Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 955401 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5685 Dátum: 2018.10.25 19:51:11 »
Most, hogy néha nézegetem a hétszemélyeseket, erősen elgondolkodtam egy hasonló jövőbeli lehetőségen  :D
De egy CoV reálisabb  :hmmmm:
a kettő között egy plus reális kompromisszumnak tűnik :)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5686 Dátum: 2018.10.25 20:00:50 »
a kettő között egy plus reális kompromisszumnak tűnik :)
Azt is néztem, de:
1. Szerintem alacsonyabb tőlük, túl sokáig nem lesz jó nekem
2. Hétszemélyeshez képest nekem kevésnek tűnik a 99 lóerő
3. A CoV-nál sokkal, de még a Highlandereknél is drágább tud lenni - nyilván újabb is
A Highlander ritka is, úgyhogy ezért (is) a CoV az esélyes egyelőre. Viszont nagyon bejön ez a batár dög Highlander...  :D

Szerk.:
Ha ilyen lenne már most, az jobban tetszene:
https://www.autonavigator.hu/cikkek/mar-a-nordschleifen-tesztelik-a-tagasabb-priust/?utm_source=hasznaltauto&utm_medium=site&utm_campaign=magazin_ajanlo
« Utoljára szerkesztve: 2018.10.25 20:05:42 írta vd1234 »

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5687 Dátum: 2018.10.25 20:06:08 »
jaaa, én azt hittem, hogy a highlander a legdrágább...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5688 Dátum: 2018.10.25 20:09:05 »
jaaa, én azt hittem, hogy a highlander a legdrágább...
Biztosan, de arra gondoltam az imént, hogy pl. egy 2008-as Highlander meg egy 2014-es Prius+ most egy árban van a használtautón... Ha volna rávaló, simán a Highlander kellene. Tudom, borzasztó.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5689 Dátum: 2018.10.25 20:16:35 »
Biztosan, de arra gondoltam az imént, hogy pl. egy 2008-as Highlander meg egy 2014-es Prius+ most egy árban van a használtautón... Ha volna rávaló, simán a Highlander kellene. Tudom, borzasztó.

jóvanna, értem én a racionális gondolkodást, egy zöld tizenkét éves mazdát egy zöld tizennyolc éves mazdára váltottam le nemrég és vastagon sokkal többe került :D
egyébként azt is megértem, ha egy autób*zi bármit megvesz inkább, mint egy priust. én se bírtam sokáig, kompenzálnom kellett :D

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5690 Dátum: 2018.10.25 20:20:34 »
Most, hogy néha nézegetem a hétszemélyeseket, erősen elgondolkodtam egy hasonló jövőbeli lehetőségen  :D
De egy CoV reálisabb  :hmmmm:
Azon morfondíroztunk tegnap, hogy menjen-e a T25 télen alváz- és üregvédelemre. 5 éven belül nem tervezzük a cserét, de még nem tudjuk milyen kedvünk lesz a cserére. Nagy böhöm dögünk még nem volt, ki kellene próbálni. :D Asszonynak így is hatalmas sikere van amikor a törpeautóval áll be a melóhelyen a dörgő kipuffogókkal. :D
Gyerekek miatt nézegettük a 7 személyeseket, de a nagy már szinte sose jár velünk. Amikor meg igen, olyankor két autóval megyünk, úgyhogy most nincs rá ok, hogy váltsunk.

jaaa, én azt hittem, hogy a highlander a legdrágább...
Nem akarok kompromisszumot. :D Egy V8-as dögöt akarok. :D De ki bírja annak a biztosítását meg az adóját? A hibrid jó kompromisszum. :D

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5691 Dátum: 2018.10.25 20:25:32 »
jaaa, én azt hittem, hogy a highlander a legdrágább...
Egy ilyen félrelépést meg lehet úszni 4-5 millió forintból. Aztán vagy egy(két-három)éjszakás kaland, vagy hosszabb viszony lesz belőle. Az biztos, hogy egy 2008-2010 körüli Highlander már kívánatos darab és a költségei is az elviselhetőség közelében vannak. A hajtáslánca lényegében az RX sorozaté, úgyhogy nagyon mellényúlni nem lehet, ha előtte alaposan átnézeted.


Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5692 Dátum: 2018.10.25 20:29:37 »
jóvanna, értem én a racionális gondolkodást, egy zöld tizenkét éves mazdát egy zöld tizennyolc éves mazdára váltottam le nemrég és vastagon sokkal többe került :D
Mennyit mentél eddig vele? Tegnap kisütött a nap hazafelé, azonnal húztam magamra a polárt és dobtam le a tetőt a piros lámpánál. Így ősszel brutáljó. Szikrázó napsütés, kék ég, őszi illatok, meg azok a sárgás lombok...   :wub: Megvan a hangulata. :wub:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9386
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5693 Dátum: 2018.10.25 20:31:09 »
Néha ránéztek, hogy milyen topikban írogatunk?  ;)  :D

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5694 Dátum: 2018.10.25 20:51:36 »
Mennyit mentél eddig vele? Tegnap kisütött a nap hazafelé, azonnal húztam magamra a polárt és dobtam le a tetőt a piros lámpánál. Így ősszel brutáljó. Szikrázó napsütés, kék ég, őszi illatok, meg azok a sárgás lombok...   :wub: Megvan a hangulata. :wub:
Ott a link, transzparens vagyok :)
Vasarnap delutan minden csaladtagomnak volt programja , en meg elmentem veretni egyet az ardennekbe.
Jo volt :)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5695 Dátum: 2018.10.25 21:12:03 »
Néha ránéztek, hogy milyen topikban írogatunk?  ;)  :D
Valami jólelkű moderátor majdcsak átpakolja egyéb autók topic alá. :innocent:

Ott a link, transzparens vagyok :)
Vasarnap delutan minden csaladtagomnak volt programja , en meg elmentem veretni egyet az ardennekbe.
Jo volt :)
Nem szaglászok én mások után. :D

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9386
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5696 Dátum: 2018.10.25 21:18:51 »
Valami jólelkű moderátor majdcsak átpakolja egyéb autók topic alá. :innocent:
Keresek egyet ... de egyet sem ismerek  :tt2:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26325
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5697 Dátum: 2018.10.26 00:38:16 »
OFF
Én most a Foresterekkel szemezgetek, de a nagyokkal (2,5 vagy 2,0 turbo). Nesze neked fogyasztás, meg autóadó...
Hogy ON is legyek, a sütő-főzőlap projektet nem tudtam volna magam megcsinálni. Még kikötni talán, de az újhoz már konnektort kellett (volna) létesíteni, az meg túlhalad engem...
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5698 Dátum: 2018.10.26 10:24:00 »
Mennyit mentél eddig vele? Tegnap kisütött a nap hazafelé, azonnal húztam magamra a polárt és dobtam le a tetőt a piros lámpánál. Így ősszel brutáljó. Szikrázó napsütés, kék ég, őszi illatok, meg azok a sárgás lombok...   :wub: Megvan a hangulata. :wub:

kétezer km-t, de inkább úgy mondom, hogy napi bő egy órát. és egy hónapja szinte be se csuktam a tetejét, 6-7 fokban még simán lehet a városban karistolni vele nyitott tetővel, felveszek egy sapkát, felhúzom az ablakokat és megtöltöm meleggel, mint egy fürdőkádat :)

továbbra sem merek úgy fordulni vele, hogy a határon legyen. kénytelen leszek elvinni egy nagy üres parkolóba, mert ez így nem mehet tovább :D

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5699 Dátum: 2018.10.26 11:37:23 »
Állitgattam a fordulatszámon, most úgy látszk aránylag csendes lett, egy pici katogás van még benne, de (inkább) nem zavar ;) A közepén sajna az enyémen nincs olyan (légtelenítő) csavar, csak egy kis ablak. Minden esetre köszönöm nektek, hogy legalább tudom mit kell nézni rajta. :szemez:

Majd privátban írok a problémádhoz kapcsolódó néhány dolgot, ha akar ezzel még foglalkozni, mert itt of-fos dumák mennek a téma helyett.Még a kápó is nyomja! ::) :D
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu