Szerző Téma: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok  (Megtekintve 176356 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Bratac

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 498
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #240 Dátum: 2016.07.14 16:23:17 »
Sziasztok.segitségeteket szeretném kérni.folyamatosan a műszerfal óracsoport mögött olyan zaj hallatszik mintha régi irógépen gépelnének.nem folyamatosan hanem mikor gondol egyet.ötlet valakinek?előre is köszönöm
Lett megoldás? Ugyanez a gondom...
2004 Avensis Wagon 1.8  Sol Elegant

MAG928

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #241 Dátum: 2016.07.15 12:54:58 »
Sziasztok!

Nekem a műszerfal "alól", műszerfalból jönnek olyan hangok időnként, mint egy rezgőre állított mobiltelefon. Berezonál 1-2-5 másodpercre valahol belül, nagyon fura, kellemetlen hang. Elvittem szerelőhöz, aki azt mondta, egyszer már csinált meg hasonlót, valamilyen levegő terelőt vezérlő motor zárlatos, az adja ki a hangot, mikor próbálna dolgozni. Nagyon vacak meló, ki kell venni a komplett műszerfalat, 3 munkanap, 120.000 Ft cakk pakk amiért hozzányúl. Ti meg tudtok erősíteni, ez lehet a gond,és ha igen, ez ennyi, vagy van költséghatékonyabb módja is? Kösz: Laci

Ehhez a bejegyzéshez hasonlít a gondom, ha jól látom:

"A fűtés/szellőzés terelőlapjait állító léptető(?) motorok adják a hangot. Volt, amelyik kontakt hibásnak tűnt, mert a csatlakozó wd40-ezése után elmúlt, de volt, amelyik automata üzemben, különösen ha Dual üzemmódban volt, a folyamatos állítgatás miatt hallatta a hangját.
Sokat látott példányoknál tapasztaltam olyat, hogy adott hőmérsékletre beállítva gyakran csinálta, de ha más hőfokot állítottam be, akkor abbahagyta. Mintha kopott mechanizmus lenne.
Ami majdnem biztos, hogy a szellőző motorjai csinálják.
Ez helyileg hol férhető hozzá?"

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #242 Dátum: 2016.07.16 08:04:56 »
Sziasztok!

Nekem a műszerfal "alól", műszerfalból jönnek olyan hangok időnként, mint egy rezgőre állított mobiltelefon. Berezonál 1-2-5 másodpercre valahol belül, nagyon fura, kellemetlen hang. Elvittem szerelőhöz, aki azt mondta, egyszer már csinált meg hasonlót, valamilyen levegő terelőt vezérlő motor zárlatos, az adja ki a hangot, mikor próbálna dolgozni. Nagyon vacak meló, ki kell venni a komplett műszerfalat, 3 munkanap, 120.000 Ft cakk pakk amiért hozzányúl. Ti meg tudtok erősíteni, ez lehet a gond,és ha igen, ez ennyi, vagy van költséghatékonyabb módja is? Kösz: Laci

Ehhez a bejegyzéshez hasonlít a gondom, ha jól látom:

"A fűtés/szellőzés terelőlapjait állító léptető(?) motorok adják a hangot. Volt, amelyik kontakt hibásnak tűnt, mert a csatlakozó wd40-ezése után elmúlt, de volt, amelyik automata üzemben, különösen ha Dual üzemmódban volt, a folyamatos állítgatás miatt hallatta a hangját.
Sokat látott példányoknál tapasztaltam olyat, hogy adott hőmérsékletre beállítva gyakran csinálta, de ha más hőfokot állítottam be, akkor abbahagyta. Mintha kopott mechanizmus lenne.
Ami majdnem biztos, hogy a szellőző motorjai csinálják.
Ez helyileg hol férhető hozzá?"
Aki napi 40 rugóért dolgozik, az nem szerelő, hanem milliomos. Szvsz ettől még a szakszerviz is olcsóbb.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #243 Dátum: 2016.07.16 09:17:55 »
Ez nem teljesen igaz. A tök megbízható VW szerelőim óradíja 7000ft/h. Az udvaruk mindig dugig van, mert gyorsan és pontosan dolgoznak, néha bizony várakozni kell, hogy be tudjanak venni. 5 fős csapat, a szerelők idejét  úgy osztják be, hogy napi minimum 6 munkaóra kiszámlázható legyen. Ha jó a szerelő akkor simán termel napi 40-et.
Mondjuk jelen esetnél más a benyomásom. Műszerfal mögötti szerelésre 3 teljes munkanap az inkább hozzá nem értésnek tűnik. Pláne, ha ez csak annyit tartalmaz, hogy szétszedi és megnézi. A VW szerelők és a Mayer is úgy nyúl hozzá a kocsihoz, hogy problémamegoldásért szereli szét. Ami azt jelenti, hogy szétszedi, megcsinálja(ért hozzá!), majd összerakja. Nincs olyan, hogy támassza oda kend a sarokba, 120-ér megnézem, aszt majd szólok.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #244 Dátum: 2016.07.16 10:08:20 »
Sziasztok!

Szerintem is sok(k) a 3 munkanap műszerfal szét/összeszerelésre. :hmmmm:
Nekem a gyűrűzést csinálták 4 napig (bár szerintem az első napon csak ott állt az autó, tehát 3 nap munka volt).

A 7000.- Ft óradíj korrekt.... ha korrektek és hozzáértőek.  :yes:
Az a baj, hogy sokan "túlértékelik" a saját tudásukat/munkájukat.... mondván, hogy a másik is ennyiért csinálja... csak nem mindegy milyen minőségben... :yes:

p.s. Sokan lehet, hogy azért mondanak sok időt/árat egy munkára, mert lehet, hogy fogalmuk sincs róla/még nem csináltak ilyet és ezzel kvázi szeretnék elrettenteni a kuncsaftot... ha meg mégis olyan "balek", hogy megrendeli a munkát...=> ennyiér' maj'csak megódjuk valahogy... :whistling: :hmmmm: :cry:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #245 Dátum: 2016.07.16 10:09:29 »
A tök megbízható VW szerelőim óradíja 7000ft/h. Az udvaruk mindig dugig van, mert gyorsan és pontosan dolgoznak, néha bizony várakozni kell, hogy be tudjanak venni. 5 fős csapat, a szerelők idejét  úgy osztják be, hogy napi minimum 6 munkaóra kiszámlázható legyen.
Ez ellen nem lenne semmi kifogásom, amennyiben az átlagos szakmunkás szuperbruttó bére ennek a közelében lenne.
Viszonyításképpen: egy gyógyszerész egy kanalas orvosságot kb. 20 perc alatt kever ki, majd még kb. ennyi idő mosogatás és adminisztáció. Ezért konkrét esetben br. 140 Ft magisztrális díjat kell felszámolni.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #246 Dátum: 2016.07.16 10:30:56 »
Szerintem a gyógyszertárak nem (csak) a magisztrális díjakból tartják fenn magukat. Ott van a gyógyszerek kisker árrése is! :otlet:

ps. van olyan autószervíz, ahol "ingyen" cserélik ki az olajat.... ha tőlük veszed!!! Nyilván az olaj eladáson van hasznuk! :whistling:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #247 Dátum: 2016.07.16 11:03:02 »
Ez ellen nem lenne semmi kifogásom, amennyiben az átlagos szakmunkás szuperbruttó bére ennek a közelében lenne.
Viszonyításképpen: egy gyógyszerész egy kanalas orvosságot kb. 20 perc alatt kever ki, majd még kb. ennyi idő mosogatás és adminisztáció. Ezért konkrét esetben br. 140 Ft magisztrális díjat kell felszámolni.
Ezt a szuperbruttót  még nem hallottam, de ha arra gondoltál, hogy a 7000 Ft bevételből mennyi lenne a dolgozó nettója akkor az ~3500 Ft. És   akkor  még a vállalkozónak még  nem jutott semmire: szabit is fizetni kell, a garázst fenntartani, üzemeltetni.....

