Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 959491 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4965 Dátum: 2016.12.06 05:17:11 »
+mégegy az ecetre. Mosógép, mosogatógép, kávéfőző, vízforraló. Errefelé elég kemény a víz, úgyhogy a csapokat is évente egyszer le kell venni a falról és kiáztatni ecetben.

Mini vízkezelő nem játszik?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4966 Dátum: 2016.12.06 05:24:46 »
Ööööö, lehet, hogy a hiba bennem van, de nem tudok fényezésről meg lakkról egy mosogatógép szórófején...  :wacko:
[rohog] :D :hug: Máshova szántam....  :D :D :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4967 Dátum: 2016.12.06 11:04:47 »
Ne légy mán compó maci! Nem látod a különbséget? Picipeti írá, hogy az általa linkelt ikertesója!!!!
naés...?? de vito meg arnold svarci is ikrek voltak...csak más volt az annyok meg apjok...[emoji14] [emoji14]
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4968 Dátum: 2016.12.06 12:46:50 »
Mini vízkezelő nem játszik?
Ha vízlágyító berendezésre gondolsz, akkor sajnos nem. A hely sincs meg neki és az évi max 2.000 ft ecet költséggel szembeállítva a legkisebb vízlágyító berendezés 110.000 ft körüli árát, gazdaságilag se rentábilis ebben a lakásban. Ha nagyobb házra váltunk és kelleni fog, akkor persze berakjuk már az elején.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4969 Dátum: 2016.12.06 22:34:04 »
Szétszedtem a mosogatógép szórókarjait és megoldódott a probléma. Nem vízkő volt, hanem tele voltak citrommaggal. Elég sok teát iszunk, és mindig citromból nyomjuk bele a citromlevet, és nyilván a bögrék aljáról került bele és gondolom a gép valamennyire visszaforgatja a vizet (máshogy nem tudom elképzelni, hogyan kerülhettek a karoba belülre). Most kiszedtem és a feleségem nagyon boldog, hogy rendesen mosogat a mosogatógép  :whistling: .
Köszönöm mindenkinek a jótanácsokat!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4970 Dátum: 2016.12.07 00:45:01 »
Hát, a citrommagot nem oldja az ecet sem...  ;) :clap:
music     

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4971 Dátum: 2016.12.07 08:04:48 »
a női hajnál nincs rosszabb. az asszony bemegy a fürdöbe és felrobban a fürdő. a lefolyóból kampós acéldróttal oldom fel a megkötött hajat. mint a beton.. :cry:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9390
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4972 Dátum: 2016.12.07 09:27:53 »
Szétszedtem a mosogatógép szórókarjait és megoldódott a probléma. Nem vízkő volt, hanem tele voltak citrommaggal. Elég sok teát iszunk, és mindig citromból nyomjuk bele a citromlevet, és nyilván a bögrék aljáról került bele és gondolom a gép valamennyire visszaforgatja a vizet (máshogy nem tudom elképzelni, hogyan kerülhettek a karoba belülre). Most kiszedtem és a feleségem nagyon boldog, hogy rendesen mosogat a mosogatógép  :whistling: .
Köszönöm minden a jótanácsokat!
- Van olyan citrom facsraó, aminél szűrőn keresztül öntöd ki a levet  ;)
- A mosogató gépben is van szűrő, aminek éppen ez a feladata (darabos kajamaradék kiszűrése), időnként ki kell venni és üríteni ;)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4973 Dátum: 2016.12.07 09:35:44 »
- A mosogató gépben is van szűrő, aminek éppen ez a feladata (darabos kajamaradék kiszűrése), időnként ki kell venni és üríteni ;)
Azt rendszeresen szoktam tisztítani, most amikor láttuk, hogy nem mosogat rendesen, akkor is azzal kezdtem. Épp ezért nem értem a citrommagos történetet, de a lényeg, hogy megoldódott  :D .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Norbee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 216
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4974 Dátum: 2016.12.07 14:45:36 »
a női hajnál nincs rosszabb. az asszony bemegy a fürdöbe és felrobban a fürdő. a lefolyóból kampós acéldróttal oldom fel a megkötött hajat. mint a beton.. :cry:

1,5 -2 hetente szedem ki a zuhanyzó lefolyóból a kosarat , tisztítás gyanánt.
'Gyereknek' van olyan haja , hogy  :censored: Nem úgy mint nekem  :D
'Jó' hogy haza költözött.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4975 Dátum: 2016.12.07 17:00:13 »
Valakinek van-e tapasztalata a BOSCH PAS 18 vagy GAS 18 típusú kézi porszívóival?
GAS 18-ast vennék, mert azon állítható a szívás ereje két fokozatban, de úgy tűnik mindenhol csak akksi és töltő nélkül adják...? Nincs vkinek beszerzési forrása BOSCH (profi/ipari) szerszámokhoz? Egy ilyen GAS 18 + egy külön akksi+töltő szett érdekelne akkor...

