Szerző Téma: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok  (Megtekintve 176157 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #150 Dátum: 2013.12.12 16:39:33 »
Feljebb kell tekerni a hangerőt  :hug:
Igazából reménytelen: az EVAP ott van a tűzfalon és nálam 90-es tempóig rendesen behallatszik zene nélkül, onnantól előjön a futómű-, később a szélzaj. Mondanám, hogy majd hozzászoksz, de én is unom néha :wacko:
Mielőtt leszigeteltem volna a tűzfalat, mocitetőt, kabint, a motorhang elnyomta :) fonák módon így erősödött fel, mert ezt nem lehet kiiktatni.

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #151 Dátum: 2013.12.13 10:01:04 »
Feljebb kell tekerni a hangerőt  :hug:
Igazából reménytelen: az EVAP ott van a tűzfalon és nálam 90-es tempóig rendesen behallatszik zene nélkül, onnantól előjön a futómű-, később a szélzaj. Mondanám, hogy majd hozzászoksz, de én is unom néha :wacko:
Mielőtt leszigeteltem volna a tűzfalat, mocitetőt, kabint, a motorhang elnyomta :) fonák módon így erősödött fel, mert ezt nem lehet kiiktatni.

Akkor remélem nem az az oka...:)

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #152 Dátum: 2013.12.16 09:59:58 »
Kicsit, ha visszakeresel, akkor leírtam, hogy mi lehet ez. Mondhatni szériahiba az Avensiseknél.
A légszűrődobozba, ahogy becsatlakozik a külső levegőt szívó cső, annál az illesztésnél van körben egy szivacs. Ez el tud fáradni, vagy eleve rosszul van felragasztva. Ha ezt kicseréled/teted, akkor jó lesz.
'08 RX400h
'09 Prius 3

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #153 Dátum: 2013.12.16 17:57:46 »
Kicsit, ha visszakeresel, akkor leírtam, hogy mi lehet ez. Mondhatni szériahiba az Avensiseknél.
A légszűrődobozba, ahogy becsatlakozik a külső levegőt szívó cső, annál az illesztésnél van körben egy szivacs. Ez el tud fáradni, vagy eleve rosszul van felragasztva. Ha ezt kicseréled/teted, akkor jó lesz.

Próbálok Pomknak segíteni.

Visszanéztem és a 2012.02.11-ei hozzászólásodnál találtam a D-4D&D-CAT topikban erre vonatkozó leírást.
Igaz, az dízelre vonatkozott, de akkor a javaslatod szerint itt is érdemes megnézni a csatlakozást.
A mellékelt képen (elvileg az 1.8 motor légszűrő háza) a 17701 és a 17751 csatlakozását nézzük meg, igaz? 

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #154 Dátum: 2013.12.17 11:16:11 »
Próbálok Pomknak segíteni.

Visszanéztem és a 2012.02.11-ei hozzászólásodnál találtam a D-4D&D-CAT topikban erre vonatkozó leírást.
Igaz, az dízelre vonatkozott, de akkor a javaslatod szerint itt is érdemes megnézni a csatlakozást.
A mellékelt képen (elvileg az 1.8 motor légszűrő háza) a 17701 és a 17751 csatlakozását nézzük meg, igaz?

Igen, én is arra tippelek.
Tegnap Én is visszaolvastam és ott a hang és a tünet más jellegű volt. De egy ellenőrzést megér. Csak kell majd valaki, aki nyomja nekem a gázpedált. :D
Bár barátnőm elég lendületesen vezet, majd Őt megkérem hogy tapossa. :)

500+

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #155 Dátum: 2013.12.17 12:49:10 »
Igen, én is arra tippelek.
Tegnap Én is visszaolvastam és ott a hang és a tünet más jellegű volt. De egy ellenőrzést megér. Csak kell majd valaki, aki nyomja nekem a gázpedált. :D
Bár barátnőm elég lendületesen vezet, majd Őt megkérem hogy tapossa. :)
Ha valamilyen elektromos ciripelésről van szó, azt én is szoktam hallani. Szvsz kár vele foglalkozni: azt tapasztaltam, hogy a zenehallgatás, és a hangos éneklés is megszünteti a problémát. :yes:

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #156 Dátum: 2013.12.17 15:57:35 »
Ha valamilyen elektromos ciripelésről van szó, azt én is szoktam hallani. Szvsz kár vele foglalkozni: azt tapasztaltam, hogy a zenehallgatás, és a hangos éneklés is megszünteti a problémát. :yes:

Nem elektromosnak gondolnám. Hideg motornál nem hallható. Ahogy bemelegszik hallhatóvá válik és a fordulatszám is befolyásolja. Inkább magas hangú rezonálás jellegű a hang.

