Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 974362 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4860 Dátum: 2016.11.04 18:04:20 »
Lehet akár nagy is (pl. Madárhegy), de jó környezet. Persze ilyen pár lakásos társasház lenne a legjobb, és inkább erkéllyel mint kertkapcsolattal. De mivel ezt már 2-3 éve keressük és eléggé meguntam, ezért mondtam, hogy nyissuk ki az érdeklődésünket a házak felé is (kis kerttel).

múltkor voltam a Madár hegyen ha a gazdagrét feletti részre gondolsz. nagyon szép de autó nélkül halott vagy. olyan mint Üröm.  fent a hegyen oszt helló. csak ne kelljen dolgozni járni..
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4861 Dátum: 2016.11.04 18:53:39 »
ez a gond ezekkel a helyszínekkel. sok pénzért kiköltözik a nép ezekre a gazdagréti lakótelepekre aztán napi két-három órát elcsesz az életéből utazásra. egyesíti a város és a vidék hátrányait...

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4862 Dátum: 2016.11.04 19:20:33 »
múltkor voltam a Madár hegyen ha a gazdagrét feletti részre gondolsz. nagyon szép de autó nélkül halott vagy. olyan mint Üröm.  fent a hegyen oszt helló. csak ne kelljen dolgozni járni..
Madárhegy nem rossz szerintem... a közlekedés sem tragikus. Elég nagy ahhoz Bp., és elég sok autó van már ahhoz, hogy olyan hely nincs, ami közlekedésileg jaj de jó... a belváros talán, de ott meg nincsenek kertesházak, parkolni is igen nehéz, rossz a levegő, zajos stb..

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4863 Dátum: 2016.11.04 20:09:06 »
Madárhegy nem rossz szerintem... a közlekedés sem tragikus. Elég nagy ahhoz Bp., és elég sok autó van már ahhoz, hogy olyan hely nincs, ami közlekedésileg jaj de jó... a belváros talán, de ott meg nincsenek kertesházak, parkolni is igen nehéz, rossz a levegő, zajos stb..

dehogynincs. én például ilyen helyen laktam otthon. csak hát drága. de ez van, mindenkinek mérlegelni kell, hogy melyik szempont a fontosabb...  :hug: nekünk az volt a fontos, hogy minél zöldebb és minél belvárosibb legyen egyszerre. ennek az volt az ára, hogy csak kis lakást tudtunk venni. sokan máshogy gondolják és kiköltöznek a városból és az autóban-vonaton töltik el a fél életüket, cserébe van kert, meg szép nagy ház. lehet választani.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4864 Dátum: 2016.11.04 20:56:49 »
Nem nagyon tudok olyan esetet, amikor az M7 érdi emelkedőt a II. kerület északi részéről gyorsabban/vagy azonos idővel eléred mint a XI bármely részéről.. rá kell nézni a térképre.
Ó, dehogynem. Te még sose fogtál ki dugót mondjuk a Budafoki út környékén?, Vagy beszorulsz az Allée felé... Ilyenkor aztán Bocskai áll, Hamzsbégi áll, Egérút áll.  De jó, legyen normál szitu, akkor is tőlünk negyedórával több, az még nem a világ. De mondok mást, ami válasz erre is:
dehogynincs. én például ilyen helyen laktam otthon. csak hát drága. de ez van, mindenkinek mérlegelni kell, hogy melyik szempont a fontosabb...  :hug: nekünk az volt a fontos, hogy minél zöldebb és minél belvárosibb legyen egyszerre. ennek az volt az ára, hogy csak kis lakást tudtunk venni. sokan máshogy gondolják és kiköltöznek a városból és az autóban-vonaton töltik el a fél életüket, cserébe van kert, meg szép nagy ház. lehet választani. 
Nálunk még ára sem volt. 27 évig nagy, kertes (+ nagy pincés, kétállásos garázsos) házban laktam, ott nőttem fel. (Jó, az elején kényszertársbérlet volt, de ez most nem történelemóra...) BKV-val a pesti/budai Nagykörút által körbezárt terület bármelyik részét elértem max. 30 percen belül. A BAH csomópont autóval 2 percre volt, az M7 pedig csak 6-7 perc. Az egészben az volt a legjobb, hogy kívülről meg nem mondtad volna, hogy a ház túlfelén majd 100 négyszögöles kert van.
« Utoljára szerkesztve: 2016.11.04 21:02:43 írta music »
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4865 Dátum: 2016.11.04 21:17:29 »
dehogynincs. én például ilyen helyen laktam otthon. csak hát drága. de ez van, mindenkinek mérlegelni kell, hogy melyik szempont a fontosabb...  :hug: nekünk az volt a fontos, hogy minél zöldebb és minél belvárosibb legyen egyszerre. ennek az volt az ára, hogy csak kis lakást tudtunk venni. sokan máshogy gondolják és kiköltöznek a városból és az autóban-vonaton töltik el a fél életüket, cserébe van kert, meg szép nagy ház. lehet választani.

A világ legjobb döntése volt, hogy 1995-ben kiköltöztünk az óbudai Gyógyszergyár utcai telepről az agglomerációba. 27 m2 vs. 260 négyszögöl és most már 120m2 dupla összkomfortos családi ház.  Tömeggel a Keleti 30 perc. A csepeliek ennél többet utaznak befele... :)  Kocsival 28 perc a melóhely, ha a páromat is viszem 50 perc. (rulez M0)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4866 Dátum: 2016.11.04 21:42:37 »
dehogynincs. én például ilyen helyen laktam otthon. csak hát drága. de ez van, mindenkinek mérlegelni kell, hogy melyik szempont a fontosabb...  :hug: nekünk az volt a fontos, hogy minél zöldebb és minél belvárosibb legyen egyszerre. ennek az volt az ára, hogy csak kis lakást tudtunk venni. sokan máshogy gondolják és kiköltöznek a városból és az autóban-vonaton töltik el a fél életüket, cserébe van kert, meg szép nagy ház. lehet választani.

Attól függ, mik a preferenciáid... olyan nincs, hogy objektíven jó hely. Autóval milyen, Bkv-val milyen, óvi-általános-gimi van e a közelben, illetve mondjuk 15perces autós távolságon belül hány db van ezekből, sztk milyen messze van, bevásárlóközpont milyen messze van, van e közepes élelmiszerbolt a közelben (aldi, cba, spar stb), ebből mennyi db.van autóval 5 percre.  Uszoda-sport bármi van e a közelben, ha van mennyi stb.. Autóval ha nem a Lánchíd nullánál laksz nem a közlekedés a lényeg, hanem hogy hol dolgozol... BKV esetében van e kötött pályás járat a közelben: Metró, Villamos. Van e pl. éjszakai BKV járat, stb.. szóval lehet erről a témáról beszélgetni sokat...

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4867 Dátum: 2016.11.04 21:52:43 »
Ó, dehogynem. Te még sose fogtál ki dugót mondjuk a Budafoki út környékén?, Vagy beszorulsz az Allée felé... Ilyenkor aztán Bocskai áll, Hamzsbégi áll, Egérút áll.  De jó, legyen normál szitu, akkor is tőlünk negyedórával több, az még nem a világ. De mondok mást, ami válasz erre is:Nálunk még ára sem volt. 27 évig nagy, kertes (+ nagy pincés, kétállásos garázsos) házban laktam, ott nőttem fel. (Jó, az elején kényszertársbérlet volt, de ez most nem történelemóra...) BKV-val a pesti/budai Nagykörút által körbezárt terület bármelyik részét elértem max. 30 percen belül. A BAH csomópont autóval 2 percre volt, az M7 pedig csak 6-7 perc. Az egészben az volt a legjobb, hogy kívülről meg nem mondtad volna, hogy a ház túlfelén majd 100 négyszögöles kert van.

Budafoki út - Egér út az M7 felé nem nagyon van beállva.. errefelé lakom, nem ugrik be ilyen eset.. Nem írtad le kb-ra sem hol laktál 27évig, de onnan azért megnézném, hogy reggel 3/4 8 - 8 óra magasságában ugyan olyan szívás autóval mint bárhonnan máshol... erre akartam kilyukadni, hogy autóval csúcsidőben minden szívás...és elég nagy Bp ahhoz hogy ha a célpont ne legyen km-ben sem közel... ha a BAH csomópont közelében éltél, onnan pl. nem egyszerű eljutni az örs vezér terére, és ha pont ott van a melóhelyed, akkor ez fájó...

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4868 Dátum: 2016.11.04 21:58:09 »
Tömeggel a Keleti 30 perc. A csepeliek ennél többet utaznak befele... :) 

Én nem vagyok csepeli, de a hév  a csúcsidőben 7-8 percenként jár, és a Szt Imre tértől a Borárosra 9 perc alatt beér. Nem rossz az.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4869 Dátum: 2016.11.04 22:38:24 »
Budafoki út - Egér út az M7 felé nem nagyon van beállva.. errefelé lakom, nem ugrik be ilyen eset.. Nem írtad le kb-ra sem hol laktál 27évig, de onnan azért megnézném, hogy reggel 3/4 8 - 8 óra magasságában ugyan olyan szívás autóval mint bárhonnan máshol... erre akartam kilyukadni, hogy autóval csúcsidőben minden szívás...és elég nagy Bp ahhoz hogy ha a célpont ne legyen km-ben sem közel... ha a BAH csomópont közelében éltél, onnan pl. nem egyszerű eljutni az örs vezér terére, és ha pont ott van a melóhelyed, akkor ez fájó...
Azt nem tudom, most mi a helyzet, onnan 18 éve elköltöztem, meg én akkor diákként nem autóval jártam, hanem bkv-val. Pestre a Nagykörúton belülre most ritkán megyek, és erősen meggondolom, hogy autóval-e. Szóval ha ott dolgozol, az egy nagyon más helyzet. Én viszont Őrmezőn, oda tőlünk ezerszer inkább autó, mint BKV. BAH csomópont közeléből az Örsre most sem mennék autóval, az tipikusan 2-es metró.
Anno az 59-es vonalán laktam, attól függően, mikor jött a villamos, 10-15 perc alatt a házkaputól számítva rajta ültem a metrón, tehát a Deák tér volt 15-20 perc.
De még egyszer mondom, ne szűkítsd le a mozgásteredet indokolatlanul, a preferenciáidat te tudod. Ha a munkába járás a legfontosabb, akkor vagy a közelbe kell menni, vagy metró mellé. Ha a nyaraló, akkor meg Budára, budai agglomerációba, és persze nem az északi részre. Vagy kitalálsz magadnak egy értelmes dolgot, amit dugóban ülve lehet űzni az autóban...
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4870 Dátum: 2016.11.04 22:44:15 »
Én nem vagyok csepeli, de a hév  a csúcsidőben 7-8 percenként jár, és a Szt Imre tértől a Borárosra 9 perc alatt beér. Nem rossz az.
Hát ha közel laksz a Hévhez, akkor valóban. Csepeli strand környéke, vagy Szent István út alsó része, az már húzósabb.
De a legrosszabb Dél-Pestről Dél-Budára járni, vagy fordítva. Van növendékem, aki XXIII. kerületből jön Őrmezőre, a reggeli csúcsban jó esetben másfél óra, este hazamenni kettő...
« Utoljára szerkesztve: 2016.11.04 22:46:54 írta music »
music     

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4871 Dátum: 2016.11.04 22:49:41 »
Hát ha közel laksz a Hévhez, akkor valóban. Csepeli strand környéke, vagy Szent István út alsó része, az már húzósabb.
De a legrosszabb Dél-Pestről Dél-Budára járni, vagy fordítva. Van növendékem, aki XXIII. kerületből jön Őrmezőre, a reggeli csúcsban jó esetben másfél óra, este hazamenni kettő...
csepelieknek a strand körül itt a komp,aztán 5perc séta és máris ugorhat fel soroksáron a ráckevei hévre. 15p a vágóhid vagy vonattal 12p a ferencvárosi pu ill 18p köki...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4872 Dátum: 2016.11.04 22:58:55 »
Azt nem tudom, most mi a helyzet, onnan 18 éve elköltöztem, meg én akkor diákként nem autóval jártam, hanem bkv-val. Pestre a Nagykörúton belülre most ritkán megyek, és erősen meggondolom, hogy autóval-e. Szóval ha ott dolgozol, az egy nagyon más helyzet. Én viszont Őrmezőn, oda tőlünk ezerszer inkább autó, mint BKV. BAH csomópont közeléből az Örsre most sem mennék autóval, az tipikusan 2-es metró.
Anno az 59-es vonalán laktam, attól függően, mikor jött a villamos, 10-15 perc alatt a házkaputól számítva rajta ültem a metrón, tehát a Deák tér volt 15-20 perc.
De még egyszer mondom, ne szűkítsd le a mozgásteredet indokolatlanul, a preferenciáidat te tudod. Ha a munkába járás a legfontosabb, akkor vagy a közelbe kell menni, vagy metró mellé. Ha a nyaraló, akkor meg Budára, budai agglomerációba, és persze nem az északi részre. Vagy kitalálsz magadnak egy értelmes dolgot, amit dugóban ülve lehet űzni az autóban...

Nekem mióta megvan a corollám, 8éve, ezzel a kocsival 4 munkahelyre jártam  ::)
Szeretek kocsival járni, BKV esetleg a nyári félévben jöhet szóba, de csak alkalmanként.
Ezért írtam, hogy mindenkinek más a fontos, és rengeteg ismérv van, pár hsz-el korábban fel is soroltam jónéhányat.
Nekem pl. a főiskolás évektől kezdve kb 8-10 éven át nagyon jól jött, hogy éjszakai BKV járattal haza tudtam jönni a bulizáskor..
 

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4873 Dátum: 2016.11.04 23:54:36 »
csepelieknek a strand körül itt a komp,aztán 5perc séta és máris ugorhat fel soroksáron a ráckevei hévre. 15p a vágóhid vagy vonattal 12p a ferencvárosi pu ill 18p köki...
reggel 8-kor? ;)
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4874 Dátum: 2016.11.05 07:54:22 »
Én nem vagyok csepeli, de a hév  a csúcsidőben 7-8 percenként jár, és a Szt Imre tértől a Borárosra 9 perc alatt beér. Nem rossz az.

Mondjuk a Puli sétányról?  Maga  HÉV nem rossz, de odáig is el kell érni valahogyan.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.