Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 956767 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5940 Dátum: 2019.03.21 09:55:51 »
Ohhh, vannak fejlemények villanyóra ügyben:
Előzmények: 2014-ben sikerült megütnöm a villanyórát, észleltem hogy megállt, kihívtam a céget, akik közölték hogy találtak pár karcot a plombákon, ezért kaptam egy 187e Ft-os kötbér követelést, illegális vételezés gyanúja miatt. Fogadtam ügyvédet, kértük a mérő bevizsgálását. Másfél évig nem történt semmi
Elmúlt egy hónap fejleménye:
A szolgáltató kiadta a követelést behajtó cégnek. Megkérdeztem a szolgáltatót hogy mi van a bevizsgálással, azt válaszolták még intézés alatt, majd rá pár napra kaptam is időpontot.
Bevizsgáláson megállapították hogy a mérő határértéken belül van, tehát mágneses hókuszpókusz nem történt. Két csavar fogja a mérő fedelét lent, felül pedig egy fülecske van beakasztva. A típus egyik változatán a fedélnek nem volt pereme, egyik csavar meglazításával és egy pl bankkártya behelyezésével a mérés megállítható volt. A miénknek elég nagy pereme van, szóval csak a két csavar oldásával megoldható a dolog.
A két csavaron van egy egy hatósági plomba, tehát ennek vizsgálata volt perdöntő.
Az eredmény: egyik plomba deformált, bemeneti oldalon a nyílások szélesek, másik oldalon ellapítottak.
Másik plomba szélén repedések vannak, visszazárás jelei.
Tehát az mérő alkalmassá lett téve méretlen vételezésre.
Nyilván ha mi lettünk volna, nem viszem el ideáig az ügyet. Sajnos sok tanulságot sem lehet levonni a történetből, sokan mondják hogy körbe kell fényképezni. A mérő 2002-ben lett felszerelve, nem hiszem hogy sok háztartásban található volt olyan gép, ami HD képek készítésére lett volna alkalmas. Illetve azt sem hiszem hogy sokaknak eszébe jutott volna a plombákat külön, minden oldalról megfelelő (műtermi) megvilágítás mellett fényképezni.
Egyelőre várjuk a szolgáltató hivatalos levelét, egy valszeg 370 e Ft-os csekkel, aztán meglátjuk merre folytatjuk. Én nyilván nem tudom bizonyítani hogy nem bontottam meg az órát, ők pedig azt nem, hogy a felszerelés pillanatában minden sértetlen volt.
Most egy digitális mérő van felszerelve. A szaki szerint ez már "feltörhetetlen", kíváncsi vagyok ezt az állítást 15 év múlva tartják e :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5941 Dátum: 2019.03.21 11:07:07 »
Ohhh, vannak fejlemények villanyóra ügyben:
Előzmények: 2014-ben sikerült megütnöm a villanyórát, észleltem hogy megállt, kihívtam a céget, akik közölték hogy találtak pár karcot a plombákon, ezért kaptam egy 187e Ft-os kötbér követelést, illegális vételezés gyanúja miatt. Fogadtam ügyvédet, kértük a mérő bevizsgálását. Másfél évig nem történt semmi
Elmúlt egy hónap fejleménye:
A szolgáltató kiadta a követelést behajtó cégnek. Megkérdeztem a szolgáltatót hogy mi van a bevizsgálással, azt válaszolták még intézés alatt, majd rá pár napra kaptam is időpontot.
Bevizsgáláson megállapították hogy a mérő határértéken belül van, tehát mágneses hókuszpókusz nem történt. Két csavar fogja a mérő fedelét lent, felül pedig egy fülecske van beakasztva. A típus egyik változatán a fedélnek nem volt pereme, egyik csavar meglazításával és egy pl bankkártya behelyezésével a mérés megállítható volt. A miénknek elég nagy pereme van, szóval csak a két csavar oldásával megoldható a dolog.
A két csavaron van egy egy hatósági plomba, tehát ennek vizsgálata volt perdöntő.
Az eredmény: egyik plomba deformált, bemeneti oldalon a nyílások szélesek, másik oldalon ellapítottak.
Másik plomba szélén repedések vannak, visszazárás jelei.
Tehát az mérő alkalmassá lett téve méretlen vételezésre.
Nyilván ha mi lettünk volna, nem viszem el ideáig az ügyet. Sajnos sok tanulságot sem lehet levonni a történetből, sokan mondják hogy körbe kell fényképezni. A mérő 2002-ben lett felszerelve, nem hiszem hogy sok háztartásban található volt olyan gép, ami HD képek készítésére lett volna alkalmas. Illetve azt sem hiszem hogy sokaknak eszébe jutott volna a plombákat külön, minden oldalról megfelelő (műtermi) megvilágítás mellett fényképezni.
Egyelőre várjuk a szolgáltató hivatalos levelét, egy valszeg 370 e Ft-os csekkel, aztán meglátjuk merre folytatjuk. Én nyilván nem tudom bizonyítani hogy nem bontottam meg az órát, ők pedig azt nem, hogy a felszerelés pillanatában minden sértetlen volt.
Most egy digitális mérő van felszerelve. A szaki szerint ez már "feltörhetetlen", kíváncsi vagyok ezt az állítást 15 év múlva tartják e :D

