Szerző Téma: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok  (Megtekintve 173048 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #315 Dátum: 2017.06.28 14:04:11 »
Tud nyikorgó hangot adni a lengőker szilent,illetve a talpas is,illetve még a stabpálca is lassú haladáskor. Nekem kanyarodáskor nyekergett,de nem tudom hogy mi volt,mert ezek közül midet cseréltem...  :) Hozzáteszem sokkal szarabb lett a futómű mint a cserék előtt volt...

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #316 Dátum: 2017.06.28 14:37:08 »
Tud nyikorgó hangot adni a lengőker szilent,illetve a talpas is,illetve még a stabpálca is lassú haladáskor. Nekem kanyarodáskor nyekergett,de nem tudom hogy mi volt,mert ezek közül midet cseréltem...  :) Hozzáteszem sokkal szarabb lett a futómű mint a cserék előtt volt...

Köszönöm szépen.

Kábé ezek jutottak még fejembe nekem is. Tegnap este 8 körül mégis kerülgettem egy ismerőst az autóval 2 percen át. Akkor nem hallottunk semmit. Ma reggel is úgy álltam ki a garázsból, hogy mind a 4 ablak tökig lent: szintén nem hallottam semmit.
Most arra írom, hogy itt a kánikula, a cég előtti parkolóban megolvad minden. Ottohon a garázs klímája is elég sajátságos lehet: 3 fala vastag vályog, ami jól tartja a hőt, de sima-szigeteletlen trapézlemez Hörmann Berry billenőkapu van rajta, ami viszont nappal "főz", éjjel meg...
A féltengely töréskor is írtam, április 10-én voltam Bcs-n A1-ben ott kézzel cibálva, gépen rázatva találták jónak a futómű elemeit. Érzésre is rendben van minden, nem is cseréltetnék semmit, amíg nem bizonyos a hibája.
Azóta a rádió viszont kímélve van, parázok-fülelek :S
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #317 Dátum: 2017.06.28 15:10:41 »
Tud nyikorgó hangot adni a lengőker szilent,illetve a talpas is,illetve még a stabpálca is lassú haladáskor. Nekem kanyarodáskor nyekergett,de nem tudom hogy mi volt,mert ezek közül midet cseréltem...  :) Hozzáteszem sokkal szarabb lett a futómű mint a cserék előtt volt...

Marha jó  :D :lol:

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #318 Dátum: 2017.07.06 20:36:37 »
Ma meghallottam "azt" a hangot, lsd.: 2-3 hsz-el feljebb. Persze vidéken, út menti párhuzamos parkolónál. Már indítózás után,  1cm gurulás nélkül. Csörög. :(

Ma este már nincs kedvem megnézni, most értem haza. Gyanúm a kidörgő leömlő, kati - kipuff eleje környéke, talán hőterelő (van ott??). 15 mp után elhallgatott, utána mentem még több megállóval, egy újraindulásnál sem került elő újra. Menet közben minden rendben. Ha valakinek volt már hasonló?
« Utoljára szerkesztve: 2017.07.06 20:38:11 írta Deka »
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #319 Dátum: 2017.07.06 22:09:52 »
Annyit meglestem, illetve emlékszem: olaj rendben, Max alatt hajszállal, olajlámpa elalszik rendesen... A csörgés viszont "földöntúli motorhalál" szerűnek hallatszott. A két eset között 550 km telt el.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #320 Dátum: 2017.07.06 22:14:32 »
Keresd Pomkot!
Neki volt vmi fura hang az Avenál. Vmi bagatel kipulemez volt az. Hátha azonos a probléma és a megoldás rá.

JP74

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #321 Dátum: 2017.07.26 11:45:41 »
Annyit meglestem, illetve emlékszem: olaj rendben, Max alatt hajszállal, olajlámpa elalszik rendesen... A csörgés viszont "földöntúli motorhalál" szerűnek hallatszott. A két eset között 550 km telt el.

Nekem is volt csörgő, zörgő hang indításkor 1-2 másodpercig tavaly nyár óta. Múlt héten bejelentkeztem a TTG-s fiúkhoz váltóolaj cserére és akkor meghallgattattam velük. Vezérműlánc feszítő patron csere oldotta meg, amiből csak a gyárit javasolták.
Előzmény: eleinte csak hosszabb állás után volt zörrenő, csörrenő hang, aztán már minden indításnál. Kb. 128e km-nél kezdődött, most van benne 134ekm (az órában :) bár úgy tűnik nagyjából valós). Néztem a kocsi alatt a hővédő lemezeket is, hajlítgattam óvatosan, de minden masszív volt. A TTG-s fiúk szerint a szívósor rezonálás ennél a típusnál már nem jellemző.
Érdekes adalék, hogy 2800-3000-as fordulatszám tartományban volt egy enyhe vibráció, járáskulturálatlanság a motor működésében, amit a hangján érzékeltem leginkább, 3000 fölött újra kisimult. Úgy néz ki ez is megszűnt a patron cserével.
Köszönöm a fiúknak ez úton is, korrekt csapat!
Üdv
« Utoljára szerkesztve: 2017.07.26 11:48:14 írta JP74 »

farkaszo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #322 Dátum: 2017.08.04 16:02:49 »
Sziasztok!

