Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 940475 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9377
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6075 Dátum: 2020.01.17 21:14:12 »
Mi tavaly vettünk szárító gépet, Beko DPS-7405-GB5. Minden általad óhajtott kritériumnak megfelel. És a lényeg: 5 év gari.
Mivel április óta babázunk, használjuk rendesen. Nem tudok rosszat mondani róla, talán csak annyit, hogy van hangja. De azt, hogy extra halk, csak 2x árért állította  valamelyik gyártó. Nézzd meg, annyit biztos megér [emoji6]

Tapatalkkal küldve


csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6076 Dátum: 2020.01.17 21:15:46 »
***e. mért ne inkább gaggenau, az még olyanabb :)
bele kéne férni a két gépnek 500K-ba. de nem bánom, ha kevesebb...testvérem aristont vett 300 körül a kettőt

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6077 Dátum: 2020.01.17 21:18:04 »
Mi tavaly vettünk szárító gépet, Beko DPS-7405-GB5. Minden általad óhajtott kritériumnak megfelel. És a lényeg: 5 év gari.
Mivel április óta babázunk, használjuk rendesen. Nem tudok rosszat mondani róla, talán csak annyit, hogy van hangja. De azt, hogy extra halk, csak 2x árért állította  valamelyik gyártó. Nézzd meg, annyit biztos megér [emoji6]

Tapatalkkal küldve

ja igen, ezt kifelejtettem. ha halk, az többet ér, mintha keveset fogyaszt. de ez csak hét kilós kapacitású. egy gyerekkel oké, de nekünk három van :)

köszi

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6078 Dátum: 2020.01.17 23:40:24 »
A fogyasztás úgyis összemérhetetlen, mert az csak a referencia (ECO 60°-os) mosásra vonatkozik, az ember meg nem csak azt használja, amúgy is mint különbség, 0,1-0,2 kW/mosásról beszélünk. Az 5-6-7 kg-os kapacitás csak marketingfogás, ugyanaz a csapágyazása a gépeknek. Különbség itt a műfajban van: a szabvány méretű (85x40x60) felültöltős mindig kisebb űrtartalmú és kapacitású lesz, mint az elöltöltős, ráadásul a kaszni is kevésbé masszív. Legalább 4 év garival vegyél gépet, kerüld az olcsó márkákat (Candy, Indesit), a Whirlpoolnak sincs túl jó híre, én az AEG-Electrolux vonalon gondolkoznék.
Ja, és öblítőszer helyett ecet+víz+mosóparfüm kombót használj! Olcsóbb, allergiásokat kevésbé irritálja és környezetbarátabb!
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6079 Dátum: 2020.01.18 12:10:54 »
A fogyasztás úgyis összemérhetetlen, mert az csak a referencia (ECO 60°-os) mosásra vonatkozik, az ember meg nem csak azt használja, amúgy is mint különbség, 0,1-0,2 kW/mosásról beszélünk. Az 5-6-7 kg-os kapacitás csak marketingfogás, ugyanaz a csapágyazása a gépeknek. Különbség itt a műfajban van: a szabvány méretű (85x40x60) felültöltős mindig kisebb űrtartalmú és kapacitású lesz, mint az elöltöltős, ráadásul a kaszni is kevésbé masszív. Legalább 4 év garival vegyél gépet, kerüld az olcsó márkákat (Candy, Indesit), a Whirlpoolnak sincs túl jó híre, én az AEG-Electrolux vonalon gondolkoznék.
Ja, és öblítőszer helyett ecet+víz+mosóparfüm kombót használj! Olcsóbb, allergiásokat kevésbé irritálja és környezetbarátabb!

köszi. a kapacitás azért attól is függ, hogy mekkora  dob, nem?
elöltöltősek kellenek, egymáson lesznek

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6080 Dátum: 2020.01.18 15:14:55 »
A már említett két prémium márka gazdaságos alternatívája az LG. Viszonylag ritkán romlanak el, és gazdaságosan javíthatók, ami a többi mosógépről sajnos nem mondható el. Ezekben még csavaros kötések vannak.
10 kg -os inverteres mosógéppel hosszú időre letudhatod a gondot. A hőszivattyús szárítója a tetejére pakolható 

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9505
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6081 Dátum: 2020.01.18 16:15:12 »
Igen, ez az LG TwinWash érdekes megközelítés...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9505
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6082 Dátum: 2020.01.18 17:21:33 »
Egyébként a Miele árak ithon nincsenek annyira elrugaszkodva már a többi márkához képest. Ha megnézel kb. ugyanolyan specifikációval Miele-t és LG-t, AEG-t akkor rádöbbensz nem vészes a különbség.

A mi Miele mosó-szárítónk több mint 10 éves már és két gyerek mellett még minig ugyanolyan jól mos, mint első nap. És minden áldott nap dolgozik.
« Utoljára szerkesztve: 2020.01.18 17:24:07 írta robi (Robi) »

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6083 Dátum: 2020.01.18 19:07:00 »
Koszi mindenkinek. Meg kutatok. Most 8 kilos van, felesegem szerint eleg nagy
« Utoljára szerkesztve: 2020.01.18 19:14:18 írta csufár »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6084 Dátum: 2020.01.20 10:49:18 »
Akkus csavarhúzónál mindegy, milyet vesz az ember, vagy lehet vele mellényúlni?
music     

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9377
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6085 Dátum: 2020.01.20 12:27:55 »
Akkus csavarhúzónál mindegy, milyet vesz az ember, vagy lehet vele mellényúlni?
Lehet. Főleg az akksival. Egy Makita nem véletlenül drágább, annyival jobb is.
Ha nem szánsz rá sokat, nézd meg a Lidl saját márkását, perpé két féle is van a kínálatban. A kisebb - olcsóbb - is teljesen jó, adnak rá 3 év garit. Otthono barkácsnak elég. Nálam egy házfelújítást túlélt, még mindig használom.
Általánosságban a magasabb Volt értékű akksik jobbak.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9505
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6086 Dátum: 2020.01.20 14:57:04 »
Nekem volt egy Lidl-es (Parkside) amit nagyon szerettem, csak kb. 3 év alatt gallyra ment az aksija. Pótaksit újonnan se lehetett hozzá venni, utólag meg pláne. Voltam olyan aksiboltban, ahol bármilyen gép aksijába tudnak utólag cellákat cserélni. Több mint kétszer annyiba került volna mint amennyiért vettem a komplett gépet.

A mostani Lidl-es meg Aldi-s, bizonyos típusú akkus szerszámokhoz már árulnak pótaksikat. Nyilván nem passzol a régi fajtához. És az a kérdés, hogy ezekhez a mostaniakhoz meddig lehet majd kapni pótaskit, mert 3 év múlva lehet megint cserélni a szerszámkészletet... Azzal ki lehet húzni még pár évet hogy az ember már most bespejzol egy pótot, és időnként csereberéli őket (mert évekig polcon tartani se használ egy aksinak). Hajrá fogyasztói társadalom!

Én ezért váltottam Bosch-ra. Drágább a szerszám beszerzéskor, de legalább rendes support-ja van. Minden alkatrész ugyanúgy rendelhető mint az autókhoz (robbantott rajzok bárkinek elérhetők hivatalosan, cikkszám alapján rendelhetsz akár gyári emblémás matricát is ha kell és az árak sem vészesek), normálisan javítható. Az aksi a sorozathoz tartozó valamennyi szerszámhoz jó, csereberélhető és bármelyik szak-boltba/webáruházba lehet kapni. Nem az eldobható kategória. A gyártó ha beszünteti, még mindig lehetlesz évekig utángyártottat venni hozzá.
« Utoljára szerkesztve: 2020.01.20 15:00:53 írta robi (Robi) »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6087 Dátum: 2020.01.20 15:52:43 »
Ha már veszek, akkor nem 3 évre veszek. A mostani fúrógépem Iskra márkájú jugoszláv(!) gyártmány, amikor apám vette, kb. akkora voltam, mint a gyerekeim most...
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9505
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6088 Dátum: 2020.01.20 15:57:47 »
Szerencsére az nem aksis...

Bosch professional sorozatot nézd végig.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6089 Dátum: 2020.01.21 09:19:56 »
Akkus csavarhúzónál mindegy, milyet vesz az ember, vagy lehet vele mellényúlni?
9 éve vettem egy Black&Deckert. Akku még mindig jól bírja.
Azt is érdemes átgondolni, hogy mire kéne. Méret, kapacitás, nyomaték, stb.
Ezt nézd meg esetleg a témában, elég átfogó:



És az a kérdés, hogy ezekhez a mostaniakhoz meddig lehet majd kapni pótaskit,
Ezekben lehet cserélni a belsőrészt. :surrender: Ha nincs kedved megcsinálni, vannak cégek akik ilyesmivel foglalkoznak.