Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 944733 alkalommal)

1 tag és 2 vendég van a témában

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6090 Dátum: 2020.01.21 09:21:25 »
Én az akkus csavarozómat kénytelen voltam kidobni, mert a ritka használat miatt tönkrementek az akkuk. Az új akku aranyárban lett volna hozzá, ezért inkább egy Skil vezetékes csavarozót vettem, jó hosszú kábellel, azóta nem izgat az akku probléma. :yawn:
Toyotáról csak jót vagy semmit...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6091 Dátum: 2020.01.21 11:13:23 »
Ezekben lehet cserélni a belsőrészt. :surrender: Ha nincs kedved megcsinálni, vannak cégek akik ilyesmivel foglalkoznak.
Egy vagyon +áfáért... igen...
Drágább lesz a hús mint a leves!

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Lakás, háztartás
« Válasz #6092 Dátum: 2020.01.23 00:06:56 »
Ha netán valaki vagy ismerőse egy kis garzont keresne a XIII. kerületben, és ódzkodik a mai új építésű házak "szakemberek" által felépített minőségén + hogy mit is spóroltak ki belőle éppen, annak jó szívvel tudom ajánlani az alábbi kis kuckót. Remélem belefér egy kis propaganda, lévén a kulcsai nálam vannak...  :innocent:  ;)

https://ingatlan.com/31033774
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Giovanni75

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 46
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6093 Dátum: 2020.01.26 11:20:47 »
Sziasztok! Folyamatos lakásfelújításban vagyok, mióta összeköltöztünk párommal :) Már a kezdetek óta igyekeztem a ronda faajtókat felújítani. A bejáratit, mindjárt a második héten kicseréltük, de a beltéri panel ajtókkal nem jutottam dűlőre. Lecsiszoltam az ajtófélfákat, volt amelyiket le is festettem, de látszott, hogy ez sosem lesz szép. Cserével meg úgy voltunk, hogy nem akartunk olyan nagy vésést, ráadásul ha kivesszük, akkor tuti sérül a fal, a csempe, akkor azt javítani, nem tetszik, akkor fessünk ki, stb stb... Legalábbis én így gondoltam. Aztán 2 hete beugrott a számomra tuti megoldás :) Dekorfólia. Mivel általában mindent megoldok magam, amit eltervezek, ezért úgy éreztem ez sem lehet akadály :)
6 db ajtóra vettem 2 féle szélességben 15-15 méter fóliát 38e ft.-ért. 6 db kilincset 7.200ft-ért és lehet, hogy egy két ajtón kell zárat is cserélni. Ez sem több 1.000 ft-nál darabja, ill egy festéksprayt a zsanérokhoz (2.300ft).
Hát, az első ajtón túl vagyok. Ez volt a tanulás, a többit már más metódusban fogom csinálni :)
A lényeg, én a netes videókkal ellentétben levettem az ajtót, leszereltem a kilincseket, kivettem a zárat a régi, megfolyt festéket, dudorokat lecsiszoltam. Sajnos a zsanért most utólag festettem, ezért a kész, fóliázott ajtót maszkolnom kellett. Ezt legközelebb még a fóliázás előtt fogom megtenni. Belinkelek pár képet, hogy miből mi lett. Látszódik azért még 1-2 bubor a fólián, de azok már el lettek tüntetve.
Remélem segítettem olyannak, aki most szintén ajtófelújítás előtt áll és még ötletelt :) Ha kérdés van, megpróbálok segíteni :)

https://indafoto.hu/giovanni75/lakas
Toyota:
Chevrolet:

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6094 Dátum: 2020.01.26 12:29:23 »
Amennyi a képek alapján látszik, nagyon jó lett :) nekem speciel annyiból hasznos a leírásod, hogy én is simán nekikezdek ezek után, csak nem ajtónak, hanem egy szekrénynek. Az ajtók nálunk sajnos cserések lesznek, egyszer...

