Szerző Téma: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok  (Megtekintve 176360 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #210 Dátum: 2015.10.19 00:16:55 »
Ritkan használom késő este az autót(T25-1.8b), de azt vettem észre, hogy este mikor úgymond nagy a csend, no forgalom, és beállok egy adott tempóra(5.be) finoman hallani "nyíg" a motor, kicsit olyan mint egy villanymotor hangja.Ez alapból a motor hangja, vagy esetleg vmivel probléma van?!
Ha elengedem a gázról a lábam elhallgat, de ha nyomom ugyanúgy megvan...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #211 Dátum: 2015.10.23 15:02:06 »
Ehhez ezt hallani kéne.
music     

simico

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 61
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #212 Dátum: 2015.12.07 14:23:27 »
T22 benzines szedán. Valahol a kalaptartó - csomagtartó térségében zizeg valami kb. 2000-es fordulatszám alatt, gondolom a rezonanciától. Végigtapogattam mindent, de nem jövök rá mi a bűnös. Egyik napról másikra kezdte el csinálni. Rohadtul idegesít dugóban araszolás közben...

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #213 Dátum: 2015.12.08 08:19:51 »
Ritkan használom késő este az autót(T25-1.8b), de azt vettem észre, hogy este mikor úgymond nagy a csend, no forgalom, és beállok egy adott tempóra(5.be) finoman hallani "nyíg" a motor, kicsit olyan mint egy villanymotor hangja.Ez alapból a motor hangja, vagy esetleg vmivel probléma van?!
Ha elengedem a gázról a lábam elhallgat, de ha nyomom ugyanúgy megvan...

Én is szoktam hallani néha,ha olyan a környezet. Füleltem már,hogy a váltóból jöhet e,vagy motorhang,de nagyobb jelentőséget nem tulajdonítottam neki.Így meg hogy másnál is megvan még annyira sem.  :)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #214 Dátum: 2015.12.10 21:40:54 »
Leírom, hátha lesz másnak is: 1.8 VVTi T25-re 15-ös kereket tettem fel. Utána autóúton és autópályán is random jelentkezett egy magasfrekvenciás "sikítás", ha kicsit kitérítettem jobb oldalra a kormányt. Nagyon durva volt, kb. mint mikor a flexet max. fordulatszámon bőgetjük. Valami takaró lemez ért hozzá a kerékhez (elfelejtettem megkérdezni melyik), arrébb kellett hajlítani, azóta elmúlt.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #215 Dátum: 2015.12.11 00:26:40 »
Én is szoktam hallani néha,ha olyan a környezet. Füleltem már,hogy a váltóból jöhet e,vagy motorhang,de nagyobb jelentőséget nem tulajdonítottam neki.Így meg hogy másnál is megvan még annyira sem.  :)
Nekem mintha valami derengene...
Nem vagyok benne biztos, de mintha az egyik ékszíj feszítő görgőt cserélnem kellett volna, mert hangja volt. Sajnos nagyon halvány az emlékképem. Mintha 2 görgőt vettem volna, és csak az egyiket kellett cserélni... :hmmmm: A másik meg is maradt. Szóval, ha ez igaz, akkor meg tudom mondani, hogy neked melyik nem kell. Fél siker. :otlet:

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #216 Dátum: 2015.12.11 10:00:31 »
Köszi!  :) Igazából nem zavar,mert nagyon ritkán hallok valamiféle hangot.Mindenesetre jó támpont ha változik a helyzet.  :)

Ricardo

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #217 Dátum: 2015.12.11 11:46:09 »
T22 benzines szedán. Valahol a kalaptartó - csomagtartó térségében zizeg valami kb. 2000-es fordulatszám alatt, gondolom a rezonanciától. Végigtapogattam mindent, de nem jövök rá mi a bűnös. Egyik napról másikra kezdte el csinálni. Rohadtul idegesít dugóban araszolás közben...

Szia!
Nekem is van/volt hasonló hang. A csomagtartóban hátul, felül a csomagtér ajtónak futnak keresztbe valami rudai. Ezek között nekem volt valami műanyag távtartó(?), ami eltört vagy kitört a helyéről és e miatt összeértek a rudak csukott csomagtartónál. Egy bizonyos fordulatnál rezonáltak.

