Szerző Téma: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok  (Megtekintve 176409 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

rolleer

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #195 Dátum: 2015.09.25 08:14:37 »
Üdv. mindenkinek. 2 napja én is Toyota avensis(2008, 2,0 Dizel) tulajdonos lettem, az őszintét megvallva nagyon megtetszett az autó, a baráti körömben én vagyok az egyetlen Toyotás. Minden barátom  kipróbálta az autót és le voltak nyűgözve. Egyetlen problémám van vele(már vásárláskor tudtam róla)  A jobb első kerék felől valami kopogás érződik, de nem fém hanem mintha valami tömörebb műanyag lenne. A kopogás csak gödrös úton érződik és elég gyorsan követik egymást a kopogások, úgy értem, hogy nem egy koppanás. Ha van valami véleményetek/ötlett nagyon szívesen meghallgatom.
Kellemes Napot

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #196 Dátum: 2015.09.25 09:08:16 »
szilent?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #197 Dátum: 2015.09.25 09:11:46 »
stabpálca (kutyacsont)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Nivre

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #198 Dátum: 2015.09.29 15:34:48 »
Üdv!

Beindított motor mellet - mindegy, hogy alapjárat vagy haladok - egy folyamatos halk, de azért jól hallható kattogás hallatszik a szellőzők irányából. Főleg a jobboldalról és középről. Egyenlőre fogalmam sincs mi okozhatja ezt, mert akkor is hallatszik ha a csak a gyújtáskulcsot elfordítom, de a motor még nem jár. Olyan, mintha valamilyen relé kattogna. Minden esetre furi és egyre jobban idegesít. Valaki találkozott már ilyennel. Korábban egy Picassomnál a computernek volt hangja amíg bootolt, de az legalább utána megszűnt.

Köszönöm a válaszokat.

toshii

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 98
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #199 Dátum: 2015.09.30 17:35:38 »
nekem is van hasonlo hang de nekem inkabb a kesztyutarto felol jon. kattogasnak kattogas de mintha valami allat lenne bent, esku :s
"I can accept failure, everyone fails at something. But I can't accept not trying." MJ

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #200 Dátum: 2015.10.02 06:33:14 »
Digitklímád van?
music     

Nivre

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #201 Dátum: 2015.10.02 12:29:57 »
Igen.

airline

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #202 Dátum: 2015.10.02 14:56:36 »
Üdv.
Én is hasonló gondokkal küzdök,kattogás a kesztyűtartó felől, meg amikor a gyújtást ráadom akkor kb10 másodpercig a műszerfal felől kerregő ventillátor hangot ad valami.
A kerregés téli időszakban abba marad,majd tavasztól ismét kezdődok.
Most meg egy kicsit be akartam fűteni reggel de csak a jobb oldalon jön a meleg bal odalt majd lefagy karom,lában.Digit klíma mind két oldalon maxra felhúzva.
mi lehet a hibák oka?

farkaszo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #203 Dátum: 2015.10.02 19:15:27 »
Üdv.
Én is hasonló gondokkal küzdök,kattogás a kesztyűtartó felől, meg amikor a gyújtást ráadom akkor kb10 másodpercig a műszerfal felől kerregő ventillátor hangot ad valami.
A kerregés téli időszakban abba marad,majd tavasztól ismét kezdődok.
Most meg egy kicsit be akartam fűteni reggel de csak a jobb oldalon jön a meleg bal odalt majd lefagy karom,lában.Digit klíma mind két oldalon maxra felhúzva.
mi lehet a hibák oka?

Sziasztok! Nekem is megjelent ez a fura kattogó hang. Mivel anno végig olvastam az összes Avensis hozzászólást, tudom, hogy mi a baja :) . Amennyiben jól emlékszem, a szellőző állításért felelős kis szervo motor megy tönkre, és ez adja a hangot. Egyenlőre még elhallgatom, de ha kicseréltem megosztom a tapasztalataim.

airline

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #204 Dátum: 2015.10.02 19:19:46 »
Szia.
Akkor ezért van hogy csak egy oldalon jön a meleg?
Merre található ez a motor?
Esetleg leírás vagy rajz?

farkaszo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #205 Dátum: 2015.10.02 20:05:05 »
Szia.
Akkor ezért van hogy csak egy oldalon jön a meleg?
Merre található ez a motor?
Esetleg leírás vagy rajz?

Sajnos én nem vagyok egy nagy guru. Avensis hibák (nincsenek) fórumban lett erről anno beszélgetve. Olvass vissza, vagy esetleg írj oda is. Egyenlőre több segítséggel nem tudok szolgálni.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #206 Dátum: 2015.10.03 14:50:29 »
Igen.
Akkor az csinálja. Idegesítő, de semmi komoly.
music     

toshii

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 98
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #207 Dátum: 2015.10.07 13:23:08 »
2003 évjáratú T25 1,8 benzines Avensisen van egy zavaró rezonancia 1000-1400 motorfordulat tartományban nagyobb gázadásnál. Nagyon sok dolgot megnéztem már (motor tér burkolatok, első szélvédő alsó műanyag rács stb). Arra jutottam, hogy valószínűleg a műanyag szívósor rezonál, vagy a katalizártor. Ezt csak akkor tudnám megállapítani, ha menet közben befeküdnék a motortérbe és úgy hallgatóznék.  A szívósort már le is szereltem és megütögettem, de nem tapasztaltam semmi zörgést.   A csavarozós megoldást http://gorup-sinkovec.net/diy/rattling-noise-in-toyota-corolla-intake-manifold-solved/ nem akartam megcsinálni mivel az 1,8 1ZZ-FE motornak más a szívósor kialakítása, mint a 1,4 1,6 3zz, 4zz motoroknak. Így a linkelt fotók szerinti csavarozást nem mertem megkockáztatni. Valaki csinált már ilyen beavatkozást 1ZZ-FE motor szívósornál?

Hat nekem is 1.8 benzin van de 1000-1400 kozott csak akkor van amikor egyesbeb elindulok, 2esben vagy felette sose engedem 1400 ala meet szintugy erezhetoen nem szereti a motor, es ugy tudom nem is egeszseges. de lehet csak felreertelek es mas tuneteid vannak.
"I can accept failure, everyone fails at something. But I can't accept not trying." MJ

airline

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #208 Dátum: 2015.10.14 13:37:20 »
Üdv.
Én is hasonló gondokkal küzdök,kattogás a kesztyűtartó felől, meg amikor a gyújtást ráadom akkor kb10 másodpercig a műszerfal felől kerregő ventillátor hangot ad valami.
A kerregés téli időszakban abba marad,majd tavasztól ismét kezdődok.
Most meg egy kicsit be akartam fűteni reggel de csak a jobb oldalon jön a meleg bal odalt majd lefagy karom,lában.Digit klíma mind két oldalon maxra felhúzva.
mi lehet a hibák oka?

Ma bejelentkeztem a Toyota márka szervízbe mert már reggelente igen csak hiányzozz a vezető oldalról a meleg,Ezen kívűl elvégeztettem az 1900 ft-os őszi átnézést ha már ott vagyok,2db stabilitátor pálca cserét javallottak.
Végeztek az átnézéssel és mondja a szervizes munka felvevő,hogy sajnos a bal oldali fűtés vezérlő motor a rossz és ez összefüggésben van a kormány felől jövő kerregő hanggal.
A motor ára: 100ezer+áfa meg hát némi beszerelési díj. Majdnem dobtam egy hátast ettől,na mindegy majd nézek valami bontottat töredék árban,gondoltam magamban.
Beültem az autóba és indítottam valami furcsa volt a megszokotthoz: nem hallatszott a nyekergő hang.Közben neki álltam telefonálni álló helyzetben,egyszer csak érzem hogy jön a meleg bal oldalról. valószínű megmozgattak valami csatlakozót aminek köze van az állító motorhoz és csak kontakt hiba volt. Remélem a javulás örök életű marad.
És ha rámondtam volna az áment a cserére majd 150ezerért?

TamKov

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #209 Dátum: 2015.10.17 18:46:30 »
Sziasztok,

Megoldódott a probléma (hallható és talppal érezhető rezonancia, lásd 192-es válasz). Csapágy volt a lúdas.
Bár érdekes a dolog, mert pont annál a keréknél volt már csere kb 25e kilóméterrel ezelőtt.

Van tippetek hogy mi lehet ez: nagy tempós kanyarban a két első kerék irányából fura hang hallatszik (főleg lehúzott ablaknál). Úgy nevezném, hogy szabályos, szaggatott "szuszogás". Nem kopogás, recsegés vagy bármi más. Én lengéscsillapítókra gondolok, de az az érdekes, hogy csakis alu felnivel, nyáron. Télen acél felnivel semmi, nádá. S ellenőríztem, hogy nincs-e súrlódás, de az súrlódásnak hallatszana. Valaki?  :helpsmilie: