Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 945063 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5925 Dátum: 2019.03.02 14:23:21 »
add el féláron. vagy tartsd meg. hidd el, sokkal olcsóbban jössz ki, mintha a munkát rendeled meg és a festőhengert gurigatni vagy egy szórópisztollyal fröcskölni nem egy szakmunka.
én biztosan megcsinálnám magamnak.
Hát azért a kültéri festés nem az a kategória amit házilag csakúgy felgurigáztatod. Átlag szórópisztollyal se tudod feltolni, mert sűrű és rögök vannak benne.
Nekem is van egy fél falam amit kültérben le fogok kenni, szerencsére a teraszról lent meg a létráról elérem, ez még csak éppen a belefér kategória...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5926 Dátum: 2019.03.02 16:19:38 »
Hát azért a kültéri festés nem az a kategória amit házilag csakúgy felgurigáztatod. Átlag szórópisztollyal se tudod feltolni, mert sűrű és rögök vannak benne.
Nekem is van egy fél falam amit kültérben le fogok kenni, szerencsére a teraszról lent meg a létráról elérem, ez még csak éppen a belefér kategória...
nyilván a faltól is függ. én csináltam már pisztollyal is meg hengerrel is, nem volt egy nagy szám

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5927 Dátum: 2019.03.02 18:48:16 »
Hát azért a kültéri festés nem az a kategória amit házilag csakúgy felgurigáztatod. Átlag szórópisztollyal se tudod feltolni, mert sűrű és rögök vannak benne.
Nekem is van egy fél falam amit kültérben le fogok kenni, szerencsére a teraszról lent meg a létráról elérem, ez még csak éppen a belefér kategória...

Nézd, én már csináltam, úgy, hogy állványra még egy létrát is tettem, mert olyan 8-10 méterre van a csúcs a homlokfalon. Vettem angórateddy-t (hosszúszőrű) és nekiálltam. Egy teljes napig tartott ez a falrész, speciális hőszigetelő (kerámiagömbös) festéket hordtam fel a klasszik vakart vakolatra.  Akkoriban ez a teddy volt a csúcs, ma már szórnám.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5928 Dátum: 2019.03.12 09:39:01 »
"úgyse érdemes mert nem érsz semmit a felvétellel miután már ellopták a cuccot" - csak ez éppen így nem igaz, egyrészt igenis segíthetnek az elkövetők elfogásában, másrészt egy jó látványosan felhelyezett, éjjellátó kameraszett tényleg elrettentő hatású, már a felmérés ténye is rögzítve van...
Ketté választanám. Az elrettentésben segíthet és az elfogásban  is. A gond ott van, hogy amint megvan az aki kipakolt, a biztosító közli, hogy semmit nem fizet, mert megvan a tettes és kezdeményezz polgári peres eljárást ellene ha akarsz. Ha az a cél, hogy a biztosító fizessen, és a rendőrség elfogja a tolvajt, akkor két egymással ellentétes dologról beszélünk.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5929 Dátum: 2019.03.13 09:07:40 »
Ez igaz, ha van biztosításod az ingóságokra. Amit szerintem nem nagyon érdemes kötni: egyik jóbarátomék házába betörtek pár éve, egyik legértékesebb tárgy amit elloptak az egy laptop volt. Hiába volt biztosítás az ingóságra, nem fizetett a biztosító, mert a laptop vásárlását igazoló számla nem a tulajdonos nevére szólt, hanem a cégére, ahol dolgozott. Ugyanakkor mint kiderült, valami 40ezer forintot fizettek volna, ha lett volna saját névre szóló számla (kb. 200ezres laptopról volt szó). Hiába volt rendőrségi jegyzőkönyv stb mindent megtett a biztosító ügynöke hogy minimalizálja a kártérítést, összesen tokkal vonóval 100ezer alatt kaptak mindenre - megrongált ajtóra stb. Miközben az tény, hogy a laptop bár céges vásárlás volt, otthoni használatban volt, és nyilvánvaló, hogy a lakásból lopták el.

Ezek a fajta biztosítások eléggé átverés szagúak szerintem - hiszen nyilvánvaló is, hogy nem lehet normálisan biztosítani lakossági szinten olyasmit, ami folyamatosan változik, értékben és darabszámban. Ráadásul a biztosítás kötésekor csak nyilatkozni kell hogy mi mennyi ingóságod van, igazolni semmit, magyarán a biztosítónak halvány lila gőze sincs hogy ténylegesen mit is biztosít. Az emberek többségének pedig eszébe sincs megtartani minden egyes eszközről minden egyes blokkot, számlát (max a garancia érvényesítése okán teszik meg), azt meg pláne nem teszi meg senki, hogy ha vesz mondjuk egy új mobiltelefont, akkor azonnal rohanjon az ingóság-biztosítóhoz szerződést módosítani. Arról nem beszélve, hogy lehet neked még egy 20 éves lemezjátszód vagy VHS magnód amik számodra értéket képviselnek mert a régi lemezeket azon szereted hallgatni jobb minőségben, netán a családi videók még kazettán vannak, a biztosító ezeket nullázni fogja mert műszaki berendezések régiek és könyvértékük mára már nulla.

Egy minden helyzetre kiterjedő ingóság biztosítás sztem sokkal drágább és sokkal nagyobb (jogi) szakértelmet igényel az átlagember képességeihez képest. Én azon az állásponton vagyok, hogy amit lehet előzzünk meg, riasztóval, kamerával, eltántorító megoldásokkal stb. Az ingóság biztosítás, egy átlagembernek, csak kutya vacsorája kategória ilyen esetben.

Persze más a helyzet ha a Munkácsi Trilógiát őrzöd a nappalidban...

« Utoljára szerkesztve: 2019.03.13 09:20:54 írta robi (Robi) »

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5930 Dátum: 2019.03.16 20:12:01 »
...
Persze más a helyzet ha a Munkácsi Trilógiát őrzöd a nappalidban...



Én őrizném, ha enyém a kuckó ahol van!!   ::) ::) ::)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5931 Dátum: 2019.03.17 13:37:54 »
Urak!

Mosó-szárítógép vásárlás előtt állunk, Indesit-et (Privileg - nemtudom melyik piacra gyártják ezzel a névvel) néztünk ki, valakinek van ezekkel kapcsolatban tapasztalata?

Konkrétan ezt a 2 gépet néztük:
1.: https://www.grx.hu/shop/haztartasi-nagygepek/moso-szaritogep-1/privileg-pwwt-x-86g6-de-moso-szaritogep
2.: https://www.grx.hu/shop/haztartasi-nagygepek/moso-szaritogep-1/privileg-pwwt-x-96g6-de-moso-szaritogep

Utóbbi felé hajlok, talán mechanikus szempontból jobb/masszívabb felépítésű ==> tartósabb lesz. Mivel 5-6 kg-nál nagyobb töltettel úgysem használnánk.

A 2 év gari általános, kérdés hogy mennyire szervizelhetőek ezek a gépek a későbbiek folyamán?
Édesanyáméknál is egy Indesit (csak mosó) gép van, több mint 5 éve, sose volt baja, pedig azért elég intenzíven volt/van használva, innen a bizalmam a márka felé.

Aki ilyen (kondenzációs) gépet használ, azoknak mi a tapasztalatuk, mennyire szárítja meg a ruhát? Valóban "szekrényszáraz" lesz, és kihagyható a teregetés? A lakáson belüli páraképződés csökkentése lenne a cél elsősorban, ezért gondolkozunk mosó-szárítógépben.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5932 Dátum: 2019.03.17 16:04:45 »
Mosó-szárítógép vásárlás előtt állunk, Indesit-et (Privileg - nemtudom melyik piacra gyártják ezzel a névvel) néztünk ki, valakinek van ezekkel kapcsolatban tapasztalata?
Szűk családi tapasztalat is van és közvetlen is akad. A családban többen vettek mosó-szárítót, senki nem használja, mert mindig nedves maradt, és gyűrte is.
Emiatt mi hőszivattyús szárítógépet vettünk. Energiafelhasználás ég és föld a kondenzációshoz képest.  Az ára miatt óckodnak tőle nagyon sokan, de megéri dedikált gépet venni. Mi AEG 8000 series valamelyik tagját vettük, ha érdekel megnézem a pontos típust. ~700€ körül volt az ára az 5 évre kiterjesztett garival és 10 évet ad a gyártó a motorra. Lehet hozzá adaptert venni és a mosógéppel egymásra rakhatók.
A mosó-szárítógépet semmiképpen nem ajánlom és olyat se ami nem hőszivattyús elven működik.
Miénk kb. másfél éve van meg, még sose maradt nedves a végén a ruha. Ha vizes maradna a cucc, akkor egyszerűen kitolja a programot. Hugomék kombinált kondenzációs csodája fix időre végez és otthagyja nyirkosan.
Ha szárítás végén azonnal kisimítom a ruhát és összehajtom, akkor vasalást se igényel. Héten egyszer, ha lelép a csalőád, akkor neki lehet állni az 5 fő ruháját mosni és szárítani. Kicsit scifi, hogy a három szennyestartónyi ruhát a napi munkával párhuzamopsan sorban megetetem a gépekkel, majd délre a szekrényekben van minden összehajtogatva. A téli páralecsapódás teljesen megszűnt a lakásban mióta használjuk.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5933 Dátum: 2019.03.17 19:56:02 »
Azért azt nem szabad ilyen sarkosan állítani, mert ez erőteljesen márkafüggő. Nekünk most a második ilyen mosó-szárítógépünk van, és ez most jól teszi a dolgát. Tényleg. A típusa Miele WT 2670 WPM. Mindig rendesen szárít, és mindig időben be is fejezi a munkát.

Volt korábban egy AEG L87695WD, na az valóban problémás lett kb. 1 év után, olyan értelemben, hogy túl sokáig szárított, azaz képes volt 3-4 órát is tekerni a ruhákat, gyakran félbeszakítottuk a programot és úgy is kivéve csontszáraz volt minden, már-már perzselt szagú. Volt rá 5 év garancia, kétszer is éltünk vele, cseréltek benne ezt-azt (egyszer el is vitték, és állítólag javítottak rajta) de sajnos mindig túlszárított, a benne lévő elektronika béna volt, kiírta hogy van még hátra a szárításból 5 perc, de valójában még 40-50 percig tekergetett. Megelégeltük, eladtuk (még volt hátra 1 év gari rajta) és amennyi pénzt kaptunk érte, egy az egybe megvettük használtan a fent említett Miele-t, kb. ugyanolyan korú gépet.

Ami a legjobb a Miele-ben, van rajta egy rövid 7 perces "szösztelenítő" program, azaz átmossa magát a gép szárítást követően, mert ugyebár a dobban szinte mindig maradnak szöszök, amik a következő mosáskor rákerülnek a ruhákra. Ez nem volt az AEG-ben, ezért oda kellett figyelni hogy egymás után milyen fajta ruhakupacokat tesz be az ember, ami bosszantó volt akkor, amikor épp másra lett volna szükség előbb.

A Miele-t meg mertük venni használtan, mert ez egy olyan márka mint a Toyota. Szétnyűhetetlen  ;) 3 éve dolgozik szinte minden nap, két kisgyermekes családban.
Azért írok róla egy hátrányt is: van rajta egy csipogó zümmer, ami nagyon jó mert hanggal jelzi amikor kész a mosás, vagy a szárítás. De van benne egy védelmi funkció is, ami nem engedi kinyitni a dobot szárítás után, ha még túl forró a benne lévő ruha, netán a dob maga, a sérüléseket megelőzendő. Nos akik a förmvert írták bele arra nem gondoltak, hogy a csipogást ilyenkor ne a szárító program végén, hanem akkor kéne elindítani, amikor ki lehet venni a ruhát. Ugyanis az a süket helyzet áll elő, hogy a gép csipog ezerrel hogy hahó vége a szárításnak, vedd ki a ruhát, de közben nem engedi kinyitni az ajtót, hogy nehogy megégesd magad. Így kénytelen vagy negyed óráig még hallgatni a csipogást...  [rohog]

