Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 944769 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5805 Dátum: 2018.11.13 23:26:30 »
Lemaradt a -) a végéről, ahogyan a . is.  :hug:

2 évig épül egy társasház? A belvárosban gyorsabbnak tűnik, pikk-pakk nyomják a VB szerkezeteket. Utána már nyílászárózzák és szigetelik is. Érdekesen száradhatnak ki.


robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5806 Dátum: 2018.11.14 06:42:22 »
Attol függ mekkora.... 8 lépcsőházas, lépcsőházanként 40 lakásos méretben, alatta 380 férőhelyes mélygarázzsal....

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5807 Dátum: 2018.11.14 11:23:04 »
és 55M-ért tudtunk venni 3 utcával beljebb, igazi palotanegyedi madárcsicsergős csendes övezetben 180nm-es kétszintes házat (emeleten is teljes értékű szobák) 700nm kerttel és épített medencével, 20nm-s szanetlivel, 3,6kW-os napelemmel, külön napkollektorral, garázzsal és gépkocsi beállóval, motoros redőnyökkel stb. Fel kellett újítani és alakítani mi igényeinkre még 7M-ból, de nem mindent, pl. nyílászárók újfélék, minőségibbek mint a lakóparkiak voltak. Illetve van még mit csinálni, de az már nem akadályozza a beköltözést, bent lakást, ráér kategória.

Robi, igazságtalan az élet, nem vitatom.
VIII ker Palotanegyed? bírom azt a környéket.
amúgy nem is volt drága. szomszédban 55M volt a ház és most dobták le a tetőt.. és minden szar. és úgyanazt csinálják mint én 5 éve.  10 cm grafitos, új fűtés, stb.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5808 Dátum: 2018.11.15 10:18:13 »
Nincs is jobb, mint open office-ban munkaidőben nagy képernyőn WC csészéket nézegetni :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5809 Dátum: 2018.11.15 11:35:27 »
Nincs is jobb, mint open office-ban munkaidőben nagy képernyőn WC csészéket nézegetni :D
Alföldit vegyél, az ár-érték arányban jó, és modernebb fazonok is vannak.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5810 Dátum: 2018.11.15 12:13:54 »
Alföldit vegyél, az ár-érték arányban jó, és modernebb fazonok is vannak.
Gázosom is azt mondta hogy tőlük tud szerezni. De ha már belementünk ilyen sz*r témába:
-Ismerősöm mondá hogy hát már én sem vagyok fiatal, lassan jönnek azok az idők, amikor reggel vinni kell mintát dokihoz, úgyhogy inkább a lapos öblítésűt válasszam.
-Kialakítás miatt alsó kifolyású lesz.
-Nézegettem a perem nélkülieket, de állítólag drágák.
Szóval fejlődik itt is a technológia.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5812 Dátum: 2018.11.15 20:23:47 »
Gázosom is azt mondta hogy tőlük tud szerezni. De ha már belementünk ilyen sz*r témába:
-Ismerősöm mondá hogy hát már én sem vagyok fiatal, lassan jönnek azok az idők, amikor reggel vinni kell mintát dokihoz, úgyhogy inkább a lapos öblítésűt válasszam.
-Kialakítás miatt alsó kifolyású lesz.
-Nézegettem a perem nélkülieket, de állítólag drágák.
Szóval fejlődik itt is a technológia.
Elmultal otven? :)