Engem is utolért a kattogás a szellőztető rendszerből, és a napokban ez már átment szörnyű kerregésbe  :wacko: ! A bal oldali szervo motor a ludas, ezt sikerült behatárolnom. Hogyan tudom kiszedni a legegyszerűbben? A kormány alól alulról, vagy a közép konzolt kibontva?

Kösz előre is a tanácsokat!
« Utoljára szerkesztve: 2017.08.04 16:06:17 írta farkaszo »

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #323 Dátum: 2017.08.04 16:33:55 »
Sziasztok!

Engem is utolért a kattogás a szellőztető rendszerből, és a napokban ez már átment szörnyű kerregésbe  :wacko: ! A bal oldali szervo motor a ludas, ezt sikerült behatárolnom. Hogyan tudom kiszedni a legegyszerűbben? A kormány alól alulról, vagy a közép konzolt kibontva?

Kösz előre is a tanácsokat!
Alulról, de ez a szervo nem szerelhető, csak cserélni lehet. A hideg-meleg arányt szabályozza. Műszerésznél jártam, vele nemrég, magyarázta, hogy megszorul.
Viszont a bal oldali néha hibátlan, csak nem kap jelet. Ilyenkor kezelhető úgy, hogy lehúzod a csatlakozót, megpucolod a kontaktot, kontaktspray-vel befújod, majd visszadugod. Ha megszűnt a klattyogás, akkor sanszos, hogy érintkezési probléma okozta.

farkaszo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #324 Dátum: 2017.08.04 17:41:28 »
Alulról, de ez a szervo nem szerelhető, csak cserélni lehet. A hideg-meleg arányt szabályozza. Műszerésznél jártam, vele nemrég, magyarázta, hogy megszorul.
Viszont a bal oldali néha hibátlan, csak nem kap jelet. Ilyenkor kezelhető úgy, hogy lehúzod a csatlakozót, megpucolod a kontaktot, kontaktspray-vel befújod, majd visszadugod. Ha megszűnt a klattyogás, akkor sanszos, hogy érintkezési probléma okozta.

Megpróbálom holnap. Ha csere lenne mégis mennyibe kerül a szervomotor? Van utángyártott belőle esetleg?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #325 Dátum: 2017.08.04 18:53:15 »
Utángyártott nincs, 110k az eredeti. Bontott talán 40 körül van.

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #326 Dátum: 2017.08.10 09:46:37 »
Sziasztok!

Engem is utolért a kattogás a szellőztető rendszerből, és a napokban ez már átment szörnyű kerregésbe  :wacko: ! A bal oldali szervo motor a ludas, ezt sikerült behatárolnom. Hogyan tudom kiszedni a legegyszerűbben? A kormány alól alulról, vagy a közép konzolt kibontva?

Kösz előre is a tanácsokat!

Három motor van, a bal oldalit a gázpedál részénél keresd. Ha kiszerelted, akkor van rá youtube -on részletes videó, hogy mi okozza a zörgését, és hogy lehet házilag megjavítani, hogy ne zörögjön. Mindhárom motor javítható, némi kézügyesség, esetleg egy forrasztópáka kell hozzá még a műanyagot kicsit megforrasztani, de ez utóbbi sem feltétlen szükséges. A benne lévő fogaskerekek közül a motoron lévő csiga kezd el fel-le csúszkálni a tengelyen, emiatt ad hangot.
A gyári valóban valahol 100k környékén van ilyenből. Ebay-en bontott sokkal olcsóbb.
Ha a youtube- os videót keresed, akkor az lexus -hoz lesz, de az abban lévő állítómotor pont ugyanez. Az Avensis hibák topicban be is linkeltem úgy emlékszem, hogy melyik ez a video.
Sok sikert a javításhoz!  ;)
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #327 Dátum: 2017.08.11 10:32:21 »
Három motor van, a bal oldalit a gázpedál részénél keresd. Ha kiszerelted, akkor van rá youtube -on részletes videó, hogy mi okozza a zörgését, és hogy lehet házilag megjavítani, hogy ne zörögjön. Mindhárom motor javítható, némi kézügyesség, esetleg egy forrasztópáka kell hozzá még a műanyagot kicsit megforrasztani, de ez utóbbi sem feltétlen szükséges. A benne lévő fogaskerekek közül a motoron lévő csiga kezd el fel-le csúszkálni a tengelyen, emiatt ad hangot.
A gyári valóban valahol 100k környékén van ilyenből. Ebay-en bontott sokkal olcsóbb.
Ha a youtube- os videót keresed, akkor az lexus -hoz lesz, de az abban lévő állítómotor pont ugyanez. Az Avensis hibák topicban be is linkeltem úgy emlékszem, hogy melyik ez a video.
Sok sikert a javításhoz!  ;)
Na, akkor én nem vagyok képben. Tudsz esetleg írni róla konkrétabban, hogy melyik hogyan javítható? A bal oldalon a vezető lábánál van az airmix, ami így javítható? Többihez is van esetleg valami doksi vagy videó?

