Szerző Téma: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok  (Megtekintve 175934 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

TamKov

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #120 Dátum: 2013.06.17 20:34:32 »
Sziasztok!

Érdekes dolgot vettem észre. Eddig is hallottam, más autónál is, enyémnél is (2004 d4d), hogy kátyus úton (főleg lehúzott ablak mellett), hallani lehet, ahogy a lengéscsillapítók dolgoznak (hallani=mintha szuszogna). Úgy tudom, hogy ez teljesen normális.
Most viszont egy-egy kanyar esetében, amikor tempósabban haladok, esetleg elrántom a kormányt, ugyancsak ezt a szuszogást hallom, viszont többszőr egymás után. Kb 3-5 szuszogás 2 másodperc alatt. Ez már aggodalomra ad okot.
Tipp?
Köszi a segítséget,
Tamás

golya32

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #121 Dátum: 2013.06.25 11:42:47 »
Hello!

Van 2007es 2,2es avensisem, külföldről jött 200e km van benne.
Szervóval van gondom, ha állok és tekerem a kormányt akkor nyiszogó hangja van és kicsit remeg a kormány.
Ha elindulok akkor ezt a hang megszűnik.
Szervó olajat cseréltük mert szürke volt a piros helyett, most megint kezd szürkébb lenni, szerelő szerint, az olaj oldja valahol a szervót és forgácsok kerülnek a rendszerbe ezért szürkül, azt mondja cseréljem ki a szervó szivattyút, mert taccsra vágja az egész rendszert.

Megnéztem a szivattyút a tartály része tiszta rozsda, úgy néz ki mintha már 1x cserélték volna bontottra.
Srácot felhívtam akitől vettem azt mondta volt ilyen gondja a szervizben megcsinálták..
Véleményetek?


TamKov

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #122 Dátum: 2013.07.10 13:30:23 »
Sziasztok!

Érdekes dolgot vettem észre. Eddig is hallottam, más autónál is, enyémnél is (2004 d4d), hogy kátyus úton (főleg lehúzott ablak mellett), hallani lehet, ahogy a lengéscsillapítók dolgoznak (hallani=mintha szuszogna). Úgy tudom, hogy ez teljesen normális.
Most viszont egy-egy kanyar esetében, amikor tempósabban haladok, esetleg elrántom a kormányt, ugyancsak ezt a szuszogást hallom, viszont többszőr egymás után. Kb 3-5 szuszogás 2 másodperc alatt. Ez már aggodalomra ad okot.
Tipp?
Köszi a segítséget,
Tamás

Jön a többi :wacko: Most akár nem túl éles kanyarban, 70 km/h-nál (de fölötte is), amikor egy picit megdől az autó, ritmusos moraj hallatszik a jobb első keréktől. Elmentem szervízbe, kicentírozták a kerekeket. Teszt után ugyanaz. Elvittem futószöget nézetni, amivel nem volt gond. Viszont azt vették észre, hogy a jobb oldali, első kerék valamit súrol (fék ki van zárva). Kézzel meghajtva is láthatóan hamarabb leállt, mint a másik oldali. Majd motor elindít, 3-ba téve is ugyanaz. A bal oldali gyorsan forgott, míg a jobb oldali lassabban, majd leállt. Nekem azt mondták, hogy a csapágynak annyi. Ismerős valakinek?

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #123 Dátum: 2013.07.10 13:40:01 »
az inkább monoton búgó hang lenne,nem?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #124 Dátum: 2013.07.10 13:46:43 »
Jön a többi :wacko: Most akár nem túl éles kanyarban, 70 km/h-nál (de fölötte is), amikor egy picit megdől az autó, ritmusos moraj hallatszik a jobb első keréktől. Elmentem szervízbe, kicentírozták a kerekeket. Teszt után ugyanaz. Elvittem futószöget nézetni, amivel nem volt gond. Viszont azt vették észre, hogy a jobb oldali, első kerék valamit súrol (fék ki van zárva). Kézzel meghajtva is láthatóan hamarabb leállt, mint a másik oldali. Majd motor elindít, 3-ba téve is ugyanaz. A bal oldali gyorsan forgott, míg a jobb oldali lassabban, majd leállt. Nekem azt mondták, hogy a csapágynak annyi. Ismerős valakinek?
nekem igen, sokáig azt sem tudtam eldönteni, elől, vagy hátul hallom. eleinte ritkábban, később állandósult, és a kopogás üteme gyorsul a kerék forgásával

egy kosár volt szétszakadva a kerékcsapágyban
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

AvePeti

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #125 Dátum: 2013.07.17 10:55:30 »
Sziasztok!

Ave II-m esetében,mikor év elején garanciális visszahíváson voltam (valami kormány összekötő izémizé,már nem emlékszem annyira), akkor mondták, hogy a munkához a műszerfalat ismeg kell bontani. Nos azóta nem mindig, de idegesítően vissza-visszatérően elkezd "ropogni",zörögni időnként talán a műszerfal. Miután ez ugye mindig csak vezetés közben jelentkezik, így annyira még nem is sikerült behatárolnom a pontos helyet, hogy honnan jön a zaj.
Lenne erre valakinek valami ötlete, javaslata,tapasztalata, hogy miként lehetne megszüntetni ezt a kellemetlenséget?
Asszem auris topikban olvastam,hogy valakinek Aurisan volt valami olyan nyűg,hogy a műszerfal és a szélvédő találkozásánál volt zörgés, csak azt nem találtammeg,hogy arra mi volt a megoldás...?

Köszönöm.

Gorzas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 150
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #126 Dátum: 2013.07.17 13:29:08 »
AvePeti!
Nekem is volt kormányösszekötő csere a kocsin gariba, de a műszerfalat nem szedték szét, csak a műszerfal alján lévő műanyag burkolatot vették le(elvileg). Az tuti hogy a műszerfal és szélvédő között nem nyúlkáltak  ::)

AvePeti

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #127 Dátum: 2013.07.17 14:21:11 »
AvePeti!
Nekem is volt kormányösszekötő csere a kocsin gariba, de a műszerfalat nem szedték szét, csak a műszerfal alján lévő műanyag burkolatot vették le(elvileg). Az tuti hogy a műszerfal és szélvédő között nem nyúlkáltak  ::)

Szia!

Köszi! Igazat megvallva látni nem láttam a cserét, csak a szervizes gyerek mondta, hogy a műszerfalat is megbontják, ezek szerint (ismét) csak vetítettek.
Neked azóta nincs zörgés?
Azt az alsó burkolatot mennyire nehéz levenni (most nem vagyok a kocsi közelében)?
Ezekre a zörgésekre van valami "csodaszer"?

Gorzas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 150
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #128 Dátum: 2013.07.18 08:37:24 »
Ezekre a zörgésekre van valami "csodaszer"?

Csodaszer nincs, de persze elképzelhető hogy az egyik patent(vagy csavar) nincs helyén és azért zörög.
Az alsó részt két csavar fogja elől, a hátulját nem fogja más csak két fül ami a műszerfalhoz tartja. (ha jól emlékszem)
Ha nem ott a gond akar fűtóműtől is jöhet a zaj, de remélem nem ilyen komoly a dolog. :wacko:

Strato

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #129 Dátum: 2013.07.28 23:29:14 »
Sziasztok! Korábban írtam ide, hogy a 2002-es Ave D-4D-m nagynyomású pumpája fura nyöszörgő-nyikorgó hangokat ad ki. Hát igen be voltam rezelve, és már azon agyaltam, hogy mi lesz ha az üzemanyagpumpa tönkremegy. Korábban tapasztaltam azt a hibajelenséget, hogy a szivattyú nem tartja meg a vákuumot, és az üzemanyag egy éjszaka alatt visszafolyt a tartályba, és a reggeli első indítás előtt mindig fel kellett pumpálni a gázolajszűrőn lévő kis pumpa segítségével. Akkor még nem hoztam összefüggésbe a hanggal, beépítettem egy visszacsapó szelepet a tank felől jövő csőbe, és ez a probléma megoldódott. A nyöszörgés azonban egész a nemrég eszközölt gázolajszűrő cseréig fennált. Ekkor ugyanis a kiszerelt üzemanyagszűrőt közelebbről szemügyre vettem, és láttam hogy a tömítőgyűrű bizony nem volt épséges, és itt valószínűleg fals levegőt szívhatott a nagynyomású szivattyú, ami 2000 bar nyomáson már produkálhat ilyesmi hangjelenségeket. Nos a szűrő cseréjével megszűnt a hang, és (feltehetően) az üzemanyag sem folyna már vissza a tankba.
Ha valaki a nagynyomású dízelén találkozna hasonló jelenséggel, akkor ellenőrizze a rendszer tömítettségét, és a gázolajszűrőt, szükség esetén cserélje azt.

Riga

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #130 Dátum: 2013.10.07 23:33:04 »
2003 évjáratú T25 1,8 benzines Avensisen van egy zavaró rezonancia 1000-1400 motorfordulat tartományban nagyobb gázadásnál. Nagyon sok dolgot megnéztem már (motor tér burkolatok, első szélvédő alsó műanyag rács stb). Arra jutottam, hogy valószínűleg a műanyag szívósor rezonál, vagy a katalizártor. Ezt csak akkor tudnám megállapítani, ha menet közben befeküdnék a motortérbe és úgy hallgatóznék.  A szívósort már le is szereltem és megütögettem, de nem tapasztaltam semmi zörgést.   A csavarozós megoldást http://gorup-sinkovec.net/diy/rattling-noise-in-toyota-corolla-intake-manifold-solved/ nem akartam megcsinálni mivel az 1,8 1ZZ-FE motornak más a szívósor kialakítása, mint a 1,4 1,6 3zz, 4zz motoroknak. Így a linkelt fotók szerinti csavarozást nem mertem megkockáztatni. Valaki csinált már ilyen beavatkozást 1ZZ-FE motor szívósornál?

Piru

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #131 Dátum: 2013.12.05 10:11:01 »
Hello!
Először kérdeznék mielőtt nekiállok.Nekem is bajosak a hangszóróim (avensis I. 1998.12. tökéletes autó :)  )
Hol álljak neki? Volt egy carinánk, annak az ajtókárpit levétele nélkül is ki lehetett venni a hangszórókat. Avensis-nél ez hogy van?
Esetleg valaki tudna mondani hangszóró paramétereket (beépítési méret,maximum átmérő-mélység, csavarozási pontok) ? Vagy egy jobb teljesítményű konkrét típust?.Köszi!
Üdv,
piru

Piru

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #132 Dátum: 2013.12.05 10:12:30 »
Hello!
Először kérdeznék mielőtt nekiállok.Nekem is bajosak a hangszóróim (avensis I. 1998.12. tökéletes autó :)  )
Hol álljak neki? Volt egy carinánk, annak az ajtókárpit levétele nélkül is ki lehetett venni a hangszórókat. Avensis-nél ez hogy van?
Esetleg valaki tudna mondani hangszóró paramétereket (beépítési méret,maximum átmérő-mélység, csavarozási pontok) ? Vagy egy jobb teljesítményű konkrét típust?.Köszi!
Üdv,
piru

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #133 Dátum: 2013.12.05 10:25:43 »
Szia piru.

Az ajtókárpitot mindenképpen le kell vedd a művelethez. Ennek lépései:

1. a belső ajtó kilincs mögött van egy csavar, kihajtod.
2. felpattintod óvatosan egy csavarhúzóval a könyöklőt és onnan is kihajtod a csavarokat.
3. van az ajtókárpit szélein kb 3-4db csavaros patent, azokat óvatosan elfordítod és kiveszed, majd
4. határozott mozdulatokkal, de nem tépve, leveszed az egész ajtókárpitot a helyéről.
5. az elektromos ablakemelő csatlakozóját széthúzod, így fog teljesen lejönni az ajtókárpit (fönt vigyázz az ablakmerevítőre is, azt célszerű fölfelé húzva leszedni az ajtólemezről a kárpittal együtt - ne feszegesd, óvatosan, több ponton lazítva lejön)

Sajnos a hangszórókat csak rongálással lehet kiszerelni, mert gyárilag fixen rögzítettek, nem csavarosak.

A magas hangszóróhoz a kis fekete 3szög lepattintásával férsz hozzá.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #134 Dátum: 2013.12.05 10:26:07 »
És a hangszóró:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i