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5813 Dátum: 2018.11.15 20:43:40 »
Elmultal otven? :)
Nem, de hát trónt nem 15 évre választ az ember :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5814 Dátum: 2018.11.16 09:01:34 »
Gázosom is azt mondta hogy tőlük tud szerezni. De ha már belementünk ilyen sz*r témába:
-Ismerősöm mondá hogy hát már én sem vagyok fiatal, lassan jönnek azok az idők, amikor reggel vinni kell mintát dokihoz, úgyhogy inkább a lapos öblítésűt válasszam.
-Kialakítás miatt alsó kifolyású lesz.
-Nézegettem a perem nélkülieket, de állítólag drágák.
Szóval fejlődik itt is a technológia.
Nálunk is laposöblítésű van, hasonló okból. A feleségem egészségügyes és azt mondja, hogy vannak helyzetek, amikor diagnosztikai jelentőségű a dolog...
Én tuti mélyöblítésűt vennék, és nyugaton kb. nem is létezik más. (Egyszer pont az indexen volt egy cikk, hogy az Alföldi gyárt külföldre is, de a laposöblítésű csak itthon megy).
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5815 Dátum: 2018.11.16 11:50:06 »
Van kettő közti fajta is, azaz mélyöblítésű, a laposöblítésűhöz annyiban hasonlít hogy nem lapos, hanem egy meredek "csúszda" vezeti lefelé a cuccost. Nálunk is dilemma volt, mert két WC van, egyik alsókifolyású, másik hátsó kifolyású kialakított csövezéssel, ennek ellenére szerettük volna hogy egyforma legyen a két WC csésze. KOLO márkájúból sikerült találni egyformát a két csatlakozás típusban - csúszdás mélyöblítéssel. És árban is középkategóriás.
« Utoljára szerkesztve: 2018.11.16 11:57:34 írta robi (Robi) »

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5816 Dátum: 2018.11.16 15:50:25 »
Na meglett a MEO, felkerült a kazán, be is indult. WOW mindenki örül.
Kicsit ugrál a lángja. Semmi gond, lehet valamit be kell állítani rajta, keressünk egy szerelőt, aki ért a Mikához. Gyártó oldaláról random szerelő kiválaszt, felhív, probléma elmond. "Nem tudok segíteni magának" :D
Érzem hogy kezdődik a 10 millió gázszerelő (is) hazája feeling :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5817 Dátum: 2018.11.20 14:01:48 »
Na meglett a MEO, felkerült a kazán, be is indult. WOW mindenki örül.
Kicsit ugrál a lángja. Semmi gond, lehet valamit be kell állítani rajta, keressünk egy szerelőt, aki ért a Mikához. Gyártó oldaláról random szerelő kiválaszt, felhív, probléma elmond. "Nem tudok segíteni magának" :D
Érzem hogy kezdődik a 10 millió gázszerelő (is) hazája feeling :D

mit jelent hogy ugrál?  sűrűn változik a láng nagysága (modulációja)? a láng leválik az égőről? úgy viselkedik a láng, mintha el akarna aludni, majd hirtelen megnő? a fűtőközeg körbe helyesen van beépítve az áramlás őr? a helyiség termosztát galvanikus kapcsolata a kazánnal megfelelő?  a gáz nyomásszabályzó /határoló/ megfelelően működik?
akarsz róla beszélni?
 

de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5818 Dátum: 2018.11.20 15:51:35 »
mit jelent hogy ugrál?  sűrűn változik a láng nagysága (modulációja)? a láng leválik az égőről? úgy viselkedik a láng, mintha el akarna aludni, majd hirtelen megnő? a fűtőközeg körbe helyesen van beépítve az áramlás őr? a helyiség termosztát galvanikus kapcsolata a kazánnal megfelelő?  a gáz nyomásszabályzó /határoló/ megfelelően működik?
akarsz róla beszélni?
 
https://photos.app.goo.gl/UVfanTnJLdt3X7GKA
Közben lett kontaktom, némi forumozás (egymásnak ellentmondó, anyázásba forduló veszekedésekkel), valszeg a szellőzőrács nem megfelelő, a kúpja nem perforált, ezért az égéstermék visszaáramlik.
Kell némi beüzemelés, garipapírokhoz.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5819 Dátum: 2018.11.20 21:18:46 »
https://photos.app.goo.gl/UVfanTnJLdt3X7GKA
Közben lett kontaktom, némi forumozás (egymásnak ellentmondó, anyázásba forduló veszekedésekkel), valszeg a szellőzőrács nem megfelelő, a kúpja nem perforált, ezért az égéstermék visszaáramlik.
Kell némi beüzemelés, garipapírokhoz.

Dzsáj more! Az télleg leválik azégőrű!  Van fress legő szivó venti a rencerbe'? A szellőző a Mika6 kompatibilis, vagy a konvektoros ósdi? Luklájk nú! Bökjed megfele a maszkot /majd kezeld a lyukakat/, nem vagyol te antitalent technich gáj. ;) ;) ;) :hug:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu