Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 974546 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4890 Dátum: 2016.11.05 16:50:43 »
Jó hát "mindenki másképp csinálja" azért eleve nem úgy közelít a magyar ember hogy "most csak pár évre veszek lakást azt' majd megint költözünk". Ez nyugati mentalitást kíván, errefelé ez (még) nem annyira divat.

szerintem aki nyugaton egy munkahely miatt elköltözik nagyobb távolságra az bérli a lakást.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4891 Dátum: 2016.11.05 18:36:43 »
a magyart egyszer párszáz éve röghöz kötötték aztán úgy maradt...pedig nem véletlen, hogy nyugaton egy család kábé kétszer annyit költözik, mint itt...amikor ketten összeházasodnak, kell egy kis kecó. születik egy gyerek, kell egy szobával nagyobb. születik még egy, megint hely kell. aztán a gyerekek elköltöznek, akkor meg minek akkora. apát vagy anyát kirúgják vagy előléptetik, megint megváltoznak az igények...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4892 Dátum: 2016.11.05 19:19:25 »
néhány év nem rövid idő... ;)
Akkor most vizualizáld hogy költözöl... Képzeld el ahogy legutóbb is eszedbe jutott, hogy basszus, már megint csomagolunk és költözünk pedig mintha alig laktunk volna itt! :D

a magyart egyszer párszáz éve röghöz kötötték aztán úgy maradt...pedig nem véletlen, hogy nyugaton egy család kábé kétszer annyit költözik, mint itt...amikor ketten összeházasodnak, kell egy kis kecó. születik egy gyerek, kell egy szobával nagyobb. születik még egy, megint hely kell. aztán a gyerekek elköltöznek, akkor meg minek akkora. apát vagy anyát kirúgják vagy előléptetik, megint megváltoznak az igények...
Magyaráztam a múltkor ismerősöknek, hogy ahogy bővült a család tök jó volt, hogy béreltünk a kisebb helyett nagyobb lakást. Szingli pár kisgyerekkel ugye más méreteket kíván, mint 3 gyerek plusz egy kutya.
Erre nekiállt vitatkozni, hogy de őneki van saját lakása és az jobb. Tisztára megsértődött. Nem álltam neki magyarázni, hogy a lakása még 20 évig a banké. Teljesen ledöbbenek néha amikor ilyet látok, hogy emberek ignorálják a gazdasági tényeket, mert ők csakazértis hinni akarnak valamiben. Akkor is ha az drága.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4893 Dátum: 2016.11.05 19:33:37 »
jó, egy egész család életét megnyomoritó devizahitel esetén nyilván jobb a bérlés.
de pl nekem ft hitelem vót és kb annyi volt a törlesztő mint egyhavi bérlet.  így lejárt 10 év alatt.  de soha többet hitel .
a házat már kp-ből vettem.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4894 Dátum: 2016.11.05 20:14:52 »
Akkor most vizualizáld hogy költözöl... Képzeld el ahogy legutóbb is eszedbe jutott, hogy basszus, már megint csomagolunk és költözünk pedig mintha alig laktunk volna itt! :D
Magyaráztam a múltkor ismerősöknek, hogy ahogy bővült a család tök jó volt, hogy béreltünk a kisebb helyett nagyobb lakást. Szingli pár kisgyerekkel ugye más méreteket kíván, mint 3 gyerek plusz egy kutya.
Erre nekiállt vitatkozni, hogy de őneki van saját lakása és az jobb. Tisztára megsértődött. Nem álltam neki magyarázni, hogy a lakása még 20 évig a banké. Teljesen ledöbbenek néha amikor ilyet látok, hogy emberek ignorálják a gazdasági tényeket, mert ők csakazértis hinni akarnak valamiben. Akkor is ha az drága.
akkor most vizualizálom. bő tíz éve ismertem meg a feleségemet. akkor már a saját lakásomban laktam. onnan hozzáköltöztem. onnan külföldre mentünk.  és külföldön is váltanunk kellett egyszer. onnan haza. onnan megint külföldre. azt csak épp megemlítem, hogy most harmadik hónapja egy ideiglenes szálláshelyen vagyunk. ez mindösszesen öt költözés.

elismerem, hogy ez azért nem normális.  :whistling:
mindenesetre engem nehéz zavarba hozni azzal, hogy lakhelyet kell váltani :D

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4895 Dátum: 2016.11.05 20:32:38 »
akkor most vizualizálom. bő tíz éve ismertem meg a feleségemet. akkor már a saját lakásomban laktam. onnan hozzáköltöztem. onnan külföldre mentünk.  és külföldön is váltanunk kellett egyszer. onnan haza. onnan megint külföldre. azt csak épp megemlítem, hogy most harmadik hónapja egy ideiglenes szálláshelyen vagyunk. ez mindösszesen öt költözés.

elismerem, hogy ez azért nem normális.  :whistling:
mindenesetre engem nehéz zavarba hozni azzal, hogy lakhelyet kell váltani :D
Én is itt tartok 3x külföldön, igaz 40 éve a hazai bázis ugyan az :yes:
és valószínű  nekem több már nem lesz :szemez:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4896 Dátum: 2016.11.05 20:35:07 »
jó, egy egész család életét megnyomoritó devizahitel esetén nyilván jobb a bérlés.
de pl nekem ft hitelem vót és kb annyi volt a törlesztő mint egyhavi bérlet.  így lejárt 10 év alatt.  de soha többet hitel .
a házat már kp-ből vettem.
Nem erre gondoltam, tulajdontól független, hogy bérel-e az ember vagy sem... Van saját lakásom BP belvárosban, de egyszerűbb jó pénzért kiadni és akkorát bérelni kertvárosban amekkora optimális a családnak. Tiszta levegő, nyugi, semmi tömegnyomor, alacsony bérleti díjak, mindig van parkoló... :whistling:

elismerem, hogy ez azért nem normális.  :whistling:
Igazából ez a racionálisabb(őőő... normálisabb?), hogy igény változása esetén alkalmazkodsz és költözöl. Csak K-Európában van ez a görcsös ragaszkodás a saját lakás illúziójához.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4897 Dátum: 2016.11.05 22:23:44 »
Az iskola közelsége szerintem addig fontos, ameddig a gyerek kicsi. Középiskolába már bőven tud egyedül is menni, - már felsőbe is, csak akkor nem biztos, hogy van iskolaváltás - az lehet messzebb, sőt, mi fővárosiak gyakran elfelejtjük, hogy vidéken már a középiskolások tekintélyes része kollégista...
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4898 Dátum: 2016.11.05 22:30:06 »
Az iskola közelsége szerintem addig fontos, ameddig a gyerek kicsi. Középiskolába már bőven tud egyedül is menni, - már felsőbe is, csak akkor nem biztos, hogy van iskolaváltás - az lehet messzebb, sőt, mi fővárosiak gyakran elfelejtjük, hogy vidéken már a középiskolások tekintélyes része kollégista...
Az iskola kozelsege es a munkahely kozelsege ugyanaz. Ha nekem fontos akkor a masnak is az. Ugyhogy szerintem a nagyobb gyerekeknel is szamit ugyanugy ahogy nekem is szamit hogy ne kelljrn messzire menni az irodaig.
Ez persze az elmelet amit nrm biztos hogy sikerul a gyakorlatba is atultetni plane ahogy nonek a kolykok de azert en minimum torekedni fogok ra.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4899 Dátum: 2016.11.06 08:06:51 »
Na, annyiban egyetértünk, hogy annyira fontos, amennyire a munkahelynél. Én nem ragaszkodom hozzá, hogyhogy gyalog 10 percre legyen. Örülök persze, ha így sikerül, de sokadik szempont, persze nem mérték nélkül. Inkább nálam az a fontos, hogy a menetidő kalkulálható legyen.
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4900 Dátum: 2016.11.06 08:41:01 »
Hát ha mondjuk nálunk kiderülne, hogy a gyereknek zeneiskolába köll menni, ami 3 kerülettel odébb van, ami jó neki, attól még eszembe nem jutna itthagyni a lakhelyet, és emiatt odaköltözni. Hogy aztán 4 év múlva mi legyen? Konzervatórium? Akkor meg a konzi mellé költözzek? Ne már...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4901 Dátum: 2016.11.06 09:51:39 »
Na, annyiban egyetértünk, hogy annyira fontos, amennyire a munkahelynél. Én nem ragaszkodom hozzá, hogyhogy gyalog 10 percre legyen. Örülök persze, ha így sikerül, de sokadik szempont, persze nem mérték nélkül. Inkább nálam az a fontos, hogy a menetidő kalkulálható legyen.
Én ezt a problémát megoldottam: kiharcoltam, úgy alakítottam, hogy otthonról dolgozhassak :yes:
Ezt még a főnökök, tulajdonosok se tehetik meg (OK nincsenek is az országban, ami még jobb)
Voltak probálkozásaik, hogy vegyünk egy szép új raktár/irodaépületett, ami 40 km-re volt(Nagytarcsán) ,de jól lebeszéltem őket róla, magyarul beintettem :D
Ez a felállás immár több mint 20 éve fennáll, de elötte külföldön is úgy béreltem, hogy a város kellős közepében legyek és az iroda 10 percre volt gyalog, délben haza tudtam menni ebédelni- aminek az asszony nem mindig örült [rohog]

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4902 Dátum: 2016.11.06 14:18:33 »
Hát ha mondjuk nálunk kiderülne, hogy a gyereknek zeneiskolába köll menni, ami 3 kerülettel odébb van, ami jó neki, attól még eszembe nem jutna itthagyni a lakhelyet, és emiatt odaköltözni. Hogy aztán 4 év múlva mi legyen? Konzervatórium? Akkor meg a konzi mellé költözzek? Ne már...
Erre írtam, hogy amíg kicsi(k) és nem tudnak egyedül közlekedni, fontos a közelség. Utána meg mindegy.
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4903 Dátum: 2016.11.06 14:33:42 »
Jajaja.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4904 Dátum: 2016.11.06 15:42:20 »
miért mennél vidékre? pesten belvárosban dolgozol? autóban/dugóban akarod leélni az életed?
Munkahelyhez csak korlátozottan igazodnék, mert az változik. Amúgy a János kórháznál dolgozom, a feleségem meg országot jár (főleg Dunántúlt), szóval neki az a fontos, hogy a főbb utak könnyen elérhetőek legyenek.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...