Szerző Téma: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok  (Megtekintve 176385 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #225 Dátum: 2016.06.12 10:37:54 »
Ja mikor megnyomom a fejemmel a dudát.hülyeséget félretéve valami ötlet?
Azt figyeld meg, hogy mikor csinálja, mikor "gondol" egyet...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #226 Dátum: 2016.06.12 10:38:34 »
Ja mikor megnyomom a fejemmel a dudát.hülyeséget félretéve valami ötlet?
Márkaszervízben a munkafelvevőnek szoktam megmutatni az ilyen jellegű dolgokat. Általában azonnal tudja, hogy mi miért van. És persze a megoldást is. Fórumon keresztüli zaj alapján történő felderítés az marha nehéz.

swilc

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #227 Dátum: 2016.06.12 11:22:35 »
Sziasztok!
A kormány mögötti zörgéshez hozzászólva, nekem is előjön időnként, mintha berezonálna valami. Ma levettem a légzsákot és a kormánycsatlakozók felett, van valami, ami mintha gumiágyban lenne(minden irányban rezeg) és ha erősebben mozgatom, akkor hozzáütődik a kormányhoz. Próbáltam a résekbe öntapadós filcet tenni, majd meglátom mi lesz belőle.

Lasi1984

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #228 Dátum: 2016.06.12 12:07:18 »
Az a baj h. Nem tudom mihez kötni mert össze vissza csinálja.meg nem zaj hanem mint irtam egy halk irogép amin dolgoznak.mint egy régi 286 os processzora. :cry:

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #229 Dátum: 2016.06.18 17:48:55 »
Az a baj h. Nem tudom mihez kötni mert össze vissza csinálja.meg nem zaj hanem mint irtam egy halk irogép amin dolgoznak.mint egy régi 286 os processzora. :cry:
Ez korábban már volt itt téma (úgy emlékszem :hmmmm:) Fűtéshez kapcsolódó valami (talán relé) a végállást keresi, az adhat ilyen hangot. Talán...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #230 Dátum: 2016.06.18 20:40:06 »
Ez korábban már volt itt téma (úgy emlékszem :hmmmm:) Fűtéshez kapcsolódó valami (talán relé) a végállást keresi, az adhat ilyen hangot. Talán...
T25-nél, amint ráadom a gyújtást, elkezd "dolgozni" valami a műszerfalban. Ilyen halk folyamatos klattyogás. Fűtés-klíma-keringetés teljesen kikapcsolva, nem megy semmi. Van ötleted, hogy mi lehet? Nem hiszem hogy hiba, csak nem tudom mi lehet és hajt a kíváncsiság.

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #231 Dátum: 2016.06.19 11:55:45 »
T25-nél, amint ráadom a gyújtást, elkezd "dolgozni" valami a műszerfalban. Ilyen halk folyamatos klattyogás. Fűtés-klíma-keringetés teljesen kikapcsolva, nem megy semmi. Van ötleted, hogy mi lehet? Nem hiszem hogy hiba, csak nem tudom mi lehet és hajt a kíváncsiság.

A fűtés/szellőzés terelőlapjait állító léptető(?) motorok adják a hangot. Volt, amelyik kontakt hibásnak tűnt, mert a csatlakozó wd40-ezése után elmúlt, de volt, amelyik automata üzemben, különösen ha Dual üzemmódban volt, a folyamatos állítgatás miatt hallatta a hangját.
Sokat látott példányoknál tapasztaltam olyat, hogy adott hőmérsékletre beállítva gyakran csinálta, de ha más hőfokot állítottam be, akkor abbahagyta. Mintha kopott mechanizmus lenne.
Ami majdnem biztos, hogy a szellőző motorjai csinálják.

TomiFilth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 138
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #232 Dátum: 2016.06.28 13:58:24 »
A fűtés/szellőzés terelőlapjait állító léptető(?) motorok adják a hangot. Volt, amelyik kontakt hibásnak tűnt, mert a csatlakozó wd40-ezése után elmúlt, de volt, amelyik automata üzemben, különösen ha Dual üzemmódban volt, a folyamatos állítgatás miatt hallatta a hangját.
Sokat látott példányoknál tapasztaltam olyat, hogy adott hőmérsékletre beállítva gyakran csinálta, de ha más hőfokot állítottam be, akkor abbahagyta. Mintha kopott mechanizmus lenne.
Ami majdnem biztos, hogy a szellőző motorjai csinálják.

