Szerző Téma: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok  (Megtekintve 175608 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #105 Dátum: 2012.10.28 18:43:27 »
Sziasztok!

Kérdésem lenne felétek, hátha tud vki segíteni nekem ebben az „óriási” problémában.

Nagyon érzékeny vagyok arra, ha vmi zörög, nyikorog, nyöszörög az autóban. Most is ez van, és sajnos nem tudom, hogyan oldjam meg, kifogytam az ötletekből.

A tetőkárpit vhol az anyósülés előtt a fejmagasság körül zörög.
Az a baj, hogy nagyon meghatározni a helyét sem tudom, de az már biztos, hogy onnét jön a hang.

Arra gyanakszom, hogy a beszerelt telefon-kihangosító során megbontott kárpit némely eleme vagy nincs a helyén vagy a leszerelés miatt nem rögzül már megfelelően és mikor az autó halad el-elmozdul és ez okozza a hangot.
Persze ez csak gyanú, de errefelé lettek a vezetékek is elvezetve.

Amit tettem eddig, leszedtem a belső világítás borítását és befújtam szilikon spray-vel a kárpit alá az anyósoldal felé, és az anyósülés feletti részen a kárpit és a szélvédő üveg feletti találkozásnál is. Egy időre nagyon meg is örültem, mert kb. egy hónapig elhallgatott.
Már-már azt hittem, hogy minden oké, mire a napokban újra előtt. Megpróbáltam a fent leírtakat újra, de semmi eredmény nincs most.

Szóval volt már vkinél hasonló eset? Mi lehet a problémám és megoldás rá?

Köszi előre is a segítségeket.

Bocs ha vkit zavar, de beírtam a zörgős és a hibák topikba is, hátha a választ adó fórumtárs csak az egyikben olvassa a gondomat.

Quqesz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #106 Dátum: 2012.10.28 22:02:28 »
HAsonlóban utazom,holnap viszem szervízbe mert nekem meg hátulról jött a nyöszörgés és eddig csak a szélvédő reagált így mikor megnyomkodtam(ragasztás annyi?).Az a gondom,hogy 5 hónapos az autó és ez még korai lenne,esetleg gyártási hiba.A te esetedben ahol beszereltetted nézesd meg,vszínű a burkolat patentjai lógnak kicsit v nem lett jól visszarakva(de legvégső esetben nézd meg a szélvédőt).

DezsiAvensis

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #107 Dátum: 2012.11.01 20:30:20 »
Sziasztok!

Nem olyan rég figyeltem fel olyan problémára hogy mikor haladok az autóva (T22 Avensis 1.6)  akkor gázadáskor/gyorsításkor kerepelő hang jön a motor felől kicsit mintha bal azaz a vezető felől jönne!  van tippetek mi lehet? más észrevétel nincs szal nem ráz meg semmi ilyesmi csak hang! Tudna valaki valami tippet adni... féltengely esetleg... én erre gondoltam! de akkor azt kanyarban is kéne nem?? Valaki hozzáértő segítsen! KÖSZI!

Strato

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #108 Dátum: 2012.12.14 21:12:14 »
Sziasztok!
Nagyjából 3 hónapja vagyok egy T22-es dízel (D-4D) Avensis büszke tulajdonosa, és az a problémám, hogy a motortól jön valami fura nyöszörgő-nyikorgó hang. Ha hidegen beindítom, kb 10 másodperc után kezdi el csinálni, és nem folyamatosan csinálja, hanem nagyjából 3 másodpercenként kb 1 másodpercig. A hosszbordás szíjra gyanakodtam, mert elég ramaty állapotban volt, de ezt cserélve sem lett jobb a helyzet. A generátor ékszíj pedig nemrég szervizeléskor cserélve lett, és nem olajos. Tehát az ékszíjak kizárva.
Általában akkor csinálja ha hideg van, ilyenkor télen mindig, de amikor még melegebb volt addig csak indítás után csinálta, amikor bemelegedett, akkor már nem. És az az érdekes, hogy periodikusan csinálja, és a hang is ugyanaz általában, esetleg időnként picit hosszabban van ugyanaz a hang. Füleltem, és körülbelül a főtengely környékéről jön a motor anyósülés felöli oldaláról. Esetleg a generátortól. A szerelő nem mondta hogy bármi rendellenes lenne, de menet közben nagyon idegesítő tud lenni. Van valami ötletetek, hogy mitől lehet ez? A motor egyébként láncos vezérlésű.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #109 Dátum: 2012.12.14 21:14:23 »
Generátorcsapágy?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Strato

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #110 Dátum: 2012.12.14 21:18:56 »
Gondoltam erre én is, de a generátor ékszíját már nem volt lelki erőm lehámozni. Meg inkább a főtengely felől hallom, mint a generátortól. Rámértem, és a feszültség nagyjából egyenletesen 14,4V körül volt, még amikor minden elektromos fogyasztót bekapcsoltam az autón akkor is, és a hang ugyanaz maradt. Az is érdekes, hogy a fordulatszámtól is független. Amikor indításkor alapjáraton megy, akkor is ugyanannyira csinálja, mint menet közben 1500-2200 fordulat közt. Amikor a dúsító lekapcsol, és 700 fordulaton megy a rendes "nyári" alapjáraton, akkor ritkábban és halkabban csinálja.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3034
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #111 Dátum: 2012.12.14 21:40:26 »
Gondoltam erre én is, de a generátor ékszíját már nem volt lelki erőm lehámozni. Meg inkább a főtengely felől hallom, mint a generátortól. Rámértem, és a feszültség nagyjából egyenletesen 14,4V körül volt, még amikor minden elektromos fogyasztót bekapcsoltam az autón akkor is, és a hang ugyanaz maradt. Az is érdekes, hogy a fordulatszámtól is független. Amikor indításkor alapjáraton megy, akkor is ugyanannyira csinálja, mint menet közben 1500-2200 fordulat közt. Amikor a dúsító lekapcsol, és 700 fordulaton megy a rendes "nyári" alapjáraton, akkor ritkábban és halkabban csinálja.
Kuplungoláskor nem változik?

Strato

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #112 Dátum: 2012.12.14 21:42:58 »
Ez most így nem rémlik, majd megnézem a következő úton. De üresben csinálja az biztos. Meg amikor 1-es, 2-esben gyorsítok akkor csinálja leginkább.
A kinyomócsapágyra gondolsz?

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3034
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #113 Dátum: 2012.12.14 21:56:02 »
Az inkább kinyomva hangos, alapon viszont elképzelhető a kiemelővilla zörgése is.

Strato

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #114 Dátum: 2012.12.14 22:07:58 »
Nem zörgő, inkább nyikorgó jellegű a hang. Nem is rezonancia miatt van. Nem is értem egyébként, mert hogyha csapágy lenne, akkor folyamatosan csinálná, és nem folyamatosan csinálja. A hang magassága is változik. Általában mélyebb amikor elkezdi, és magas,a mikor abbahagyja. És a hangmagasság független a fordulatszámtól, mindig ugyanaz a hang. Elképzelhető, hogy a vezérműlánc feszítőt mozgatja valami ide-oda és annak a hangja?

TamKov

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #115 Dátum: 2012.12.25 21:40:22 »
Sziasztok!

Új vagyok itt, egyúttal Toyota fan :D. 2004-es Avensis 2.0 d4d van.
Három gond van.
1. A kuplung pedál benyomva (s főleg araszoláskor) nyüszög. Mivel oldaható ez meg? wd40 spray megoldja a problémát?
2. Iszonyat kemény a kuplung. Mindig zavaró volt, de gondoltam, hogy ez ilyen. Aztán édesapám vett magának egy 2008-as 2.0 d4d-t, ugyancsak Avensist :D. Abban puhább, kellemesebb. (Enyémben 130e km, abban 50e km). Tipp, tanács jól jönne.
3. Mikor járdáról le- vagy felmegyek, vagy rossz úton járok, hallatszik, ahogy az ajtó belső szélén körbefutó gumi "leragad". Mintha összeragadna valami, majd megint elválna. Megnéztem s az ajtó sarkánál picit le van válva a gumi. Érdemes egyszerűen visszaragasztani, de mivel? Aztán észrevettem, hogy a másik Ave-n is itt ott lejár a gumi. Ez típushiba?

Előre is köszönöm a segítséget.
Üdv,
Tamás

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #116 Dátum: 2012.12.26 09:02:14 »
Sziasztok!

Új vagyok itt, egyúttal Toyota fan :D. 2004-es Avensis 2.0 d4d van.
Három gond van.
1. A kuplung pedál benyomva (s főleg araszoláskor) nyüszög. Mivel oldaható ez meg? wd40 spray megoldja a problémát?
2. Iszonyat kemény a kuplung. Mindig zavaró volt, de gondoltam, hogy ez ilyen. Aztán édesapám vett magának egy 2008-as 2.0 d4d-t, ugyancsak Avensist :D. Abban puhább, kellemesebb. (Enyémben 130e km, abban 50e km). Tipp, tanács jól jönne.
3. Mikor járdáról le- vagy felmegyek, vagy rossz úton járok, hallatszik, ahogy az ajtó belső szélén körbefutó gumi "leragad". Mintha összeragadna valami, majd megint elválna. Megnéztem s az ajtó sarkánál picit le van válva a gumi. Érdemes egyszerűen visszaragasztani, de mivel? Aztán észrevettem, hogy a másik Ave-n is itt ott lejár a gumi. Ez típushiba?

Előre is köszönöm a segítséget.
Üdv,
Tamás

Szia!

Én csak az első kérdésedre tudok választ adni.
A kuplungpedál be tudod olajozni, zsírozni és meg fog szűnni a nyöszörgő hang. Nekem és sokan mások is volt már ilyen „gondjuk”, pillanat alatt megszüntethető.
Ahogy olvastam a használtautó katalógusban, ez az egyik típushibája az autónak. Soha komolyabb gondot.

Elsőször is szedd le a pedálok száránál takaró műanyag kis takarólemezt. Kettő csillagcsavarhúzó kell hozzá.

Ezután hátrahúzod az ülést, ahogy tudod és befekszel a pedálok alá.
A kuplungpedál száránál van egy kis tengely, ami egy gumipogácsán keresztül megy a tűzfal felé. Ott van a nyekergés!
Én oda, ahol a tengely és a gumi találkozik, fújtam bőven wd40-nel. Nekem így elmúlt a hang.
De lehet jó a szilikonspray. Vki azt írta itt, hogy neki márkaszervízben egy drótot hajlítottak meg, hogy odaférjen és zsírral kenték be. Vki pedig azt írta, hogy nem tökéletes a wd40, mert inkább tisztít, mint ken és nem lesz tartós a megoldás.

A többi gondoddal nem találkoztam.
A kuplung nekem könnyű, igaz benzines az autó. Az ajtót majd megnézem, de nem emlékszem, hogy gond lenne  szigetléssel.

Üdv,
András

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #117 Dátum: 2012.12.26 10:51:39 »
Sziasztok!

Új vagyok itt, egyúttal Toyota fan :D. 2004-es Avensis 2.0 d4d van.
Három gond van.
1. A kuplung pedál benyomva (s főleg araszoláskor) nyüszög. Mivel oldaható ez meg? wd40 spray megoldja a problémát?
2. Iszonyat kemény a kuplung. Mindig zavaró volt, de gondoltam, hogy ez ilyen. Aztán édesapám vett magának egy 2008-as 2.0 d4d-t, ugyancsak Avensist :D. Abban puhább, kellemesebb. (Enyémben 130e km, abban 50e km). Tipp, tanács jól jönne.
3. Mikor járdáról le- vagy felmegyek, vagy rossz úton járok, hallatszik, ahogy az ajtó belső szélén körbefutó gumi "leragad". Mintha összeragadna valami, majd megint elválna. Megnéztem s az ajtó sarkánál picit le van válva a gumi. Érdemes egyszerűen visszaragasztani, de mivel? Aztán észrevettem, hogy a másik Ave-n is itt ott lejár a gumi. Ez típushiba?

Előre is köszönöm a segítséget.
Üdv,
Tamás

üdv itt a fórumon Tamás, nem döntöttél rosszul a tipussal!!

A kuplungnyiszogásra Andras1980 leirta a gyógyirt!

2. A nehéz kuplung nem jó előjel, elfáradt kuplungszerkezetre utal, de amig nem csúszik és nincs egyéb jele, addig nem kell bántani, de lassan kezdhetsz gyűjteni rá..  :wacko:

3. Nekem a Carina e-ről is lejön néha, de csak az egyik sarokban a hátsó ajtón, elég instabil pöckökkel fogatták fel sajnos, de ha a helyén van tart azért. A kédergumit próbáld körbefújni szilikonnal/ vazelinnel, így nem szabad hallanod a hangot!

TamKov

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #118 Dátum: 2012.12.26 13:40:00 »
Köszönöm szépen a gyors válaszokat András1980, illetve kamikaze.
A nehéz kuplung alatt maga pedál benyomását értettem. A dízelre jellemző "harapása" megvan, csúszni remélem nem fog egyhamar. A kuplung adagolása pontosan olyan, mint a 2008-as változatban.
Remélem, hogy a wd40/zsírozás megoldja majd ezt is. Ha netán tévedek, nyugodjan javítsatok ki.
Mégegyszer köszönöm a segítséget.

Üdv,
Tamás

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Avensis zörgések,recsegések, fura hangok
« Válasz #119 Dátum: 2012.12.26 22:24:33 »
A kuplung nehézségével azért óvatosan kell bánni, az Avensis II-nek alapból igen nehéz járású a kuplungja, lehet, hogy kutya baja, csak puhábbhoz voltál szokva, de valóban az is lehet, hogy ez már előjelzi a közelgő cserét.
music