Giovanni75

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 46
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6095 Dátum: 2020.01.26 15:13:04 »
Ez amúgy D-C-Fix fólia, így találod meg. Különböző méretekben, színekben lehet kapni. Ha nem sikerült szépen a felületre helyezni, vissza is lehet szedni, ill hajszárítóval, vagy hőlégfúvóval lehet melegíteni és így a kényesebb helyekre oda lehet húzni. Érdemes venni hozzá egy simítót, azzal könnyen lehet dolgozni. Ill ami még eszembe jutott, én megvizeztem a felületet amire ragasztottam, így sokkal könnyebben ki lehetett nyomni a levegőt.
Toyota:
Chevrolet:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6096 Dátum: 2020.01.26 16:15:01 »
Nem rossz!

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6097 Dátum: 2020.02.09 08:34:13 »
Szerbusz Robi,
kérdeznék: "elkezdtem a klima projektet"

hívom a klimás céget, kinyomnak.. mi lessz itt májusban?
mi kell ahhoz hogy én otthon a gázszerelő apóssal felrakjak egy ilyet?

https://www.jofogas.hu/csongrad/Gorenje_on_off_Split_klima_3_5_kW_legkondicionalo_klimakeszulek_R410_100810850.htm

nyilván nem a fizikai csőhajlitási dolgokra gondolok hanem célmúszerre vagy ilyesmire?
ha összarakják van nyomáspróba? vagy mik vannak?  ::)
köszi
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6098 Dátum: 2020.02.09 16:33:54 »
Kinyomott, és vissza se hívott? Akkor nem érdemel meg Téged, mint ügyfelet. Most keress másikat, aki jobban megbecsüli az ügyfeleit. A leendő ügyfeleit pláne.

Szerintem ezt bízd inkább szakira. A klímát elvileg a benne lévő közeggel együtt adják, de az megvan hogy max mennyi csővezetékre elég a beltéri és kültéri közt. Ha a te nyomvonalad hosszabb, vagy rövidebb, akkor rá kell tölteni vagy le kell csapolni. A kültérinél van direkt egy ilyen csap ahol manométeres műszerrel lehet csekkolni mennyi az annyi, és rádugva palackra lehet tölteni/engedni.

Egy lakatfogós multiméterrel lehet még a kültéri egységnél az áramfogyasztást mérni. Ha 3-4ampert mérsz miközben már negyedórája gőzerővel hűt odabenn, akkor valószínű, hogy a nyomás is rendben van. De ezt már csak ha előzetesen normálisan volt telepítve.
Azonban ilyen hideg időben ez nem lesz igaz - ezt az értéket valódi használati körülmények közt kell mérni (amikor kint is jó meleg van), mert ilyenkor más lesz a rendszer munkapontja.

Garancia az eszközre csak akkor él, ha akkreditált szaki szereli. Nem érdemes ezt kihagyni. Sőt, minél hosszabb garanciás eszközt vegyél. Ne jófogáson ismeretlen figuráktól, ki tudja milyen szürke forrásból!

Régen a Hitachi-kra 10 év gari járt, évente pecsételt a szervizes ember nálunk, mert úgyis kihívtam hogy tisztítsa/fertőtlenítse.

« Utoljára szerkesztve: 2020.02.09 16:43:49 írta robi (Robi) »

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6099 Dátum: 2020.02.09 19:47:45 »
Sziasztok! Folyamatos lakásfelújításban vagyok, mióta összeköltöztünk párommal :) Már a kezdetek óta igyekeztem a ronda faajtókat felújítani. A bejáratit, mindjárt a második héten kicseréltük, de a beltéri panel ajtókkal nem jutottam dűlőre. Lecsiszoltam az ajtófélfákat, volt amelyiket le is festettem, de látszott, hogy ez sosem lesz szép. Cserével meg úgy voltunk, hogy nem akartunk olyan nagy vésést, ráadásul ha kivesszük, akkor tuti sérül a fal, a csempe, akkor azt javítani, nem tetszik, akkor fessünk ki, stb stb... Legalábbis én így gondoltam. Aztán 2 hete beugrott a számomra tuti megoldás :) Dekorfólia. Mivel általában mindent megoldok magam, amit eltervezek, ezért úgy éreztem ez sem lehet akadály :)
6 db ajtóra vettem 2 féle szélességben 15-15 méter fóliát 38e ft.-ért. 6 db kilincset 7.200ft-ért és lehet, hogy egy két ajtón kell zárat is cserélni. Ez sem több 1.000 ft-nál darabja, ill egy festéksprayt a zsanérokhoz (2.300ft).
Hát, az első ajtón túl vagyok. Ez volt a tanulás, a többit már más metódusban fogom csinálni :)
A lényeg, én a netes videókkal ellentétben levettem az ajtót, leszereltem a kilincseket, kivettem a zárat a régi, megfolyt festéket, dudorokat lecsiszoltam. Sajnos a zsanért most utólag festettem, ezért a kész, fóliázott ajtót maszkolnom kellett. Ezt legközelebb még a fóliázás előtt fogom megtenni. Belinkelek pár képet, hogy miből mi lett. Látszódik azért még 1-2 bubor a fólián, de azok már el lettek tüntetve.
Remélem segítettem olyannak, aki most szintén ajtófelújítás előtt áll és még ötletelt :) Ha kérdés van, megpróbálok segíteni :)

https://indafoto.hu/giovanni75/lakas


Szervusz!

Üvegezett vagy idom préselt ajtón is kipróbáltad?  Csak 45 cm-es szélességben vannak fóliák?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Giovanni75

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 46
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6100 Dátum: 2020.02.10 09:43:03 »
Szervusz!

Üvegezett vagy idom préselt ajtón is kipróbáltad?  Csak 45 cm-es szélességben vannak fóliák?
Szia! Üvegen még nem próbáltam, de gyakorlatilag minden felületre ragasztható. Én 2 féle méretben vettem, 90cm X 15m és 45cm X 15m az OBI-ban.
Amúgy az egyik oldalon ezt találtam a ragasztható felületekről:

"Milyen felületre ragasztható a falimatrica?
Lényegében bármilyen felületre, mindössze arra kell odafigyelni, hogy a felület sima és tiszta legyen, ez lehet festett fal, üveg, fa, fém, műanyag vagy akár csempe is. Fűrészporos tapétára való felhelyezés nem annyira ajánlott a felület strukturáltsága miatt, ez esetben megoldás lehet a jobb illeszkedés érdekében hajszárítót használni. Hő hatására a fólia jobban felveszi az egyenetlen felület barázdáit. Minél finomabb a fűrészpor a tapétában annál jobb lesz az eredmény."
Toyota:
Chevrolet:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6101 Dátum: 2020.03.16 15:59:49 »
Kinyomott, és vissza se hívott?

Na, szerbusz Robi, voltak nálam ma a klímások megcsinálták. a Prepyklima nevezetű cégtől jött egy fiatal srác +kolléga és ők rakták be.
Nagyon szépen dolgoztak ezt hozták:
Fisher FSAIF-SU-124BE3/FSOAI-SU-124BE3 3,5kW-os inverteres készülék 6 év garanciával*
ez beszereléssel együtt 263e volt (számlával, garival)

elégedett vagyok.  emiatt maradtam itthon ma (+ a világvége) de reggel meg szinte felrobbant a mosdó alatt a flexicső, ha nem vagyok itthon elázik a lakás..  :cry: :cry:
úgyhogy elvoltam amig a mosdócsaptelepet kicseréltem.
ennyit mára!  :winkiss:


most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6102 Dátum: 2020.03.19 17:29:05 »
Gratula.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6103 Dátum: 2020.03.19 19:41:02 »
Na, szerbusz Robi, voltak nálam ma a klímások megcsinálták. a Prepyklima nevezetű cégtől jött egy fiatal srác +kolléga és ők rakták be.
Nagyon szépen dolgoztak ezt hozták:
Fisher FSAIF-SU-124BE3/FSOAI-SU-124BE3 3,5kW-os inverteres készülék 6 év garanciával*
ez beszereléssel együtt 263e volt (számlával, garival)

elégedett vagyok.  emiatt maradtam itthon ma (+ a világvége) de reggel meg szinte felrobbant a mosdó alatt a flexicső, ha nem vagyok itthon elázik a lakás..  :cry: :cry:
úgyhogy elvoltam amig a mosdócsaptelepet kicseréltem.
ennyit mára!  :winkiss:

Nekunk kb 90 ropival hosszabb lesz  , lg klimaval, falba vesve vegig

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6104 Dátum: 2020.03.23 13:06:02 »
nálam 80e volt a szerelési díj. Kb 6méter cső ment ki a ház oldalába, de vésni nem kellett. Ügyesen kilukasztották a gipszkarton falat és a tetősíkban kivezették a csőveket.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002