Szerző Téma: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok  (Megtekintve 176260 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #285 Dátum: 2016.11.09 09:44:31 »
Más is hallott már ilyet?
Persze hogy. Szokj le róla, nem jó az a VVTi-nek. 3000-ig várj, onnan váltasz és 2000 körül érkezel. Én is csináltam egy ideig ezt a túl hamar váltást, főleg alacsony sebességen, indulás környékén. Tudatosítani kell, hogy a motornak legalább 2000 RPM kell, főleg leejtőn felfelé.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #286 Dátum: 2016.11.09 10:49:14 »
főleg leejtőn felfelé.
Akkor az a fellejtő?  :D

(bocs, magas labda volt  :flowers: :hug: )

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #287 Dátum: 2016.11.09 11:18:04 »
 :D :lol:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #288 Dátum: 2016.11.09 12:17:30 »
Akkor az a fellejtő?  :D

(bocs, magas labda volt  :flowers: :hug: )
Visszaélsz azzal, hogy még csak az első két kávém után voltam.   :D

Gergő33

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 139
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #289 Dátum: 2016.11.09 12:28:51 »
Persze hogy. Szokj le róla, nem jó az a VVTi-nek. 3000-ig várj, onnan váltasz és 2000 körül érkezel. Én is csináltam egy ideig ezt a túl hamar váltást, főleg alacsony sebességen, indulás környékén. Tudatosítani kell, hogy a motornak legalább 2000 RPM kell, főleg leejtőn felfelé.

:)

Már ritkán csinálom, nálam is főleg 1-->2-nél fordul elő néha. Igyekszem mellőzni a hibás gyakorlatot. :)

Köszi! ;)

dtomi01

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #290 Dátum: 2017.01.03 19:38:00 »
Sziasztok!

Én is belefutottam a T22 Avensis-emnél, hogy valószínűleg elkezdett az egyik fűtőmotor kattogni. A jobb oldalon a kesztyűtartó alól jön. Minél magasabbra állítom a fűtés fokozatát annál gyorsabban és erősebben hallható a hang. Pár napja vettem észre először.
Olvastam, hogy mások is tapasztaltak ilyet. Addig eljutottam, hogy levettem a kesztyűtartó alatti takarópanelt és látszik a szellőző motorja és motorvezérlő elektronika. Tudna nekem segíteni valaki, hogy melyik csatlakozókat érdemes ellenőrizni, hogy esetleg kontakt hiba van-e? Vagy keresgéljek inkább másik irányban?

Előre is köszönöm!

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #291 Dátum: 2017.01.03 20:02:20 »
Szia!

Lehet, hogy levél vagy valami egyéb esett a ventilátorba. 3 db. torx csavar tartja alulról. Nálam anno ez volt a zaj oka. Ha a szélvédő alatti takarólemezt leveszed, akkor a szellőzőnyílást le tudod fedni valami ráccsal.

TamKov

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #292 Dátum: 2017.01.19 10:15:24 »
Sziasztok,

T25, 2004, 2.0 d4d ::). Éles balra kanyarnál már egy jó ideje nem érzi magát jól :no:. Nem ropogást imitáló (csapágyra jellemző)hang, hanem inkább csiszolás (fém a fémmel) hallatszik. Alig 35e km után kétszer cseréltem csapágyat (két különböző szerelő is azt mondta, hogy az a vétkes). A gond, hogy most egy extra lassú tempónál (15 km/h) kanyarnál is jelentkezik a hang, az útegyenletlenséggel párhuzamosan erősödik vagy gyengül (ugyancsak kanyarban). Illetve lehet, hogy placebó, de mintha nem akarná bevenni a kanyart (kormányon érzem, meg az íven, de megint: ez lehet csak placebó).
Mondtam a szerelőknek, hogy szerintem valami más nyirja ki a csapágyat. Erre azt mondják, hogy biztos 1. máshol biztos rosszúl volt felrakva (nem préssel, hanem kalapáccsal szerelték be a csapágyat, ami tönkreteszi) vagy 2. gyenge minőségű csapágyat rakattam bele.
Egy másik szerelő megnézte a felfüggesztést (bár nem a megszokott szerelőm), s minden ok volt, ő is azt mondta, hogy csapágy.
Szerintem meg valamit más van ott, ami megeszi a csapágyat (ha egyáltalán az hallatszik, szerintem nem, mert ahogy mondtam, inkább fém a fémet csiszolja, nem ropogás hallatszik) :cry:.
Ötlet?  :helpsmilie: Minden tippet, segítséget, útmutatást szívesen várok.

Köszönöm, Tamás

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #293 Dátum: 2017.01.19 10:23:24 »
Sziasztok,

T25, 2004, 2.0 d4d ::). Éles balra kanyarnál már egy jó ideje nem érzi magát jól :no:. Nem ropogást imitáló (csapágyra jellemző)hang, hanem inkább csiszolás (fém a fémmel) hallatszik. Alig 35e km után kétszer cseréltem csapágyat (két különböző szerelő is azt mondta, hogy az a vétkes). A gond, hogy most egy extra lassú tempónál (15 km/h) kanyarnál is jelentkezik a hang, az útegyenletlenséggel párhuzamosan erősödik vagy gyengül (ugyancsak kanyarban). Illetve lehet, hogy placebó, de mintha nem akarná bevenni a kanyart (kormányon érzem, meg az íven, de megint: ez lehet csak placebó).
Mondtam a szerelőknek, hogy szerintem valami más nyirja ki a csapágyat. Erre azt mondják, hogy biztos 1. máshol biztos rosszúl volt felrakva (nem préssel, hanem kalapáccsal szerelték be a csapágyat, ami tönkreteszi) vagy 2. gyenge minőségű csapágyat rakattam bele.
Egy másik szerelő megnézte a felfüggesztést (bár nem a megszokott szerelőm), s minden ok volt, ő is azt mondta, hogy csapágy.
Szerintem meg valamit más van ott, ami megeszi a csapágyat (ha egyáltalán az hallatszik, szerintem nem, mert ahogy mondtam, inkább fém a fémet csiszolja, nem ropogás hallatszik) :cry:.
Ötlet?  :helpsmilie: Minden tippet, segítséget, útmutatást szívesen várok.