Röviden, mert felbaxott a szolgáltatói hozzáállás! Tolja meg - az ügyetekben eljáró szolgáltatói ügyintéző - a nőági fölmenőjét aspirálva a csok legmagasabb kedvezményére, mert az áramtolvaj rejtett erőforrásokkal nem szívóskodnak, holmi nem bizonyítható feltételezésekre hivatkozva.
 " Én nyilván nem tudom bizonyítani hogy nem bontottam meg az órát,ők pedig azt nem, hogy a felszerelés pillanatában minden sértetlen volt."
Lehetséges, hogy a mérő "már feltörhetetlen", de a méretlen vételezésnek nem az egyetlen módja a mérő manipulálása.  :D
« Utoljára szerkesztve: 2019.03.21 11:10:18 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5942 Dátum: 2019.03.21 11:50:37 »
Röviden, mert felbaxott a szolgáltatói hozzáállás! Tolja meg - az ügyetekben eljáró szolgáltatói ügyintéző - a nőági fölmenőjét aspirálva a csok legmagasabb kedvezményére, mert az áramtolvaj rejtett erőforrásokkal nem szívóskodnak, holmi nem bizonyítható feltételezésekre hivatkozva.
 " Én nyilván nem tudom bizonyítani hogy nem bontottam meg az órát,ők pedig azt nem, hogy a felszerelés pillanatában minden sértetlen volt."
Lehetséges, hogy a mérő "már feltörhetetlen", de a méretlen vételezésnek nem az egyetlen módja a mérő manipulálása.  :D
Nyilván egy szolgáltató igyekszik megvédeni a szolgáltatását, ezt helyeslem, elvégre Magyarországon vagyunk, itt mindenki okos és ért mindenhez is.
Ügyvéd, szakértő beszélgetéséből kiderült hogy néhai és jelenlegi alkalmazottak kis mellékesért szívesen plombálnak kb 6e Ft-os összegért számla nélkül.
Szétszedett óra egy hajszárítóval visszatekerhető (alacsony a számlap csapágyainak ellenállása).
Az átlag felhasználó inkább behúzza fejét farkát és kifizeti a felajánlott felezőt a gyanúnál (kb 90e Ft), aztán megállapítja hogy hát igen, a nagytestvérrel nem lehet packázni, ilyen gonosz a világ.
Jövök én akinek néha átkattan valamelyik reléje és beleáll a csatákba, vagy megnyeri vagy nem :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Lakás, háztartás
« Válasz #5943 Dátum: 2019.03.21 14:32:44 »
Nekem kedvenc sztorim még 2009-ből, amikor a Római parton dolgoztam egy családi hotelben recepciósként...
Gázos autóval (akkoriban még talán csak főváros gázművek volt rajta, nem volt ez a nagy nemzeti dolog) szépen megjöttek, én beengedtem őket a hátsó kapun - jöttek visszatekerni az órát (a saját órájukat ugyebár), ment a kis boríték (ha jól rémlik akkoriban 230e Ft volt benne minden egyes alkalommal), visszatekerték, leolvasták az "állást", majd előretekerték az órát az eredeti állapotára.
Korszerűtlen, régi BVSC-s szálloda vagy mi a szösz volt, szóval csak a teljes szállodát lehetett fűteni, nem a külön részlegeket, ezért is pörgött túl sokat az az óra...  :hmmmm: :D
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5944 Dátum: 2019.03.21 16:46:16 »
Nálunk távleolvasós az óra, és távolról le is lehet kapcsolni, (a jól képzett szerelő még a visszakapcsolásra szolgáló gombot is leplombálta. ) Elvileg vatnémlahol megnéztem német a napi fogyasztás alakulását, de azt nem sikerült beüzemelnem. Az óra adatokat tudna szolgáltatni a fogyasztás optimalizálásához, de a szolgáltató nem engedi használni az erre alkalmas csatlakozóját.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5945 Dátum: 2019.03.21 20:23:11 »
Testverem feltorette a haza lebetonozott udvarat a minap. Komoly melo volt, nagy gep kellett hozza. Valahol kozeptajon egyszercsak puff, az egesz utcaban elment a villany...

Wtf?

Ment a telek alatt egy vezetek, ami semmilyen elmus nyilvantartasban nem szerepelt..

Ilyen ez a popszakma...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5946 Dátum: 2019.03.26 10:25:49 »
Testverem feltorette a haza lebetonozott udvarat a minap. Komoly melo volt, nagy gep kellett hozza. Valahol kozeptajon egyszercsak puff, az egesz utcaban elment a villany...

Wtf?

Ment a telek alatt egy vezetek, ami semmilyen elmus nyilvantartasban nem szerepelt..

Ilyen ez a popszakma...
Klasz ez az elmü. 3 hete előkerült egy telek amit bringaúthoz meg akar venni az önkormányzat. Kb. 30 éve eszünkbe se jutott, mert építési tilalom van rajta, merthogy majd egyszer kell a tisztelt önkorinak. Erre látom a friss tulajdoni lapon, hogy 10%-ot lecsíptek, mert közművezéshez kellett nekik. Voltak kedves gondolataim. Valahogy egészen érdekesen működnek dolgok ebben az országban.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5947 Dátum: 2019.03.26 11:54:23 »
Na, akkor ezek után, megvolt a 10%-uk viszont látásra, oldhatják is fel az építési tilalmat.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5948 Dátum: 2019.03.26 20:23:22 »
Na, akkor ezek után, megvolt a 10%-uk viszont látásra, oldhatják is fel az építési tilalmat.
Rákos patak folyik át a telken, mindenképpen közterület lesz belőle. Amúgy nagyszülők még rákásztak meg pecáztak benne, ha eredeti állapotba kerülne a patak, akkor fantasztikus házat lehetne odaépíteni.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5949 Dátum: 2019.03.26 21:13:22 »
Ha öntözésvezérlésre van szükség, ezt bátran merem ajánlani: https://opensprinkler.com/

Például időjárás korrekciót tud, nem csak sima kontak-vezérelt esőérzékelővel, hanem az OpenWeatherMap-ról le tudja szedni az előző nap időjárási (csapadék mennyiségi) adatait ahhoz a földrajzi helyhez vonatkozóan, ahová telepítve van, és (agráriumban is használt) Zimmermann metódus szerint kalkulálja ki, hogy hány százalékkal több, vagy kevesebb öntözésre van szükség.