Uff. nekem mind a két oldali csinálja már, tényleg mintha egy kis állat mozogna benne.
A WD40 kicsit olajos cucc, biztos jó az bele? Megpróbáljam én is belefújni, vagy vegyek inkább kontakt tisztítót? Magába a csati tetőbe vagy a motoron lévő aljzatba kellene "fújkálni"?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #233 Dátum: 2016.06.28 15:21:49 »
A fűtés/szellőzés terelőlapjait állító léptető(?) motorok adják a hangot. Volt, amelyik kontakt hibásnak tűnt, mert a csatlakozó wd40-ezése után elmúlt, de volt, amelyik automata üzemben, különösen ha Dual üzemmódban volt, a folyamatos állítgatás miatt hallatta a hangját.
Sokat látott példányoknál tapasztaltam olyat, hogy adott hőmérsékletre beállítva gyakran csinálta, de ha más hőfokot állítottam be, akkor abbahagyta. Mintha kopott mechanizmus lenne.
Ami majdnem biztos, hogy a szellőző motorjai csinálják.
Ez helyileg hol férhető hozzá?

osonok

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #234 Dátum: 2016.07.05 19:58:58 »
Szevasztok,

egy 2001-es ráncfelvarrott Avensisem van. Egy ideje, csak mikor az autó sebességben van egy kereplőszerű, tompa hangot hallok a bal oldalról (angliában élek, az autó jobbkormányos),  nyilván miközben vezetek. Ha az autó üresben gurul, akkor semmi, viszont ha berakom sebességbe, akkor egyből előkerül a zaj. Kuplung benyomásakor megszűnik, majd mikor visszaengedem, akkor újra hallom. Elsősorban 3-as, 4-es, 5-ös sebességben, de az összesben ott bújkál a rohadék. Nem annyira hangos és zavaró, inkább csak bosszantó. A váltó ettől függetlenül remekül működik, veszi a sebességeket, nem puha mint egy Wolksvagené, hanem inkább férfias, határozottságot igényel, de nem kell egyik sebességet sem erőltetni, és ha beraktam, akkor akadásmentesen működik, gyorsul, lassul...stb Most jöttem a szerelőtől, azt mondta nem a kuplung, nem a féltengely, hanem a váltó. Olajat cserélt benne, aztán szevasz. A hang továbbra is megvan. Ha a probléma tényleg a váltó, mit várhatok, kb mennyi van még vissza neki? Az autóban kb 175,000 km van. Esetleg valakinek valami más ötlet? Köszönöm szépen!

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #235 Dátum: 2016.07.05 20:04:34 »
Hali! Tippem szerint az egy nyelestengely csapágy csere lesz...váltó leemeléssel...Nyilván nem tul olcsó mulatság, de megkell csinálni.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #236 Dátum: 2016.07.05 21:13:04 »
Szevasztok,

egy 2001-es ráncfelvarrott Avensisem van. Egy ideje, csak mikor az autó sebességben van egy kereplőszerű, tompa hangot hallok a bal oldalról (angliában élek, az autó jobbkormányos),  nyilván miközben vezetek. Ha az autó üresben gurul, akkor semmi, viszont ha berakom sebességbe, akkor egyből előkerül a zaj. Kuplung benyomásakor megszűnik, majd mikor visszaengedem, akkor újra hallom. Elsősorban 3-as, 4-es, 5-ös sebességben, de az összesben ott bújkál a rohadék. Nem annyira hangos és zavaró, inkább csak bosszantó. A váltó ettől függetlenül remekül működik, veszi a sebességeket, nem puha mint egy Wolksvagené, hanem inkább férfias, határozottságot igényel, de nem kell egyik sebességet sem erőltetni, és ha beraktam, akkor akadásmentesen működik, gyorsul, lassul...stb Most jöttem a szerelőtől, azt mondta nem a kuplung, nem a féltengely, hanem a váltó. Olajat cserélt benne, aztán szevasz. A hang továbbra is megvan. Ha a probléma tényleg a váltó, mit várhatok, kb mennyi van még vissza neki? Az autóban kb 175,000 km van. Esetleg valakinek valami más ötlet? Köszönöm szépen!
Egyértelműen váltócsapágy, ha rákeresel, akkor ki fog dobni rá a fórummotor találatokat. Két csapány van a váltóban, mindkettőt szokták cserélni. A csapágyak anyagára 40.000 ft körül van.  Két mód van a javításra (árak magyar márkaszervízre értendőek):
a) egy alsó panelt leszerelnek a váltón. Ha könnyen lejönnek a csapágyak, akkor 90.000 ft körül megáll a történet.
b) ha rámelegedett és nem jön le, akkor a váltó lejön és hidraulikus préssel roncsolás mentesen leszedik. Nekem ez a verzió lett, 145.000 ft lett a vége.

Cartárs haveri szerelőnél az a) opciót 65.000 ft-ból úszta meg utángyártott csapágyakkal. Egy darabig eljár így is a kocsi, de túl kell lenni rajta. Nekem 174.000 km-nél cserélték. ToyotaMayer szakija szerint az tett be, hogy csak ellenőrizve volt a váltóolaj, cserélve nem. Viszont van cartárs aki cserélgette és ennek ellenére ő is váltócsapágyas lett. Szóval lehet el nem ismert típushiba is.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #237 Dátum: 2016.07.05 22:15:14 »
Egyértelműen váltócsapágy, ha rákeresel, akkor ki fog dobni rá a fórummotor találatokat. Két csapány van a váltóban, mindkettőt szokták cserélni. A csapágyak anyagára 40.000 ft körül van.  Két mód van a javításra (árak magyar márkaszervízre értendőek):
a) egy alsó panelt leszerelnek a váltón. Ha könnyen lejönnek a csapágyak, akkor 90.000 ft körül megáll a történet.
b) ha rámelegedett és nem jön le, akkor a váltó lejön és hidraulikus préssel roncsolás mentesen leszedik. Nekem ez a verzió lett, 145.000 ft lett a vége.

Cartárs haveri szerelőnél az a) opciót 65.000 ft-ból úszta meg utángyártott csapágyakkal. Egy darabig eljár így is a kocsi, de túl kell lenni rajta. Nekem 174.000 km-nél cserélték. ToyotaMayer szakija szerint az tett be, hogy csak ellenőrizve volt a váltóolaj, cserélve nem. Viszont van cartárs aki cserélgette és ennek ellenére ő is váltócsapágyas lett. Szóval lehet el nem ismert típushiba is.

Akkor ezek szerint a váltó 1 tengelyes?
A Cartárs? Télleg wazze?, de lehet hogy litván?
« Utoljára szerkesztve: 2016.07.05 22:18:19 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #238 Dátum: 2016.07.10 20:35:41 »
Egyértelműen váltócsapágy, ha rákeresel, akkor ki fog dobni rá a fórummotor találatokat. Két csapány van a váltóban, mindkettőt szokták cserélni. A csapágyak anyagára 40.000 ft körül van.  Két mód van a javításra (árak magyar márkaszervízre értendőek):
a) egy alsó panelt leszerelnek a váltón. Ha könnyen lejönnek a csapágyak, akkor 90.000 ft körül megáll a történet.
b) ha rámelegedett és nem jön le, akkor a váltó lejön és hidraulikus préssel roncsolás mentesen leszedik. Nekem ez a verzió lett, 145.000 ft lett a vége.

Cartárs haveri szerelőnél az a) opciót 65.000 ft-ból úszta meg utángyártott csapágyakkal. Egy darabig eljár így is a kocsi, de túl kell lenni rajta. Nekem 174.000 km-nél cserélték. ToyotaMayer szakija szerint az tett be, hogy csak ellenőrizve volt a váltóolaj, cserélve nem. Viszont van cartárs aki cserélgette és ennek ellenére ő is váltócsapágyas lett. Szóval lehet el nem ismert típushiba is.
Nekem anno már 60ezernél előjött, azután csak 500ezernél. De akkor már a kinyomót és a tárcsát is cserélni kellett. A szerkezet maradt a régi... És hiba nélkül ment még 130ezret.

TomiFilth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 138
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #239 Dátum: 2016.07.13 09:57:30 »
Székesfehérváron tudok egy szakit, aki erre specializálódott. Viszed a kiszerelt váltódat, és megcsinálja. Apámnak más márka OpZaf 6 sebességes váltóját 80 pénzből SKF csapágyakkal csinálta meg ennyiért.
Akinek szüksége van esetleg, az keressen privátban nyugodtan.  ::)