500+

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #157 Dátum: 2013.12.17 19:17:01 »
Nem elektromosnak gondolnám. Hideg motornál nem hallható. Ahogy bemelegszik hallhatóvá válik és a fordulatszám is befolyásolja. Inkább magas hangú rezonálás jellegű a hang.
Így van. Amikor már meleg a motor, és járni kezd a ventilátor, akkor szokta csinálni, de ha leállítom a levegőt, akkor sem hagyja abba. :?: :hmmmm: Én már bevettem a leszarom tablettát, de ha megtalálod a forrását, egy döglött lovat nekem is megérne az infó. ;)

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #158 Dátum: 2013.12.18 13:20:31 »
Így van. Amikor már meleg a motor, és járni kezd a ventilátor, akkor szokta csinálni, de ha leállítom a levegőt, akkor sem hagyja abba. :?: :hmmmm: Én már bevettem a leszarom tablettát, de ha megtalálod a forrását, egy döglött lovat nekem is megérne az infó. ;)

Nem tudom, mitől "indul be" a hang, de meleg motornál szoktam hallani.
Fűtést leállítva sem hagyja abba, csak kuplung kinyomásra. Ill. a fordulat szám emelkedésével egyre hangosabb. Ha pl. 2500 környékén adok üresben egy gázfröccsöt, 3000 környékén egészen felerősödik a hangja.
Ma talán haza tudok érni időben, megpróbálom megnézni a légszűrőház és a cső csatlakozását. Csak kéne valaki, aki nyomkodja a gázpedált. :D

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #159 Dátum: 2013.12.19 11:15:19 »
Azért ennyire nem bonyolult, szerzel egy tapadós szivacscsíkot, felragasztod, visszateszed, aztán figyelsz. Nem kell egyidejűleg mindent: gázt nyomni, meg ilyenek.

500: Amit írtam ellenőrizted?
'08 RX400h
'09 Prius 3

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #160 Dátum: 2013.12.20 10:00:53 »
Azért ennyire nem bonyolult, szerzel egy tapadós szivacscsíkot, felragasztod, visszateszed, aztán figyelsz. Nem kell egyidejűleg mindent: gázt nyomni, meg ilyenek.

500: Amit írtam ellenőrizted?

Köszi a tippet, de ha jól emlékszem a te tüneteid mások voltak, mint az enyémek.
Sajnos még nem volt időm megnézni. :(

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #161 Dátum: 2014.01.09 15:48:48 »
Másnak is zörög kevésbé döcögős úton is 2005, T25 kombi Aveban a kesztyűtartó és a csomagtérfedő szövet?
Megoldás esetleg bármelyikre is?

500+

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #162 Dátum: 2014.01.09 20:01:04 »
Másnak is zörög kevésbé döcögős úton is 2005, T25 kombi Aveban a kesztyűtartó és a csomagtérfedő szövet?
Megoldás esetleg bármelyikre is?
Ha a kesztyűtartód nyitáskor csillapítás nélkül "lezuhan", akkor (szokás szerint) kiakadt az a nyamvadtkisszar műanyag teleszkóp. Általában addig bírja ki, amíg egyszer csak hirtelen nyitod le, mert sietsz. Utána 2 perc alatt visszaakasztom és ismét méltóságteljes süllyedéssel engedi le őkelme önnön magát. Na, szóval, onnan jöhet a mocorgós hang, szvsz. A csomagtértakaróra nincs tippem. A doboz része, vagy az akasztó, vagy a szövet kopog?

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #163 Dátum: 2014.01.09 20:25:55 »
Ha a kesztyűtartód nyitáskor csillapítás nélkül "lezuhan", akkor (szokás szerint) kiakadt az a nyamvadtkisszar műanyag teleszkóp. Általában addig bírja ki, amíg egyszer csak hirtelen nyitod le, mert sietsz. Utána 2 perc alatt visszaakasztom és ismét méltóságteljes süllyedéssel engedi le őkelme önnön magát. Na, szóval, onnan jöhet a mocorgós hang, szvsz. A csomagtértakaróra nincs tippem. A doboz része, vagy az akasztó, vagy a szövet kopog?

A kesztyűtartó csillapított ereszkedését ellenőriznem kell, de gyanús hogy azóta ilyen, amióta a szervizben megnézték a pollenszűrőm.
Jó kérdés, hogy mi zörög hátul. A csomagtér fedőnél pedig szerintem a két oldalon a sínben zörög a két kis rögzítő csap. Nekem fémre lett cserélve, mert "mindig eltört". A fémre viszont húztam egy benzincsőhöz hasonló szilikon csövet, mert a fém össze-vissza karcolt mindent. Így gondolom kevésbé kéne lötyögnie.

500+

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #164 Dátum: 2014.01.09 20:29:17 »
Könnyen beszalad a tokjába a takaród?