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #248 Dátum: 2016.07.16 11:42:33 »
Szerintem a gyógyszertárak nem (csak) a magisztrális díjakból tartják fenn magukat. Ott van a gyógyszerek kisker árrése is! :otlet:

ps. van olyan autószervíz, ahol "ingyen" cserélik ki az olajat.... ha tőlük veszed!!! Nyilván az olaj eladáson van hasznuk! :whistling:
Az "ingyen" olajcserénél az árrésből kijön a munkadíj+ egyéb költségek.
Patikánál az árrés 12% körül mozog, és max 850 Ft (a hatósági áras termékeknél), a szabadárast meg általában sok más helyen is forgalmazzák.
A példa az az órabérre vonatkozott. 7000 vs 200-300, ráadásul nem azonos kategóriájú képesítéssel. Nyilván számtalan példát lehet még hozni.

Ezt a szuperbruttót  még nem hallottam, de ha arra gondoltál, hogy a 7000 Ft bevételből mennyi lenne a dolgozó nettója akkor az ~3500 Ft. És   akkor  még a vállalkozónak még  nem jutott semmire: szabit is fizetni kell, a garázst fenntartani, üzemeltetni.....
A szuperbruttó bér az élőmunka összes költségét tartalmazza, ezenkívűl a vállakozásnak nyilvánvalóan vannak egyéb költségei is, de a kifizetett munkabér és a pénztárnál kifizettett összeg közötti feltűnő aránytalanság számomra visszás.
Másképpen fogalmazva azt nevezném korrektnek, ha egy szakmunkás a nettó fizetéséből könnyedén ki tud fizetni egy szakmunkát, és akinek a keresetéhez többet kellett letennie, annak ez még kevésbé jelentsen gondot.

Bratac

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 498
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #249 Dátum: 2016.07.16 14:15:16 »
Sziasztok.segitségeteket szeretném kérni.folyamatosan a műszerfal óracsoport mögött olyan zaj hallatszik mintha régi irógépen gépelnének.nem folyamatosan hanem mikor gondol egyet.ötlet valakinek?előre is köszönöm
Pár napja írtam érdeklődő pm-et...
2004 Avensis Wagon 1.8  Sol Elegant

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #250 Dátum: 2016.07.16 17:24:13 »
Airmix motor uez van a Corollába is, ez szokott tönkremenni, youtubeon fenn van a házilagos javítása.
Légzsákcserekor el lehet sütni, akkor nincs munkadíj...
Konrád

Bratac

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 498
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #251 Dátum: 2016.07.19 09:00:31 »
Airmix motor uez van a Corollába is, ez szokott tönkremenni, youtubeon fenn van a házilagos javítása.
Légzsákcserekor el lehet sütni, akkor nincs munkadíj...

Ennek javítása mennyire idő- és költségigényes?
Csak azért kérdezem, mert a szerelőm pár hétig még szabin van, csak márkaszervizbe tudom vinni, de az áraikat meg ismerem...
2004 Avensis Wagon 1.8  Sol Elegant

Bratac

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 498
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #252 Dátum: 2016.07.25 09:52:07 »
Airmix motor uez van a Corollába is, ez szokott tönkremenni, youtubeon fenn van a házilagos javítása.
Légzsákcserekor el lehet sütni, akkor nincs munkadíj...

A zsalumotorra gondolsz? Az milyen tétel?
2004 Avensis Wagon 1.8  Sol Elegant

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #253 Dátum: 2016.07.25 17:16:15 »
Itt fennen mellébeszélés folyt az óradíjakról, bérekről, meg egyéb csacskaságokról. :whistling:
Konkrétan egy SZERELŐ mondta azt, hogy napi 40 rugót akar keresni, itt Magyarországon. Az havi 1 milla.... mínusz adó (jó esetben) ;)
Én nem sajnálom tőle, ha más fizeti :tt2:, de  az itteni baráti kört mégis csak kíméljük meg az ilyen "szerelőktől", ha mód van rá. :hug:
Akkor már inkább egy megbízható márkaszerviz.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #254 Dátum: 2016.07.25 19:18:55 »
Ennek javítása mennyire idő- és költségigényes?
Csak azért kérdezem, mert a szerelőm pár hétig még szabin van, csak márkaszervizbe tudom vinni, de az áraikat meg ismerem...

Szia!
Bocs, hogy én is bele szólok!
Én inkább megvárnám a "szerelőmet"!  :yes: talán annyit kibír a hiba. :yes:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.