A hardverben opensource (nyilt forráskódú) förmver fut, többi alap. Például webes felületen állítható minden, akár telefonos appról. Magyar kezelőfelülettel.
És mindenféle tetszőleges egyéb automatizációra is befogható.
« Utoljára szerkesztve: 2019.03.26 21:17:47 írta robi (Robi) »

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Lakás, háztartás
« Válasz #5950 Dátum: 2019.03.28 16:29:19 »
Van valakinek asztalos ismerőse, vagy ismer olyan szakembert, akivel már dolgoztatott és jó munkát végzett, de mégsem horror áron?
Úgy néz ki most a konyhabútoron és a pulton lenne a sor, hogy megfiatalodjon és átrendeződjön. Amúgy se volt valami szerencsés választás a fehér szín, soha többet olyat...  :hmmmm:

Illetve esetleg kőműves ismerős? Mert lehet a konyhát is picit meg kellene növelni egy amolyan 2x3 m-es toldással (a belső udvarunk "rovására", így nem zavarna ezzel szomszédot vagy bárkit is), hogy picivel több hely legyen benne.

Előre is köszönet!  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5951 Dátum: 2019.03.28 21:47:35 »
Van valakinek asztalos ismerőse, vagy ismer olyan szakembert, akivel már dolgoztatott és jó munkát végzett, de mégsem horror áron?
Úgy néz ki most a konyhabútoron és a pulton lenne a sor, hogy megfiatalodjon és átrendeződjön. Amúgy se volt valami szerencsés választás a fehér szín, soha többet olyat...  :hmmmm:

Illetve esetleg kőműves ismerős? Mert lehet a konyhát is picit meg kellene növelni egy amolyan 2x3 m-es toldással (a belső udvarunk "rovására", így nem zavarna ezzel szomszédot vagy bárkit is), hogy picivel több hely legyen benne.

Előre is köszönet!  ;)
Asztalos, vidék lehet? Nálunk működik, hogy vidékről hívunk mestereket, és utazással együtt sem drágább, sőt, és sokkal megbízhatóbbak.
Nekünk a következő konyhánkat ő fogja csinálni: Babics Norbert Zalaegerszeg. Nekünk még nem dolgozott, de a felegésem több ismerőse dícséri.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Lakás, háztartás
« Válasz #5952 Dátum: 2019.03.28 21:51:23 »
Nem ragaszkodunk Bp-hez, főleg ha jól dolgozik, és persze nem 1 éves határidőt ad, mire el tudja vállalni.  :innocent:
Csak gondolom itt neki már egy puszta helyszíni felmérés is macerás lehet, Bp-Zalaegerszeg van vagy 350 km oda-vissza.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5953 Dátum: 2019.03.29 09:27:41 »
Asztalos, vidék lehet? Nálunk működik, hogy vidékről hívunk mestereket, és utazással együtt sem drágább, sőt, és sokkal megbízhatóbbak.
Nekünk a következő konyhánkat ő fogja csinálni: Babics Norbert Zalaegerszeg. Nekünk még nem dolgozott, de a felegésem több ismerőse dícséri.

ne viccelj már, ZEG-ről Pestre?  ZEG-en voltam katona.
csepelről nem jön át békásmegyerre az ember,  nem onnan...
de nem legyen igazam.  :surrender:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5954 Dátum: 2019.03.29 11:04:25 »
Illetve esetleg kőműves ismerős?
Volt ilyen ismerősöm, csak most már megváltozott (emberileg). Korábban szívesen jött elvállalt komolyabb dolgokat, apróbbakat is. Most már nem hajol le bármiért.

Szinte könyörögnöm kellett neki hogy jöjjön már (pedig itt lakik a kerületben). Eljött, de puffogva hogy neki ez nem éri meg, de hát a régi barátságunk miatt mégis, na. A minőség sem igazán a régi már nála, és ami a legnagyobb baj, eltűnt belőle az igényesség, a törekvés arra, hogy a legjobb megoldást megtalálja. Most már jó lesz összecsapva is. Ezért eldöntöttük, hogy valószínűleg utoljára járt itt.

A fene vitte fel a dolgukat így. Ebben az egész "gazdasági fellendülésben" ez az, ami a legjobban bosszant.