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #328 Dátum: 2017.08.11 13:42:09 »
Na, akkor én nem vagyok képben. Tudsz esetleg írni róla konkrétabban, hogy melyik hogyan javítható? A bal oldalon a vezető lábánál van az airmix, ami így javítható? Többihez is van esetleg valami doksi vagy videó?

Természetesen. Az Avensis hibák topicban, ahogy írtam le is írtam mit kell vele csinálni, plusz utána néhány hsz-el töltöttem fel képeket is a javításról. Nálam a jobb oldali motor volt rossz, de balodalt is pont ilyen van. Ezenkívül van még egy, annak eltérő a külseje, az a "mode" állításért felelős a szellőztetésben, az is jobb oldalt van (képeken látható is), de a belseje annak is pont ugyanígy javítható! Ennek az egésznek a belsejében van egy sima kis villanymotor, aminek a tengelyvégén egy csiga van. Ez a csiga egy nagyobb fogaskereket forgat ide-oda, ahogy épp állítani kell a levegő beáramlást. A motor tengelyének végén lévő csiga idővel kilazul és kotyogni fog tngelyirányban. A jjavításról a youtube-os videót is belinkeltem a hozzászólásomba. Azt, hogy miért hagyták ilyen nagy holtjátékkal a tengelyen a csigát, nem tudni, de ha fixálva van rajta, akkor megint jó minden. :) Én annyiban másképp jártam el, hogy nem a csigát ragasztottam meg a tengeléyre, hanem a külső ház falához forrasztottam forrasztópákával egy kis műanyagot hozzá, hogy a motor tengelyéről ne tudjon lecsúszkálni a csiga. Ezt én tartósabb megoldásnak gondolom, mint azt, hogy a csigát (ami műanyag) hozzáragasztjuk a fém tengelyhez. Kézügyesség, és műszaki érzék kell a javításhoz, de simán megoldható.
Amúgy ha ezeket tényleg cseréli valaki 100k-ért, akkor ebből még azt mondom bizniszt is lehetne csinálni, mert lényegében a motor javításához semmi nem kell a leírtakon kívül, de a fórum azért van, hogy ezeket megosszuk egymással. :)

Itt a hozzászólásom linkje, illetve ezen a helyen pár hozzászólással lentebb pedig a javításról a képek, amit én csináltam:

https://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=342.msg693521#msg693521
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #329 Dátum: 2017.08.11 17:13:13 »
Természetesen. Az Avensis hibák topicban, ahogy írtam le is írtam mit kell vele csinálni, plusz utána néhány hsz-el töltöttem fel képeket is a javításról. Nálam a jobb oldali motor volt rossz, de balodalt is pont ilyen van. Ezenkívül van még egy, annak eltérő a külseje, az a "mode" állításért felelős a szellőztetésben, az is jobb oldalt van (képeken látható is), de a belseje annak is pont ugyanígy javítható! Ennek az egésznek a belsejében van egy sima kis villanymotor, aminek a tengelyvégén egy csiga van. Ez a csiga egy nagyobb fogaskereket forgat ide-oda, ahogy épp állítani kell a levegő beáramlást. A motor tengelyének végén lévő csiga idővel kilazul és kotyogni fog tngelyirányban. A jjavításról a youtube-os videót is belinkeltem a hozzászólásomba. Azt, hogy miért hagyták ilyen nagy holtjátékkal a tengelyen a csigát, nem tudni, de ha fixálva van rajta, akkor megint jó minden. :) Én annyiban másképp jártam el, hogy nem a csigát ragasztottam meg a tengeléyre, hanem a külső ház falához forrasztottam forrasztópákával egy kis műanyagot hozzá, hogy a motor tengelyéről ne tudjon lecsúszkálni a csiga. Ezt én tartósabb megoldásnak gondolom, mint azt, hogy a csigát (ami műanyag) hozzáragasztjuk a fém tengelyhez. Kézügyesség, és műszaki érzék kell a javításhoz, de simán megoldható.
Amúgy ha ezeket tényleg cseréli valaki 100k-ért, akkor ebből még azt mondom bizniszt is lehetne csinálni, mert lényegében a motor javításához semmi nem kell a leírtakon kívül, de a fórum azért van, hogy ezeket megosszuk egymással. :)

Itt a hozzászólásom linkje, illetve ezen a helyen pár hozzászólással lentebb pedig a javításról a képek, amit én csináltam:

https://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=342.msg693521#msg693521
Kösz szépen, mostmár elteszem a linket.