Köszönöm, Tamás
Emeld meg az autó jobb, majd a bal elejét is! Forgasd meg kézzel erőteljesen a kereket! A csapágyas oldal jelentősen hangosabban fog zúgni.
A fémes, csiszoló hang nem csapágy lesz (az morgós), hanem vagy a takarólemez ér bele (azt csak ki kell kézzel hajlítani, és minden OK lesz), vagy a fékbetét lóg bele a féktárcsába (azt ki kell szedni, megpucolgatni a helyét). Szerintem... :hmmmm:

TamKov

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #294 Dátum: 2017.01.19 11:42:13 »
Emeld meg az autó jobb, majd a bal elejét is! Forgasd meg kézzel erőteljesen a kereket! A csapágyas oldal jelentősen hangosabban fog zúgni.
A fémes, csiszoló hang nem csapágy lesz (az morgós), hanem vagy a takarólemez ér bele (azt csak ki kell kézzel hajlítani, és minden OK lesz), vagy a fékbetét lóg bele a féktárcsába (azt ki kell szedni, megpucolgatni a helyét). Szerintem... :hmmmm:

Még egyszer megpróbálom (már volt egy néhányszor emelőn). Én is arra gondoltam legelőször, hogy valami belelóg vagy el van hajolva valami. Főleg, hogy nem folyamatos a hang, hanem szaggatott (mint a biciklinél, amikor a fékbetét minden teljes forgásnál hozzáér a kerékhez). Viszont semmilyen kopást nem láttak/láttam. S habár egyértelműen a jobb kerék felől hallatszik, de mintha a motortérhez közelebb állna a baki, nem konkrétan a kerék közvetlen közelében.
Amúgy köszi a tippet :D

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #295 Dátum: 2017.01.19 12:20:06 »
Takarólemez okozott nálam hasonlót. Kézzel el kellett hajlítani és megoldódott.

Lenny

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #296 Dátum: 2017.01.30 23:09:50 »
Sziasztok!

Két dolog:

1. Azt vettem észre, hogy a kuplung benyomásakor néha enyhe pattanó hangot ad és érzésre is mintha valamin átugrana. Nem sűrűn és nem vészesen, de zavarón.
Szerelő azt mondta kicsit kenjem meg.. Igen de hol és mivel célszerű?
2. Nálam is előjött egy enyhén rezgő recsegő hang. Főképp a kormánynál hallom, illetve mintha a fedélzeti környékén.
Lehet köze van hozzá, de napokban hozzá kellett nyúlnom a fedélzetihez, mert nem jelzett semmit. Megcsináltam, de talán mintha azóta jönnének a recsegések.
Erre valami gyógyír?

Illetve ezt találtam, amit nem tudom honnan eshetett ki. Valaki találkozott már ezzel? (csatolom a képet)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10249
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #297 Dátum: 2017.01.31 06:33:19 »
Sziasztok!

Két dolog:

1. Azt vettem észre, hogy a kuplung benyomásakor néha enyhe pattanó hangot ad és érzésre is mintha valamin átugrana. Nem sűrűn és nem vészesen, de zavarón.
Szerelő azt mondta kicsit kenjem meg.. Igen de hol és mivel célszerű?
...

Üdv!

Az enyémen a kuplung kinyomóvilla forgáspontjánál kell ilyenkor megkenni, én gépzsírral szoktam óvatosan.
Ezen a képen látható a forgáspont. A felső részén a munkahenger nyomja, ott is lehet kenni, hátha, de a belső forgásponton szokott a gond lenni.
Avensisen nem tudom, mennyire más, de talán nem annyira.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #298 Dátum: 2017.01.31 10:22:23 »
Sziasztok!

Két dolog:

1. Azt vettem észre, hogy a kuplung benyomásakor néha enyhe pattanó hangot ad és érzésre is mintha valamin átugrana. Nem sűrűn és nem vészesen, de zavarón.
Szerelő azt mondta kicsit kenjem meg.. Igen de hol és mivel célszerű?
2. Nálam is előjött egy enyhén rezgő recsegő hang. Főképp a kormánynál hallom, illetve mintha a fedélzeti környékén.
Lehet köze van hozzá, de napokban hozzá kellett nyúlnom a fedélzetihez, mert nem jelzett semmit. Megcsináltam, de talán mintha azóta jönnének a recsegések.
Erre valami gyógyír?

Illetve ezt találtam, amit nem tudom honnan eshetett ki. Valaki találkozott már ezzel? (csatolom a képet)

Van ott benne egy cikkszám azt ír be ide.

Lenny

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #299 Dátum: 2017.01.31 10:41:10 »
Van ott benne egy cikkszám azt ír be ide.
PC+ABS

Ennyi van rajta.