Szerző Téma: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok  (Megtekintve 175492 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #180 Dátum: 2014.01.14 23:24:25 »
És öntsem ki agyaggal? :D

500+

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #181 Dátum: 2014.01.16 08:48:22 »
És öntsem ki agyaggal? :D
Én gipszre gondoltam, utána meg valami keményebb műanyag darabból, szvsz nem túl bonyolult faragni egyet a modell alapján.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #182 Dátum: 2014.01.16 09:04:58 »
És a hossza ill. a szélessége mennyire illeszkedik a félkör alakú formába?
Passzos, lötyög, stb.?
Fotót esetleg tudnál készíteni róla? Köszi!
Olyan csavart kerestünk, ami jól illeszkedik. Épp ma reggel néztem, hogy a csavar végéről kissé lecsúszott a szalag és kicsit megkarcolta a kárpitot. Must repair...  ::)
Készítek majd képet róla és feltöltöm ide.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #183 Dátum: 2014.01.16 09:38:12 »
Én gipszre gondoltam, utána meg valami keményebb műanyag darabból, szvsz nem túl bonyolult faragni egyet a modell alapján.

:D
Kéne vadásznom egy másik kombit és meglesni azon hogy van ez.
Pár napja volt egy érdekes szitu: mentem hazafelé a munkából, erre kikanyarodott mögém egy ugyanilyen Ave, mint az enyém csak szürke. Mentünk pár km-t együtt, majd jött szembe egy másik ugyanolyan. Így a 10m2-re jutó Ave kombik száma 3-ra nőtt. :)
Le kellett volna intenem valamelyiket...


Olyan csavart kerestünk, ami jól illeszkedik. Épp ma reggel néztem, hogy a csavar végéről kissé lecsúszott a szalag és kicsit megkarcolta a kárpitot. Must repair...  ::)
Készítek majd képet róla és feltöltöm ide.  ;)

Ok, köszi!

Kiszi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #184 Dátum: 2014.02.08 17:24:34 »
Sziasztok!
Nekem egy T22 1,6 VVti Avensis -em van ma sikerült kiderítenem, hogy a hátsó futóműből jövő apró kis koppanások a hátsó hossztartó felől jönnek. Mégpedig az első szilentek lógnak mint állat.
Továbbiakban pedig tapasztalt versenyzők segítségét szeretném kérni, hogy ilyet hol lehet beszerezni normál áron, mert azzal riogatnak, hogy ez csak Gyáriba Van és horror az ára. (még cikkszámot is kaptam: 4878005020)
Minden segítségért hálás vagyok. Üdv nektek. :clap: :helpsmilie:

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #185 Dátum: 2014.02.08 19:08:27 »
Sziasztok!
Nekem egy T22 1,6 VVti Avensis -em van ma sikerült kiderítenem, hogy a hátsó futóműből jövő apró kis koppanások a hátsó hossztartó felől jönnek. Mégpedig az első szilentek lógnak mint állat.
Továbbiakban pedig tapasztalt versenyzők segítségét szeretném kérni, hogy ilyet hol lehet beszerezni normál áron, mert azzal riogatnak, hogy ez csak Gyáriba Van és horror az ára. (még cikkszámot is kaptam: 4878005020)
Minden segítségért hálás vagyok. Üdv nektek. :clap: :helpsmilie:

Szia!

Sajnos konkrét segítséget nem tudok adni.
De hogy azzal riogatnak, hogy ebből csak gyári van, nem gondolnám, hogy valóban így lenne. Javasolom, hogy nézz körül pár nagyobb autóalkatrész kínáló weboldalán (Bárdi, Unix, Láng stb.). Nem hinném, hogy nem találsz alkatrészt egy Toyotához, főleg nem a futóműhöz.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3034
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #186 Dátum: 2014.02.08 19:18:16 »
Sziasztok!
Nekem egy T22 1,6 VVti Avensis -em van ma sikerült kiderítenem, hogy a hátsó futóműből jövő apró kis koppanások a hátsó hossztartó felől jönnek. Mégpedig az első szilentek lógnak mint állat.
Továbbiakban pedig tapasztalt versenyzők segítségét szeretném kérni, hogy ilyet hol lehet beszerezni normál áron, mert azzal riogatnak, hogy ez csak Gyáriba Van és horror az ára. (még cikkszámot is kaptam: 4878005020)
Minden segítségért hálás vagyok. Üdv nektek. :clap: :helpsmilie:
Másik topicban válaszoltam ::)

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #187 Dátum: 2014.05.25 17:20:53 »
Ma pakolásztam a kesztyűtartóban, és amikor becsuktam az anyós ülés felőli ajtót, valami zörgést hallottam. Rájöttem, hogy a tükör borítása okozza. Leszedtem a borítást nagy nehezen, mert nem is fűt az a tükör, de a tükör lapot nem tudtam kiszedni, nem jöttem rá, hogy kell.
Tud valaki segíteni, hogyan lehet kiszedni a tükörlapot roncsolás nélkül? Előre is köszönöm!
T25-ről van szó.
« Utoljára szerkesztve: 2014.05.25 17:25:38 írta Spet »

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #188 Dátum: 2014.05.25 17:29:50 »
Símán csak pattintva lehet bent szerintem,igaz biztosra nem tudom... :surrender:

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #189 Dátum: 2014.06.07 17:23:52 »
Sziasztok,

Mióta nálam van a D-CAT, időnként hallok a műszerfalból valami zörgést. Természetesen, egyszer sem sikerült lokalizálnom a forrást, pedig menet közben nyomkodtam, fogdostam mindent a műszerfalon, de nem volt egyértelmű, honnan jön. Ma ráuntam, és elhatároztam, hogy megkeresem a forrást. Kiszedtem a kesztyűtartót, a középső rostélyokat, öntapadós szivacsokkal a gyanús helyeket elláttam, a zörgés maradt. Kínomban a lakótelepen, a parkolóban elkezdtem ütögetni, kopogtatni mindent a kocsi külső részein is. Valószínűleg hülyének néztek. Lényeg, a lényeg találtam egy zajforrást. A szélvédő alján van egy műanyag takaró, a beömlő rostély fedél. Ezen keresztül jönnek ki az ablaktörlő hajtások is. Na, azt megütögetve zörgött, de még mindig nem igazán hallottam, hogy hol, így leszedtem. Nos, két helyen keletkezett zörgés. Az egyik középen, a műanyag és a szélvédő alsó élének érintkezésénél, illetve a szélén, ahol a sárvédő éle illetve a műanyag takaró felfelé ívelő sarka közel van egymáshoz. Nálam összeért egy hangyányit, és az egész sárvédőbe rezonáló hangot adott. Azóta nem mentem vele, de nagyon bízom a sikerben.

kona

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #190 Dátum: 2014.07.11 11:52:39 »
Sziasztok!
Új vagyok még itt,bár már régóta avensis-em van,még csak most regisztráltam ide. ::)
Kérnék egy kis segítséget,mert hát nekem is előjött az a bizonyos koppanás a hátsó hossz tartóból...
Láttam ,hogy kalapos belinkelt egy oldalt,ahol lehet bele szilentet kapni még cikk számot is irtál hozzá,ami nagyon jó,de ahogy nézegettem,a cikszám alapján nem találtam meg az alkatrészt :no:  Igy nem tudom,hogy melyiket rendeljem meg.
Tudtok erre valami megoldást?

Előrre is köszönet!
(jah, és t22 avensis!)  :yes:

shark86

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #191 Dátum: 2015.07.28 10:18:54 »
Én azt figyeltem meg, hogy nekem a visszapillantó tükör fent-középen zizeg...  néha tudom olyan pozícióba állítani, hogy abbahagyja, de jön egy úthiba és akkor visszajön a zizegés... mit lehet ezzel kezdeni?
Még két oldalt a légbefúvóknál is zizeg, azt is kicsit megnyomkodom és abbahagyja! roppant idegesítő  :wacko:

TamKov

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #192 Dátum: 2015.09.17 23:37:56 »
Sziasztok,

Ave T25. Jobb oldalról (és inkább az első kerék felől) egy moraj hallatszik, amit körülbelül 50 km/h felett érzékelni. A gázpedál nagyon enyhén vibrál, "pezseg", de egyáltalán nem intenzíven, viszont épp eléggé, hogy meg lehet különböztetni a megszokottól (hibamentestől). A moraj+gázpedál "pezsgés" nem mindig áll fenn, az autó működésének kb "csak" 80-90%-ban.
A gép egyenesen fut, nem húz le az útról, a kerék nem ver. Kanyarban nem erősödik a zaj. Volt már jobb első csapágy csere kb 2 éve, de a csere előtt a hibás csapágy hangja nem ilyen jellegű.

Tipp? :helpsmilie:
« Utoljára szerkesztve: 2015.09.17 23:41:32 írta TamKov »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #193 Dátum: 2015.09.18 08:34:27 »
Néhány kérdés, csak hogy kizárjunk lehetőségeket.
Jól értem, hogy a két tünet csak együtt jelentkezik, nincs az egyik a másik nélkül?
Egyéb helyeken, pl. sebváltókaron, kormányon ezzel párhuzamosan nem érződik semmi?
A zaj ezek szerint sebességfüggő, csak 50 környékétől észlelhető - és nagyobb tempónál sem szűnik meg?
Mióta van, nem köthető-e valamilyen eseményhez, pl. a jobb első gumit nem érte-e valamilyen külső sérülés?
music     

TamKov

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #194 Dátum: 2015.09.18 22:13:17 »
Néhány kérdés, csak hogy kizárjunk lehetőségeket.
Jól értem, hogy a két tünet csak együtt jelentkezik, nincs az egyik a másik nélkül?
Egyéb helyeken, pl. sebváltókaron, kormányon ezzel párhuzamosan nem érződik semmi?
A zaj ezek szerint sebességfüggő, csak 50 környékétől észlelhető - és nagyobb tempónál sem szűnik meg?
Mióta van, nem köthető-e valamilyen eseményhez, pl. a jobb első gumit nem érte-e valamilyen külső sérülés?

A két tünet együtt jelentkezik, a hang viszont úgymond elnyomja a pedálban észlelhető vibrációt. Sebváltókaron, kormányon semmi. Nagyobb sebességnél sem szűnik meg.
Kb 2 hete vettem észre, gödrös úton haladtam, mikor észleltem, de nem rémlik, hogy egy mély gödör alját megkóstoltam volna.
A gumit megnéztem, bár tüzetesebben nem ártana.