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #218 Dátum: 2015.12.11 15:08:30 »
Én is szoktam hallani néha,ha olyan a környezet. Füleltem már,hogy a váltóból jöhet e,vagy motorhang,de nagyobb jelentőséget nem tulajdonítottam neki.Így meg hogy másnál is megvan még annyira sem.  :)

Igazat megvallva, hiába vannak néha furcsa hangok stb. mégis ez az autó az amibe ha beülök, csak tankolnom kell....(lekopogom). ::)

Bercele

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #219 Dátum: 2015.12.13 17:11:04 »
Sziasztok!

Van egy Avensis T25-ös sedanom aminek a beltér hátső részéből 8 Celsius fok alatt idegesítő nyöszörgés jön amikor roszabb úton megyek, olyan mint ha a tetőkárpitból jönne, de meglazítva sem múlik el. Találkozott már valaki hasonló jelenséggel, mert nincs kedven az egész hátulját szétszedni.

Előre is köszi a segítséget!

simico

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 61
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #220 Dátum: 2015.12.15 11:07:50 »
Szia!
Nekem is van/volt hasonló hang. A csomagtartóban hátul, felül a csomagtér ajtónak futnak keresztbe valami rudai. Ezek között nekem volt valami műanyag távtartó(?), ami eltört vagy kitört a helyéről és e miatt összeértek a rudak csukott csomagtartónál. Egy bizonyos fordulatnál rezonáltak.

Köszi a választ! Ma reggel megnéztem, amennyire meg tudtam állapítani, a műanyag távtartó egyben és a helyén van. De gyanús, hogy csak azok a csövek rezeghetnek. Majd berakom a gyereket a csomagtartóba egy zseblámpával és megyek pár kört a háztömb körül  :D

TomiFilth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 138
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #221 Dátum: 2016.05.23 09:09:43 »
Ma bejelentkeztem a Toyota márka szervízbe mert már reggelente igen csak hiányzozz a vezető oldalról a meleg,Ezen kívűl elvégeztettem az 1900 ft-os őszi átnézést ha már ott vagyok,2db stabilitátor pálca cserét javallottak.
Végeztek az átnézéssel és mondja a szervizes munka felvevő,hogy sajnos a bal oldali fűtés vezérlő motor a rossz és ez összefüggésben van a kormány felől jövő kerregő hanggal.
A motor ára: 100ezer+áfa meg hát némi beszerelési díj. Majdnem dobtam egy hátast ettől,na mindegy majd nézek valami bontottat töredék árban,gondoltam magamban.
Beültem az autóba és indítottam valami furcsa volt a megszokotthoz: nem hallatszott a nyekergő hang.Közben neki álltam telefonálni álló helyzetben,egyszer csak érzem hogy jön a meleg bal oldalról. valószínű megmozgattak valami csatlakozót aminek köze van az állító motorhoz és csak kontakt hiba volt. Remélem a javulás örök életű marad.
És ha rámondtam volna az áment a cserére majd 150ezerért?

Nekem is előjött a kesztyűtartó alatti kattogás. Van ott egy csatlakozó, amire ha ráteszem a kezem, akkor érezni, hogy mozog... Ezt a csatit erőteljesen megmozgattam, azóta nem hallatszik. Nem feküdtem még alá, de meg szeretném nézni majd, hogy kell levenni. Hátha nekem is csak kontakt gondja lenne.
Egyébként hibaüzenet nem tárolódik, vagy nem is kellene?  :hmmmm: Vagy csak akkor, amikor már végleg elromlott?  :?:


Lasi1984

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #222 Dátum: 2016.06.12 08:48:01 »
Sziasztok.segitségeteket szeretném kérni.folyamatosan a műszerfal óracsoport mögött olyan zaj hallatszik mintha régi irógépen gépelnének.nem folyamatosan hanem mikor gondol egyet.ötlet valakinek?előre is köszönöm

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #223 Dátum: 2016.06.12 08:50:30 »
Sziasztok.segitségeteket szeretném kérni.folyamatosan a műszerfal óracsoport mögött olyan zaj hallatszik mintha régi irógépen gépelnének.nem folyamatosan hanem mikor gondol egyet.ötlet valakinek?előre is köszönöm
Ez tényleg furcsa, és a sorvégén csönget :innocent: ?

Lasi1984

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #224 Dátum: 2016.06.12 09:52:26 »
Ja mikor megnyomom a fejemmel a dudát.hülyeséget félretéve valami ötlet?