Szerző Téma: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok  (Megtekintve 175562 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #60 Dátum: 2009.10.27 09:14:32 »
Sziasztok!

 Nekem a bal oldali ajtómból jön valami zörej de csak 100-110 között, ami kicsit zavar valakinek volt már ilyen panasza ászrevétele, egyébként valaki tud szerelési útmutatót 99-es avensis-hez 1,6-os benzines.

előre is köszönöm!
Ha van kártyád amivel tudsz  neten fizetni, akkor a TechDoc-ról letöltheted. 1 óra 3 Euro - nincs egy ezres.

Hi :)

Csak annyi hogy most benzegettem a Corolla/Auris forumra es ott nem olyan regen irta vki. hogy Corollahoz talat javitasi kezikonyvet, megneztem es a web cim visszatorlese utan megtalatam a tobbi kozt az Avensist is. Majd 600 MB PDF formatumu anyag, de nem a Haynes fele. De most nezem a Motor es valto mappa ures sajnos. Meg keresem a weboldal cimet, de ha gondolod keresd meg a Corolla reszen.

No meg is van , talan vki. meg nem ismeri http://toyota.aitnet.org/Avensis/     - itt van mas Toyota is ha az erdekel, nekem pld. kellett meg a Yaris is.
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.27 09:27:11 írta viziborz »
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #61 Dátum: 2009.11.03 23:29:12 »
Mivel ünnepélyesen eljutottunk az általam nyitott topic ünnepélyes 5.oldalára---->>mindenkinek sok szeretettel küldöm a következő videót:)





Ámen
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.04 08:18:50 írta kleingy »

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #62 Dátum: 2009.11.06 19:24:53 »
Ámen :)

Más...

2. fokozattól felfelé kissé búg a ventillátorunk...mit lehet vele csinálni. Igazából nem tom,h rendellenes hang-e csak 1 hete nem ültem kocsiban és most hangosabbnak tűnt ,mint legutóbb.
Vmi baja lehet? Beszorult falevél, vmi meglazult?
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #63 Dátum: 2009.11.07 13:56:59 »
Én viszont most jöttem rá, hogy a középső hűtőrács felől jövő rezonáló hangok nem a hűtőrácsból valók, hanem az utólag beszerelt telefonkihangosítóból...
Ez jó hír, hiszen nem az autó a bűnös, de attól még néha zörög :wacko:
music     

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #64 Dátum: 2009.11.07 14:21:27 »
Ámen :)

Más...

2. fokozattól felfelé kissé búg a ventillátorunk...mit lehet vele csinálni. Igazából nem tom,h rendellenes hang-e csak 1 hete nem ültem kocsiban és most hangosabbnak tűnt ,mint legutóbb.
Vmi baja lehet? Beszorult falevél, vmi meglazult?

Nah hát ennél misem egyszerúbb:D Kiszeded a kesztyűtartót és ottvan mögötte gy ilyen fekete búra alatt a venti. leszeded a csavarokat kiszeded a ventit és kitakarítod mert nekem pl ott falevelk voltak benn és már attól is halkabb lesz. De ha már szétszetted ésríntsd hozzá az akkuhoz és akkor érezni fogod hogy csapágyas e. Ennyi. Ha csapágyas akkor csere...

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #65 Dátum: 2009.11.07 18:16:23 »
De a kesztyűtartót azt,hogy lehet lebillenteni? Nekiálltam valahogy kipattintani a helyéről,de inkább nem feszítettem tovább...
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.07 18:25:13 írta kleingy »
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #66 Dátum: 2009.11.07 18:23:45 »
a hátsó felső sarkán amint annyira nem igazán lehet látni  kétoldalt van két kis kiálló pöcök amin csúszik azokat kell egymással szembe (így összefele) nyomni és kiszedni, kifog patanni könnyen ha picit cibállod én már kiszedtem többször! Próbáld meg így kipattinta az egész csak így bevan feszítve. ha cibálod kicsit menni fog és nem fog törni! és ott lesz alattamögötte a venti amiből kihúzod a kábelét, leszeded a burkolatot és voilá ottlessz a venti.  Amikor rákötöd az akura akkor legyen valaki aki fogja a kezébe a ventit mert hirtelen és baromi gyorsan megindul szal egyenesen necces!! Hajráá!!
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.07 18:25:04 írta kleingy »

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #67 Dátum: 2009.11.07 18:35:43 »
Köszönöm,amint időm engedi megpróbálkozok vele!
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #68 Dátum: 2009.11.29 10:10:05 »
Köszönöm,amint időm engedi megpróbálkozok vele!