Eredetileg azért kerestünk és vettünk mosó-szárítógépet, mert az előző lakásban külön mosó, és külön szárító nem fért el (egymáson sem, be volt építve a gép). Azóta elköltöztünk, egyszer majd mi is cserélünk egy külön mosógép + hőszivattyús szárítógép kombóra, de nem sürget semmi. Mivel a Miele nagyon bejött mint márka (azóta sütőnk is az), valószínűleg maradnánk nála...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5934 Dátum: 2019.03.17 21:14:35 »
Családban van 3 kombi mosó-szárító és senki nem volt vele elégedett, senkinek nem működött, ezért sarkosítottam a véleményemet és vettem inkább dedikált szárítógépet. Anno USA-ban is külön-külön gépet használtam és teljesen bevált. De ha valakinek van kommersz gépe és mindig jó, akkor írja meg milyen márka.
Robi, a Miele is kombi?  Ok, közben eljutottam a komment végégig... Ha igen, akkor jól szárít? Ezt is a német programból vettétek amit meséltél egyszer?
Ez a zenélés a végén valami új módi. Előző mosógépünk ledobta az ékszíjat, immár harmadszor, úgyhogy nem javíttattuk tovább és elöltöltősre cseréltük. Nem tudom mi lebegett a mérnökök szeme előtt tervezéskor, de zenél a végén... Meg valami fora okból telefonról is be lehet indítani bt-n. Még most se értem...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5935 Dátum: 2019.03.17 22:01:51 »
Igen, jól szárít. Csak kis kapacitású, 4,5 kg-os, ez az egyetlen ok ami miatt egyszer le lesz cserélve. Nőnek a gyerekek...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5936 Dátum: 2019.03.17 22:37:23 »
Nálunk is külön lesz. Egyszerű az ok: amíg a szárítás megy, nem lehet újabb adagot mosni. Van külön mosókonyha, elférnek egymás mellett, ez nem gond.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5937 Dátum: 2019.03.17 23:53:03 »
A Privileghez, mint márkához tudok szólni, konkrét típushoz nem. Anno volt egy Privileg mikrónk, még Quelle-katalógusból rendeltük 1989-90 táján. Nagyon korszerű volt már akkor, nem tekerős gombja volt, hanem digitálisan be lehetett állítani sok mindent. 15 évig bírta, (igaz, utána a legolcsóbb LG-t vettem meg, két tekerős gombbal, és az is 15 évig bírta)  egyszer kellett benne ékszíjat cseréltetni, szóval nem volt rossz vétel.
Ami a mosó-szárító gépeket illeti, ismerősök tapasztalata alapján én sem vennék kombi gépet, a többiek már leírták az okokat, amit meg tudok erősíteni így másodkézből.
music     

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5938 Dátum: 2019.03.18 17:04:29 »
Igen, jól szárít. Csak kis kapacitású, 4,5 kg-os, ez az egyetlen ok ami miatt egyszer le lesz cserélve. Nőnek a gyerekek...
Miénk ebben bajnok, a régi gépnél két mosást szárított meg egy körben. Új gép már nagyobb kapacitású. Az is nagyon lényeges érv, amit Nagycitrom írt -legalábbis nálunk-, hogy a mosás ideje alatt tud menni a szárítanás. Mikor nekiállok mosni, ~5 kör mosás szokott lefutni. Ha reggel 8-kor elkezdem neki pakolni, délután 3-ra már szekrényben van minden.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5939 Dátum: 2019.03.18 20:51:00 »
Köszönöm a válaszokat!

Kicsit elkeserítettetek, sajnos nincs hely 2 külön gépnek, ez is a konyhában van, beépítve. A szülői házban mi is külön szárítót használtunk, egy 20 éves Bosch gépet, az tökéletesre szárít, mind a mai napig...

Azt hiszem elkezdem nézegetni a prémium, használt gépeket.  :hmmmm: