 08:51:02 »
wd40-el bekentem az összes forgó elemét a csomagtartó ajtónak. most egyáltalán nem nyikorog és ráadásul autómatikusan fel is nyílik teljesen! A torziós rugónak is úgy tűnik jót tett a kenés, mert gondolom most amiért nem akad, azért tud felnyílni teljesen...
Avensis T25 sedan 2.0 liter, benzin->147lóerő!

smart2

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #99 Dátum: 2011.04.08 11:30:17 »
Következő zörgéses bajom:
amióta megvan, zörög a műszerfal teteje a középkonzol felett, tudjátok a fogyi kijelző feletti részen. ha kézzel lenyomom a puha kárpitot akkor elhallgat, arra gondoltam hogy szétszedem azt a részt és beteszek alá polifoam-ot vagy vmi ilyesmit.
a kérdés csak az hogy hogyan is szedem szét?! esetleg vmi ötlet h szétszedés nélkül is meg lehessen oldani a dolgot? pl wd-40 befújás vhol?
Avensis T25 sedan 2.0 liter, benzin->147lóerő!

Tanisz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #100 Dátum: 2011.09.13 14:51:31 »
Üdv Mindenkinek!

2004es benzines Avensis tulaj vagyok.
Az utóbbi időben figyeltem fel arra, hogy hiába nyomom ki rendesen a kuplungot a váltó üresből 1es fokozatba váltáskor szinte mindig, 2es fokozatba váltáskor gyakran ad ki "nyifogó" (fémes súrlódás) hangot, 2esből 3asba elvétve.
Feljebbi fokozatoknál nem nagyon tapasztalom a hibát.
A hang egészen halk,de éles, felhúzott ablakoknál vagy lehúzott ablakoknál nagyobb forgalomban nem is hallani.
Valamint mellé még elég akadozva tudok váltani, hiába ügyeskedem (gondolva arra, hogy én nem csinálok jól valamit a váltás folyamán).
Eddig nem tapasztaltam ilyet a megtett sok ezer km alatt.

Esetleg váltó olajat kellene benne cserélni?
Egyéb zaj, kopogás, zörgés..stb nincs.

Valakinek van ötlete?

Egyenlőre még nem vittem el szervizbe, gondoltam informálódok mielőtt cselekszem.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #101 Dátum: 2011.09.13 15:28:12 »
Szerintem csak állítani kell a kuplungon, nem emel ki rendesen. Azt a kis fokozatoknál kezdi. Ha meg csúszik, azt az 5-nél.
music     

gufi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #102 Dátum: 2011.09.13 21:19:18 »
Szerintem csak állítani kell a kuplungon, nem emel ki rendesen. Azt a kis fokozatoknál kezdi. Ha meg csúszik, azt az 5-nél.

váltóolaj csere minden esetre ártani nem árthat, nem drága, és gyorsan meg van, és sokan elfelejtkeznek róla...
Toyota Avensis '98 1.6 4AFE túl a 330.000 km-en

01010011

  • Vendég
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #103 Dátum: 2011.09.13 22:11:19 »
és ezt hova teszem?mmint mint ragasztok vele mihez? :)

A legtutibb megoldás: öntapadós filc csúszásgátló. Amit széklábra, asztallábra szoktak tenni.
A rendszám hátoldalára raksz szépen 8-at és vissza a keretbe. (előtte jól mosd le a rendszámot)
Aztán enjoy the silence. :winkiss:

Tanisz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #104 Dátum: 2011.09.14 15:52:10 »
Szerintem csak állítani kell a kuplungon, nem emel ki rendesen. Azt a kis fokozatoknál kezdi. Ha meg csúszik, azt az 5-nél.

Köszi a tanácsot, utánajárok a dolognak.
Amint megvan a 'hiba' oka megosztom, hátha másnak is van ilyen jellegű problémája!:)