Jah elfelejtettem mondani mivel tegnap megint kiszedtem hogy először szedd le az alsó burkolatot, azt tök egyszerűen ki lehet húzni. És vannak az alsó zsanérok amiken forog a kesztyűtartó. na és azokat egyszerűen ki lehet húzni. és akkor kell a felsőket kipattintani!

hamat5

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
    • YO5CRQ weblapja
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #69 Dátum: 2009.12.08 23:19:03 »
Én viszont most jöttem rá, hogy a középső hűtőrács felől jövő rezonáló hangok nem a hűtőrácsból valók, hanem az utólag beszerelt telefonkihangosítóból...
Ez jó hír, hiszen nem az autó a bűnös, de attól még néha zörög :wacko:
Nálam a kihúzható pohártartó mögül jönnek zörejek, talán a Brodit GPS-tartó beszerelése után. Sokszor vibrálás-, sokszor rezonálás-szerű. Olyan, mintha két valami egymáson rezegne, nem a műszerfal recsegése. Ha a pohártartót kihúzom, megszűnik, de néha (csendesebben) tovább jelen van. Hogy tudnám a pohártartó-egységet kivenni, hogy benézzek mögé?
73 de Zoli / YO5CRQ

_____________________________________________________
2007 Avensis II Luna Station Wagon 2.0 D-4D Brocade Red

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #70 Dátum: 2010.01.19 20:33:50 »
Ámen :)

Más...

2. fokozattól felfelé kissé búg a ventillátorunk...mit lehet vele csinálni. Igazából nem tom,h rendellenes hang-e csak 1 hete nem ültem kocsiban és most hangosabbnak tűnt ,mint legutóbb.
Vmi baja lehet? Beszorult falevél, vmi meglazult?
Megoldás:
Ventillátor 1-es fokozatban, vagy felhangosított HiFi. :devil:
A faleveleket meg illik kiszedegetni, bár nem tudom hogyan juthatnak át a rostán. :hmmmm:
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #71 Dátum: 2010.01.19 20:36:09 »
A faleveleket meg illik kiszedegetni, bár nem tudom hogyan juthatnak át a rostán. :hmmmm:

Átjutnak hidd el... nekem is átverekedték magukat...

Amúgy nekem néha a fa betétek recsegnek... másnak nem??

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #72 Dátum: 2010.01.23 17:49:58 »
A faleveleket meg illik kiszedegetni, bár nem tudom hogyan juthatnak át a rostán. :hmmmm:

Átjutnak hidd el... nekem is átverekedték magukat...

Amúgy nekem néha a fa betétek recsegnek... másnak nem??

Fabetét?? Nemmondod, hogy eredeti fa betéted van? Csináltattad? Vagy gyári??  Mert az sajnos műanyag.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #73 Dátum: 2010.01.23 17:57:25 »
Téééényleg???? Én totál azt hittem hogy az valódi óceániai esőerdők mélyéről természetes módon lehullot Baobab fa ágakból lett sajtolva!!

Igen, a műanyag alapú fa utánzat betét recseg.


bocsi csak másnapos vok pöppet

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #74 Dátum: 2010.02.11 10:07:19 »
Kezd egyre idegesítőbb lenni avéban a bal hátsó kilincs rezonálása. Van még valakinek ilyen problémája? Szeretek zenét hallgatni mivel gyakran járok-kelek egyedül...de így már kezd nem olyan poén lenni... Szerintetek mit lehet vele tenni? Mert nemtom pontosan behatárolni a hang forrását.... de a kilincs környékéről jön... Szerintetek van olyan autóhifis szakember, vagy bolt aki foglalkozik ilyen "rezgés megszűntetéssel'?