http://www.onlineszerszam.hu/ <- tőlük vettem egy GAS 18V-LI kézi porszívót és egy GSR 18-2-LI Plus akkus fúrócsavarozót, 2db. 2.0Ah akksival töltővel, kofferrel. Így egyik aksi megy a porszívóba, másik marad a fúróé. Töltő közös. És 3 év garancia van minden ipari kék elektromos kéziszerszámra, és 2 év garancia minden ipari kék elektromos kéziszerszámhoz tartozó Li-ion akkumulátorra és töltőre internetes regisztráció esetén (http://www.bosch-pt.com/warranty) a vásárlást követő 4 héten belül.  ;)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4976 Dátum: 2016.12.07 20:00:13 »
http://www.onlineszerszam.hu/ <- tőlük vettem egy GAS 18V-LI kézi porszívót és egy GSR 18-2-LI Plus akkus fúrócsavarozót, 2db. 2.0Ah akksival töltővel, kofferrel. Így egyik aksi megy a porszívóba, másik marad a fúróé. Töltő közös. És 3 év garancia van minden ipari kék elektromos kéziszerszámra, és 2 év garancia minden ipari kék elektromos kéziszerszámhoz tartozó Li-ion akkumulátorra és töltőre internetes regisztráció esetén (http://www.bosch-pt.com/warranty) a vásárlást követő 4 héten belül.  ;)
Majd írj a porszívóról. Nézegettem akkus példányokat egy időben, de nem voltak túl meggyőzőek.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4977 Dátum: 2016.12.07 20:20:52 »
Asszony kipróbálta saját szempontrendszere szerint és nagyon meggyőzte így első nap  :yes:
Eredetileg egy Electrolux Ergorapido kézipórszívónk volt, első sorban minőségi problémánk volt vele. Az akkuja nagyon gyengének tűnt - újonnan persze még abszolut jó, aztán ahogy telt az idő egyre gyengébben muzsikált.
Kiderült hogy a probléma az volt, hogy a tartókonzolján keresztül töltődik, és azon az érintkezők egy idő után elvesztik a rugalmasságukat, xar lesz az érintkezés, és gyatrán töltődik (mert ez az Ergorapido tulajdonképpen egy morzsaporszívó, ami belepattan egy kézikarba szívófejjel, így dupla áttételen vannak kontaktusok amin keresztül kell tölteni). Mérgemben földhöz vágtam egyszer, kettétört. Maradt így csak a morzsaporszívó része. Amit szétszedtem, és meghökkenve tapasztaltam hogy ceruzaakksi méretű cellák vannak benne, 8 db. össze-vissza elrejtve a markolatba meg a motor köré. Visszafejtve a kábelezést applikáltam rá egy közvetlen DC mama csatlakozót, azon közvetlenül már viszonylag jó lett a töltés. Visszakapta újkori vitalitását, de így nyilván csak morzsaporszívóként tudott tovább funkcionálni, kar/fej stb. kuka. Aztán idővel megszívta magát porral a motor is, mert változó lett a fordulatszáma. Döcögve indul, aztán kb. 1 perc múlva hirtelen rágyorsít és jobban szív. Na így szívunk mi is vele már lassan 1 éve, ezért úgy döntöttünk - csere.
Konklúzió: szép, csilivili, ergonómikus dizájnú ez az Ergorapido, de hemzseg tervezési hibáktól, amik kb 3-4 hónap után előjönnek, és megkeserítik az ember életét. Más hasonló háztartási kéziporszívókat nézegettünk, az Ergorapido-féle szemléletet követik...
Konklúzió2 (mint már számos más esetben is): ipari minőség kell. A Bosch GAS 18V-LI professzionális használatra van tervezve. Ott nem a dizájnra mennek, szerencsére. Szerszám-akkuval megy, eleve.  ;)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4978 Dátum: 2016.12.07 21:22:08 »
Adtak hozzá tartozékokat, mint minden átlagos nagy porszívóhoz:
- merev csövet
- flexibilis csövet
- lapos szívó fejet
- hegyes szívó fejet
Ezek átmérője kisebb mint a nagy porszívóké. De ilyen alap-tartozékok nincsenek pl. az Ergorapido-féle dizájnosokhoz. Így szélesebb körben használható:
- tartozékok nélkül mint egy kézi morzsaporszívó
- merev csővel és lapos fejjel mint egy nagy porszívót padlóra
- flexibilis csővel hegyes fejjel vagy anélkül autóba, stb

Képek, videók, leírás: http://www.bosch-professional.com/za/en/cordless-vacuum-cleaner-gas-18-v-li-131491-06019c61l0.html
Akksi és töltő nem jár hozzá, ezt vagy külön kell venni, vagy inkább összepárosítani egyéb szerszámmal amihez adnak táskát/töltőt/2db akkut (pl. fúrócsavarozó, sarokcsiszoló, stb.)
« Utoljára szerkesztve: 2016.12.07 21:24:23 írta robi (Robi) »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4979 Dátum: 2016.12.11 17:50:30 »
Jól csalódom, hogy ez a csengő 230V-ról megy, tehát nincs trafója?
http://kepkezelo.com/images/1zqrprwwadk2hauh38q8.jpg
music