Felhasználónév: Jelszó:

Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 494293 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Silent

• Megszállott
  • Autó: '05 Toyota Avensis Wagon 1.8VVTi Sol Technic, MX5 NB
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6135 Dátum: 2020.09.29 21:55:38 »
Indukcióshoz vagy nagyanyáink fém edényei jók, vagy a most kifejezetten indukcióshoz kapható cuccok.
Sokszor az edény oldala nem is melegszik fel annyira.
Nekem van olyan funkció, hogy hőn tartás.
180fokra szoktam állítani olajban sütött dolgoknál, serpenyőnél, woknál tökéletes.
Tésztánál nem mindig jó, néha 100, néha 120, de soxor kifut.
Mondjuk ez 2 lapos lidles 35000 volt 3 éve.
Hőmérő?
Nem értek annyira a konyhaművészethez, de a rossz olaj, vagy szennyezett szokott nagyon bugyogni.
Ez egy 4 lapos AEG. Nincs fokban beállíthatóság, csak egy 14-es skála. WOK-ból neked mi van? Olvasgattam és írták hogy azt nemigen melegíti fel...
Olaj jó minőség, tök friss volt. Bugyogást úgy értsd, hogy úgy nézett ki mint gázon amikor bekövetkezik az az állapot ahol 1-2 perc alatt megég.

Arra figyelj hogy az indukciósnál (is) lényeges hogy az edény alja tökéletesek sík legyen és a teljes felülete szépen felfeküdjön a területre. Ha netán púpos vagy mondjuk vmi vastagabb lerakódás eltartja akkor nyilván csak azokon a részeken fog működni a fizika, ahol összeérnek a felületek.
Egy mágnessel végigtesztelheted az edények alját, amelyik nem vagy csak alig reagál a mágnesre, azt ne használd indukcióson.

Nekünk a Tefal Ingenio (a lepattintható nyeles) szériából van 2 db serpenyőnk, ilyen az alja, tökéletesen egyenletesen működik az indukciósunkon, pont mint régen a gázon:

Régebben Teszkóban (vagy Spárban?) nyomták ezeket gyűjtőpontokért harmadáron.
Tesco Go cook szériából vettem. Gázon is ezt használtam korábban és teljesen jó. Ráadásul az alja a tefal vastagságával egyezik meg. Teljesen annak a koppintása ránézésre. Ugyanilyen az alja van mint a képen amit betettél és rajta van, hogy induction technology. Most néztem meg, teljesen sík.
110 nap nonstop felújítás után elképzeltem, hogy csapok egy gondtalan kulináris kiruccanást.  :whistling: Jól meg is kaptam, hogy mit álmodozok itt, miközben még bútorokat kéne építeni meg takarítani.  :devil:

Azért rendelek egy ilyen Tefalt próbaképpen, thx a tippet.

csufár

• Megszállott
  • Autó: Toyota Prius+ Lounge 2013 Mazda MX-5 NB 2000
« Válasz #6136 Dátum: 2020.09.30 11:51:35 »
Indukciós főzőlapra tértem át. Ez a típusú hőtermelés alaposan megviccelt a hétvégén rántott hús készítésénél. Az olaj meglehetősen bugyogott, de mint kiderült ez nem járt a megszokott hőtermeléssel.
Ha jól értem a problémát akkor az a gond, hogy nem úgy terjed az edény alján a hő ahogy megszoktam: gáz és kerámia esetén felvette az egész edény alulról a hőt és már egyenletesen meleg volt amikor ezt az olaj felé leközölte. Indukciósnál meg az edényhéj lokálisan melegedik és ezt adja le az olaj felé. Középen... A megoldás elvileg valami nagyon vastag fenekű fémedény lenne. Van valakinek edény ami bevált erre a célra?

Ja valoszinuleg nem volt egyenes az edeny alja, vagy esetleg a fozolapon tul kicsi az indukcios felulet. Nekunk vagy tiz eve indukcios van es gond mindig csak akkor vokt, ha nem volt egyenes az edeny alja. A xar ikeas edenyekkel is ugyanugy mukodik mint a creuset labosokkal. Ha van bennuk vas...

music

• Moderátor
  • Megszállott
  • Autó: '08 Corolla Verso 1,8 Fullmoon; '11 Yaris II 1,33 Life
« Válasz #6137 Dátum: 2020.10.04 15:17:12 »
Nekünk is AEG van, általában 11-12-es fokozat az, amelyiken jól működik az olajban sütés. Fölötte hamar megég a küseje, de nem sül át, alatta meg megszívja magát olajjal.
music